Jump to content
Dogomania

Przygody Spykera za oceanem


dunia77

Recommended Posts

[quote name='dunia77']Jaki koń jest każdy widzi. Spyker nie jest "podobny" do sheltie, on po prostu jest sheltie bez rodowodu (nie tylko z wyglądu). Jasne, kariery wystawowej by nie zrobił, ale wiele rodowodowych sheltie ma podobne - dyskwalifikujące - wady.
W Stanach ludzie mają inne podejście do r=r i ja się z amerykańskim podejściem zgadzam ("purebred" vs "pedigreed"). "Rasa" to pojęcie biologiczne, "rodowód" to rejestr przodków psa.
I owszem, wiem, że na dogomanii to bluźnierstwo :mad:... więc mam po prostu radochę, że mój pies z ulicy ma papier AKC stwierdzający, że pies jest
rasowy! :diabloti:[/QUOTE]


ale zobacz sobie warunki psow w schronach w stanach a w naszych, ja tam wole nasze podejscie przynajniej lepiej mozna wybrac reproduktora ;) a z tym papierkiem moglabys probowac chociaz na wystawach bo to cos troche jak u nas KW, psy kundle tez moga dostac rodowod :) jak dla mnie Spyker ma troche inny pyszczek jak u nas sheltie ;Paczkolwiek jest baardzo w typie ;)
c

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że masz bardzo idealistyczne pojęcie o amerykańskich schroniskach :cool3:
W TV pokazują tylko SPCA, Humane Society etc A nasz miejski schron to mordownia. Przyjmują miesięcznie 2000-3000 zwierząt, z czego 80%-90% jest usypiane (najczęściej poregulaminowych 72 godzinach).

A papierek, który dostał Spykuś, mogą dostać tylko psy ciachnięte i oczywiście nie daje Ci prawa wstępu na wystawy (to dla psów rodowodowych tylko), ale na zawody sportowe sankcjonowane przez AKC (tylko dla psów rasowych, z rodowodem lub ILP/PAL).

Co do Spykusiowego pyszczka... jak popatrzysz na amerykańskie strony to bardzo dużo rodowodowych (i wystawowych) szelciaków ma dłuższą mordkę niż europejskie sheltie. Spyker najprawdopodobniej pochodzi z pseudohodowli, ale tu mamy mnóstwo pseudohodowli, które produkują psy z rodowodem AKC. Większym problemem u Spykera jest zły zgryz i niewykluczone, że będziemy się z tym borykać w późnym wieku.

A zresztą... nawet w Polsce nie każdy pies rodowodowy jest bez wad, prawda? Hodowcy też sprzedają psy ciachnięte jako pety. Spyker lokuje się w tej kategorii po prostu.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkRed"]Witamy się [IMG]http://i27.tinypic.com/2uy2clc.jpg[/IMG]

Już tu byłam na 4. stronie widzę ... :evil_lol::evil_lol:

Piesio śliczny :multi::multi::multi:[/COLOR][/B]

[url]http://www.hotlinkfiles.com/files/2709237_fgrmn/spyker_sheltie_booth.JPG[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']Myślę, że masz bardzo idealistyczne pojęcie o amerykańskich schroniskach :cool3:
W TV pokazują tylko SPCA, Humane Society etc A nasz miejski schron to mordownia. Przyjmują miesięcznie 2000-3000 zwierząt, z czego 80%-90% jest usypiane (najczęściej poregulaminowych 72 godzinach).

A papierek, który dostał Spykuś, mogą dostać tylko psy ciachnięte i oczywiście nie daje Ci prawa wstępu na wystawy (to dla psów rodowodowych tylko), ale na zawody sportowe sankcjonowane przez AKC (tylko dla psów rasowych, z rodowodem lub ILP/PAL).

Co do Spykusiowego pyszczka... jak popatrzysz na amerykańskie strony to bardzo dużo rodowodowych (i wystawowych) szelciaków ma dłuższą mordkę niż europejskie sheltie. Spyker najprawdopodobniej pochodzi z pseudohodowli, ale tu mamy mnóstwo pseudohodowli, które produkują psy z rodowodem AKC. Większym problemem u Spykera jest zły zgryz i niewykluczone, że będziemy się z tym borykać w późnym wieku.

