Jump to content
Dogomania

Pielegnacja Malego Yorczka ...


iWoNai

Recommended Posts

Tygrysku , nie wiem , czy nie za dużo dajesz :-? Jerry waży około kilograma tak? Więc trzeba dawkę dostosować do jego wagi.

Ja daję mniej niż pół malutkiej łyżeczki od filiżanki ( takiej do espresso) codziennie. Wind pisała dokładnie dwie podstrony wcześniej - 1ml i nie więcej!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tygrysku,

Z Omeganem nie przesadzaj. Pol malusiej lyzeczki dziennie wystaczy. Za duzo Omegnu moze spowodowac powazne problemy skorne (np. trudno gojace sie rany).

Na efekty dzialania czeka sie dosc dlugo, wiec musisz uzbroic sie w cierpliwosc i systematycznosc stosowania (najlepiej 8 tygodni podawac Omegan, nastepnie dwa tygodnie przerwy w ktorych mozesz podawac Lavete Super, a pozniej ponownie wracasz do Omeganu).

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wrócę na sekunde do olejku norkowego, uzywam ISB, ale nie jestem zadowolona,ma dla mnie jakis taki nieprzyjemny zapach i dla Silver chyba tez, bo musze ja ganiac po pokoju gdy chce go zastosowac.A na widok bialej buteleczki robi sie taaka malutka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kolejne pytanko do Was

Od poczatku maja podaje do jedzonka Jerrmu Omegan jak juz wiecie ale ostatnie dni jak mu dam kilka kropelek tego do jedoznka Jerry tego nie je zostawi cale jedzenie nawet jakby byl glodny a gdy mu wyspypie te z omeganem i nasypie nowego Royala to zje. I postanowaila mu odstawic ten omegan. I czy u Was jak podajecie lub podawaliscie omegan tez tak bylo?? Czy dobrze robie ze go odstawialam jesli tak to za jaki czas mam zaczac znow podawac. Bo odkad zaczelam mu go podawac i daje mu tylko Royala nie ma problemu z lupiezem.

Prosze o Wasze opinie :) Dzieki

Link to comment
Share on other sites

Hahaha... ostatnio jak byłam u weta , pytał jak z jedzeniem u Viki.Powiedziałam , że wsuwa bez grymasów i z ogromnym apetytem WSZYSTKO :lol: Stwierdził , że jak na yorka , to ewenement :lol: Z Omeganem widać też - uwielbia to capiszoństwo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam rozumiec ze mam mu to podawac szczykawka na "chamca" ze tak to brzyko ujme ?? Czy mam mu to na jakies dwa tygodnie odstawic ?? I sporobowac znowu podawac, bo na poczatku to zjadl to z apeptytem nawet zlizywal z lyzeczki dopieor po jakis 2 tygodniach przestal :(

Link to comment
Share on other sites

tygrysku,

W tej sprawie sama musisz podjac decyzje. Jesli uznajesz, ze siersc Twojego psiaka jest ok, to mozesz przerwac na jakis czas podawanie Omeganu. Jesli jednak, nie do konca jest ona doskonala to lepiej nadal podawac preparat.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W tym topiku dyskutowaliśmy już o fryzjerach zatem pozwolę sobie poprosić Was o opinię i radę :wink:

Jestem zdecydowana ofrygać Vikcię w najbliższym czasie i szukam jakiejś odlotowej fryzurki.Niestety w necie ciężko coś ciekawego znaleźć :-?

Może dysponujecie jakimiś fotkami yorkowych fryzur?

Mi na tą chwilę najbardziej odpowiada to strzyżenie (z małymi poprawkami - np. brzuszek też na króciutko)

petsstudio_d1.jpg

Rezygnuję z kucyków i słodkich gumeczek , ale Vikulina będzie pewnie z tego powodu bardzo zadowolona :lol: Nie wiem tylko , czy będzie jej taka fryzurka pasowała... grzbiet ma czarny jak wiecie , a główka w trzech kolorach , efekt końcowy może być zupełnie inny niż moje wyobrażenie... :lol:

Poczekam jeszcze ze dwa tygodnie (może znajdę w tym czasie inne ciekawe czesania) i umówię na wizytę. 8)

Link to comment
Share on other sites

Kika wygląda prześlicznie :)

Widuję w sądziedztwie yoreczkę z taką fryzurką (z grzyweczką zamiast kitki) i też wygląda cudownie... ale jest już idealnie wybarwiona :-?

