Jump to content
Dogomania

sredniaka na olbrzyma zamienie.....


jo_ann

Recommended Posts

kto mi powie cos ciekawego o porownaniu sredniaki vs olbrzymy?:cool3: w dlugie zimowe wieczory czasem zastanawiam sie nad kolejnym psem za kilka lat i nie potrafie nad zadna rasa myslec dluzej, poza sznaucerami:loveu: moj sredniaczek jest sama slodycza, jest przymilny, latwo sie odnajduje z nowych sytuacjach, lubi ludzi, kocha jesc i pracowac:loveu: a poza tym najchetniej przegonilby wiekszosc psow, gdyby mu pozwolic, chetnie zajmie sie polowaniem na myszy albo i kaczki, zagryzie fajerwerki, sprawdzi kazdy szelest, polknie foliowke, ewnetualnie nakreci sie na cos tak, ze dotarcie do niego z jakimkolwiek bodzcem bedzie niemozliwe... taki przeslodki histeryk:diabloti:

jaka opinie maja sredniaki, to kazdy z nas chyba wie....:evil_lol: a jak wyglada zycie z olbrzymkami?:loveu::evil_lol: rownie diabelski temperament i pobudliwosc czy moze slodkie misie?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Ja miałem przez 13 lat "prawie olbrzymkę" był to mix CTR-a (mama) ze sznaucerem (tata). Jak była młoda to trochę szalała (objedzona tapeta, zjedzony indeks :angryy: ) ale potem uszpokoiła się i była niezwykłej spokojności suczką - choć jak miała rok to uciekła z ogrodzonego terenu ze znalezioną kością prosto na ulicę - efekt złamana tylna noga składana przez dr. Janickiego na druty - wyszła z tego ale ta noga po latach jej schudła. Spacerowaliśmy razem wiele lat po Grochowskiej i po Parku Skaryszewskim.
W wieku 8 lat miała ropomacicze (na szczęście po operacji doszła szybko do siebie).
Jak "Tania" (pełne imię "Instancja" ;)) miała 11 lat wzieliśmy drugą suczkę - średniaczkę Franię. Tańka nie chciała się z nią bawić ale nie "gnoiła" jej. Była obojętna. Pod koniec jej życia przenieśliśmy się do Wawra i miała trochę ogródka na ostatni rok. Prawie już nie widziała i nie potrafiła chodzić po schodach (słabe tylne nogi) - codziennie ją nosiłem na noc do sypialni a rano znosiłem do salonu. Wychodziła tylko na siku i qpe - nie czuła się w nowej okolicy pewnie. Odeszła w grudniu 2005 - odwiedzamy ją w Koniku Nowym :placz:.

Po roku posiadania tylko Franki kupiliśmy Margot - czarną średniaczkę - diabeł wcielony:diabloti:.

PodsumowujÄ…c:
Olbrzymy są spokojniejsze, bardziej zrównoważone, nie muszą udowadniać szczekaniem swojej pozycji one wiedzą że są "the best".
Z minusów - są większymi psami (zajmują więcej miejsca w łóżku :evil_lol:) i jak by co to trzeba mieć siłę żeby je zanieść gdzieś w potrzebie (do lekarza, na siku jak są słabe itp)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariel007']PodsumowujÄ…c:
Olbrzymy są spokojniejsze, bardziej zrównoważone, nie muszą udowadniać szczekaniem swojej pozycji one wiedzą że są "the best".
Z minusów - są większymi psami (zajmują więcej miejsca w łóżku :evil_lol:) i jak by co to trzeba mieć siłę żeby je zanieść gdzieś w potrzebie (do lekarza, na siku jak są słabe itp)[/quote]
Zgadzam sie z przedmowca :cool3: .

Moje mi praktycznie nic nie zniszczyly w domu, no chyba, ze cos sie popsulo przypadkiem w zabawie ;-). Zreszta kochaja sie bawic!

Nie zastanawiaj sie dluzej i bierz giganta :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']e tam ! nad czym to sie zastanawiac ? only sredniaki !! :loveu::loveu: olbrzymy sa za spokojne i rozmemlane :evil_lol:[/quote]

co Wy gadacie!!!!!!!!!!
Wszystkie sznupki są cudowne-sznaucer to sznaucer wkońcu!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gassira']pytanie-pewnie,że całuśnika i przytulaska w jednym:loveu:
Bo moja Å‚obuzica od przytulania jak najdalej:roll:[/quote]
Haha przytulasny jest bardziej ten warkot :evil_lol:, calusnica to woli zeby jej non stop pile rzucac, a w wolnej chwili moze Cie zalizac :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Haha przytulasny jest bardziej ten warkot :evil_lol:, calusnica to woli zeby jej non stop pile rzucac, a w wolnej chwili moze Cie zalizac :evil_lol:.[/quote]

no to nie ma wyjścia i biorę dwie czarne mordy:loveu::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Mogiem Ci wypozyczyc :cool3:, tylko wolisz calusnika czy warkota :evil_lol: ???????[/quote]