A zresztą... nawet w Polsce nie każdy pies rodowodowy jest bez wad, prawda? Hodowcy też sprzedają psy ciachnięte jako pety. Spyker lokuje się w tej kategorii po prostu.[/QUOTE]


no ja wiem tylko z telewizji ;) fajnie ze tylko ciachniete psiaki dostaja taki papierek, patrzalam na shelciaki europejskie. a co on ma ze zgryzem? i co to moze dac na starosc? ;P

oj jak ja lubie zadawac pytania ale tez lubie sie duzo dowiadywac;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze ale Wam zazdroszczę :loveu:
Świetnie tam jest w USA - Houston,Arizona - Policja dla zwierząt... :cool3: Jak się naoglądałam tych programów to strasznie mi się podoba i miejsce i w ogóle :loveu: Spyker też trafił na szczęśliwą gwiazdę - że mieszka tam z Wami :multi:;)

Link to comment
Share on other sites

Witamy, witamy! Dziś wieczorem mamy trening agility... Spykerowi idzie świetnie, a ze mną gorzej :roll: Ciągle mam problemy z obrotami i ląduję nie tam gdzie trzeba, a Spyker patrzy na mnie i nie wie, o co mi chodzi :niewiem: Zaczynam mieć kompleksy, że mój pies jest mądrzejszy ode mnie. W każdym razie muszę wziąć się w garść i zacząć ćwiczyć, bo inaczej to nie wiem, kiedy będę nadawać się na zawody :flaming:

Rally Obedience idzie nam o wiele lepiej... od następnego tygodnia będę chodziła do klubu ćwiczyć tory i mam nadzieję, że wystartujemy w pierwszych zawodach pod koniec września (już się zapisałam i zapłaciłam, więc klamka zapadła :cool3:).

Flyball też nieźle... trenujemy szybki obrót na pudle... Spyker jeszcze nie załapał, że ma na to ułamek sekundy :lol: Muszę chyba w domu skonstruować jakąś atrapę i ĆWICZYĆ... czy pisałam już, że musimy więcej ćwiczyć? :grab:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Jaki on jest malutki:crazyeye:Myślałem ,że jest ciutek większy a to taki kurdupelek:loveu:[/quote]

Witamy! Wszyscy tak myślą, kiedy widzą jego zdjęcia :cool3:
A potem porównanie z człowiekiem i... ups :evil_lol: Tak jakby ktoś przeskalował dużego owczarka hehe.

Link to comment
Share on other sites

Witamy wszystkich! Wpadamy tylko na minutę, bo w bliskiej perspektywie mamy przeprowadzkę (zostajemy w Houston, ale zmieniamy mieszkanie na bliższe do centrum).
Przełamaliśmy się i zapisaliśmy się na kurs Rally Obedience... no i mamy mieszane uczucia. :shake:

Trochę przygnębiające te treningi. Trenerkę jakby nic nie obchodziło, nikt nie używa klikera, a tylko jedna osoba oprócz mnie trenuje na smaki... przedpotopowy ten klub. Chyba niczego się tam nie nauczę, ale przynajmniej potrenuję kilka torów przed pierwszymi zawodami. Spyker też nie jest zachwycony, nasze treningi agility i flyball są mega super pozytywne, a smaki płyną jak rzeka... Zwłaszcza na flyballu... jeśli którykolwiek boorek zrobi coś super to dostaje smaka od każdego klubowicza... MNIAM!

Trochę przygnębiła mnie ta atmosfera na Rally-O... szczerze mówiąc taki trening w starym stylu zbił mnie trochę z tropu... ale następnym razem wyciągam kliker z kieszeni, smaki itp i olewam atmosferę. :diabloti:

Dobry plan? Przynajmniej ja i Spyker będziemy mieli trochę frajdy za te 100 dolarów :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[CENTER][IMG]http://i46.tinypic.com/2z5kepj.jpg[/IMG][CENTER][FONT="Georgia"][SIZE="4"][COLOR="#800080"][B]Mikołaja w kominie,
prezentów po szyję,
2 metry choinki,
cukierków 3 skrzynki,
przed domem bałwana,
Sylwestra do rana,
z butelką szampana,
pysznej wigilijnej kolacji
i mnóstwa atrakcji
w 2010 roku!!!
życzy
Halina
z mężem
oraz
Dindkiem [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER][IMG]http://i46.tinypic.com/2z5kepj.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/fegd8j.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...