Jump to content
Dogomania

Otyłe a chude psy :)


Rinuś

Recommended Posts

[quote name='Anashar']Dziękuję :) Zdjęcie które wkleił olek jak już pisałem, było po długotrwałym leczeniu i był wtedy wyłysiały, futro dopiero zaczynało odrastać.[/quote]
[COLOR=royalblue]Rozumiem, rozumiem;) widać na zdjęciach, że futro ma dużą różnicę w długości.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 838
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eh Żaba, Żaba, nie wiem, czy to ja nie wyraznie pisze, chodz to nie jest pismo reczne, ale pisałam: "jasne, jadam frytki itp. ale nie jem ich codziennie i nie jako glowny posilek,
moj pies tez czasem dostanie jakiegos "hod doga" ze stolu czy w postaci saszetki pedigree, ale nie je tego codziennie przez cale zycie"
i caly czas pisalam o psach ktore jedza CODZIENNIE przez CAŁE życie jakies odpadki...
mozna je porownac do np.
"typowego" amerykanina, ktory zywi sie tylko pizza, chamburgerami, chipsami i popija cola? kady wie jak tacy wygladaja,
i nie pisalam nic, ze jak pies zje kawalek miesa z obiady to sie spasie 5 kg... takie psy, ktore CZASEM cos dostana mozna porownac do takich ludzi, ktorzy od czasu do czasu zjedza pizze czy chipsy... ale nie jedza tego na okraglo...
:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]hmm Polna czy Twoj Beagle ma może dysplazję albo coś w tym stylu ?[/B][/I][/QUOTE]

Nie ma, ma za to padaczke... :cool3:

W sumie to nawet domyślam się od kogo słyszłaś, ale przemilcze.

Poza tym co ma piernik do wiatraka, czyżby się argumenty skończyły? :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodinka']eh Żaba, Żaba, nie wiem, czy to ja nie wyraznie pisze, chodz to nie jest pismo reczne, ale pisałam: "jasne, jadam frytki itp. ale nie jem ich codziennie i nie jako glowny posilek,
moj pies tez czasem dostanie jakiegos "hod doga" ze stolu czy w postaci saszetki pedigree, ale nie je tego codziennie przez cale zycie"
i caly czas pisalam o psach ktore jedza CODZIENNIE przez CAŁE życie jakies odpadki...
mozna je porownac do np.
"typowego" amerykanina, ktory zywi sie tylko pizza, chamburgerami, chipsami i popija cola? kady wie jak tacy wygladaja,
i nie pisalam nic, ze jak pies zje kawalek miesa z obiady to sie spasie 5 kg... takie psy, ktore CZASEM cos dostana mozna porownac do takich ludzi, ktorzy od czasu do czasu zjedza pizze czy chipsy... ale nie jedza tego na okraglo...
:roll:[/QUOTE]

To ja teraz radzę przeczytac post dog mastera o poprzednim psie.. ktory jakos jadł całe życie te świnstwa i figure miał i rowniez zdrowie... i ja takie psy takze znam i one rowniez nie chodza z łapy na łape, ledwo sie ruszajac i nie wygladaja jak czołgi, powtorze to jeszcze raz, jesli pies dostanie odpowiednia ilosc takiego zarcia to nie bedzie wygladal jak grupa puńcia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Nie ma, ma za to padaczke... :cool3:

W sumie to nawet domyślam się od kogo słyszłaś, ale przemilcze.

Poza tym co ma piernik do wiatraka? :evil_lol:[/quote]
[I][B]taa ciekawe od kogo...
no to nawet..przy padaczce pies raczej też nie powinien mieć tak dużego wysiłku bo to chyba może wpłynąć na ilość ataków?
a mi piszesz,że skoro pies ma zakaz biegania to nie powinien biegać[/B][/I]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']
no to nawet..przy padaczce pies raczej też nie powinien mieć tak dużego wysiłku bo to chyba może wpłynąć na ilość ataków?[/QUOTE]

Mam dwa psy z padaczką i jakoś nigdy nikt nie zabronił im biegać.
Moje psy zyją normalnie i nic im nie jest. Co dziwnego Astra ma już 12 lat i jest w całkiem dobrej formie.

