Jump to content
Dogomania

BIURO LOBBINGU PROZWIERZĘCEGO Karina Schwerzler


VitisVini

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Rozprawa apelacyjna w sprawie zabijania w schronisku w Białce psów i wytapianiu z nich smalcu
odbędzie się:[/B]
w dniu [COLOR=red][B]22 lutego 2008 r. godz. 12.10, sala VIII[/B][/COLOR]
w Sądzie Okręgowym w Radomiu, ul. Piłsudskiego 10

Miejmy nadzieje, że sąd podwyższy karę z 7 m-cy p.w. w zawieszeniu, bo cóz może być gorszego niż mordowanie psów ich azylu, jakim ma być schronisko.

Link to comment
Share on other sites

To chyba było 8, a nie 7 miesiecy z zawieszeniu....

11 marca 2008r. w Sadzie Rejonowym w Końskich odbędzie się rozprawa przeciw Szkotowi, który zagłodził konie (pamiętacie jeszcze tę sprawę? wszyscy już o niej zapomnieli). Karina i Przystań Ocalenie występują tam jako oskarżyciele posiłkowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']To chyba było 8, a nie 7 miesiecy z zawieszeniu....

[B]11 marca 2008r. w Sądzie Rejonowym w Końskich odbędzie się rozprawa przeciw Szkotowi, który zagłodził konie [/B](pamiętacie jeszcze tę sprawę? wszyscy już o niej zapomnieli). Karina i Przystań Ocalenie występują tam jako oskarżyciele posiłkowi.[/quote]

Zgadza się - 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata.
To tak jakby nic nie dostali. Miejmy nadzieję, że sąd wyższej instancji, naprawdę dopatrzy się szczególnego okrucieństwa w działaniu sprawców i będzie brał pod uwagę "[I]podeszłego wieku". [/I]

Link to comment
Share on other sites

A czy takie rozprawy są otwarte dla publiczności? Dobrze by było jakby "nasi" ludzi przyszli, tzn każdy komu dobro zwierząt nie jest obce. Dla sądu byłaby to może też wskazówka, że rzecz jest warta poważnego rozpatrzenia.Na zachodzi to się robi pikiety przed sądami i takie tam.Szkoda, że tak marnie mozemy się zorganizowac w takich sprawach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VitisVini']A czy takie rozprawy są otwarte dla publiczności? Dobrze by było jakby "nasi" ludzi przyszli, tzn każdy komu dobro zwierząt nie jest obce. Dla sądu byłaby to może też wskazówka, że rzecz jest warta poważnego rozpatrzenia.Na zachodzi to się robi pikiety przed sądami i takie tam.Szkoda, że tak marnie mozemy się zorganizowac w takich sprawach.[/quote]

Obie sprawy tj.

[B][QUOTE]
[B]Rozprawa apelacyjna w sprawie zabijania w schronisku w Białce psów i wytapianiu z nich smalcu
odbędzie się:
[/B]w dniu [COLOR=red][B]22 lutego 2008 r. godz. 12.10, sala VIII[/B][/COLOR]
w Sądzie Okręgowym w Radomiu, ul. Piłsudskiego 10
[/QUOTE][/B]

oraz

[QUOTE][B]11 marca 2008r. w Sądzie Rejonowym w Końskich odbędzie się rozprawa przeciw Szkotowi, który zagłodził konie[/B] [/QUOTE]

są [B]OTWARTE[/B] dla publiczności, chyba, że w ostatniej chwili sąd ją utajni, (ale to i tak przed sądem mozna pikietować)
Dlatego nie byłoby źle, gdyby [B]pikiety[/B] pojawiły się przed sądami.
Myślę, że [B]do Radomia[/B] udałoby się dojechać dogomaniakom z W-wy i okolic.
[B]Trzeba pokazać,że jest nas dużo. Że chcemy coś zmienić w tym kraju.[/B]

Będzie okazja [B]zaprotestować przeciwko pseudoschroniskom!!![/B]

[B]DOGOMANIACY ŁĄCZMY SIĘ!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote=werty>;9434162]Obie sprawy są [B]OTWARTE[/B] dla publiczności, chyba, że w ostatniej chwili sąd ją utajni, (ale to i tak przed sądem mozna pikietować)
Dlatego nie byłoby źle, gdyby [B]pikiety[/B] pojawiły się przed sądami.
Myślę, że [B]do Radomia[/B] udałoby się dojechać dogomaniakom z W-wy i okolic.
[B]Trzeba pokazać,że jest nas dużo. Że chcemy coś zmienić w tym kraju.[/B]

Będzie okazja [B]zaprotestować przeciwko pseudoschroniskom!!![/B]

[B]DOGOMANIACY ŁĄCZMY SIĘ!!![/B][/quote]
Ja niestety nie mogę przyjść... Z Radomia jest sporo osób na dogo tylko trzeba poinformować :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Ja niestety nie mogę przyjść... Z Radomia jest sporo osób na dogo tylko trzeba poinformować :razz:[/quote]


Jak możesz to roześlij do znajomych informację tej treści:

[B]Rozprawa apelacyjna w sprawie zabijania w schronisku w Białce psów i wytapianiu z nich smalcu [/B]
[B]odbędzie się:[/B]
w dniu [COLOR=red][B]22 lutego 2008 r. godz. 12.10, sala VIII[/B][/COLOR]
w Sądzie Okręgowym w Radomiu, ul. Piłsudskiego 10

[B]Zorganizujmy PIKIETĘ!!!![/B]

[B]Trzeba pokazać,że jest nas dużo. [/B]
[B]Że chcemy coś zmienić w tym kraju.[/B]

Z[B]aprotestujmy przeciwko pseudoschroniskom!!![/B]

[B]DOGOMANIACY ŁĄCZMY SIĘ!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Do Radomia mogę zabrać autem 3 osoby (4 małe ;):lol:)!!!
Wystarczy już samo to, że tam będziemy, że wesprzemy Karinę!
Zostało jeszcze trochę czasu, zdążymy zrobić transparenty.
Jeszcze tylko osoba z megafonem i silnym głosem by się przydała!
Jeśli wcześniej poinformujemy o pikiecie media, na pewno ktoś się zjawi - jeśli nie z tv, to z gazet i radia.
Musimy dać się zauważyć, bo tych biedaków w schroniskach nikt nie widzi!

