Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Acha, dzieki Marta ;)

[B]kasienkaaa[/B], tak jak Marta pisze nie rozpaczaj. Tutaj inne psy naprawde duzo dluzej musialy czekac na swoje pancie i panciow. Na ile ty chcesz jechac - tydzien, dwa? Zobaczysz, minie bardzo szybko. Tymbardziej jak zostawiasz psa z przyjaciolmi psiarzami to napewno bedzie mial dobra opieke - zawsze mozesz zadzwonic i spytac sie czy napewno wylizuje miske po sniadanku :cool3: . To ze pies Twojej cioci tak zareagowal nie oznacza, ze Twoj tez tak zareaguje na Twoj nieobecnosc. Ja bym nawet pomyslala, ze sa na to male szanse bo z tego co pamietam to jeszcze szczenie - szczeniaki szybko sie aklimatyzuja, napewno szybciej bedzie chcial eksplorowac nowe otoczenie niz zatesknic za Toba (co wcale nie wyklucza, ze jestes jego ukochana pancia :biggrina: ).
Tez radze zajecie sie formalnosciami do przewozu psa juz teraz - pozniej jak bedziesz chciala gdzies jechac to nie bedziesz sie juz martwic czy napewno zdazysz ze wszystkim.
Pozdrawiam i powodzenia! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki, pomogliscie znow, ja doswiadczenia wielkiego jak pislaam nie mam i.... wierze ze bedzie jak piszecie zaklimatyzuje sie z 4 osob w domu, i jak jedna para na chwile pojedzie- na 2 tyg - to nie zauwazy, obym tylko ja tesknila
p.s. tak z innej beczki zazdroszcze wam ze mozecie sie tak z pieskami spotykac w leeds nie widac bardzo polakow z pupilami
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP'][U]I pytanie z innej beczki 2[/U]: Czy jak zamawialiscie bilety na Crufts ze strony Kennel Clubu to byly jakies dodatkowe oplaty?? Bo ja chcialam sobie wczoraj zamowic i tam mi sie pokazaly jakies dodatkowe oplaty (juz nie pamietam jak je nazwali) i wychodzilo wiecej za bilet niz pokazane w tej pierwszej tabelce :roll: ...[/quote]

Mnie dodalo 0.70 jak 3 bilety kupowalam.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny , wczoraj bylam u weta po bardzo drogie kropelki do ucha dla Guinessa, ma drozdze i caly pakiet wizyty, wymazu i kropelki to 122 funtow, cale szczescie ze ubezpieczenie pokrywa, ale nie o to chodzi,, wet mnie poinformowal ze jak pies jest szczepiony w Anglii i szczepionka ma waznosc 2 lub 3 lata to nie trzeba szczepic co roku do paszportu.... paszport jest wazny ze sczepionka 2- 3 letnia, z tym ze pies wtedy musi byc szczepiony w Anglii. Na defrze nic o tym nie ma, mozecie sie popytac swoich wetow czy to prawda???
Spacer owszem ale do 22 lutego, potem maluje przez nastepne dwa tygodnie, zas nastepne dwa tygodnie to kladzenie podlogi.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Malutka, na stronie Defry znalazlam cos takiego:
You can then continue to use the passport to enter the UK provided your pet is revaccinated by the “Valid until” date in section IV.
Czyli wet wpisuje date waznosci szczepionki i do tego dnia trzeba ponowic szczepienie, inaczej trzeba ponowic testy na przeciwciala.
Z kolei kiedys sie doszukalam (tylko teraz juz nie kojarze, gdzie), ze jadac z psem do Polski trzeba miec co rok powtarzane szczepienia, bo tylko tak dlugo jest wazne "urzedowo" szczepienie.
Ech, zazdroszcze Wam tego wypadu na CRUFTa, buuuuuuuu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A ja dziś dostałam bilet zamówiony w necie na wstęp na Cruft's. Trwało tylko dwa tygodnie. Szkoda, że większośc z was jedzie w piątek. Ja będę tam w sobotę.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
No to do zobaczenia w sobote :loveu: . Jeszcze nie mam biletu, ale juz doszlo potwierdzenie zamowienia wiec chyba nie powinno byc niespodzianek.

