Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='karjo2']Uhhh, ale sie rozpisali wszyscy ;).
Witamy po wakacjach, mhmmmmmm, nie chcialo sie wracac. Jak ktos chce, mamy namiary na tani pensjonat na Korfu, z piaszczysta plaza :razz:.
GoskaGoska, mozna wrzucic Twoj post z Mojej Wyspy na inne fora?[/quote] pewnie,ze mozesz tylko napisz gdzie wrzucialas, ja tez dostalam gotowac od dziewczyn. Pani wczoraj wplacil 40gbp juz przelalam 170 na konto na psiaki. Jeszcze jedna dziewczyna się zglosila, ale ona chce cos kupic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska'][URL]http://www.mojawyspa.co.uk/forum/5/14173/Apel-do-Polakow-potrzebna-pomoc-dla-psow-z-obozu-zaglady[/URL][/quote]

Dzięki, już w jednym miejscu dodałam.

[quote name='izabella1303']pusia2405 mam americanstaffordsire terierke inzaczej amstaffke.wczoraj dzwonil do nas przedstawiciel i nie ubezpiecza takiej rasy,bo nie ma takiej[/quote]

No tak, to problem.

[quote name='izabella1303']wlasnie zastanawiamy sie nad crossem,a czy potem nie bedzie jakis klopotów z tego,na papierku z legalizacja jej pobytu jest ze to americanstaffordshire terrier,w paszporcie tez tak ma,to moze byc na crossa?
nie przewidujemy zadnych hodowli,sunia jest po sterylizacji[/quote]

Skoro nie ma takiej rasy...to dlaczego miałby być problem. Ale lepiej niech się wypowiedzą osoby, które już korzystały z tego ubezp., co przy zwrocie kasy sprawdzają.

Link to comment
Share on other sites

Aga & Amber- juz zagladałam na ta stronke,nie ma tam tej rasy,w zasadzie to przejzałam juz 5 ofert i nigdzie nie ubezpieczaja amstaffa.Sa pit bule ,buliki,akity i wszystkie "zakazane"rasy tylko mojej sierotki nie ma.Chyba najlepiej bedzie jak zadzwonie i zapytam sie,bo czas leci.O tym ,ze ubezp.jest ważne po dwóch tyg,tez czytałam.Sunia dostała jakiegos uczulenia po przyjezdzie na wyspy.wstawilam zdjecia na krakvecie i lekarz napisał mi ze to ostry odczyn alergiczny czy jakos tak i ze widac juz powiklania malscezja lub łojotokiem,trzeba zeskrobiny wziasc.kurde,nie wiem,wyjdzie na to ze nikt mi psiny nie ubezpieczy.

Link to comment
Share on other sites

Iza, gdzies mi sie obilo o uszy (moze sie myle, bo bullowate nie moj temat), ze po prostu nie ma astow jako wydzielonej rasy w KC, podpadaja pod cos?? Zapytaj moze w KC, wiecej powinni wiedziec niz ubezpieczyciel.
Natomiast my mamy uklad, ze w paszporcie jest AM, na ubezpieczeniu mix. Generalnie w paszport zerka tylko wet, wbijajacy szczepienia, w lecznicy podajesz sama rase/typ, a ubezpieczenie kontaktuje sie tylko z wetem po potwierdzenie konkretnego leczenia. Co do wystapienia choroby Aga ma racje, ubezpieczenie nie pokrywa kosztow schorzen, ktore wystapily przed uplywem 2 tygodni od daty zakupu ubezpieczenia. Lepiej wiec na poczatku zaplacic calosc, bez angazowania ubezpieczenia, by miec czyste konto na przyszlosc.

Link to comment
Share on other sites

moj TZ wczesniej ociągal się z ubezpieczeniem, az nagle Fibi zaczelam sie sie drapac po uchu i jej klaplęlo. a ze bylo po 20godz, to pojechalismy do calodobowego weta. A tam jak nam rachunek wystawili za max 10min wizyte i powiedziala ze to nic takiego i dala tylko masc do smarowania. To juz nastepnego dnia ubezpieczenie mielismy wykupione:cool3:

Link to comment
Share on other sites

karjo2 sorki ze tak pytam ale co to jest KC?mozesz mi napisac co to za układ? a raczej z kim?sami tak zadecydowaliscie ,ze w paszporcie jest AM a w ubezp.mix? czy ktos dał na to zgode?

