Jump to content
Dogomania

Pielegnacja Malego Yorczka ...


iWoNai

Recommended Posts

Dziekuję za odpowiedź dotycząca kręconych włosków:) Uspokoiłam się.

Mój yorczek nazywa sie Rasti, ma 7 miesięcy i pierwszą wizytę u fryzjera za sobą:) Kosztowało mnie to 120 zł, ale było warto!!! Rasti jest bardzo kochany, nie odstępuje mnie na krok, a jak wchodzę do klatki poznaje i zaczyna piszczeć ze szczęścia. Niestety jest małym tchórzem, boi się nowych miejsc, psów i ludzi. Może jeszcze z tego wyrośnie?

Jeżeli chodzi o codzienne zabiegi, to bardzo je lubi, traktuje to jak zabawę i chwile, kiedy jest pieszczony. Uwielbia suszarkę, nawiewy w samochodzie i farelkę, aby tylko wiało...oczywiście trzeba uważać, żeby nie przeziębił się.

Mam pytanie, jak często wychodzicie na spacerki z psiakami?

Pozdrawiam serdecznie.

Zuzanna

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sama sie nie moge nadziwic jak moja psinka z dnia na dzien sie zmienia. Siersc rosnie ....huh...nie poznaje jej :)...i taki maly kedziorek ...

Czy psiaki tez sa takie lakome? .Jak cos jem ( z rodzina) , to malo co jej slipia nei wyjda...mimo ze juz jadla...

Link to comment
Share on other sites

Z tym zmienianiem to się zgodzę, bo wczoraj oglądałam zdj swojej suni sprzed 3 mies. i trzeba przyznać że zmieniła się "diametralnie".

A co do tego łakomstwa to chyba każdy normalny pies tak ma że myśli że to co ma na swoim stole właściciel jest o wiele lepsze od jego pokarmu. :D Moje psy tak uważają :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zulka, moja też nie boi się suszarki :D To wielka zaleta u yorków, gdyż zazwyczaj one suszarki boją się panicznie, a tak łatwiej jest z pielęgnacją.

A czy Rasti jest z rodowodem?

Iwona, pisałaś tam gdzieś o chrupkach dla psa. Jeśli chcesz sprawdzić, czy twoja sunia je nie lubi, czy tylko "udaje, że nie lubi" bo chce coś co wy jecie, jest na to jeden sposób (może próbowałaś) Nasypcie sobie na talerze psich chrupek danej firmy, usiądźcie do stołu i udawajcie, że jecie. Pies z pewnością będzie piszczał, a gdy mu pokażecie co jecie wszystko się okaże;

jeśli będzie ze smakiem pałaszował - chrupki dobre, tylko psu "miska się nie podoba"

jeśli powącha i odejdzie - psa nic już do nich nie przekona

Link to comment
Share on other sites

Surprise:

Dzięki za umieszczenie tu moich fotek :D

Do wszystkich:

Może napiszę wam "kto" jest na tych fotkach. A więc na pierwszym zdj. jest Sonia w wieku 5 mies :) , na 2 zdj. są oba psy podczas kąpieli :roflt: i jak się zapewne domyślacie na ostatnim(3zdj.) widzimy Nikiusia! :evillaug:

Proszę was o komentarze na temat moich psiaków!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Yorkies:

sliczne masz psiaki ...patrzac na zdjecie nr 1 ...to pyszczek ma podobnie "zabarwiony" jak u mojej ...slodko wygladaja w wannie:)...lubia kapiele?...

Moja psinka juz 2-gi dzien nie ma apetytu...a podaje to co zawsze...nie wiem czemu:(.Jakby bylo tego malo to mala dzis podeszla pod rowerek stacjonarny kiedy na nim trenowalam ...musialam ja niechcacy uderzyc pedalem bo tak narobila halasu ze huhu...pozniej bala sie wszystkich ,a jak ktos ja chce dotknac to ucieka i piszczy ...:(...

Link to comment
Share on other sites

Yorkies

Nie ma za co! :)

Iwonai

Piesek nigdy nie zetknął się z takim szokiem. Być może, nie było to dla niego tak bolesne, jak zaskakujące. Pańcia jaździ na rowerze, ona podeszła bo chciała zobaczyć co to się tak kręci, a tu nagle ciach, ni z tego ni z owego dostała w główkę ;). (streściłam to oczami psa ;)).

Na pewno jej przejdzie. Przeżyła po prostu wieeelki szok, nawet nie wiedziała, że świat potrafi być taki zaskakujący i teraz się czuje niepewnie.

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki poprostu uwielbiają się kąpać!!! Czasami napuszczam im więcej wody, tak że mogą pływać! :D Bardzo są z tego zadowolone!

