Jump to content
Dogomania

BŁĘKIT ok. roczny mieszaniec husky z Radomia ma już dom.


Makuuu

Recommended Posts

Rafał, ja Cię doskonale rozumiem i cała reszta Dogomaniaków napewno też;)
Wszyscy są Ci tu wdzięczni za okazanie serducha dla Zarki i przygarnięcie jej a teraz również za udostępnienie Błękitkowi lepszych warunków życia:cool3:
Jesteś wielki!!
I podzielam Twoje zdanie, bo gdybym tylko mogła, to sama miałabym dom pełen zwierząt.
Głęboko myślałam nad adopcją Błękita, ale moja obecna sytuacja zupełnie to wyklucza, tak jak piszesz, względy finansowe, czasowe są bardzo ważne... A ja, poki co, mam z tym problemy, dlatego zachowałabym się nieodpowiedzialnie zabierając go do siebie...
Stąd jeszcze większe słowa uznania dla Ciebie!!
Jeśli odebrałeś mój post jako wymuszanie czegoś na Tobie, to serdecznie przepraszam, ale nie było to moim zamiarem.
Poprostu cieszę się, że są jeszcze na tym świecie ludzie, którym dobro zwierzaków nie jest obojętne.
A jak sytuacja się rozwinie... Czas pokaże:lol:
W każdym razie życzę Tobie dużoooo sił!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Absolutnie nie zrozumiałem tego jako wymuszanie :) .... wiem że rozumiesz i ja staram się zrozumieć..... a takich osób jak Ty powinno być jak najwięcej .... Pomagać tak ale rozsądnie by nie szkodzić a pomagac cos jak przysięga Hipokratesa .....
Rozwinie się .... może ktoś u mnie zostanie .... nie wiem ....... :):)
Jedno wiem .... takich słów otuchy to ze świecą szukać .... i DZIĘKUJĘ CI za nie ......
Choć nie zasłużyłem .... ja tylko dla Zarki domek .... w sumie to moje szczeście ta Zarka .... To świetny psiak .... nie zasługuję na Nią ......
Jedno wiem , ludzi takich jak Ty ... mało ....
Pozdrawiam
Rafał
ps sorry ale chory jestem i mam gorączkę ...jeśli coś nie tak piszę wybacz ..... 39,7 od wczoraj :(

Link to comment
Share on other sites

Na słowa otuchy zasługuje każdy, kto okazuje serce zwierzętom! A na Dogo tego przykładem jesteś Ty i setki innych, Tobie podobnych.

Nie znam Cię, ale takich ludzi jak Ty wyczuwa się z daleka:cool3:
I wiem, że Zarka lepiej trafić nie mogła, Ona jest Twoim szczęściem, a Ty jej i inaczej być nie może;) Zasługujecie na siebie oboje... Teraz jeszcze to szczęście będzie dzielił Błękit...:loveu:

A co do przysięgi Hipokratesa, nie jest mi obca z racji zawodu:lol:
I dlatego też muszę Cię lekko "opierniczyć":mad: Z taką gorączką to się leży w wyrku, drogi Wujku! Kuruj się szybko, żeby Zarka znów miała towarzysza długich wypraw w pełni sił! Zdrówka życzę.

Link to comment
Share on other sites

Czekunia ... ten Wątek to dla Błękitka .... o mnie to lepiej nie pisać :)
Teraz najważniejsze jest by Haszczak był zdiagnozowany .. ew. naprawiony ( czyt. zdrowy ) i znalazł nowy dom ..... nie wykluczone że u mnie ale tego obiecać tak jak wspomniałem na tą chwilę nie mogę ......
DO GÓRY BŁĘKIT :):):)

Link to comment
Share on other sites

jak potrzebna jakas kasa na leczenie to piszcie nr konta

ja w tym białasku jestem po uszy zakochana i o takim psie marze....tyle ze mam jednego huszczaka i tylko musze sie wyprowadzic i samochod kupic....troche to potrwa:placz:

jezeli tylko finansowo moge mu pomoc to to zrobie,wyczochrajcie go i wycalujcie ode mnie
pozdr

no i wiecej zdiec tego przystojniaka prosze!!!

