Jump to content
Dogomania

Bonia...odeszła za TM [*]


Ziutka

Recommended Posts

  • Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zmysł']Z wątku Bariego udało się zaoszczędzić trochę grosza.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9574235#post9574235[/URL]

Chciałbym przelać na Bonę 200 zł. Podrzućcie mi tylko numer konta, to mogę zrobić to jeszcze dzisiaj.[/quote]

[B]Zmysł [/B]- [B]ogromne podziękowania dla Was Wszystkich z wątku !!!!![/B]
I cieszę się, że Bari już szczęśliwy !
Jeśli można prosić - przekaż tą kwotę bezpośrednio na konto hoteliku u Gajowej - będzie to opłata cd. pobytu Bony... Z AFN nie można pobierać na taki cel...
(Gajowa poda Ci nr konta na PW)

[B]Erazm[/B] - bardzo dziękujemy za chęć pomocy !!!
Czy Beka już się z Tobą kontaktowała ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*']Zbieramy siły przed jutrzejszą wizytą(...).[/quote]
Będą potrzebne jak nic ale pamiętaj, że ta sunia siłę psychiczną będzie czerpać właśnie z osoby jej towarzyszącej. Podobnie strach, a tego jej nie można pokazać.:shake: Trzymam kciuki!!!

Link to comment
Share on other sites

Pan doktor zbadał Bonę bardzo dokładnie obejrzał zdjęcia RTG i
przypuszcza, że przyczyną problemów Bony jest wypadniecie jądra
miażdżystego w odcinku L4-5 do róźnicowania ze zwyrodnieniem demielinizującym. Rokowanie co do powrtotu sprawności chodzenia złe
/zwyrodnienie demielinizujące jest nieuleczalne a przpuklina trwa bardzo długo/.
Operacja po tak długim okresie od wypadnięcia jądra nie przyniesie żadnych efektów a tylko narazi psa na cierpienie. Sunia jest u mnie od grudnia i już wtedy na tylnych łapach był silny zanik masy mięsniowej,
a więc jakieś zdarzenie miało miejsce dawno.
Można starać się poprawić jej stan tylko przez rehabilitację i podawanie
miedzy innymi preparatów witaminowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*'](...)Operacja po tak długim okresie od wypadnięcia jądra nie przyniesie żadnych efektów a tylko narazi psa na cierpienie.(...)Można starać się poprawić jej stan tylko przez rehabilitację i podawanie miedzy innymi preparatów witaminowych.[/quote]
Żadna dyskopatia nie cofnie się rehabilitacyjnie!!!!!!! Wszelka rehabilitacja to opóźnianie postępu choroby = profilaktyka połączona z działaniem p/bólowym i p/zapalnym. Tu nie ma mocnych. Czasami to konieczne jeśli są p/wskazania do operacji.
[B](A są???) [/B]Bywa, zależnie od przypadku, że operacja oznacza całkowite odwrócenie karty. Dlaczego tu jest zanegowana?
Witaminy???? Darujcie!
Wiedzcie proszę, że stan Bony będzie się pogarszał. Rzutami. Raz lepiej, raz gorzej. Nic się nie cofnie, choroba będzie postepować. Nie liczcie na cud, nawet operacja to jedna z wersji opóźnienia postępu choroby, a nie jej zatrzymania.

Jeśli z nieznanego mi powodu pies ma nie być operowany to czeka go dożywotnie branie leków p/zapalnych (sterydowych i niesterydowych), p/bólowych i suplementów opóźniających zwyrodnienia stawów.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś zrozumiał mój post jako kpinę z lekarza to jest w błędzie!!!
Zaśmiałam się jedynie z witamin i nadal śmieję, bo jedyne, które cokolwiek wspomogą Bonę, to koktajl z wit.B.

Jeśli sunia ma nie być operowana to osoby wpłacające (i te, które zechcą zaadoptować Bonę) należy powiadomić, że potrzebne będą ciągłe fundusze na leczenie (czyli, jak napisałam leki dożywotnio). Nad Boną będzie już wisiał zawsze znak zapytania...
Tak jest prawda, choć smutna.

Link to comment
Share on other sites

Wyprostowując/ uzupełniając dalej swoją wypowiedź - bywa, że stan pacjenta jest tak poważny, że wyklucza ryzyko operacji lub chęć ryzykowania wyklucza, po zaznajomieniu się z "za" i "przeciw", sam pacjent. Tak jest w moim przypadku.
Wracając do Bony, być może tych "przeciw", zdaniem wielu wetów, może być więcej niz "za". To dla mnie jedyne wytłumaczenie. Pamiętajcie, a raczej weźcie pod uwagę, że tu nie ma jedynej, obiektywnej prawdy.
Zawsze jest ryzyko, jak wybór mniejszego zła. Daleka stąd jestem do wyrokowania, co by było gdyby, tego najmędrsza głowa nie wie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Wyprostowując/ uzupełniając dalej swoją wypowiedź - bywa, że stan pacjenta jest tak poważny, że wyklucza ryzyko operacji lub chęć ryzykowania wyklucza, po zaznajomieniu się z "za" i "przeciw", sam pacjent. Tak jest w moim przypadku.
Wracając do Bony, być może tych "przeciw", zdaniem wielu wetów, może być więcej niz "za". To dla mnie jedyne wytłumaczenie. Pamiętajcie, a raczej weźcie pod uwagę, że tu nie ma jedynej, obiektywnej prawdy.
Zawsze jest ryzyko, jak wybór mniejszego zła. Daleka stąd jestem do wyrokowania, co by było gdyby, tego najmędrsza głowa nie wie.[/quote]

Dokładnie tak należy rozumieć opinię lekarza. Wg dr Seterny zbyt wiele przemawia przeciw.
I zgadzam się z opinią, że nigdy do końca nie będziemy pewni, że "właśnie ten wybór" był właściwy...

W swoich poprzednich postach poruszyłaś kwestie leczenia tzw. "zachowawczego" - to zapewne sugerował dr Sterna. Tak sądzę...

Wszelkie wymienione przez Ciebie środki pewnie będą zastosowane.
Nie wiem, jak pozostałe Osoby zainteresowane Boną, ale ja wiem, że w takiej sytuacji nie ma "optymistycznej" wersji. Możliwe jest jedynie spowolnienie przebiegu choroby (która z wymienianych by to nie była).
Co do witamin - z grupy B... Gajowa pewnie nieco uogólniła.
Chociaż z doświadczenia wiem, że czasem podawany jest dodatkowo Combivit. Tak na początek.
Reszta środków - tak jak napisałaś. No i mające wpływ na chrząstkę oraz maź stawową. Do tego na przewodzenie.
Właściwa dieta - ale to oczywiste. I rehabilitacja - mile widziane pewnie pływanie, lasery ...
Nie wiem, czy coś pominęłam.
Ta opcja jest równie kosztowna, z tym się też zgadzam. To ciągłe wydatki... Wcale nie małe...
Przyszły Opiekun Bony musi być na to gotowy...

Nie było mnie dzisiaj z Boną. Przypuszczam, że jeszcze otrzymamy dokładniejszy komentarz od Osób, które były na dzisiejszej wizycie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...