Jump to content
Dogomania

Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska? Metamorfozy str 1-2. Zdj str 329-331.


GrubbaRybba

Recommended Posts

[quote name='Pysia']Umówię się, jak będę wiedziała na bank że mam transport do Tomaszowa. Te jego oczy mnie niepokoją. Raczej nie nużyca, ale myślę, ze ma wrosnięte rzęsy lub długotrwały stan zapalny oka.
Jezu....Jak mu musi być potwornie gorąco w ten upał !! :placz: Takim psom stanowczo lepiej jest w schronach zimą - uwierz mi....[/quote]

Wiem Pysiu, mam 12-letniego mixa niufa z wyżłem. Teraz ma już rzadszą sierść i jest staruszkiem, ale kilka lat temu z lubością spał zakopany w śniegu. Natomiast w lecie całe dnia leżał w oczku wodnym. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GrubbaRybba']Wiem Pysiu, mam 12-letniego mixa niufa z wyżłem. Teraz ma już rzadszą sierść i jest staruszkiem, ale kilka lat temu z lubością spał zakopany w śniegu. Natomiast w lecie całe dnia leżał w oczku wodnym. :evil_lol:[/quote]
Moje śpią w domu na dole cale lato. Wywalić je z domu w upał zakrawa na cud ;)
Lecę do pracy...Będę wieczorkiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Długo mnie nie było, ale po piątkowym wypadzie musiałam nadgonić:oops: . sporo tu tego:shake: jak zwykle!!
co do naszych tymczasów to zrobię bazarek! nazbierałam troszkę różności tylko niech ktoś na litość powie mi jak mam zmniejszyć zdjęcia żeby wrzucić je na stronę??!!?? jestem nie techniczna a informatyk na urlopie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papudraczek']Długo mnie nie było, ale po piątkowym wypadzie musiałam nadgonić:oops: . sporo tu tego:shake: jak zwykle!!
co do naszych tymczasów to zrobię bazarek! nazbierałam troszkę różności tylko niech ktoś na litość powie mi jak mam zmniejszyć zdjęcia żeby wrzucić je na stronę??!!?? jestem nie techniczna a informatyk na urlopie:roll:[/quote]
Wstaw zdjęcia przez [URL]http://www.fotosik.pl/[/URL] Jeśli są duże, to będzie tam pytanie o wielkość. Zaznacz 600px

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki specjalny program. Zainstalował mi go mój brat. Nazywa się VSO Image Resizer. Zaznaczam zdjęcia, które chcę zmniejszyć i klikam, a on zmniejsza do podanej przeze mnie wielkości. Szybko, łatwo i przyjemnie. Tylko nie wiem, skąd można wziąć taki program. Może poszukaj w internecie.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze można też pozmniejszać w paincie ;) Jest praktycznie na każdym komputerze, a zdjęcia zmniejsza się równie łatwo i szybko.
[B]
VSO Image Resizer:[/B] [url]http://www.instalki.pl/programy/download/edycja_grafiki/VSO_Image_Resizer.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

Teraz co do spraw organizacyjnych.

1. heniek na koncie coś ma, ale to wszystko mało, chyba, że szyna pomoże.
2. Esce już by trzeba na dniach zbórkę robić. Były deklaracje...
3. Zuzia to już wiemy, że do 20.


Szukamy pilnie transportu dla Damy Tomaszów-Katowice. jest szansa nawet na DT. Zginął mi wątek transportowy.

Kastracji i sterylizacji nie będzie do sierpnia, bo wet ma coś z ręką.
Czyli i Niufek i jamnik czekają.

Ryba może wrzucimy zdjęcia jamnika? To cały miesiąc, przez miesiąc może coś się znajdzie?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za OFFA, ale to bardzo ważne...



[CENTER][CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]BŁAGAM O POMOC ![/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]W Małczu (Gm. Lubochnia, pow. Tomaszowski) błąka się owczarkowata suka. Bardzo lękliwa i bojaźliwa. Gdy chciałam do niej podejść, pogłaskać. Psina uciekała…[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Błąka się już od grudnia. Jest jej bardzo ciężko, a w dodatku teraz urodziła szczenięta…[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Sunia chodzi po polach, czasem dostanie jedzenie. Może upoluje jakąś mysz. Ostatnio jej nie widziałam, a tu dziś niespodzianka…Suka wśród zbóż z ooogromnymi gruczołami mlekowymi. Widać, że ma szczeniaki i je karmi. Nie wiem gdzie znajdują się szczeniaki, ile ich jest, w jakim są wieku i stanie…[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Byłam dziś na polu, w lesie. Szczeniaków ani widu ani słychu…[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jestem w kropce…[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie wiem co robić…[/SIZE][/FONT][/CENTER][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Zuziu, spróbuj znaleźć szczeniaki i karm codziennie sunię. Wynoś jej jedzenie i zostawiaj w jednym miejscu. Ona się przyzwyczai.

Nie mam pomysłu, jak pomóc.

Najpierw jednak trzeba znaleźć szczeniaki. Zobaczyć w jakim są wieku. Porobić im zdjęcia. Poogłaszać. No i karmić. Jak szczeniaki są spore, można je odrobaczyć. Ale najważniejsze: zdjęcia, ogłoszenia, oswajanie, aby psy mogły być wyłapane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']

Kastracji i sterylizacji nie będzie do sierpnia, bo wet ma coś z ręką.
Czyli i Niufek i jamnik czekają.