Link to comment
Share on other sites

Hej Rashi. Dziękujemy za deklarację... Dziewczyny z Radomia chyba będą robić zbiórkę... W sumie to temat finansowy kuleje :( Nic nie poustalane.
A fotki będą jak tylko Błękita przeprowadzimy do domku Rafała.
Już ja się postaram o mnóóóóóóóóóóstwo fotek :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem Rashi .... kurde z Zarką nie jest najlepiej choć tak na oko to jest ok ....tylko ten guz ..... dzis np. jest lepiej .... jak tylko damy rade to Błękit tu będzie i to może na stałe ....
Myślę że nie tylko mi na tym zależy ale i Rybka.... tak wspaniała osoba.... będzie się starać i w końcu Błękit dostanie prawdziwy dom stały ......
Ja na dzień dzisiejszy muszę zająć się Zarką wybaczcie .... a potem jak już będzie tak czy owak ....
Błękit sam nie zostanie tyle mogę obiecać .

Link to comment
Share on other sites

Napisałam mega posta i serwer był busy :(
Więc się skasował.

Fajnie, że Błękit zostaje, w końcu przywiązał się do właścicieli... A co do łapy to ja proponuję WYMUSIĆ na opiekunce RTG. Skoro mogła sobie zrobić test (chociż ja od razu wiedziałam, że żadnej alergii nie ma) to niech psa prześwietli. Zawsze można, wystarczy chcieć...
I podpisać umowę... I jakieś fotki wyprosić... Fajnie by było, w końcu tylu osobom Błękit nie jest obojętny i chcieliby wiedzieć jak się ma i jak wygląda...
Ja mogę znaleźć leczniece, w której można zrobić RTG... Tylko znając życie będzie w Radomiu. Ale szkoda, żeby takie piękności kulało do końca życia.

Link to comment
Share on other sites

Makuu, zgadzam się z Tobą:angryy: Z całym szacunkiem, ale...
To jest niepoważne...
Najpierw właścicielka twierdzi, że jest uczulona na sierść, czego nie potwierdza nawet badaniami, a teraz nagle zmienia zdanie i zostawia psa...
A za miesiąc alergia znowu wróci i co wtedy??
Znów będzie akcja: Błękit szuka domu??
Szkoda tylko całej akcji i Rafała, który zaoferował się z DT, a może i stałym dla Błękita...
Jeśli Błękit zostanie u tych Państwa, to oby to była decyzja ostateczna, bo pies to nie zabawka...

Aha, a można jakoś sprawdzić, jak się rzeczywiście miewa Błękit...?
Bo od momentu adopcji żadnych fotek, nic...

Link to comment
Share on other sites

A ja z mojej strony bardzo bym prosił o adres Błękita .... jeśli to możliwe to i o tel do Tych państwa ......
Jeśli to nie możliwe to i tak sie tam wybiorę bo sytuację moim zdaniem trzeba zbadać !!!!! szczególnie ważny jest czas gdy chodzi o łapkę ..... kurde RTG MUSI BYĆ ZROBIONE !~!!!!!!!!!! [EMAIL="%$#@#$#@##@$#%$"]%$#@#$#@##@$#%$[/EMAIL]]

A co do " ALERGII" to od początku w nią nie wierzyłem .... sam mam na kota i wiem że Błekit ani dnia by tam nie usiedział ale wrócił do schronu i to szybciej jak z niego uciekł .........


Kochani moi naprawdę to że psiak nie jest już w schronie nie zwalnia nas z odpowiedzialności za Jego los .....
Bardzo bym prosil o namiary na Błekita .

