Jump to content
Dogomania

Czy warto płacić za psa?


Chefrenek

Recommended Posts

Ja tam odpowiedziałam tylko na jeden komentarz:
Na ten:
[QUOTE]Super artykuł. mniejmy nadzieję że otworzy on ludziom oczy na te biedne zwierzęta. Powiedzcie mi, czym się różni kochany szczeniak od jakiegoś tam rasowego o którego trzeba tak dbac, by mu sie zaden kołtunek nie zrobił bo na wystawe nie pójdzie? :[ Wkurza mnie takie myślenie. Sama mam dwa psy ze schroniska. Moim zdaniem one są najwierniejsze, najpiękniejsze i tak dalej. Ten psiak napewno się od nas nie odwróci ( z resztą żaden sie nie odwróci ^^) No i oczywiście podarujemy mu miłość, dom, i nowe, lepsze życie. :( Szkoda że psów w schronisku jest tak duzo[/QUOTE]

Bo już mam dosyć czytania po raz nie wiem który tych samych rzeczy :mad:

Niby wszystko ładnie, ale rasiaki winne, że kundelki są w schroniskach, a może jednak ludzie winni? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='AngelsDream']
Niby wszystko ładnie, ale rasiaki winne, że kundelki są w schroniskach, a może jednak ludzie winni? :roll:[/quote]
[/QUOTE]

To nie "rasiaki" sa winne,tylko ludzie ktorzy chca miec konkretnego psa;).
Stara sie czesto wbic poczucie winy,ze zamiat bidy ze schroniska kupujesz ba nawet jestes gotow czekac na konkretny miot z konkretnej hodowli,psa rasowego.

Link to comment
Share on other sites

winni są ludzie, którzy z głupoty rozmnażają psy, nie sterylizują kundelków, lub prowadzą pseudohodowle.
Nie ma nic złego w psach rasowych, tak samo jest z końmi i innymi zwierzętami. Prowadzi się selekcję danej rasy, by przyszły właściciel miał takiego psa jaki spełnia jego wymagania, zdrowego i o odpowiedniej psychice.
Ja mam w domu rasowego pieska i kundelka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
Stara sie czesto wbic poczucie winy,ze zamiat bidy ze schroniska kupujesz ba nawet jestes gotow czekac na konkretny miot z konkretnej hodowli,psa rasowego.[/QUOTE]

To już niestety zauważyłam, ale jakoś mnie to nie wzrusza i czekam na szczeniaka. :diabloti: Jeśli będą warunki wezmę też psa ze schroniska. Na razie mam je na jednego psa. I wolę wybrać konkretną rasę, konkretnych rodziców i konkretne szczenię.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z p.Mrzewinska w zupelnosci.
Milosnicy zwierzat nie beda kupowali na bazarach psow od pseudohodowcow tylko pojda do schroniska po wspanialego psa lub do dobrego sprawdzonego hodowcy z kupia po dokladnym sprawdzeniu za duze pieniadze psa rasowego.
AngelsDream-nie musisz czytac po raz ktory tego czy podobnego artykulu i ale uwzam ze takich i podobnych atrykulow i tych tematow jest ciagle za malo ,ze spoleczenstwo ,jest zacofane jezeli chodzi o ochrone zwierzat ,a stosunek czlowieka do zwierzat jest typowo komercyjny.
Kto tu mowi o winie rasowych psow na rzecz wielorasowych.przeciez nie ma zadnej roznicy miedzy psami ,jest jedynie roznica skad sie bierze ,kupuje ,w jaki wieku sa psy,jaka to krzyzowka,i to jest bardzo wazne.

Link to comment
Share on other sites

[[QUOTE]quote=Gabryjella;9353297][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=65835"]AngelsDream[/URL] a co tak konkretnie Cię zniesmaczyło w tamtej wypowiedzi ? Co złego w tym, że ktoś woli wziąć psa ze schroniska niż kupować w hodowli ?[/quote][/QUOTE]

Moze ironizowanie tematu..Z cytowanego przez AngelsDream fragmentu wynika,ze autorka dyskredytuje psy rasowe.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gabryjella[/B], dokładnie to: [QUOTE]Powiedzcie mi, czym się różni kochany szczeniak od jakiegoś tam rasowego o którego trzeba tak dbac, by mu sie zaden kołtunek nie zrobił bo na wystawe nie pójdzie? :[ Wkurza mnie takie myślenie. [/QUOTE]

A mnie wkurza myślenie, że kundelki są naj i super i kochają bardziej i co? Nie trąbię o tym wszędzie. Pewnie zabrzmi niezbyt miło, ale wg mnie ironię w tym tekście widzą osoby, które się z takim zachowaniem zetknęły. Z wymuszaniem poczucia winy za to, że chce się mieć psa z rodowodem.

[B]xxxx52[/B], spoko. W końcu to serwis onetowy, komentarze są na poziomie =='

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella']
Rzeczywiście nie zauważam ironii, ale może to dlatego, że zazwyczaj spotykam się ze stwierdzeniami, że w schroniskach wszystkie psy to głupie, agresywne, brzydkie kundle i najlepiej je wszystkie uśpić.[/quote]

No właśnie! I przez takie myślenie ludzie kupują w sklepach czy pseudohodowlach. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Gabryjella[/B], z drugiej strony słyszy się, że psy rasowe są rozpieszczone, głupie i trzeba o nie dbać! No faktycznie szok, że na około psa trzeba coś zrobić...

