Jump to content
Dogomania

Westusie, czyli West highland white terrier


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety za pozno przeczytalam to co napisalas Rito. :(

Mam 2 numery Psa oraz karty o psach firmy Deagostini, gdzie opisane sa Westusie. Poza tym sciagnelam sobie tez krotki film o tych pieskach.

Moge wiec powiedziec, ze mniej wiecej obraz tej razy mam.

Tak sie zastanawiam w jakiej cenie sa te pieski, na jakims forum ktos napisal ze ceny wachaja sie od 1500 do 3000. To dosyc duza rozbieznosc.

Chodzialm po kilku stronach hodowli, w Warszawie(gdzie mieszkam) znajduje sie np.Biala Osa. Czy ktos z was slyszal moze cos o tej hodowli?

A twoj piesek Rito jest wziety z hodowli?

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mialam takie doswiadczenie, tylko to bylo z psem innej rasy, bo z husky. Mialam koty, a pies byl w kojcu, na noc sie go wypuszcza, zeby pobiegal (mieszkam na wsi). Stoi jeszcze stodola, tam sie koty chowaly, ale pewnego dnia kocica (?!), nie kotki, bo kotka malego latwo zlapac, ale gdziez kocice. All coz, huskyemu sie udalo...

Wiec, westie daleko ma do huskyego (charakter), wiec nie powinno byc nic niepokojacego miedzy nimi. Mam jeszcze innego psa, cocker spaniela, bez problemu zaprzyjaznila sie z chomikami, papuga i jeszcze z kotami (jak jeszcze byly), bardzo lubila sie z nimi bawic, nic im nie robila. Moge sie mylic, ze westie nic nie zreobi, bo nie znam tej rasy tak dobrze, jak cockerow. Jesli ktos sie nie zgadza z moja wypowiedzia i wie lepiej, prosze mnie poprawic, nie chce wprowadzac w blad. Ja mowie swoje, a tu sie okazuje co innego, wiec jesli ktos wie lepiej niz ja, prosze sie odezwac :).

Gratuluje Skibi :D

A dodam jeszcze jedna rzecz, suczki sa bardziej przyjazne i towarzyskie od psow, poprostu tak juz jest, w kazdej rasei jest tak samo. Suczka jest bvbardziej przywiazana i oddana.

Zycze powodzenia i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D Uspokoiłaś mnie Ewelinko :D :D :D

To teraz mogę już spokojnie czekać na mojego wiosennego Weścika

A czy jest ktoś na forum kto pokazuje na wystawach swojego westka??

Chciałabym się czegoś bliżej dowiedzieć o "światku" wystawowym - zawsze mnie to interesowało i zawsze z wielką niecierpliwością czekam na wystawę na warszawskim Torwarze

Serdecznie pozdrawiam wszystkim westomaniaków :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich po przerwie...była baaaaaaaaaardzo długa! Byłam na Chorwacji, a tydzień temu wróciłam z kolonii. W koncu cos mnie wzięło, że przydałoby się tu zajrzeć :D Nie wiem czy pisałam, ale moj Frodzio pod namiotem zachowywał się BARDZO DOBRZE i nikomu nie przeszkadzał. zreszta taki słodki, biały piesek komu by przeszkadzał. Oczywiście on jest psem stróżującym i musiał się co jakis czas odezwać, ale generalnie był bardzo grzeczny. A podróż jak dobrze zniósł. Wyleczył się z choroby lokomocyjnej[!]. Więc...teraz już nie ma problemu z jazdą. Ale jak widzę, dorośleje... Po 3 tygodniowej przerwie [bo tyle go nie widziałam] zauważyłam, że mimo wszystko zacząl bardziej słuchać i jest bardziej ułożony! oby tak dalej Frodziu!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:D Witam wszystkich właścicieli a także miłośników westów!

Szczególne powitania i pozdrowienia dla Rity(Wioli)...z którą się znamy już jakiś czas :lol: Widzę Wiolu,że Ty tu stała bywalczyni jesteś..no ja dopiero dziś dołączyłam do dogomaniaków :-?