Link to comment
Share on other sites

Można pojechać i zobaczyć co z psem ale nie można go ot tak po prostu zabrać. Nie ma umowy, poza tym właścicele mają zaświadczenie ze schronu o adopcji i tym samym prawa do psa. To, że są jacy są, zasiali panikę, kontakt z nimi jest kiepski i nie pofatygowali się, żeby psa wyleczyć nie jest powodem, żeby psa zabierać.
Bądź co bądź pies ma dach nad głową, pelną miskę, ogródek i ludzi, którzy poświęcają mu uwagę. Problem w tym, że nie robią tego tak jakbyśmy tego sobie życzyli.
Niech się nauczą opiekować psem. Najłatwiej psa zabrać, wrzucić Rafałowi i po sprawie. Ale pomyślcie w drugą stronę...
Nawet jak namówicie ludzi do oddania Błękta to znajdą na Allegro innego haszczaka i będą robić tak samo... Czy to będzie moralnie poprawne, bo to nie będzie Błękit?
Nie lepiej dyplomatycznie podejść do sprawy? Pogadać na spokojnie, zaoferować pomoc, doradzić i pomóc im nauczyć się być dobrym opiekunem?
Jeżeli pies jest problemowy to się go wysyła na szkolenie, pokazuje co wolno, a czego nie... Może z ludźmi trzreba podobnie? Zamiast zabrać coś bo psują nauczyć ich jak nie psuć.

Link to comment
Share on other sites

Nie pisałem o zabraniu choć i to można zrobić jeśli pies nie ma dostatecznej opieki ....
Umowa adopcyjna z Radomskiego schronu o tym wyrażnie mówi....

Zobowiązuję się
pkt 3 . Zarejestrować zwierzę we właściwym urzędzie oraz zapewnić mu staranną opiekę medyczno-weterynaryjną ....

Oczywiście że lepiej pomóc i porozmawiać a nie się pienić od ręki ale moim zdaniem jak nie zrobimy nic , nie sprawdziwmy co z psem i olejemy sprawę to pies kulał niestety będzie już zawsze .....
A znam juz dwie osoby które próbowały skontaktować sie w sprawie psa ....
Nie bedę wydawał wyroku o kimś kogo nie znam , być może pies ma dobrze , może został zbadany itp itd .... możemy na gdybaniach się oczywiście oprzeć i dać sobie spokój ....
Jedno jest dla mnie pewne ... OSTRA ALERGIA NIE ZNIKA JAK KAMFORA

Link to comment
Share on other sites

Ostrożnie Makuuu Ostrożnie .... Rację ma Ciotka Rybka że na siłe niczego nie zdziałamy a tylko możemy krzywdę zrobić zarówno ludziom którzy jak by nie było dali dom biedakowi .... jak i psu .....
Można by było zrobić zrzutę na badania i poprosić tych Państwa czy nie zgodziliby się na badanie RTG ....

Link to comment
Share on other sites

Rafał, żadnej zrzuty!
Bierzesz psa- jesteś za niego odpowiedzialny, również finansowo. Nie jesteśmy instytucją charytatywną. Jeżeli potem pies zachoruje to inteligentni ludzie zadzwonią do dobrych ciotek i powiedzą, że piesek chory, a oni nie mają pieniążków, czasu i będą liczyć na pomoc. Całe jego życie będziemy go leczyć?????
Można załatwić adres najbliższej leczniecy z RTG, zadzwonić, ustalić koszty prześwietlenia i dać im znać gdzie mogą zrobić RTG i za ile. Większość lecznic ma dyżury w weekend, więc jak ludzie pracują, to w weekend pojadą i prześwietlą. Jak pies będzie zdiagnozowany, a lekarz nie podejmie się zabiegu to można poszukać innego, iktóry nogę naprawi. Do tego ograniczyłabym pomoc. I oczywiście poważna rozmowa.... Przez kogoś, kto umie dyplomatycznie i nie będzie się unosił ani oceniał.
Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Rybka! Racja!
Ci państwo, biorąc psa ze schroniska, wiedzieli, że ma problemy z łapką, zabierając go, jednocześnie zgodzili się na zapewnienie mu pełnej opieki medycznej...
Więc o zrzucie nie ma mowy. Muszą sami pieska utrzymać.
Gdyby się zrobiło na niego zrzutę, to potem mogliby to wykorzystywać za każdym razem i prosić o kolejne pieniążki.

Miejmy nadzieję jednak, że Ci Państwo w miarę szybko się ockną i Błękit od tej pory będzie miał naprawdę super dom, który o niego zadba tak, jak na to zasługuje.

A w kwestii sprawdzenia domku jestem jak najbardziej po stronie Rafała!
Musimy przecież wiedzieć, czy Błękit jest szczęśliwy i ma wszystko, czego potrzebuje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...