Mi schroniskowe pieski krzywdy nie robią, choć nie poleciłabym ich każdemu. Mam wielki żal do ludzi, którzy je tam umieszczają i jeszcze większy do osób, które nie rozumieją, że swoim fanatyzmem robią tym psiakom tylko wiekszą krzywdę.

Pomijam, że w Polsce mocno kuleje prawo i dużo bardziej podoba mi się podejście Amerykanów lub Brytyjczyków: pies przechodzi behawiorystyczne testy i dopiero idzie do adopcji. U nas nie zawsze tak to wygląda, a nawet powiedziałabym, że rzadko.

A potem jest kolejna psia tragedia, bo pies wraca do schroniska.

To wszystko się ze sobą łączy. Dlatego takie artykuły są potrzebne.

[B]dunia77[/B], czyżby aluzja do mnie? Jeśli tak, to zabrzmiała niegrzecznie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='AngelsDream'][B]Gabryjella[/B], z drugiej strony słyszy się, że psy rasowe są rozpieszczone, głupie i trzeba o nie dbać! No faktycznie szok, że na około psa trzeba coś zrobić...
[/QUOTE]

Opieka i pielegnacja psa nie skupia sie tylko na tych rasowych.



[QUOTE]
Pomijam, że w Polsce mocno kuleje prawo i dużo bardziej podoba mi się podejście Amerykanów lub Brytyjczyków: pies przechodzi behawiorystyczne testy i dopiero idzie do adopcji. U nas nie zawsze tak to wygląda, a nawet powiedziałabym, że rzadko.
[/QUOTE]

Tu mogli by z Toba niektorzy polemizowac.Uwaza sie powszechnie,ze kopiowanie psow jest okrucienstwem.Tym czasem w USA nie ma przepisu zabraniajacego,w Anglii wszedl dopiero w tym roku z pominienciem psow mysliwskich..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Czyzby Cie ubodlo,ze ktos chce miec psa rasowego??[/quote]

Nie rozśmieszaj mnie. W USA mało który szczenior rodowodowy kosztuje ponad 1.5-2 tys dolarów, co to za problem?
Mam psa jakiego mam, z pobudek w ogóle niezwiązanych z finansami (biorąc zwłaszcza pod uwagę, ile na niego wydajemy :cool3: )

A Ty niestety reprezentujesz stereotypowe myślenie.. no to Cię rozczaruję: nie każdy ma psa z odzysku dlatego że go nie stać na psa od hodowcy... Dziwne, nie?

Link to comment
Share on other sites

[B]maxxel[/B], mi akurat tłumaczyć nie trzeba, że każde zwierzę to obowiązek i każde stworzenie wymaga opieki. Wiem jednak, że dla wielu ludzi kundlem nie trzeba się zajmować, nie potrzebuje szczepień i weterynarza, może jeść gorszą jakościowo karmę.

Pomijam, że nic idealne nie jest i nie będzie. Jeśli jedne przepisy są dobre, to inne kuleją. Poza tym jest wiele spraw, które są względne. Ja bym nie chciała kopiować mojego psa, ale znam ludzi, którzy chcą.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='dunia77']Nie rozśmieszaj mnie. W USA mało który szczenior rodowodowy kosztuje ponad 1.5-2 tys dolarów, co to za problem?
Mam psa jakiego mam, z pobudek w ogóle niezwiązanych z finansami (biorąc zwłaszcza pod uwagę, ile na niego wydajemy :cool3: )

A Ty niestety reprezentujesz stereotypowe myślenie.. no to Cię rozczaruję: nie każdy ma psa z odzysku dlatego że go nie stać na psa od hodowcy... Dziwne, nie?[/quote]
[/QUOTE]

Mnie tak naprawde nie interesuje co trzymasz pod strzecha.Wolny czlowiek wolne wybory..Stereotyp myslenia jakiego??

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='AngelsDream'][B]maxxel[/B], mi akurat tłumaczyć nie trzeba, że każde zwierzę to obowiązek i każde stworzenie wymaga opieki. Wiem jednak, że dla wielu ludzi kundlem nie trzeba się zajmować, nie potrzebuje szczepień i weterynarza, może jeść gorszą jakościowo karmę.
[/QUOTE]

..to z dbaniem o psa bylo ironizowaniem cytowanego przez Ciebie postu..;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Mnie tak naprawde nie interesuje co trzymasz pod strzecha.
[/quote]
A jednak wyciągasz daleko idące wnioski że jakoby chęć innych ludzi posiadania psa rodowodem jest dla mnie problemem... Hmmm...

[quote name='maxxel']Stereotyp myslenia jakiego??[/quote]

Snobistycznego.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='AngelsDream'][B]maxxel[/B], ja już wolę wszystko uściślić, bo jak widać tutaj każde słowo może być wykorzystane przeciwko jego autorowi.

Czy każda osoba, która woli psa rasowego jest snobem?[/quote]
[/QUOTE]

Podobno jest taki stereotyp:lol:szczerze to mi to nie przeszkadza..:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='dunia77']A jednak wyciągasz daleko idące wnioski że jakoby chęć innych ludzi posiadania psa rodowodem jest dla mnie problemem... Hmmm...
[/QUOTE]

Jakie inny wnioski mozna bylo wyciagnac.?Wskakujesz do dyskusji i zaczynasz od tworzenia kogos negatywnego wizerunku..

[QUOTE]
Snobistycznego.
[/QUOTE]

Bo chce dokonac przemyslanego wyboru??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...