Jump to content
Dogomania

Westusie, czyli West highland white terrier


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, Frodzio był juz u fryzjera. Wygląda pięknie! Teraz własnie siedzi na oknie i podziwia, co się dzieje na tym świecie. Myslałam, że zapłace więcej, ale tylko 80 zł! Ale zdziwiona byłam, że to tyle trwa. Ok.2,5 h. W sumie to nie rozumiem moich rodziców. Słyszałam, ze pierwsze trymowanie zawsze jest inne. A od tej babki dowiedziałam się, że te psy są strasznie histeryczne w obecności swoich właścicieli. Więc poszłam. No i nie wiem jak trymować tego psa, a rodzice mowią nie będziemy wydawac tyle kasy na trymowanie! I co mam zrobić? Jak ich przekonać?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Basia Księżopolska ma teraz szczeniaki. U niej pieski zawsze są ładne i bardzo dobrze odchowane. To w Legionowie pod Warszawą.

Ma stronę ale nie mogę sobie przypomnieć adresu, jak tylko pamięć mi się zregeneruje, to podrzucę. Boże, człowiek ma dziury w mózgu. :o

Gosia

Link to comment
Share on other sites

A od tej babki dowiedziałam się, że te psy są strasznie histeryczne w obecności swoich właścicieli. Więc poszłam. No i nie wiem jak trymować tego psa, a rodzice mowią nie będziemy wydawac tyle kasy na trymowanie! I co mam zrobić? Jak ich przekonać?

******************

Ha ha- uważaj na babę, która Cię odsyła, jak się zajmuje Twoim psem. Niestety- bardzo być może, że wali mu jakieś środki uspokajające, żeby sobie ułatwić pracę. Bez zastrzeżeń to można powierzyć psa komuś, do kogo masz bezwzględne zaufanie.

A jeśli chodzi o trymowanie, to nie jest trudne- naucz się sama i z głowy. Poproś hodowcę, od którego kupiłaś pieska, żeby Cię tego nauczył. Bo Twoja psia fryzjerka raczej się nie pozbawi z własnej woli źródła dochodu.

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiesz, że nie wiedziałam? ALe do tej fryzjerki chodzi mój sąsiad, który też ma Westa... Nie słyszłam nic o czymś takim! Ale może masz rację...Tylko ta baba ocenia Westy na wystawach. Czy po piesku, jak jest nierodowodowy tak to strasznie widać? Mój ma przodozgryz. Niestety nie da się z tym nic zrobić. ALe szczerze, tak patrząć na weściki, które są u mnie na osiedlu Frodex jest najładniejszy (mimo swojej wady)!

A z hodowcą pewnie byłby kłopot... Nie sądzę, żeby mnie nauczyli trymować psinkę. A i tak moi rodzice doszli do wniosku, że go jeszcze raz wytrymujemy u fryzjera!

Zbliżają się wakacje. Chce z nim jechać do Austrii, Słowenii i Chorawcji. Czy można jakoś zrobić, żeby się nie męczył podczas podróży? Bardzo mi na tym zalezy, bo Frodzio ma chorobę lokomocyjna. Może teraz trochę mniejszą bo zabieramy go dosłownie wszędzie! A ja z nim jadę z tyłu. No i narazie stram się douczyć go tego, żeby nie siadał mi na kolanach. I efekty już są. Tak samo tata nauczył go przychodzenia do nogi! Jestem z niego pod pewnym względem dumna, ale kleszczy ła[pie tyle... Własnie dzisiaj rano tata wyciągał mu kleszcza z rowka w oku...Oj, musiało bolec!

PROSZE DOPISZCIE!

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma poszukuje psa rasy westie, chcialaby kupic go ponizej 500zl, czy to mozliwe? Jesli tak to bardzo prsze o danie mi adres, telefon tej hodowli. Narazie znalazla pa za 1000zl, odrazu mowie,ze ona chce bez rodowodu...

Z gory dziekuje za odpowiedzi...