[quote name='Rinuś']
a mi piszesz,że skoro pies ma zakaz biegania to nie powinien biegać[/QUOTE]

gdzie to napisałam? :crazyeye:

Co do Frani łapek, może nie były prześwietlane, ale były badana pod tym kątem i wszystko jest w porządku. Prześwietlenie pewnie wykonam razem ze sterylizacją, gdyż częsta narkoza nie jest wskazana przy padaczce.

Link to comment
Share on other sites

[quote][B][I]tylko słyszałam,że podobno [/I][/B][/quote]

:thumbs: :lol: :lol: :lol:

_______

Moim zdaniem po prostu trzeba miec zawsze umiar. A jesli pies chodzi na trzygodzinne aktywne spacery to chyba nie ma problemu z nadwaga [mam na mysli psy, ktore wczesniej nie byly otyle]. Co do psiaka Anashara to nie widze podstaw zeby myslec ze jest za gruby - tym bardziej, ze jest po leczeniu.


______

P.S i nie należe do grupy owczarek.pl :)

Link to comment
Share on other sites

Rinus Ty mas zjakies kompleksy?? jakas przewrazliwiona i dziwna ejstes... najpierw zakladasz jeden temat, pozniej sie kogos o cos czepiasz.. a na koncu piszesz jakeis bzdury nie zwiazane z tematem watku a propo mniemanej dysplazji czyjego spsa i ilosci bieganai przez owego psa.. sa psy z dysplazja ktore biegaja.. to ,ze peis am dysplazje nie oznacza, ze beigac nie moze;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']Rinus Ty mas zjakies kompleksy?? jakas przewrazliwiona i dziwna ejstes... najpierw zakladasz jeden temat, pozniej sie kogos o cos czepiasz.. a na koncu piszesz jakeis bzdury nie zwiazane z tematem watku a propo mniemanej dysplazji czyjego spsa i ilosci bieganai przez owego psa.. sa psy z dysplazja ktore biegaja.. to ,ze peis am dysplazje nie oznacza, ze beigac nie moze;/[/QUOTE]

to chyba zalezy od stopnia tej choroby ? ja tam sie nie znam, ale co do padaczki hm.. ludzie z nia zyja normalnie to i chyba pies tez moze ;)

Link to comment
Share on other sites

Prawie wszyscy tutaj odchudzają swoje psy, a ja mam odwrotny problem. Mój je ile chce. Dostaje gotowane 2 razy dziennie i karme ma cały czas w drugiej misce. I co? Można na nim wszystkie kości policzyć. Po prostu chudzielec taki, że wszystkie gnaty sterczą.
Jednak chodzimy na bardzo długie spacery i w domu też jest w stu miejscach naraz.
A chciałabym żeby trochę przytył. Bo on jest po prostu chudy, a nie taki jaki powinien być.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']To ja teraz radzę przeczytac post dog mastera o poprzednim psie.. ktory jakos jadł całe życie te świnstwa i figure miał i rowniez zdrowie... i ja takie psy takze znam i one rowniez nie chodza z łapy na łape, ledwo sie ruszajac i nie wygladaja jak czołgi, powtorze to jeszcze raz, jesli pies dostanie odpowiednia ilosc takiego zarcia to nie bedzie wygladal jak grupa puńcia...[/quote]

LUDZIE LITOŚCI!
nie odwracaj kota ogonem, zreszta, gdybys czytala uwaznie, to bys widziala, ze pisalam, ze pies sie nazre, a "dobry" pańcio daje mu drugie tyle, bo pies chce na przykladzie laba,
pozatym, pisalam o psach ktore sa karmoine WSZYSTKIMI odpadkami z odbiadu, co zostanie + gratis dorzucaja cos jeszcze, po piesek chce jesc... i nie pisalam tam o WSZYSTKICH ludziach i o WSZYSTKICH przypadkach karmienia psów odpadkami tylko napisalam, za NAJCZESCIEJ psy grube leca cale zycie bez umiaru na odpadkach... :shake:
ale NAJCZĘŚCIej to nie znaczy, ze tutaj z dogomania, bo to jest zaledwie jakis % ze wszystkich grubych psów, bo wiekszosc to psy ktore leca na odpadkach caly czas i wychodza 2-3 razy dziennie na dwor i wala kloce wielkosci ogromnej... tylko w moich okolicach jest masa takich psów, a moja okolica to 4 bloki i kilka domów, nie wspomne juz ile takich psów widze, jak pojde gdzies dalej...