[B]malutka[/B], jak ja szczepilam Gajke w listopadzie (w UK) to wet mi powiedzial, ze musze i tak szczepic co rok. Mi sie wydaje, ze to jest tak - jak siedzi sie caly czas w UK, to nie trzeba co roku, wystarczy tak jak jest podane 'valid until...', ale jesli chce sie jezdzic z psem za granice to trzeba powtarzac co rok. Albo wlasnie, moze to zalezy gdzie sie jedzie - jesli do PL to trzeba co rok, a gdzie indziej to moze nie...juz sama nie wiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malutka']Dziewczyny , wczoraj bylam u weta po bardzo drogie kropelki do ucha dla Guinessa, ma drozdze i caly pakiet wizyty, wymazu i kropelki to 122 funtow, cale szczescie ze ubezpieczenie pokrywa, ale nie o to chodzi,, wet mnie poinformowal ze jak pies jest szczepiony w Anglii i szczepionka ma waznosc 2 lub 3 lata to nie trzeba szczepic co roku do paszportu.... paszport jest wazny ze sczepionka 2- 3 letnia, z tym ze pies wtedy musi byc szczepiony w Anglii. Na defrze nic o tym nie ma, mozecie sie popytac swoich wetow czy to prawda???
Spacer owszem ale do 22 lutego, potem maluje przez nastepne dwa tygodnie, zas nastepne dwa tygodnie to kladzenie podlogi.
Pozdrowienia
Malutka[/quote]

Czyli w nd 18 lutego ci pasuje? :cool3:
Co do szczepienia to moj wet mowil ze sam nie jest pewien i zebym na stronie defry poczytala.Ale mnie sie zdaje ze jest tak jak pisze Utaap.

Link to comment
Share on other sites

My jestesmy po pierwszej wizycie u weterynarza. Suce sie paskudzi ucho od jakiegos czasu, a juz w kraju nie zdazylam dokonczyc leczenia. Wrazenie bardzo pozytywne, umowilam sie na konkretna godzine przez telefon, ladna poczekalnia, dwa gabinety, recepcja... Pani doktor bardzo mila, suka dostala zastrzyk i dala nam kropelki. Cena wizyty 40 funtow - da sie zniesc. Czyli pierwsze koty za ploty.
A w miasteczku znalazlam rzeznika, ktory ma kosci dla psow. Teraz gotuje im caly gar, beda mialy prezenty na jutrzejsze urodziny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']
[B]malutka[/B], jak ja szczepilam Gajke w listopadzie (w UK) to wet mi powiedzial, ze musze i tak szczepic co rok. Mi sie wydaje, ze to jest tak - jak siedzi sie caly czas w UK, to nie trzeba co roku, wystarczy tak jak jest podane 'valid until...', ale jesli chce sie jezdzic z psem za granice to trzeba powtarzac co rok. Albo wlasnie, moze to zalezy gdzie sie jedzie - jesli do PL to trzeba co rok, a gdzie indziej to moze nie...juz sama nie wiem :roll:[/quote]
Dokładnie tak. Wszystko zalezy od przepisów kraju do którego pies sie wybiera. W PL jest obowiązek corocznego szczepienia więc pies szczepiony "po angielsku" mógłby nie zostac wpuszczony.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kamila, malutka[/B] no to ja sobie zaznaczam w kalendarzu :cool3:

[B]Biala[/B], no to rzeczywiscie nie jakos strasznie, ale wez pod uwage ze to 'tylko' uszy i 'tylko' jedna wizyta. Takie rzeczy zazwyczaj lecza sie dlugo, wiec szybko moze sie uzbierac niezla sumka. Oczywiscie zycze wam zeby to sie szybko skonczylo, ale moja Gajka miala to samo i dlugo nie mogla sie pozbyc. Gdybm miala ja leczyc w tamtym czasie w UK, to byloby ciezko :roll: ...