ja tez chce!!:loveu:

a tak serio calkiem-pewnie znasz wiele gigantow-jak tam u nich z psychika? glownie chodzi mi o tendecje do agresji i hiperpobudliwosc:evil_lol:

olbrzymka to moje marzenie od zawsze, ze wzgledow praktycznych zamienione na sredniaka-ale pewnie kiedys sie spelni, niech no sie tylko F zestarzeje....:lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie sznupy sa super jak mozecie dyskryminowac inne na podstawie wielkosci!?:mad: Im wiekszy tym lagodniejszy i spokojnieszy, sredniak to taki bezpieczny wariant, olbrzym moze byc wielkim rozlelanym misiem, a mini to istna mala zaraza ktora nie toleruje nikogo oprocz swojej rodzinki i znajomych i mysli ze jest "duzy" a jak ktos mysli inaczej to dodaje sobie glosem:diabloti:, oczywiscie zdarzaja sie lagodne miniatury, zbyt nadpobudliwe sredniaki i bardzo glosne "male" olbrzymy, w tej rasie dopuszcza sie wszystkie mozlliwe kombinacje zachowac, wszystkie jednak sa tak samo kochane i nie ma roznicy czy wezmiesz wielki temperamnt w malej skorze czy w wilelkiej, wszystkie sa poprostu cudowne i zadna inna rasa nie da sie ich zastapic... ahhhh jak mi sie marzy jakis sznupas:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']... ahhhh jak mi sie marzy jakis sznupas:loveu:[/QUOTE]

No to na co czekasz ? :-)
Ja oczywiscie kocham sredniaki ale popatruje tez na olbrzymy.Tylko chyba mam pecha ale te co widze u nas na osiedlu to sa ,wstyd powiedziec ,strachliwe .Akurat taka grupa widac sie trafila ,potrafia leciec do mnie z wielkiej odleglosc ze strasznym szczekaniem a jak puszcze moje suki to ogon pod siebie i chodu do wlasciciela.
Z tego wniosek ,ze wybierajac szczenie trzeba bardzo patrzec na rodzicow i przekazywane cechy .Bo tchorzliwy maly pies to klopot ale tchorzliwy olbrzym to straszny klopot.
No i te ogony ...gigantyczne niekiedy ...ech gdzie te olbrzymy z dawnych lat.
Nie Asia ,nie kupuj olbrzyma ,popatrz na zgrabne sredniaczki :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']Wszystkie sznupy sa super jak mozecie dyskryminowac inne na podstawie wielkosci!?:mad: [/quote]

ech, tylko wiesz, mi chodzi nie o takie ogolne opinie, tylko fakty ;) chce, zeby nastepny pies /suka znaczy...:loveu:/ byl ciutek spokojniejszy niz moj lesny potwor.. kocham te sznaucerowa iskre, cudowna chec robienia czegos ze mna.. ale troszke mniej histerii przyjme z wdziecznoscia-dlatego mysle o olbrzymkach i chce sie upewnic, czy mam sie tego pomyslu trzymac czy raczej przerzucic na mopsy...:evil_lol:


Romas-wiesz, ze poki co nic nie kupuje i jakbym nie daj Boze miala jakis glupi pomysl to masz mnie walnac w glowe mocno:mad: ale olbrzymki to moja milosc...:loveu: z ogonami czy bez-byle byl kochany! :lol:

po cichu tez licze, ze skoro daje rade ze sredniakiem, to z olbrzymem tez dam:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście ze olbrzymy to słodziaki najfajniejsze :loveu::eviltong::loveu:
Ja mam w domu już trzeciego i bardzo sobie chwalę tę wielkość.
Pewne siebie,trudno je wyprowadzić z równowagi,nie szczekliwe,nie trzeba się schylać,żeby złapać za obrożę ;) ,a jednocześnie temperamencik i ciągła ochota na zabawę.
Minusów mało - faktycznie to tylko to,że dużo miejsca w łóżku zajmują i jak wlezie taki olbrzym na kolana ( bo przecież jemu nie przeszkadza,że różne części ciałka mu z tych kolan zwisają ) ,to troszkę ciężko się oddycha :lol:

[IMG]http://images20.fotosik.pl/236/2fbc34526f11818cmed.jpeg[/IMG]

No i jak takiego słodziaka nie kochać :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']

Romas-wiesz, ze poki co nic nie kupuje i jakbym nie daj Boze miala jakis glupi pomysl to masz mnie walnac w glowe mocno:mad: ale olbrzymki to moja milosc...:loveu: z ogonami czy bez-byle byl kochany! :lol:

po cichu tez licze, ze skoro daje rade ze sredniakiem, to z olbrzymem tez dam:lol:[/QUOTE]

Jesli chodzi o walenie w glowe to trafilas w rece odpowiedniej osoby :mad:
Wykonuje ta usluge o kazdej porze dnia i nocy zniechecajac szczegolenie wlascicieli sredniakow do zmiany gustu :-)
Nie chce Cie straszyc ale ja biorac Tora rozumowalam identycznie ,ze skoro daje rade z szurnieta Zuzia to chyba juz nic gorszego mnie spotkac nie moze .O jakze sie mylilam :eviltong:Ten to dopiero mi dal w kosc .
Wlasciwie to ostatnio powaznie przemysliwuje nad propozycja Dorotak odnosnie mopsa :multi:
Nie no musz eisc spac ,bo jakies glupoty mi do glowy przychodza.Mopsa! tez cos !

