Jump to content
Dogomania

Bambi-merdaczek z Mazańcowic i reszta naszego stada :)


aga-gusia

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A dzień dobry :loveu:
U nas fajnie-Bambisia właśnie biega za córką,która chodzi z kadzidełkiem po domu.Psinka nasza dostaje coraz większych różków ;) ale nikt jej się nie dziwi-po spaniu rozsadza ją energia-psiaczek powinien się wyszaleć na dworku a tu nadal kwarantanna.
Może mi ktoś poleci jakąś fajną zabawę z pieskiem w domu-oprócz piłeczek -gryzaków-kuli smakuli-w co na przykład mamy bawić się z naszą szaloną łapą???

Link to comment
Share on other sites

Kochana łobuziara :loveu:

Ja myślę że spokojnie można ja uczyć różnych rzeczy, a nauka też moze (nawet powinna!) być świetną zabawą, no i zmęczenie psychiczne jest równie ważne co fizyczne :cool3:

Jak macie czas i chęci, polecam spróbowanie zabawy z klikerem, to kapitalna zabawa i córeczka też bedzie miała rozrywkę. A przy okazji można ćwiczyć szare komórki, Wasze i suni :razz:

Link to comment
Share on other sites

Oooooo nasa ciociunia psysła [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon10.gif[/IMG]
pewno,że chcę-czas też mam -ja zamówiłam ten darmowy zestaw dla szczeniaczka z Eukanuby(a niech dają a co-niech coś dobrego też zrobią) no ale zanim to przyjdzie to pewnie ja już sobie ten kliker kupię
Łobuziak lubi zjadać wszystko co leży-łącznie ze żwirkiem rozsypanym przez koty-na szczęście jeszcze nie wchodzi do kuwety-bo ja mam krytą z klapą.Lubi małpiszon gryźć -też co się da-ale szybko się uspokaja kiedy podniesie się ją do góry-chwyt ręce splecione pod brzuszkiem.Nie wolno już też coraz lepiej dociera.Nigdy nie krzyczymy.Na gryzienie i ciągnięcie za ubranie nauczyłam nawet córkę reagować spokojnie i wyciszać psa.Lubi też szalona nasza łapa drapać.No więc normalnie jak pies wydaje mi się-no i trzeba uczyć psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

No to pięknie :)

A mnie chodziło o uczenie takie bardziej "wyczynowe", nie wychowanie z którym sobie świetnie radzicie, tylko różne sztuczki typu podawanie łapki, przynoszenie rzeczy, kładzenie się, szczekanie itp.

A propos książek - dorwałam ostatnio w Empiku bardzo fajną książkę "Przechytrzyć Psa" autor Terry Ryan.
To takie kompendium podstawowych rzeczy, wszystko w jednym, ale bardzo fajnie i rzeczowo zrobione. Własciwie porusza wszystkie ważniejsze tematy, od wychowania szczeniąt po problemy z agresją, pisze jak uczyć / oduczać psa różnych zachowań, jak się z nim komunikować, tłumaczy rożne reakcje... Dla początkujacych świetna książka :)

Link to comment
Share on other sites

A tak tak wiem-tylko troszkę się chciałam pochwalić :lol: że coś tam kumamy w ogóle
a taka faktyczna nauka jest ważna-będziemy się starać [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon7.gif[/IMG]
A o tej książce też myślałam bo wpadłam gdzieś na ten tutuł-muszę ją mieć w takim razie :)

Link to comment
Share on other sites

Ale słodki aniołeczek :loveu:

Ja tam bym takiego małego pypka w ogóle niczego nie uczyła tylko nosiła na rączkach :lol: :evil_lol: ale w sumie pies to pies, nie jego wina ze taki mały, też powinien mieć coś z życia i rozumku uzywać :p

Link to comment
Share on other sites

No pewnie :p musi używać rozumku-bo takie pypki to są spryciarze,że hej:cool3: Z kotami próbowała na początku nawiązać znajomość do wspólnych zabaw-nic nie wyszło...to teraz by chciała ich po prostu ustawić po swojemu-ale też niezbyt wychodzi...w relacje między nimi za bardzo nie wkraczam-bo i też za bardzo nie wiem jak aby nie popełniać błędu...

Link to comment
Share on other sites

A coś Wam opowiem:
w Sylwestra byłam w domu i oprócz mojej 7(i 8mcy)letniej córki miałam też pod opieką niespełna 4 letnią dziewczynkę.Nagadałam się jak ma się zachowywać wśród naszych zwierząt oj nagadałaaaaammm -ale jak wiadomo do tak małego dziecka to niezbyt dociera bo emocje biorą jednak zawsze górę i się zapomina co ciocia mówiła.
No i drugiego dnia już w Nowy Rok mała mówi do mnie: ciociaaa cemu kupiłaś tego Calucha???Cemu kupiłaś Calucha???:niedowia:
A na psa tak: niedobly pieś :nono:
ja się pytam dlaczego niedobry? Mała na to: bo u babci Sonia mi nic nie zabiela i nie glyzie [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon8.gif[/IMG] I znowu tłumaczyłam,że to mały piesek-szczeniaczek itd itp :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Świetne opowiadania i zdjęcia!

Uwielbiam tą galerię :loveu: Mała kruszynka :loveu:[/quote]

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!Bambi dziś dostała w przesyłce ze sklepu 3 nowe zabawki i szaleje ile wlezie-porobię jej nowe zdjęcia i na pewno będą też fajne :loveu:.Najlepiej się podoba mojemu "niedoblemu psiu"zabawka zeberka do gryzienia. :bye:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie na pewno jutro- pojutrze będziemy mieć książeczkę i spokojnie 18 już pani doktor nam tam wszystko powpisuje-ostatnie szczepienie i to co będzie itd :) Ciekawe jak moja klucha teraz podrosła-bo miała ostatnio 1,8 kg a teraz myślę,że ma jakieś 2kg no to zobaczymy jak do 18stycznia będzie.
Jest tak przecudna jak biegnie i te uszka jej tak wiewają do tyłu:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...