Jump to content
Dogomania

SHAR-PEI POMOCY!!!! ,grozi eutanazja! - Nord już w swoim domu !!


sacred PIRANHA

Recommended Posts

  • Replies 983
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='margo001']Skóra nia wyglada najgorzej ,ma tylko przrzedzenia na szyji i łysy ogonek na końcówce co widac na tym zdjęciu

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7999748a5c92aefd.html"][IMG]http://images34.fotosik.pl/132/7999748a5c92aefd.jpg[/IMG][/URL][/quote]
Może nic nie ma, na sobie, może tylko nieodpowiednią karmę dostawał :roll: Smutny,śliczny pycholek. To jest wspaniała rasa i bardzo oddana, kocha swoich ludzi całym sercem :loveu::loveu::loveu:.
W górę piękny pyszczku :loveu::loveu::loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]..ten przerazajacy huk, ten jazgot, ujadanie wyglodnialych i przemarznietych psow.

Slysze to do teraz.. To wszystko odbija sie echem w moim skolatanym wnetrzu..
Byl dom, szczescie, bylo wszystko czego tylko pies moze sobie zapragnac.. Z dnia na dzien zostalem sam, na dnie.. Sila zepchniety, zdeptany jak niepotrzebny, zgnily, jesienny lisc.. Dlaczego mnie nie zabito? Moze mniej cierpialbym..
Wciaz sie boje..
Mam leki..
Czy ponownie wrzuca mnie do klatki..
Czy bede mial gdzie spac..

Do tej pory slowo - CZLOWIEK - kojarzy mi sie z czyms najgorszym, z bolem, strachem, cierpieniem. Trzese sie na sam jego widok.. Nie wiem czy mam plakac, czy straszyc swoja nedzna postawa.. Nie wiem i nie czuje juz nic..

Chociaz siedze teraz w cieplym boksie - dla siebie mam pelna miske pozywnego jedzenia. Dla siebie koc i caly wybieg.. Wciaz sie boje, czy czlowiek nie zrobi mi krzywdy. Nadal slysze ten przerazajacy jazgot wspoltowarzyszy.. Nie moge opanowac nerwow .. trzese sie.. warcze.. juz sam do siebie.. do swiata, ktory mnie otacza..

Potrzebuje kogos.. Czy czlowieka? Nie wiem.. Moze Boga.. aniola stroza.
Zamykam oczy i widze duza, ciepla postac lezaca obok mnie i glaszczaca mnie to umeczonym pysku.. czuje jak mnie tuli cieplo .. Jak ogaznia spokoj..


Nord - pies rasy Shar Pei, zostal wyciagniery ze schroniska. Teraz przebywa pod opieka weterynaryjna. Pies jest w bardzo kiepskim stanie psychicznym. On nie chce juz zyc. My chcemy pokazac mu, ze CZLOWIEK nie musi kojarzyc sie wcale z tym calym zlem otacajacym go wczesniej. Chcemy go leczyc i pomoc odzyskac wiare.

W tej chwili pies ma chora skore, wymaga odpowiedniej diety. Problemem dla nas jest brak finansow na to by pomoc wyciagnac go z zapasci psychicznej. [B]Kazdy grosz na koncie Norda - kazda zlotowka to dla nas wielka pomoc. [/B]
Niestety pies nie moze trafic do "zwyklego" domu, potrzebni sa odpowiedzialni, znajacy sie na rasie ludzie, ktorzy wiedza jak postepowac w skrajnych przypadkach.
Lecz gdzie znalezc takiego kogos? Jak sprawic by los sie odmienil?
Na wszystko potrzebny jest czas.. a ten kosztuje..

Prosimy pomozcie nam.

Norda czeka jeszcze pieknych chwil w zyciu. Dajmy mu szanse na to by jego wymarzonym

cieplem bijacym od zagadkowej postaci byl jego wlasny dom.. nie zas miejsce w ktore zwierzeta odchodza po smierci..

------------------------------

[/I][SIZE=2][FONT=Arial]Poprawiajcie /bo bledow pewnie masa/ , zmieniajcie.. robcie co chcecie, byle pomogl..[/FONT][/SIZE]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zaraz chyba się poryczę z wściekłości !!!
Od dwóch godzin (w pracy jestem i muszę robić przerwy...) robiłam Allegro. Podopisywałam kilka rzeczy, powstawiałam polskie znaki, powytłuszczałam tu i ówdzie. Zostało mi tylko dodanie zdjęć... I w trakcie tegoż coś się spieprz...o na Allegro i cała aukcja zniknęła i muszę ją robić od nowa :( :( :(.