Link to comment
Share on other sites

Romas, Ty lepiej wal w glowe tych, co chca sredniaka, a nie przetestuja takiego na zywo... :evil_lol:

i mnie nie strasz! poczulam sie chwilowo pewniej, a tu takie cos! zamkne sie w sobie i jeszcze F sie udzieli:lol:

mopsy sa swietne! ew. te gryfoniki... chociaz one takie szczuple, to pewnie zbyt ruchliwe...:lol: a Dorotak milczy, bo pewnie potajemnie juz tam cos w tym guscie hoduje.. a Atos to tylko przykrywka:lol:

Link to comment
Share on other sites

moj TZ "zapatrzyl" sie jakis czas temu na staffika, no tak mu ten pies podpasowal ze hej :crazyeye: mam pod nosem tz dolnoslaskie pare dobrych hodowli.. dziewczyny siedza na dogo to i kontakt jest. Wiem juz z czym sie teoretycznie takiego staffika je hihi i tym podobne zbierane info, linie hodowlane, krycia - obserwuje co z czego wyrasta itp

Ogladam foty z wystaw... tylko ze zawsze jak pomiedzy trafi mi sie jakis sznauc, to juz umarl w butach jestem stracona :evil_lol: jak bylismy na wystawie poogladac staffiki, to przesiedzialam dwie godziny na sznaucach :cool3: jakby czarnych sredniakow bylo wiecej to jeszcze dwie dala bym rade :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']Wszystkie sznupy sa super jak mozecie dyskryminowac inne na podstawie wielkosci!?:mad: Im wiekszy tym lagodniejszy i spokojnieszy, sredniak to taki bezpieczny wariant, olbrzym moze byc wielkim rozlelanym misiem, a mini to istna mala zaraza ktora nie toleruje nikogo oprocz swojej rodzinki i znajomych i mysli ze jest "duzy" a jak ktos mysli inaczej to dodaje sobie glosem:diabloti:, oczywiscie zdarzaja sie lagodne miniatury, zbyt nadpobudliwe sredniaki i bardzo glosne "male" olbrzymy, w tej rasie dopuszcza sie wszystkie mozlliwe kombinacje zachowac, wszystkie jednak sa tak samo kochane i nie ma roznicy czy wezmiesz wielki temperamnt w malej skorze czy w wilelkiej, wszystkie sa poprostu cudowne i zadna inna rasa nie da sie ich zastapic... ahhhh jak mi sie marzy jakis sznupas:loveu:[/quote]

Niedzwiadku, nie moge sie zgodzic z tym co napisales/las. Olbrzym to nie "cielaczek". To pies pracujacy - obronny, oczywiscie ma byc zrownowazony, nie tchorzliwy i nie agresywny. Ale pamietajmy, ze jest to pies obronny i ze moze nam sie trafic dominujacy charakter :diabloti: .
Rowiez nie moge sie zgodzic z tym, ze miniatury to takie agresory, znam cale mnostwo mini i tylko kilka sztuk agresywnych :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']ja tez chce!!:loveu:

a tak serio calkiem-pewnie znasz wiele gigantow-jak tam u nich z psychika? glownie chodzi mi o tendecje do agresji i hiperpobudliwosc:evil_lol:

olbrzymka to moje marzenie od zawsze, ze wzgledow praktycznych zamienione na sredniaka-ale pewnie kiedys sie spelni, niech no sie tylko F zestarzeje....:lol::evil_lol:[/quote]

Hiehie no co ja tu moge jeszcze dodac, zgadzam sie z tym co napisala Ashley! ale rowniez jak juz wspomnialam wczesniej trzeba sie liczyc z tym, ze moze nam sie trafic dominant lub co gorsza tchorz. Pisze o tym nie po to zeby Cie zniechecic, ale po to zeby potem nie bylo rozczarowan!

Ja olbrzymy ma od jakichs 13 lat i uwazam, ze sa najwspanialsze pod sloncem, jestem w nich zakochana po uszy :loveu: . Wesole, pelne energii, kochaja zabawe i szkolenie - na pewno nie tak zwariowane jak sredniaki.

Po prostu jak sie bierze giganta to ze sprawdzonego zrodla! Ja akurat kocham szalence :evil_lol: , ale moze dlatego moje sa takie, bo kazde uprawia badz uprawialo psie sporty, a i ja do takich co to na kanapie caly wieczor przesiedza - nie naleze! Zreszta jak bedziesz chciala to sie mozemy spotkac to Ci przedstawie moja ukochana Nafusie :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...