[SIZE=3][B]Co Wy na to? Kto na ochotnika?[/B][/SIZE]
[B][/B]
[B][/B]
VitisVini, jak to się stało że ja dopiero teraz tu trafiłam, cudnie że ten wątek założyłaś! Musimy się organizować, w kupie siła!;)

Do przeforsowania tego, by posłowie w ogóle zaczęli rozmawiać o nowelizacji ustawy dot.ochrony praw zwierząt, potrzeba ponad 40 ich głosów, ponad 40 podpisów. Wydaje się niewiele - ale domyślacie się ile trzeba się będzie napocić, żeby choć jednego zwerbować. Przy obecnych problemach choćby ze służbą zdrowia, każdy pokręci nosem, że teraz nie ma w rzadzie na to czasu. A kiedy będzie?! Temat dla polityków jest niewygodny, bo choć w naszym kraju jest wielu miłośników zwierząt, to jeszcze więcej jest takich co powiedzą "Proszę, oto na jakie pierdoły tracą w rządzie czas i pieniądze."- i nie daj Boże partia straci część poparcia.
Dlatego tak jak napisała VitisVini, trzeba dziadom zaleźć za skórę i piłować do skutku. Niech zobaczą, jak silny elektorat za tym stoi, niech zobaczą że mogą coś stracić przy następnych wyborach, jeśli nie zareagują.
Od małych kroczków się zaczyna, ale kto wie na czym się skończy..?!:cool3:

A zatem - kto jedzie 22 lutego do Radomia?

Link to comment
Share on other sites

Sprawa wytapiania smalcu z psów była nagłośniona przez tvn w "Interwencji" - myślę że można będzie liczyć na ich obecność podczas pikiety, warto by było nas jak najwięcej!

Założyłam wątki dot.pikiety:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105513[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105515[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105514[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Super!!!:multi:

A może udałoby się zorganizować dwie grupy - jedną w Radomiu, drugą w W-wie?! Kto się orientuje, czy na pikiety pod sejmem trzeba mieć pozwolenie?:cool3:

[SIZE=1]Kurcze, mam akurat zapalenie zatok i...kicham na regulamin!:evil_lol:(zupełnie niechcący!;):lol:). Liczę na wyrozumiałość modów, mało czasu, a jak najwiecej osób musi to przeczytać jeśli coś ma nam z tego wyjść...:oops: Ty nie skasujesz cio?:lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote=werty>;9458996]Watek o pikietach założyłem tutaj:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105372[/URL]

ale to nie przeszkadza, aby go skasować i przejść na wątek założony przez Aśkę.[/quote]
Dlaczego wątek założony w off-topicach? Tam mniej ludzi zagląda, a wydaje mi się że to lepiej pasuje do "Akcji"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Dlaczego wątek założony w off-topicach? Tam mniej ludzi zagląda, a wydaje mi się że to lepiej pasuje do "Akcji"[/quote]

Jakoś tak wyszło.:oops: Zbyt mała praktyka na dogo. Prośba do moderatorów o przeklejenie (o ile możliwe) wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105372[/URL] z OFF... do AKCJE.

Link to comment
Share on other sites

Jeden z wątków jakie założyłam jest na "Akcjach", jeden na "Off topic" i jeden na "Wolontariusze", jak na razie na tych dwóch pierwszych cisza.:roll:

VV, a może ten wątek też na "Akcje" przekleimy?

Patch, linki do wątków podałam pare linijek wcześniej.:p

Link to comment
Share on other sites

O kurcze:crazyeye: Ale daliście czadu ludki- Asiu, Werty- Brawo!
Koniecznie trzeba tylko jeden wątek zostawić,najlepiej w Akcjach - to niech ten twój Asiu zostanie tam-rzeczywiście a tych co pisali na poprzednio założonych , poinformować żeby się tam przenieśli a reszte ludków powiadomić przez privy albo zamieszczajac info na watkach.
Nie wiedziałam o tych zgromadzeniach co werty napisał- że trzeba zgłaszać.Zależy ile ludzi udałoby się zgromadzić- bo im większa pikieta tym lepiej, wtedy moglibysmy zgłosić, to na pewno nie takie trudne.Najlepsza byłaby pikieta jednak w Radomiu przed sądem, bo to związane ze sprawą i rzeczywiście jakieś media by o tym napisały napewno, tym samym zwracając uwagę na fakt, że za znęcanie się nad zwierzetami można jednak skończyć w pudle(oby).
22 to chyba piątek-może bym i ja przyjechała, hmm- wkrótce powiem , musze sie zastanowić. A w międzyczasie mamy 14 dni do rozprawy - 3 dni = 11 dni na zebranie listy chętnych. To do dzieła.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VitisVini'](..) A w międzyczasie mamy 14 dni do rozprawy - 3 dni = 11 dni na zebranie listy chętnych. To do dzieła.:diabloti:[/quote]

Ja niestety z przyczyn obiektywnych nie mogę uczestniczyć, ani w W-wie, ani w Radomiu, dlatego miałbym prośbę do VitisVini i Aśki, czy może zbierałybyście na PM zgłoszenia chętnych do udziału w pikietach?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...