Jump to content
Dogomania

Pielegnacja Malego Yorczka ...


iWoNai

Recommended Posts

Mam pytanie... co zrobić z wysuszoną skórą na brzuszku? :(

Można na przykład przed kąpielą natłuścić brzusio oliwką dla niemowląt?

Coś tak ostatnio Vikulinowy bebzolek się przesuszył i nie wiem , czy to wina wody (w moim przypadku tak się dzieje) , czy czegoś innego :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adiraja,

Co do brzuszka skora jest sucha czy sie juz luszczy? Czy jest taka tylko na brzuszku?

Oczywiscie moze delikatnie oliwic brzusio i obserwowac czy stan sie polepsza. Rob to nie tylko przed kapiela, ale rowniez po :-)

Jesli i to nie pomoze, to kup Omegan/tran/olej kukurydziany i podawaj ok. 1 ml kazdego dnia (ale nie wiecej).

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Omegan kupisz w sklepie Zoo (koszt. ok. 25 zl), ale gdy go nie dostaniesz to sie nie przejmuj :-) Rownie skutecznie mozesz zastapic go tranem lub olejem kukurydzianym. Wplywa nie tylko dobrze na skore, ale rowniez na siersc :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Byłam dziś z Vikulinką u fryzjera - nie tego co za pierwszym razem , polecono mi panią zajmującą się hodowlą pudli i prowadzącą super profesjonalne studio dla piesków :) I nie zawiodłam się - mogę tu teraz wypisać tonę ochów i achów mimo , że wstęp kosztował mnie trzy kilo stresu :wink:

Przyjechałam na umówioną godzinę i zastałam pięknie urządzony salonik z akcesoriami i kosmetykami wszelkiej maści... Po krótkiej wymianie informacji czego sobie życzę , Pani poprosiła bym zostawiła małą na 45 minut :o I tu zaczął się mój koszmar - przypomniałam sobie natychmiast wszystkie najgorsze opowieści o usypianiu psów , obciętych uszach i innych makabreskach i nogi mi się ugięły :lol: Przed wyjściem (strasznie niechętnym) zadałam kilkanaście pytań coby się upewnić , że moją kruszynkę najsłodszą nie spotkają jakieś dziwne zabiegi i wyszłam z bólem serca... :-? :cry: :wink:

To było bardzo długie czekanie , a czarne scenariusze bombardowały mi głowę :lol: :wink: W końcu przed drzwi wyszła P. Beata z moim skrzacikiem ślicznie ufryzowanym :wink: Uszka cudnie wygolone i podcięte , łapki i dupasek też. I do tego pięknie zawiązany kucyczek :)

Pani pochwaliła Viktę , że ładna :) , że zgrabna :) , że sierść piękna , błyszcząca i gęsta (można zapuszczać długą) :) i że raczej większa już nie urośnie... ale taka jest akurat :)

Pytałam ją o kosmetyki tzn. powiedziałam , że do tej pory używałam J.P. Hery , ale już zamówiłam serię zielone jabłuszko Iv San Bernard i co sądzi o tych kosmetykach. Poleciła Iv San Bernard jako jej zdaniem najlepsze i przez nią używane do pielęgnacji jej pudli.To się ucieszyłam... :wink:

Aha! Siedziały w salonie jej pudelaski całe zapapilotowane - słodkie :) :) :)

PS. Wiem , że mała nie dostała środka uspokajającego ani żadnego innego świństwa , bo podglądałam przez szybę haha :lol: Pani Beata strzygła ją wraz z asystentką (stażystką? drugą fryzjerką?) , która przytrzymywała Viktę umiejętnie. :)

Za całość zapłaciłam 30zł :)

Link to comment
Share on other sites

My tez ciekawi jestesmy malej slicznotki.