nie mam ochoty juz dalej z Toba dyskutowac, bo widze, ze i tak tego nie pojmesz :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']Prawie wszyscy tutaj odchudzają swoje psy, a ja mam odwrotny problem. Mój je ile chce. Dostaje gotowane 2 razy dziennie i karme ma cały czas w drugiej misce. I co? Można na nim wszystkie kości policzyć. Po prostu chudzielec taki, że wszystkie gnaty sterczą.
Jednak chodzimy na bardzo długie spacery i w domu też jest w stu miejscach naraz.
A chciałabym żeby trochę przytył. Bo on jest po prostu chudy, a nie taki jaki powinien być.[/quote]
Moze jest chory? Ma robaki? chorą tarczyce czy cos?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']to chyba zalezy od stopnia tej choroby ? ja tam sie nie znam, ale co do padaczki hm.. ludzie z nia zyja normalnie to i chyba pies tez moze ;)[/quote]

dokaldnie, apozatym, nie zaeznie od stopnia dysplazji pies mzoe biegac.. ale to gdzie i w jaki spsob oraz jak dlugo biega zalezy od jego stanu ogolnego... przesada jest jak peis w tyg ma smtczowe spacery a w weekendy 1-2 razy biega po 2-3 godz z innymi psami tak, ze lapy mu sie placza;/ -znam takie.... i to jest neizdrowe... lepiej dla takeigo spa byloby gdyby biegal po pol-godz dziennie w rownym tempie bez szalenstw... -moje zdanie;p

moje psy nie byly przeswietlane.. suka raz miala problem na tle reumatycznym chyba, zaleceniem weta bylo (spacerki an smyczy) a, ze ona spokojna to zrobilismy ponad 3 godz spacer tj ok 10 km do przejscia.. szla spokojnie;p nie szalala;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']Prawie wszyscy tutaj odchudzają swoje psy, a ja mam odwrotny problem. Mój je ile chce. Dostaje gotowane 2 razy dziennie i karme ma cały czas w drugiej misce. I co? Można na nim wszystkie kości policzyć. Po prostu chudzielec taki, że wszystkie gnaty sterczą.
Jednak chodzimy na bardzo długie spacery i w domu też jest w stu miejscach naraz.
A chciałabym żeby trochę przytył. Bo on jest po prostu chudy, a nie taki jaki powinien być.[/QUOTE]

Robiłas mu badania krwi? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Moze jest chory? Ma robaki? chorą tarczyce czy cos?[/quote]

Odrobaczany jest regularnie. Z tarczycą też wszystko ok. Ma problemy z tchawicą, ale to już zupełnie co innego.

[quote name='Polna']Robiłas mu badania krwi? ;)[/quote]