Własnie tu nie ma takiej rasy,jest alb pitt albo staffik.Jak nas zaczepiaja na ulicy to jest :oooooo jaki piekny pitt bul,albo jaki piękny staffik.Jak mówimy ze to amstaff to wybałuszaja oczy co to jest z i tak dalej swoje.

Link to comment
Share on other sites

Kennel Club, odpowiednik naszego Zw. Kynologicznego.
Sami decydujecie co wpisac w ubezpieczeniu, kupujesz online, wiec zadnych papierow nie przedstawiasz. Stawka za malamuta by nas dobila, a ze on praweie 8- latek i kariery sportowo-wystawowej nie przewidujemy, to wpisalismy mu miksa i tak jest podane u weta.
Nie pamietam z amstafami, bo to kiedys po forach w oko wpadlo, albo w jakies rozmowie wyszlo, ze amki sa pod jakias inna rase podciagniete albo nie uznane w KC ( no po prostu juz nie pamietam), wiec tam lepiej sie dowiesz.

Link to comment
Share on other sites

wybaczcie mi kochane ale jeszcze Was podręcze pytaniami!

GoskaGoska wet w polsce powiedzial ze tylko i wyłacznie bede posługiwac sie paszportem psa,zadnej ksiazeczki zdrowia psina nie dostanie.Nie mam pojecia jak to jest tutaj z tym wszyskim,pomozcie mi kobiety zanim zeswiruje.Wiec moja psina po wizycie u weta dostanie ksiazeczke zdrowia? Szczepienia beda wpisywane w paszport to po co ksiazeczka?

Link to comment
Share on other sites

Iza, spoko, dobrze bedzie :loveu:.
Nie mamy zadnej ksiazeczki zdrowia, poza ta sprzed paszportu, teraz wszystko leci w paszport (chyba, ze jakies dluzsze leczenie, tfu tfu, ale to pewnie na oddzielnych kartkach do wpiecia w dokumentacje).
Bylismy w panice z psem po ataku padaczki po uzadleniu, wiec jako nagly przypadek. Wet wpisal nasze dane, wiek i imie psa, bez zagladania do paszportu, zastrzyk odczulajacy i konsultacja poszly tez bez wpisu w paszport (zatrzymalismy rachunek z wyszczegolnionym lekiem) i tyle.
Pare tygodni temu bylismy na szczepieniu na wscieklizne, wet zagladal tylko w sekcje do potwierdzenia szczepienia i tyle.
A tym bardziej, ze wiedza, ze w Polsce byle kundelka wpisuja "pisz pan owczarek" :evil_lol:...

Link to comment
Share on other sites

to ja nie wiem, poprostu zadzown i sie dowiedz, kazda firma ubezpieczniowa ma inaczej, ale chociaz napisz maila do interesujących cię firm,ze masz taki dylemat,a jesli twoj pies chory to chyba tak nie bedziesz czekac 2tyg, az ci ubezpieczenie pokryje koszty.Zreszta jesli objawy choroby wystąpily wczesniej,to ubezpieczenie nie pokryje kosztow.
Jesli to allergia pokarmowa,to zmien psu diete.
Niestety mając psa trzeba liczyc sie z wydatkami.
Moja sunie w UK - ma ksiązeczke i teraz bedzie paszpotr - najlepiej wszystkie szczepienia i leki miec wpisane i tu i tu.
Pies w PL co przyjedzie juz niedlugo do UK tez ma i ksiązeczke i paszport.
Ubezpieczyciel bedzie chcial na pewno od weta historie choroby i pewnie jakies druki ,wiec nie wiem czy oglada paszport lub ksiązeczke zdrowia.Bo wszystko zalatwiasz pocztą i wydaje mi się ze to co napisze wet jest dla niego najistniejsze.
ale jak mowię,zaczerpnij info u zrodla, bo kazda moze pisac swoje,a pozniej okaze sie co innego

Link to comment
Share on other sites

Iza, odezwij sie do Lemonsky (jesli juz wrocila z wojazy, ona miala juz kwestie korzystania z ubezpieczenia psowego).
Na juz, ubezpiecz psa, lec do weta, pokryj koszty bez angazowania ubezpieczyciela i miej spokojne sumienie, ze jesli cos sie wydarzy, masz zaplecze finansowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...