Link to comment
Share on other sites

No to mamy Hyde park, 18 lutego jedna suke po cieczce , jedna niewiadomo jeszcze, Guiness nie maciczna,Bohor jajcowy ( ale chyba nie wie co robic) trzeba jakies perfumy zapsikac ( przywioze bo mam z czasow okresowej Guiness) co by nie zachcialo sie reprodukcji. Bedzie ciekawie, ale zapewne milo, inaczej zapne mu spinacza:evil_lol: do suszenia poscieli.
Moge zabrac z polnocnego i zachodniego Ladka jakby ktos chcial( bede z TZ i dwoma psami, jeden w bagazniku a drugi byle gdzie tak ze ze dwie osoby z dwoma psami sie zmieszcza lub kombinacja 3 osob z kolankowcami + wiekszy siersciuch z Bohorem na tyle) Ostaniej niedzieli w korku na M25 w aucie mialam 4 osoby i 4 psy w postaci Bohora , Guinessa, ONki i opaslego Ridgebacka, suma wagi osob byla rowna sumie wagi psow, obok w korku stal range rower z bardzo wychudzonym kierowca i z kolankowym pincherem, robil nam zdjacia, a my jemu:lol:.
To o ktorej, proponuje 12- 13, tak aby sie odespac i najesc. Moja komorka 0781 726 7220.
Pozdrowienia
Malutka( a wcale taka mala nie jestem).

Link to comment
Share on other sites

OK, Mam nadzieje ze Gajka naprawde skonczy ta cieczke. W niedziele konczy 2 tydzien, wiec wydaje mi sie ze do 18-go powinna skonczyc. Ja uzywam dla niej stosowne perfumki, wiec wypsikam przed spacerem. Kwestia tylko taka czy akurat na Bohora podziala :lol: . Przy poprzedniej cieczce dostawala tabletki chlorofilowe i psikana przed kazdym wyjsciem, a i tak nie moglysmy pozbyc sie 'ogona' na spacerach :eviltong: . Ja bym nie liczyla na to ze Bohor moze nie jest 'uswiadomiony' - mojej znajomej 6-miesieczny szczeniak dobrze wiedzial co robic jak Gajke powachal (byla zaraz po cieczce) :crazyeye: .
Tutaj jakos tak sie sklada ze nie miala jeszcze okazji spotkac psa od poczatku cieczki (no moze gdzies tam daleko na horyzoncie), nie slysze tez wycia z pobliskich mieszkan, wiec chyba tutejsze psy zostaly 'znieczulone' :evil_lol: .
W razie jakby sie 'ociagala' to dam znac ;)

Marta, musze zobaczyc jak daleko to jest od Hyde Parku...

Link to comment
Share on other sites

No ja mam nadzieje ze Lala poczeka z ta cieczka ...:mad: Narazie nie ma obiawow ale to jeszcze 2 tyg.No wlasnie-Hyde Park-ale gdzie dokladnie? :cool3: Ja w Hyde Parku bylam raz,bardzo dawno i nic nie pamietam :oops: Wiec kto zna park lepiej dajcie znac w jakim miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Buuuuu. A ja do Polski śmigam w przyszłym tygodniu i nie zdążę wrócić... więc się piszę cichutko na następny raz, czy jak. Znaczy ja i Torro. Pozdrawiamy z Northampton.
Jutro-pojutrze idziemy się szczepić. Pierwszy raz tutaj. Dziś rozmawiałam z weterynarzem - tak, czy inaczej, podróżujące psiury trzeba co roku szczepić mimo, że nawet i ta polska szczepionka działa przez dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Hmmm, ja w tygodniu moge (od pn do sr) z tym ze jesli juz to wolalabym ten tydzien po 18tym niz przed.

Kamila, to rozumiem, ze w jakims nowym miejscu otwieracie :cool3:[/quote]

Tzn nie do konca bo wynajelismy pomieszczenie ktore jest zaraz obok nas wiec prosto mowiac to sie powiekszamy :p
Po 18 jest ok tylko zeby mi Lala cieczki nie dostala :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...