EWA napisz czy masz rodowodowego westa...ja z chęcią poszukałabym rodzeństwa mojej westiczki,ale nie wiem jak to zrobić :(

Moja westie 29 września będzie obchodziła roczek :D i jest cudnym psiakiem.Tylko west będzie gościł w moim domu do końca życia!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój Frodzio ma tylko przodozgryz i zakręcony ogon. nie wiem z kolei jak było ze szczepieniem, ale ten psiaczek chyba nie jest z tej suki co oni mają:D bo ten Sprite krył jakąś sukę no i dostali 2 pieski w spadku. a tak poza tym to wszystko jest dobrze. przynajmniej żadnych wad się jeszcze nie doszukalam. mam nadzieję, że ich nie ma. a froduś był szczepiony jakoś wcześnie, bo był wcześnie odebrany od suki. jak ja go przywiozłam do domu miał niecałe 7 tygodni. :D i był taki maluitki słodziutki...już 10 października będzie miał pierwsze urodziny!:D hehehe....WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO:d

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

no cóż... to mój pierwszy pies. jednak przeczytałam wiele ksiązek.. a w końcu musi być ten pierwszy raz... fakt, że Frodzio jest strasznie rozpuszczony... no, ale to nie powod, żeby opieprzać kogoś, że nie stosował się do rad w książce. jest młody.. ma dopiero rok i sądzę, że dałoby się go wychować... a my staramy się, tylko to nie wychodzi...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Anusiu, zeby nauczyc Frodzia posluszenstwa bardzo polecam zapisanie sie na szkolenie, szczegolnie jezeli to Twoj pierwszy pies. W Krakowie jest wiele dobrych osrodkow szkoleniowych - poszukaj tutaj na dogomanii w dziale Szkolenie, a na pewno znajdziesz cos dla siebie. Wynikiem bedzie nie tylko dobrze wychowany pies, ale rowniez sporo satysfakcji dla Ciebie, byc moze tez nowi znajomi i dla Ciebie i dla psa. A moze nawet spodoba Ci sie szkolenie i zaczniesz z Frodziem uprawiac jakies psie sporty?

Link to comment
Share on other sites

Anusiu :D

nie będę ukrywać, że posiadanie psa to odpowiedzialność, wyzwanie i radość. Polecam Ci lekturę E. Chwalibóg "Teriery"---na początek 8) .

My niekoniecznie Cię opieprzamy, ale Twoja bezrtoska jest nieco zadziwiająca :wink: . Pozdro! I pisz, co z Twoim Frodziem!

Link to comment
Share on other sites

dobra.. nie no ja wiem o co chodzi, już się staramy:) razem z dominiką mamy szkolić nasze piechoel.... tylko ma się cieplej zrobić...:) mam piękne plany! książki ja też mam:) heh... no nieważne:) a na szkolenie go nie puszcze, bo to z deka za drogie... wole pojechać na kurs jezykowy czy na coś:P no sorry.. ale tak jest...!!!!

Link to comment
Share on other sites

heh... no a zapomniałam napisać jednego: mój pies w sumie jest w maire ułożony, chociaż tego nie widać! tylko dekoncentruje się jak widzi jakiegoś psa... bo normalnie to przychodzi do nogi jak się mu powie DO NOGI... słyszałam od dominiki że jest jakiś clicker czy coś...:/ A JA PO PROSTU BOJE SIE GO PUŚCIĆ, bo nie mam do niego zaufania!

Link to comment
Share on other sites

dekoncentruje się jak widzi jakiegoś psa... [...] A JA PO PROSTU BOJE SIE GO PUŚCIĆ, bo nie mam do niego zaufania!
W tym wlasnie pomogloby Ci szkolenie. Jezeli wybor jest rzeczywiscie pomiedzy szkoleniem psa a kursem jezykowym, to trudno argumentowac, zebys wybrala szkolenie (szczegolnie dlatego, ze sama ucze angielskiego :wink: ). Ale wybor pewnie nie jest az tak jasny... A moze warto poswiecic jakies wczasy na korzysc psa, ktoremu mozesz zaufac.
Link to comment
Share on other sites

Anusia :D

cieszę się,ze jednak będziesz temperować :wink: swojego psiaka. Jak go ułożysz, to bedzie Ci z nim łatwiej. A książki przeczytaj :D i zastosuj z nich to, co "pasuje" do westa. Pozdro! Czekamy na opisy jak wam idzie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...