Jak sie obcina piecha na krotko to sa rożne fryzurki czy jeden standard? Tak sie wlasnie zastanawialam i moze macie jakies ciekawe zdjecia strzyzonych yoreczkow. Mialam Rockiemu zapuszczac siersc, ale po kazdym spacerze teraz musze go czesac i taka sie zastanawiam czy by go nie obciac? Hmm... wystawiac go nigdy nie bede , wiec....

Na naszym forum to tylko Fulzak owczarni jest chyba regularnie strzyzony, z tego co mi wiadomo. Owczarnia moze masz jakies aktualne zdjecia Fulzaczka?

Link to comment
Share on other sites

To ja tak szybko , bo mi obiadokolacja w garach skwierczy :wink:

Dokładnie tak Ola - chodzi o Pets Studio :)

Adres , telefon podam Ci na priva wieczorem :)

Widziałam tam fotki tak pięknie zrobionych yorasków , że aż w duchu piszczałam z zachwytu i żałości , że Vikci jeszcze nie można tak obciąć :wink: Piękne , cudne , powalające na kolana fryzurki... :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Pstryknelas juz te fotki??? :-) Bo z niecierpliwosci nogami tutaj przebieramy :-)

Powiem Wam w sekrecie, ze jak tylko zalicze te 3 wystawy to obcianam Majke na krotko! To czesanie, oliwienie, papilotowanie i koltunienie niejednego by wykonczylo :( Jej tam wszystko jedno, ale ja powoli mam dosc!

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie pstryknęłam kurka... :wink:

Ale , czy ja Was tym "ufryzowaniem" nie wprowadziłam w błąd? :-? :lol: Vikta ma zrobione uszka , łapki i dupkę :lol: , po kucyku nie ma już śladu (a taki piękny był!! :cry: ) więc to nie są aż tak radykalne zmiany , choć niewątpliwie upiększające :wink:

Jak tylko włoski jej podrosną na pycholku , to ją ofrygam - już sobie tam upatrzyłam fryz (szkoda , że nie ma go na stronie salonu , bo bym Wam pokazała) 8)

Fotki trzasnę później , teraz spadam... 8)

Aha! Przyszły mi już kosmetyki z IVB - fajniutko pachną i chętnie bym już wypróbowała , ale kąpałam malucha wczoraj... :lol:

Będę je mogła później kupić u pani Beaty - rozlewane z dużych opakowań.Różnica w cenie kosmiczna - w Karusku za 250ml szamponu zapłaciłam 35zł , u niej za taką samą ilość (odlanego) - 15zł :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Teraz ja mam kilka pytań. Używam szamponu BEAPHAR vison nerz oczywiście z olejkiem norkowym i jak narazie jest okej włos sie dobrze rozczesuje. Kąpie Jerrego tak co tydzień ponieważ rodzice się budują więc Jerry przebywa bardzo czesto na budowie i biega se w piachu i trawie (początek budowy wiec narazie jest jeszcze czysto :) ). I codziennie po każdej wyzycie na podwróku jest podmywany łapki pupcia itp. Jak wiecie ma skończone 5 miesiecy i na główce zaczyna juz zmieniac kolor ale jego sierść słabo powiem nawet bardzo słabo sie błyszczy. Czy już powinnam i jak tak to co mam używać jeszcze do jego pielęgnacji. Uprzedzam że u mnei nie ma takiego sklepu gdzie jest mnóstwo kosmetyków (szampon kupiłam na wystawie w Katowicach i była też do tego chyba odżywaka w sprayu). Więc prosze Was o radę czy powinnam już używac jakiś oliwek, odżywek itp. czy poczekać aż zmieni kolor?

Z góry dziękuję za wyczerpujace odpowiedzi :P

Link to comment
Share on other sites

tygrysku,

Z mojego doswiadczenia wynika, ze dobre olejki mozesz stosowac juz u szczeniakow. Na pewno nie zaszkodza, a pomoc w pielegnacji i utrzymania dobrej kondycji siersci pomoga.

Jesli chodzi o to "co uzywac" i "co jest w Twoim sklepie", to zupelnie nie wiem ... Nie wiem, jak zaopatrzony jest Twoj sklep, wiec trudno mi dopasowac jakis kosmetyk z oferty, ktora jest dostepna w zasiegu Twojej reki.

