Jump to content
Dogomania

Suche karmy, puszki, gotowane, BARF - co lepsze dla psa?


psiorka111

Recommended Posts

[quote name='Evra']Przeczytajcie to :evil_lol::evil_lol::evil_lol: :

[URL]http://www.klubmolosa.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=26[/URL][/quote]

Dobre, mocne :lol:. Ja też już dawno sie tak nie ubawilem jak to przeczytałem :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gops2000'] do tej ppory karmilam mojego psa eukanuba dla malych seniorow ale za duzo sie naczytalam o tej karmie i chcialabym zmienic karme[/quote]

Ja karmiłam sukę Eukanuba i to w moim mniemaniu porządna karma jest. Znam całe hodowle karmione latami Eukanubą i w świetnym zdrowiu. Też czytałam różne rzeczy o tej karmie, i sporo tam naciągactwa i nieścisłości.
Nie ma co, masy bzdur można się "naczytać". Psu może nie służyć każda karma, podobnie jak może służyć. Wszystko zależy od danego psa i jego przyswajania. Producent w przypadku karm z wyższej półki nie gra roli.
Zmiana karmy w przypadku jeśli psu karma służy, to bezsensowne i niepotrzebne ryzyko.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aGula1810']Karma sucha jest w moim przypadku podstawą, najczęściej podaję royala, hilsa lub acanę i czasem boscha.
Gotuję dwa razy w tygodniu, i piesio sobie bardzo chwali takie udogodnienie,
wywar na kościach które później smacznie obgryza, a do zupy dodaję dużo warzyw i ryż.
Naprawdę czuję jaki jest zadowolony że pańcia o niego dba:p

Jeśli chodzi o puszki to ich w zupełności nie uznaję, jest tam mnóstwo konserwantów i resztek niewiadomego pochodzenia, więc nie ryzykuję.

Cieszę się też z tego że moja psinka uwielbia jabłka i marchewki,
mówię wam, jaka jest szczęśliwa gdy może sobie pochrupać...

Uważam że tak właśnie wygląda prawidłowe odżywianie psa,
rezultaty widać gołym okiem, sierść jest błyszcząca,pies jest radosny ,energiczny.
To dla mnie jest najlepsza nagroda.[/quote]

A u mnia za diabła nie chcą żadnych warzyw ani owoców. Berta uznaje tylko gruszki a skąd ja mam brać gruszki w zimie? Ja moim daję raz dziennie suchą (ostatnio RC osteo&digest a wcześniej Bento Kronen) a raz dziennie gotowane. U mnie nie chcą potwory jeść jednej karmy przez dłuższy czas, wszystko im się nudzi.

Link to comment
Share on other sites

u nas niema problemu z owocami i warzywami bo moje psiaki wchlaniaja je bardzo szybko :) i w duzych ilosciach :) oczywiscie odpowiednio do potrzeb ;) chcialam kupic puszke karmy w zoologu ale sie wycofalam bo koszt jednwj puszki to 21zl...a one czasami jak zapomne kupic karme zjadaja puszke chapi i nic im nie jest wiec nie kupilam..:roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Teddy [/B]mojemu psu wyszły oczy na wierzch jak poczuł karmę z łososiem :) Z moim też nie ma problemów jeśli chodzi o warzywa i owoce. Nawet jak kroję chleb czeka na przylepkę :) Dostaje ślinotoku na widok obieranej marchewki, to samo przy burakach. Zje dosłownie wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a'][B]Teddy [/B]mojemu psu wyszły oczy na wierzch jak poczuł karmę z łososiem :) Z moim też nie ma problemów jeśli chodzi o warzywa i owoce. Nawet jak kroję chleb czeka na przylepkę :) Dostaje ślinotoku na widok obieranej marchewki, to samo przy burakach. Zje dosłownie wszystko :)[/quote]
Kurcze, zazdroszczę Ci. Te moje potwory do grobu mnie wpędza z tym jedzeniem. Z łososiem to Acana robi karmę?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Swego czasu eksperymentowałam z karmami ( bardzo różnymi). Teraz już tak nie robię tylko trzymam się jednaj( psy źle reagują na zmiany pożywienia, mogą się wtedy zacząć bardzo poważne problemy żołądkowe) . według mnie jedna z lepszych karma jest royalcanian, dość ciężko ją kupić, ale na przykład na krakvet.pl jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nerka']według mnie jedna z lepszych karma jest royalcanian, dość ciężko ją kupić, ale na przykład na krakvet.pl jest[/QUOTE]

Co z tego, że jest na krakvecie, skoro można ją zamówić w dużo bardziej kompetentnych sklepach?