Link to comment
Share on other sites

Mam info mariee :

Poniewaz padal deszcz weszlam na hotel od wewnątrz, podeszłam do Norda , stal przy prętach, kiedy sie zbliżałam zaczął burczec , nie jest juz taki jak dwa dni temu.
Próbowalam wlożyc telefon za prety..wtedy zacząl sie denerwowac bardziej i cofal..ogon znowu chodzil i ostrzegal mnie... mówiłam do niego.. i znowu proba kolejna, ale on nadal cofal sie i ogon chodzi i jakby gotowy do ataku..wiec dalam sobie spokoj..robilam zdjecia przez kraty...balam sie,ze moze skoczyc i zlapac za reke .

Kierowniczka rano dawla jesc psom..podeszla do niego, otworzyla wejście i włożyla miske..byl ponoc spokojny .

Ja mysle,ze on zaufa jeszcze ,ale musi juz do domu stalego,,zadne tymczasy !!!
W kazdym razie to nie jest ten pies co widzalysmy wtedy...widac,ze czuje sie tutaj juz bespziecznie tylko stoi i wypatruje.
Na pewno nie mozna jemu zaufac... potrzeba czasu,,az przywiąże sie do ludzi z ktorymi bedzie żył. Takie jest moje zdanie ,,, na podstawie obseracji Norda, nie znam tej rasy..opisuje to co widze Zdjecia pozstałe nie udały sie sa zamazane..bo on bardzo byl niezadowolony i cofal sie i podchodzil bardzo blisko do samych prętów..nos w nos Patrzyl na mnie o ostrzegal mnie..ja caly czas mówiłam do niego.
Kierowniczka wyciągnęła do niego rękę nic jej nie zrobil ,:loveu:polizal ja...no ale ona karmi tam 2 razu juz byla po 12 godzin..odkad on jest :loveu:

[IMG]http://img402.imageshack.us/img402/2764/dsc00154az4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img402.imageshack.us/img402/8899/dsc00156za2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Allegro zrobione, uffffff :). Choć nie obyło się bez przejść. Poza tym, co pisałam wcześniej, to jeszcze raz mi się nie udało wystawić. Tym razem net padł :(. Ale pouczona już pierwszym wypadkiem skopiowałam tekst :).
Oto aukcja: [URL]http://www.allegro.pl/item309143073_shar_pei_nord_umiera_pomoz_uratuj_go_.html[/URL]
Proszę rozsyłajcie gdzie się da! Wrzućcie link do aukcji do pierwszego postu!

I zaczynam rozliczenia :)

[U]Wydatki:[/U]
14,85 zł - Allegro wyróżnione
[B]Razem: 14,85 zł[/B]

[U]Wpływy:[/U]
0 zł - na razie...

[B]Razem: - 14,85 zł

[/B]Cieszę się, że z Nordem nieco lepiej :).

Link to comment
Share on other sites

witam!
podjelam decyzje...robimy komplet badan z uspieniem...mariee bedzie w klinice i pogada z wetami, da zlecenie do badan...
beda musieli go niestety uspic do zabiegu dlatego najpierw trzeba sie skonsultowac z wetami (w tym z dermatologiem) zeby od razu zlecic wszystkie potrzebne badania...
kochani bardzo Wam wszystkim dziekuje...dzieki Wam moge przynajmniej sprobowac mu pomoc...
...poryczalam sie...

Link to comment
Share on other sites

[B]MagYa[/B],przepiękny tekst,poryczałam się..:-( Dziękujemy bardzo kochana
Trzymam kciuki za Nordzika i jego badania :loveu:
[B]Niki-Lidka [/B]głowa do góry,musi być dobrze :lol:
Na sharpach kolejna deklaracja wpłaty,jak dojdzie do skutku podam Ci namiary mailem.
Na moim bazarku na razie 80zł :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niki-lidka']witam!
podjelam decyzje...robimy komplet badan z uspieniem...mariee bedzie w klinice i pogada z wetami, da zlecenie do badan...
beda musieli go niestety uspic do zabiegu dlatego najpierw trzeba sie skonsultowac z wetami (w tym z dermatologiem) zeby od razu zlecic wszystkie potrzebne badania...
kochani bardzo Wam wszystkim dziekuje...dzieki Wam moge przynajmniej sprobowac mu pomoc...
...poryczalam sie...[/quote]

:multi:, lidka a czy lekki głupi jaś wystarczy do uśpienia ? Sharpki mają często problem z pełną narkozą...
Wszystko wczoraj doszło ?

No i dobra wiadomość, już się przekonał do jednego człowieka tzn., nie jest tak źle :multi::multi::loveu::loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariee']
[COLOR=Blue]" już się przekonał do jednego człowieka tzn., nie jest tak źle'[/COLOR]
co miche przynosza i kocyki zmieniaja[/quote]

Ale zawsze coś :eviltong:, a Ty zawsze taka :stormy-sad:.

W górę piesku :loveu::loveu::loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...