Ryba może wrzucimy zdjęcia jamnika? To cały miesiąc, przez miesiąc może coś się znajdzie?[/quote]

No to lipa....

Wrzuć jamnika, jak chcesz. Ja już napisałam, że bez pozwolenia kierownika nie wrzucę. Bo potem on się wkurza na mnie, a przez to nie pozwala fotografować niektórych psów. Ale zdjęcia ci wysłałam, więc możesz wstawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Argat']Zawsze można też pozmniejszać w paincie ;) Jest praktycznie na każdym komputerze, a zdjęcia zmniejsza się równie łatwo i szybko.

[/quote]

Zdjęcia zmniejszone!! ale mam następny problem!:shake:
jak je wkleić na wątek bazarku bo kopiuj wklej nie działa:comp26::flaming:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papudraczek']Zdjęcia zmniejszone!! ale mam następny problem!:shake:
jak je wkleić na wątek bazarku bo kopiuj wklej nie działa:comp26::flaming:[/quote]

Papudraczku, najpierw wklejasz je na serwer, czyli na przykład fotosik, galeria.interia lub podobne serwisy. Potem robisz kopiuj adres zdjęcia i wklejasz ten adres pomiędzy coś takiego:
[ img ] adres zdjęcia na serwerze [ / img ] (tylko bez spacji)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GrubbaRybba']Papudraczku, najpierw wklejasz je na serwer, czyli na przykład fotosik, galeria.interia lub podobne serwisy. Potem robisz kopiuj adres zdjęcia i wklejasz ten adres pomiędzy coś takiego:
[ img ] adres zdjęcia na serwerze [ / img ] (tylko bez spacji)[/quote]
:crazyeye:tyle hałasu o głupie zdjęcia!! jejku jaka jestem nietechniczna!! :oops:
bazarek w takim razie powstanie jutro bo muszę jeszcze do robotki wrócić i się nie wyrobię:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GrubbaRybba']Zuziu, spróbuj znaleźć szczeniaki i karm codziennie sunię. Wynoś jej jedzenie i zostawiaj w jednym miejscu. Ona się przyzwyczai.

Nie mam pomysłu, jak pomóc.

Najpierw jednak trzeba znaleźć szczeniaki. Zobaczyć w jakim są wieku. Porobić im zdjęcia. Poogłaszać. No i karmić. Jak szczeniaki są spore, można je odrobaczyć. Ale najważniejsze: zdjęcia, ogłoszenia, oswajanie, aby psy mogły być wyłapane.[/quote]


Sunie karmię i daje wodę...tylko gdzie szukać szczeniaków ?


Popytam na wsi, ludzie może wiedzą gdzie są szczeniaki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papudraczek']:crazyeye:tyle hałasu o głupie zdjęcia!! jejku jaka jestem nietechniczna!! :oops:
bazarek w takim razie powstanie jutro bo muszę jeszcze do robotki wrócić i się nie wyrobię:shake:[/quote]
Możesz też kliknąć przy tworzeniu postu na obrazek (takie jakby góry ze słońcem). Wklejasz tam adres zdjęcia i dajesz ok.

Zuzanna- Szczeniaki to raczej w jakichś ustronnych miejscach... wiele nie pomogę, nie znam terenu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']


Szukamy pilnie transportu dla Damy Tomaszów-Katowice. jest szansa nawet na DT. Zginął mi wątek transportowy.

Kastracji i sterylizacji nie będzie do sierpnia, bo wet ma coś z ręką.
Czyli i Niufek i jamnik czekają.

[/quote]
Napisz na PW co za piesek to moze uda się coś załatwić. Nie obiecuję, ale spróbuję ;) ( Chodzi o transport)
Co do niufka, to załamałam się.... Ale.... Może uda się coś załatwic. Jest jeszcze adopcja tzw " warunkowa", czyli pod warunkiem kastracji. Schron na tym zyskuje, bo nie pokrywa kosztów sterylki a przynosi się od weta zaswiadczenie o wykastrowaniu i podaje nr. tel. do lecznicy, w której zabieg ma się odbyć i się odbył. Może tak sie uda....:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']wlasnie chcialam spytac o mozliwosc takiej adopcji (lub zabrania na dt) o jakiej pisze Pysia. Bo jesli nie ma to oznacza, ze i mamucik bedzie musial siedziec do sierpnia :shake:[/quote]
Myślę, że takie rzeczy to na miejscu tylko można załatwić - osobiście....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Argat']Możesz też kliknąć przy tworzeniu postu na obrazek (takie jakby góry ze słońcem). Wklejasz tam adres zdjęcia i dajesz ok.
.[/quote]
ja wiem że mogę wydać się tępa do kwadratu ale dalej mam problem ze wstawieniem zdjęć!!
jak wklejam adres tak jak powiedziałaś to nie pokazuje mi się zdjęcie tylko jakiś kwadracik z krzyżykiem
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok kryzys zazegnany udało się wkleić jedno to i reszta chyba pójdzie!!ufffff

Link to comment
Share on other sites

Uruchamiam bazarek na rzecz niufa. Będzie go prowadzić malawaszka. Jeżeli fundacja pokryje jego koszty to pieniążki z wpłat pójdą na zagłodzone szczeniaki - tak czy siak będą spożytkowane w odpowiedni sposób ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...