Znalazłam zdjęcia Fuzlaczka Owczarni - mam nadzieję , że się nie pogniewa , że je tu zamieszczę coby się pozachwycać i napisać , że o tą fryzurkę mi chodzi! :) :) :)

post-1-1063899715.jpg

Dodam , że Viki jest tak podobna do Fuzlaka , że szok!! :) :)

post-1-1062511208.jpg

To również przecudny , przepiękny i przekochany Fuzlak :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez bym chciala obstrzyc Rockiego, ale z niego jest taka chudzina, ze boje sie ze nie bedzie wygladal zbyt "atrakcyjnie". Niedawno spodkalam wlasnie taka kruszynke i sie przerazilam. Fakt ze wlascicielka mowila ze jej sunia wazy kilo, ale nie byl to zbyt estetyczny widok. :roll:

Wiec sama nie wiem i se caly czas zastanawiam. :-?

A jak Vikuli tusza? Ma troszke tluszczyku czy nie bardzo?

Link to comment
Share on other sites

Iwa , podczas kąpieli wygląda jak szczureks - patyczak chociaż niby swoje waży (około 2,5 - 2,6 kg). Ciężko wyczuć jak to będzie gdy ją obetnę... :lol:

Ale ta sunia , która mieszka tu obok mnie jest dużo mniejsza niż Vikcia (miniatureczka taka) i chudzinka straszna , a wygląda uroczo... :)

Link to comment
Share on other sites

Ale twoja mala to wlochacz pospolity i na pewno bedzie pieknie wygladac, A moj to charakterkiem nadrabia brak bogatego owlosienia. A w koncu chlop i zarosniety jak malpka powinien byc. :D

No ale coz poczekam jeszcze troche i zobcze moze troche cialka nabierze. Juz probowalam roznych metod. Wykombinowalam sobie, ze jak psa dobrze wybiegam to i zje jak chlop, a efekt zupelnie inny. Wybiegany, przez to chudy, a jak nie jadl tak i nie je. :wink: A teraz jeszcze wchodzi w kochliwy wiek (za miesiac rok konczy), wiec juz mi chyba zupelnie sie chopak "zmarnuje". Ach ta mlodziez. :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

Śliczne są te fryzurki, ale nie wiem czy chciałabym tak zmienić Silver, w końcu czekałam tak d lugo aż będzie miała długą sierść, nie mam z nią problemów, bo kudłaczem nie jest, ale kto wie, może przeknam się do małej zmiany, w końcu ja też nie znoszę nosić długo tej samej fryzurki:)

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha... Iwa , po obcięciu będą wyglądać tak samo - i ten mój włochacz :lol: i Twój charakterny mężczyzna :)

Do odważnych świat należy - skuś się i będziemy się zachwycały obie nowym wcieleniem naszych piechów :) Do klubu "obcinaczy" dołączy też Gosia , która też ma w planach strzyżonko Axelka :)

AmiX - super! O to mi mniej więcej chodzi , tylko chcę z grzyweczką :)

Kochana Gosia podała mi linka do starego topiku , w którym Owczuś pokazywała fryz Fuzlaka - jestem zachwycona i zakochana po uszy w tym szkrabie :) Zobaczcie sami :)

http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=105890&highlight=fuzlak#105890

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Od siebie dodam tylko, ze fryzurka ktora wybralas jest piekna :-) Znam yorusia, ktory jest tak obcinany i ma zostawiany taki "wachlarzyk" na brzuszku. Bardzo ladnie w nim wyglada. Ten yorus mimo, ze ma prawie dwa lata jest zupelnie czarny na grzbiecie i ma szaro-zlota glowke. Dodatkowo powiem, ze straszny z niego chudziutki "szczypiorek". Fryzurka z "wachlarzykiem" skutecznie maskuje cieniutki brzuszek, chociaz z drugiej strony przysparza odrobine problemow wlascicielce, ktora musi wyczesywac tam koltunki i wybierac galazki i listki wplecione w brzuszkowa siersc ;)

BTW jak tylko ufryzujesz maluszka to wstawisz jego zdjatka, prawda? :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Fuzlaczek w tej fryzurce wygląda bardzo słodko :D , ale fryzura Kiki też jest super :iloveyou: . Mi się podobają ostrzyżone panienki, ale z kitką! Znalazłam takie fotki:

Neue_Frisur1.JPG

Neue_Frisur2.JPG

Neue_Frisur3.JPG

Szkoda że moja Bijou musi "hodować" futerko :( . Też już mam dość tych liści, płatków, trawy we włoskach. No i to codzienne czesanie. Ale jak zaliczymy wymagane oceny na wystawach też ją podstrzygę :D :D . Mam nadzieję że fotki Vikuliny i Rockaska pomogą wybrać fajniutkie strzyżenie :wink: :D .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...