nerko, daruj sobie reklamowanie krakvetu, o którym wspominasz chyba w każdym poście.
Ja już w życiu tam nic nie kupię; w ciągu kilku zamówień na przestrzeni ostatnich kilku lat straciłam mnóstwo nerwów, po półtora miesiąca czekałam na rzeczy, które cały czas figurowały w sklepie jako dostępne, a szczyt szczytów to ostatnie zamówienie sprzed świąt - zamawiałam karmę weterynaryjną dla chorego psa i drugą dla alergika. Zamówienie złożone w poniedziałek 5 dni przed świętami, po 3 dniach krakvet raczył się ze mną skontaktować, że karmy wet. nie ma i będzie... po Nowym Roku najwcześniej, albo i nie, bo oni mi nie mogą zagwarantować...
Poprosiłam więc o wysłanie karmy dla alergika, a na tę drugą poczekam - i czekam tak od zeszłej środy, a karmy dla alergika nadal nawet nie wysłano, a jest wtorek, minęło 5 dni roboczych od mojej ponownej decyzji, 7 od pierwszego zamówienia.
Totalny brak kompetencji i organizacji, i jeszcze wciskanie kitu o przepracowanych firmach kurierskich... Prosiłam w zeszłą środę o wysłanie tej karmy jeszcze w czwartek - usłyszałam kit, że nawet jeśli wyślą w czwartek to karmy dostanę aż po świętach, bo kurierzy nie dają rady.
Zabawne, bo zamówiłam karmę wet. w innym sklepie jeszcze w tę środę wieczorem - w czwartek wysłali, w piątek (wigilię) już była i nikt nie pierniczył o opóźnionych kurierach.
W krakvecie panuje jeden wielki bajzel, nie ma komu zaznaczać nawet, które produkty są niedostępne tygodniami czy miesiącami, mojej znajomej wciskano kity, że karmy nie ma u dystrybutora - zadzwoniła do niego sama i byli w szoku, bo karma cały czas jest.
Krakvet to jeden wielki burdel, który odradzam każdemu, kto nie ma stalowych nerwów i kilku miesięcy czekania na zamówione produkty - takie namolne reklamy na forach jak ta tylko odstraszają klientów, bo żeby ich mieć, to trzeba o nich dbać, a nie podszywać się pod użytkowników forum i wciskać ludziom kit.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Co z tego, że jest na krakvecie, skoro można ją zamówić w dużo bardziej kompetentnych sklepach?

nerko, daruj sobie reklamowanie krakvetu, o którym wspominasz chyba w każdym poście.
Ja już w życiu tam nic nie kupię; w ciągu kilku zamówień na przestrzeni ostatnich kilku lat straciłam mnóstwo nerwów, po półtora miesiąca czekałam na rzeczy, które cały czas figurowały w sklepie jako dostępne, a szczyt szczytów to ostatnie zamówienie sprzed świąt - zamawiałam karmę weterynaryjną dla chorego psa i drugą dla alergika. Zamówienie złożone w poniedziałek 5 dni przed świętami, po 3 dniach krakvet raczył się ze mną skontaktować, że karmy wet. nie ma i będzie... po Nowym Roku najwcześniej, albo i nie, bo oni mi nie mogą zagwarantować...
Poprosiłam więc o wysłanie karmy dla alergika, a na tę drugą poczekam - i czekam tak od zeszłej środy, a karmy dla alergika nadal nawet nie wysłano, a jest wtorek, minęło 5 dni roboczych od mojej ponownej decyzji, 7 od pierwszego zamówienia.
Totalny brak kompetencji i organizacji, i jeszcze wciskanie kitu o przepracowanych firmach kurierskich... Prosiłam w zeszłą środę o wysłanie tej karmy jeszcze w czwartek - usłyszałam kit, że nawet jeśli wyślą w czwartek to karmy dostanę aż po świętach, bo kurierzy nie dają rady.
Zabawne, bo zamówiłam karmę wet. w innym sklepie jeszcze w tę środę wieczorem - w czwartek wysłali, w piątek (wigilię) już była i nikt nie pierniczył o opóźnionych kurierach.
W krakvecie panuje jeden wielki bajzel, nie ma komu zaznaczać nawet, które produkty są niedostępne tygodniami czy miesiącami, mojej znajomej wciskano kity, że karmy nie ma u dystrybutora - zadzwoniła do niego sama i byli w szoku, bo karma cały czas jest.
Krakvet to jeden wielki burdel, który odradzam każdemu, kto nie ma stalowych nerwów i kilku miesięcy czekania na zamówione produkty - takie namolne reklamy na forach jak ta tylko odstraszają klientów, bo żeby ich mieć, to trzeba o nich dbać, a nie podszywać się pod użytkowników forum i wciskać ludziom kit.[/QUOTE]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Popieram!! mnie do zakupu w tym sklepie nie zmusi nawet obiecany 10% rabat. Kłamią i robią z ludzi idiotów! co ciekawe robiłam zakupy w zooplusie przed świętami i w przerwie miedzy świątecznej doszły bez żadnych problemów - a jak wiadomo paczki jadą z Niemiec![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nerka']Swego czasu eksperymentowałam z karmami ( bardzo różnymi). Teraz już tak nie robię tylko trzymam się jednaj( psy źle reagują na zmiany pożywienia, mogą się wtedy zacząć bardzo poważne problemy żołądkowe) . według mnie jedna z lepszych karma jest royalcanian, dość ciężko ją kupić, ale na przykład na krakvet.pl jest[/QUOTE]

dla mnie akurat royalcanin niestety nie jest jedną z najlepszych karm :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...