Link to comment
Share on other sites

Niestety kupienie psa za mniej niż 500zł jest niemożliwe. Chyba, że ma się znajomości. Ja swojego kupiłam za 850 lub 950zł. Można było kupić taniej, ale i tka wyszłoby na to samo, gdybym miała pojechać do np. Poznania. TRzeba szukać. Ja na swojego "polowałam" AŻ 1 rok. No, ale wkońcu go mam. Mogę podać numer telefonu tego hodowcy z Suchej Beskidzkiej.

Link to comment
Share on other sites

Niestety kupienie psa za mniej niż 500zł jest niemożliwe. Chyba, że ma się znajomości. Ja swojego kupiłam za 850 lub 950zł. Można było kupić taniej, ale i tka wyszłoby na to samo, gdybym miała pojechać do np. Poznania. TRzeba szukać. Ja na swojego "polowałam" AŻ 1 rok. No, ale wkońcu go mam. Mogę podać numer telefonu tego hodowcy z Suchej Beskidzkiej.

Link to comment
Share on other sites

Zbliżają się wakacje. Chce z nim jechać do Austrii, Słowenii i Chorawcji.

**************************

Po pierwsze- sprawdź w konsulatach, jakie są przepisy wwozowe do tych krajów, jeśli chodzi o psy. Każdy kraj ma inne. Musicie to wiedzieć przed wyjazdem.

Czy można jakoś zrobić, żeby się nie męczył podczas podróży? Bardzo mi na tym zalezy, bo Frodzio ma chorobę lokomocyjna.

******************************

Choroba lok. jest często związana z kłopotami z błędnikiem. Nie zawsze daje się to "przejeździć" na siłę. Jeśli to zabieranie go wszędzie nie pomoże, to są leki- nie aviomarin, tylko inne.

... ale kleszczy ła[pie tyle... Własnie dzisiaj rano tata wyciągał mu kleszcza z rowka w oku...Oj, musiało bolec!

*********************************

Bój się Boga, dziewczyno- babeszioza szaleje- nie czytałaś na forum? Zakropcie go jakimś frontlinem albo innym środkiem, albo załóżcie mu chociaż obrożę przeciw kleszczom. Tylko nie z osiedlowego sklepiku za 20 złotych, tylko porządnego kiltixa. Bo go stracisz.

Pozdrawiam- Gosia

PROSZE DOPISZCIE!

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm...własnie teraz tata kupił jakiś psikacz na kleszcze....ja sie staram wyciągać te kleszcze! a do babki mam zaufanie....przed wakacjami będzxie trymoany...czu to prawda, ze aby pies był spokojny ćpa sie go walerianą?

Link to comment
Share on other sites

...czu to prawda, ze aby pies był spokojny ćpa sie go walerianą?

Tak , niestety to prawda dosyć powszechna . Ja będąc u fryzjera z moją westie nawet nie miałam zamiaru wychodzić bez wzgledu na to co by się działo i Tobie też tak radzę . Dopiero jak bedziesz miała 100 % zaufania to zostawiaj pieska .

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Przepraszam ze sie wtrace ale coraz bardziej mi sie te pieski podobaja.

Widzialam juz kilka w realu, sa naprawde sliczne, a z tego co czytalam na ich temat to musze powiedziec, ze ich charakter i osobowosc tez mi odpowiada. Obecnie mam spanielke, ale widze pewne podobienstwa miedzy tymi rasami. Obie rasy sa uparte, wesole, pelne energii, temperamentne,eleganckie, wiedza czego chca no i wymagaja konsekwencji w wychowaniu.

Pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

Czy westi sa szczekliwe? Tak wlasnie przyszlo mi do glowy, ze te male pieski, np.yorki sa raczej halasliwe?

Czy znacie jakies dobre, godne polecenia hodowle w Warszawie.

Nie planuje teraz zakupu, po prostu pytam tak zeby wiedziec na przyszlosc.

Pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...