Z tym szokiem zgadzam się z Surprise. Co do apetytu: może powinnaś ją odrobaczyć, albo normalnie się "przejadła'' tzn że na początku jak kupi się psa i przyniesie do nowego domu to zazwyczaj je za dużo, bo wszystko ma "nowe'' a potem to przechodzi i może się wydawać że pies stracił apetyt.

:-? No nie wiem o ile mniej twój pies teraz je?! Może więcej dałoby się wtedy określić. :-?

Link to comment
Share on other sites

Moja do kąpieli to się nie pali... :-? , ale pływać umie (sprawdziłam :) )

Jeżeli pies piszczy przy dotyku to może to znaczyć, że naprawdę ją coś boli... szczególnie jeżeli piszczy, gdy się dotyka się jakieś konkretne miejsce, a w innych nie

Link to comment
Share on other sites

Adria byla odrobaczana...nie sadze tez by ja cos bolalo , po prostu jest strachliwa...Jak na zlosc ostatnio wiele rzeczy upada mi z rak ...i ten huk ...od razu leci do swojego pokoju. Jedyne co mnie cieszy to ,to iz boi sie obcych, tzn jest taka "niepewna"...nie lubie jak pies "garnie" do wszystkich ludzi...

Jesli chodzi o apetyt...to nic sie nie zmienilo ...nie jada juz mieska z warzywami i ryzem ...dlubnie cos i koniec. Chetnie natomiast zajada jogurt nat. i platki Fitness...ale przeciez nei moge jej tego caly czas dawac.

Nie wiem co robic...

Staram sie dawac jej przekaski ...uwielbia rurki mleczne ...dobrze ze chociaz to jada...

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli tamtej karmy nie chce jeść.. Powinnaś pozwolić jej na to na co ma ochotę. Starać się mówić do niej potulnym głosem, głaskać ją przy każdej okazji, aby miała do ciebie pełne zaufanie. Znowu bez przesady, bo jest taka granica.. Jeśli ją przekroczysz pies bęfzie rządził. Może się nauczyć, ze takie zachowanie prowadzi do wyśmienitego życia.

To chyba ostatni mój post, bo jutro o 13 wyjeżdżam :(. Wrócę dopiero ok. września, chociaż bede zaglądać do cafejek na ile finnase pozwolą :)

Link to comment
Share on other sites

Suprise:

mam nadzieje ze bedziesz do Nas wpadac jak najczesciej !.

Mam do Was pytanko ...otoz...na glowce , glownie przy uszkach mojej psince schodzi skora....takie duze platy...skore ma zarozowiona przy uszkach. Tak sie zastanawiam co to moze byc...to nie jest lupiez...a moze niepotrzebnie przecieralam pieska mokra szmatka...stad te "problemy".

Za ok 3 tyg. planuje ja po raz 1-y wykapac...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuje wam bardzo za miłe słowa :). Jestem teraz w kafejce i internet bede miała najwcześniej pod koniec sierpnia :(. No ale nieważne... Hmm.. może twoja sunia ma rodzaj jakiejs grzybicy.. jeśli te platy sa duże.. nie wiem... powinnaś zgłosić się do weta albo psiego fryzjera :)

Link to comment
Share on other sites

Suprise :D :D :D :D :D -milo Cie znowu widziec:).

To nie zadna grzybica, wet kazal mi tylko to wyczesywac grzebieniem...i prawie sladu nie ma ...to od lekow ktore stosowalam do uszek mojej malej.

Mam pytanko :)...kolejne:)...

Czy to odpowiednia pora bym malej wiazala kitke? chcialabym ja przyzwyczaic do tego ...a wiadomo -im wczesniej tym lepiej ...Co polecacie-spineczke-czy gumke?.

Link to comment
Share on other sites

Ja bardziej polecam gumke(taka specjalna malutka dla yorkow) bo spineczka szybko da sie zdjac psiakowi!!! Wiem cos o tym! :D A jezeli chcesz zeby sunia ladnie wygladala to jezeli zrobisz kitke gumeczka to przypnij na gumeczke spineczke z kokardka i bedzie super :D

Link to comment
Share on other sites

Hejka!

Dzisiaj własnie wrócilismy od fryzjera i Szermi ma kitkę-wygląda odlotowo i nie było żadnych problemów z akceptacją gumki i spinki. Iwona , trzeba gumka związać włoski i spinka nie na gumkę tylko we włoski pod spineczką i nic nie spada.

NIe sądziłam, że piesio będzie chodził ze spinką, ale możemy tez robić wariant sportowy.Aha, i mamy odlotową bandankę ze smyczą :angel: ! Jak zrobię zdjecie to zaraz wstawiam.

A mój mąż siedzi smutny- jak ty piesku wyglądasz..... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...