Natomiast wiem, ze sklepy internetowe dysponuja szeroka oferta kosmetykow, ktore juz wielokrotnie byly wymieniane i polecane na tym Forum. Przejzyj wiec wczesniejsze posty i dopasuj cos dla swojego psiaka.

Z mojej strony moge Ci polecic dwa internetowe sklepy, w ktorych znajdziesz wszystko czego bedziesz potrzebowac:

Sklep I oraz Sklep II

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind , już napisała , a ja tylko dodam , że moim zdaniem od małego należy dbać o sierść stosując dobre szampony , odżywki i preparaty z olejkami norkowymi ( z tym w czystej postaci można poczekać ). Jakby nie patrzeć , to od początku wyrabianie "kondycji" tej sierści - żeby ładnie rosła , była gęsta i delikatna , błyszcząca.

Ja również zaopatruję się w sklepach internetowych i no problem - jest na forum i stronie Waldka tyle informacji , że można dobrać sobie wszystko bez obawy o wpadkę ze złym produktem :wink:

Jeśli o olejek chodzi , to ja używam jeszcze preparatu Beaphar - Bea Vision Ner w sprayu i jestem zadowolona.Ładnie nabłyszcza i fajnie pachnie :wink: Teraz chcę spróbować olejku IVB

Link to comment
Share on other sites

Jeśli o olejek chodzi , to ja używam jeszcze preparatu Beaphar - Bea Vision Ner w sprayu i jestem zadowolona.Ładnie nabłyszcza i fajnie pachnie :wink:

Ja też chyba go kupię bo mam juz jak wspomniała z tej firmy szampon więc kupie i to, tlyko że dziś kąpałam Jerrego i zauważyłam ze ma łupież i a kąpałam go tym szamponem chyba z 5 razy wiec musze jecze poczkeac i zobacyzc czy to czasem nie z tego jak to to zmienię szampon i skorzystam z sklepu internetowego.

Aha czy mogę prosić przy okzaji stronkę Waldka. Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Tygrysku , na problemy z suchą skórą , matową i słabą (rzadką) sierścią kup Omegan - Wind dużo o tym pisała , a ja mogę potwierdzić , że warto!! W Karusku kosztuje to 18zł plus 10zł wysyłka , a efekt murowany!!

Tak na marginesie dodam , że Vikta uwielbia ten smrodliwy specjał :lol: Daję jej mniej niż pół łyżeczki (takiej malutkiej - filiżankowej) i jeśli zdąży przed dodaniem do jedzonka, to wylizuje łyżeczkę do czysta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Już gdzieś o tym pisaliśmy Tygrysku. Ciężko powiedzieć co może być przyczyną - szampon , źle zbilansowane posiłki (sama mu gotujesz więc jest duże prawdopodobieństwo przebiałkowania na przykład) :-?

Ja osobiście zaczęłabym poszukiwania przyczyny od zmiany szamponu - może ten przeciwłupieżowy wypróbowany przez Wind (z Jean Pierre Hery)?

Jeśli by to nie pomogło , to zastanowiłabym się na sposobem karmienia :-?

Mój kolega odkrył dla przykładu , że skóra jego suni źle reaguje na ciasteczka wątróbkowe - po odstawieniu tych przysmaków wszystko wróciło do normy.Przy okazji pozdrawiam L. , bo wiem że przeczyta :wink: :)

Link to comment
Share on other sites

No Omegan już kupiony za 17zł u mnie na osiedlu w zoologicznym więc zauszczędziłam niż kupijąc w Karusku :wink: . Daje mu to tak jak pisaliscie nie całą łyżeczkę. Ale jeszcze pytanko codziennie to dawać i przez jaki okres czasu ?? Albo jak ktoś zna to podajcie link tutaj na forum gdzie było o tym pisane bo coś nie mogę znaleźć :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...