Tak, wszystko jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']
gdzie to napisałam? :crazyeye:
[/quote]
[I][B]Nie napisałaś dosłownie o moim psie...tylko tak napisałaś,że skoro pies ma zakaz biegania ponieważ jest no chory to nie powinien biegać...a ja tak offowo się zapytałam o Twoje Beagle :) [/B][/I]
[quote name='marmara_19']Rinus Ty mas zjakies kompleksy?? jakas przewrazliwiona i dziwna ejstes... najpierw zakladasz jeden temat, pozniej sie kogos o cos czepiasz.. a na koncu piszesz jakeis bzdury nie zwiazane z tematem watku a propo mniemanej dysplazji czyjego spsa i ilosci bieganai przez owego psa.. sa psy z dysplazja ktore biegaja.. to ,ze peis am dysplazje nie oznacza, ze beigac nie moze;/[/quote]
[I][B]haha ja nie mam kompleksów :) nie bój się :)
a masz coś do tego że założyłam temat?jak widać temat ma powodzenie skoro w ciągu 2 dni ma już tyle stron...
a Ty naucz się pisać bo takie bełkot trudno się czyta...:shake:[/B][/I]
[quote name='Julix']Właśnie miałam dopisać, że tu chyba zazdrość się wkrada:evil_lol: Chodzi mi o Franie i agility ;]
[/quote]
[I][B]haha że niby ja jestem zazdrosna że FRania biega w agility? nie jestem o to zazdrosna...jakoś znam sporo psów,kore biegają w agility i nie jestem zazdrosna o nie...
czasami jak coś wymyślisz to ręce opadają :shake:[/B][/I]
[quote name='marmara_19']dokaldnie, apozatym, nie zaeznie od stopnia dysplazji pies mzoe biegac.. ale to gdzie i w jaki spsob oraz jak dlugo biega zalezy od jego stanu ogolnego... przesada jest jak peis w tyg ma smtczowe spacery a w weekendy 1-2 razy biega po 2-3 godz z innymi psami tak, ze lapy mu sie placza;/ -znam takie.... i to jest neizdrowe... lepiej dla takeigo spa byloby gdyby biegal po pol-godz dziennie w rownym tempie bez szalenstw... -moje zdanie;p
[/quote]
[I][B]No ale czasami nie ma się czasu na chodzenie codziennie na pół godziny..i nie ma gdzie tego psa spuścić żeby pobiegał...
więc pisząc takie rzeczy weź różne aspekty pod uwagę...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Nie napisałaś dosłownie o moim psie...tylko tak napisałaś,że skoro pies ma zakaz biegania ponieważ jest no chory to nie powinien biegać...a ja tak offowo się zapytałam o Twoje Beagle :) [/B][/I]
[/QUOTE]

Widze, że doszukujesz się dziwnych rzeczy w moich wypowiedziach.

Z mojej strony EOT, nastepnym razem radze pytać się na priv jak Cię nurtują problemy mojego psa. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodinka']LUDZIE LITOŚCI!
nie odwracaj kota ogonem, zreszta, gdybys czytala uwaznie, to bys widziala, ze pisalam, ze pies sie nazre, a "dobry" pańcio daje mu drugie tyle, bo pies chce na przykladzie laba,
pozatym, pisalam o psach ktore sa karmoine WSZYSTKIMI odpadkami z odbiadu, co zostanie + gratis dorzucaja cos jeszcze, po piesek chce jesc... i nie pisalam tam o WSZYSTKICH ludziach i o WSZYSTKICH przypadkach karmienia psów odpadkami tylko napisalam, za NAJCZESCIEJ psy grube leca cale zycie bez umiaru na odpadkach... :shake:
ale NAJCZĘŚCIej to nie znaczy, ze tutaj z dogomania, bo to jest zaledwie jakis % ze wszystkich grubych psów, bo wiekszosc to psy ktore leca na odpadkach caly czas i wychodza 2-3 razy dziennie na dwor i wala kloce wielkosci ogromnej... tylko w moich okolicach jest masa takich psów, a moja okolica to 4 bloki i kilka domów, nie wspomne juz ile takich psów widze, jak pojde gdzies dalej...

nie mam ochoty juz dalej z Toba dyskutowac, bo widze, ze i tak tego nie pojmesz :roll:[/QUOTE]


Chyba Ty czegoś nie pojmujesz?! :roll: odpisałam Ci na Twoj post, nie obrazajac Cie tylko stwierdzilam ze jak bedzie jadl nawet to WSZYSTKO w normanej ilosci to nie zgrubnie i chyba mam racje? A Ty sie czepiasz mojego postu, a forum jest od tego aby wyrazic zdanie... no ale widocznie ja sie myle i nie pojmuje... spoko ;] no a co do spacerow 2-3 razy dziennie moj chodzi zazwyczaj 3.. czy to zle? bo trzy spacery dziennie psu w zupelnosci wystarcza..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Widze, że doszukujesz się dziwnych rzeczy w moich wypowiedziach.

Z mojej strony EOT, nastepnym razem radze pytać się na priv jak Cię nurtują problemy mojego psa. :cool3:[/quote]
[I][B]Tak mi się nasunęło po prostu :) ale nie pisałam tego złosliwie żeby nie było :) [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...