Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='karjo2']Uff, no to jestesmy z powrotem :multi:. Moge wszystkim polecac klinike psy/koty/konie w Hatfield.
Swietna opieka nad futrem, badania (jakims cudem) skondensowali do jednego dnia, zamiast dwoch, ten sam zestaw lekarka-student przez caly dzien z psem, a bylismy od wczesnego rana do wieczora.
Wilku wygolony strasznie, bo i podstawa czaszki (pobranie plynu mozgowo/rdzeniowego) i lapa (krew i znieczulenia), klata piersiowa i boki do usg, ekg. W komplecie konsultacja neurologiczna, kardiolog, ortopeda. Nerwowka, bo serducho ok, wiec lepszym wyborem miala byc narkoza klasyczna. A wilku jak chrapnal, to go dobudzic nie mogli, upodobal sobie cieplutki boks...
A my dalej jestesmy w punkcie wyjscia, wyszlo, ze wilk
idealnie zdrowy, zadnych zmian. Jako podejrzenie zostaly chemikalia sypane po ogrodkach (na slimaki, nawoz do trawnikow, srodki do wypalania chwastow) albo ten nieszczesny BHA/BHT w Royalu i Purinie. Wiec wracamy na calego do barfa.[/quote]


No to chyba dobre wieści, tylko szkoda, że bez końcowej ostatecznej diagnozy:razz:.
A my właśnie przestawiliśmy się tutaj z Acany na Purinę i nie chciałabym wiązać ostatniego ataku duszności Rudej z tą karmą:cool3: (a był to pierwszy atak od przyjazdu do UK i nie było żadnych podstaw ku temu, typu stres).

Szczerze mówiąc to współczuję Ci z Barfem. Nie wiem jak u Ciebie, ale tam gdzie ja mieszkam, to jeżeli chodzi o niedrogie mięso, świeże kości miałabym jednak problem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='UTAAP'][B]dahme[/B], twoje pytania sklonily mnie zeby napisac do IKC w sprawie hodowli. Napisalam ze interesuja mnie przepisy odnosnie hodowli, rejestracji przydomka, rejestracji miotu i ze nie moge znalezc info na ich stronie, i czy mogliby mi to przyslac poczta. Juz mi odpisala jakas pani z pytaniem o adres ;). Jak dostane, to dam znac tu na forum.[/QUOTE]

a no właśnie ... super że do nich napisałaś.
mam nadzieję że odpiszą ci na temat chociaż :roll: bo to różnie bywa
a co tam zaszaleję na koniec :laola:

Link to comment
Share on other sites

Co do mieska, to sie cos znajdzie, bazar jest, to i zaopatrzenie i wybor spory, ceny tez jeszcze do przezycia.
Pozyjemy, zobaczymy, jak to ma byc kwestia, ze wilk nas nie zje, to juz wole te lapy krowie mu kupowac ;).
Dahme, wpadlas na calego na chetke w zabawe hodowlana.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kario2 [/B]dobrze ze badania wilka nic poważnego nie wykazały , moze to rzeczywiście problem karmy tym bardziej ze jak dobrze zrozumiałam ze on był na barfie wczesniej . Co do cen mięska da sie przeżyc ,moja od poczatku jest na takim pół Barfie (bo czesc mieska gotowana);) i jeszcze z torbami nie poszłam .Zjada tez kubek Puriny z łososiem dziennie i tak na oko kosztuje mnie to około 15 funtów tygoniowo

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie ze wilku zdrowy :) Mam nadzieje ze wiecej taki atak sie nie powtorzy.

Moje na Barfie, i psy i koty, mamy zaprzyjaznionego rzeznika ktory wynajduje nam cuda u dostawcow:loveu: Po kilku miesiacach jak mu powiedzialam ze jestem wegetarianka i ze nie ja jem tych 25kg miesa tygodniowo nieco sie zdziwil:evil_lol: Myslal ze mam taka duza rodzine czy co:evil_lol:
Moze nie jest najtaniej, sa w okolicy tacy ktorzy nie zdzieraja ale ma miesko free range wiec mysle ze warto:p
A psy zdrowe, zadowolone, widac ze rewelacyjnie na nich barf dziala :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga & Amber']Co do cen mięska da sie przeżyc ,moja od poczatku jest na takim pół Barfie (bo czesc mieska gotowana);) i jeszcze z torbami nie poszłam .Zjada tez kubek Puriny z łososiem dziennie i tak na oko [B]kosztuje mnie to około 15 funtów tygoniowo[/B][/quote]
Mam w Pl 2 psy po 15 kg, jadaja mieso z warzywami (karma tylko sporadycznie) i kosztuje mnie to niewiele mniej...

Link to comment
Share on other sites

Hej,
urzytkowiczka puli poleciła bym zapytała w niniejszym temacie, więc pytam -
Mam problem - Blusia (szczeniak Border Collie) i Targa (starsza heh 4 letnia sunia ON) przecierają sobie tylne łapki, Blue bo biegając po aport sunie kuprem po ziemi, bo BC w miejscu się nie zatrzyma [IMG]http://cavano.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] , a Targa bo ma niedokońca sprawne łapy. I teraz zastanawiam się jak rozwiązać problem, bo nie chcę mieć psów z poobcieranymi i wiecznie "babrającymi" się (wiecznie otwarte otarcia, niegojące się bo i jak?) ranami, albo robić przerwy w bieganiu. Pomyślałam o ochraniaczach dla psów [URL="http://webpages.charter.net/dhfm/ZControl.html"]Z-Control Skid Boots[/URL] lub [URL="http://www.kates-krafts.co.uk/"]Leg Protection for your Dogs.[/URL] czy ktoś z nich korzystał? Albo wie gdzie w Polsce można takie cudo kupić? Lub coś innego równie dobrego, bo niestety bandarze, opatrunki etc trzymają się do pierwszego biegu [IMG]http://cavano.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]

Z góry dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

aporpo jedzenie i dostepnych karm w UK zreszta w PL napiszcie jaką karmę najchętniej jedzą wasze psy :roll:
W uk fibi jadla [U]Hills - oj wogole jej nie szlo[/U], pozniej [U]Purina Pro Plan[/U] - to bylo jak by najsmaczniejsze 3 wory zjadla, ale je się [U]zaczęlo nudzic[/U], Orijen - mogl byc, ale mnie wkurzyli :roll:odpisują na maila o testach na zwierzętach. Teraz to kupilam największą porażkę Nutro Choice - jejku dziewczyny dla mnie to najgorsza karma jaką kupilam do tego czasu. Sama karma drobniutka , najmniejsze jaką widzialam, do tego nawet opakowanie najslabsze, no i oczywiscie PIES JEJ TOTALNIE NIE CHCE JESC :shake: nawet jej wkladki nie pomagaja - zawsze wystarczylo dodac tunczyka lub serka wiejskiego i wszytsko znikalo...a teraz to są podchody.
Na szczęscie gdzies za 2 tyg karma się konczy i juz nie wiem co wybrac...co radzicie??? Kurcze wogole tutaj to wybor tych karma jest tragiczny mimo wszytsko w PL jest większy i to duzo . Napiszcie jaką karme wybrac tym razem???

A wracając do PL to tam ma drugie psa, ktory wczesniej polykaj jedzenie i nawet go nie gryzl, jednak teraz tez zaczął marudzic Purina Pro Plan mu się znudzila, sprobowalam tej karmy : BELCANDO ( ona jak narazie jest największa ksztaltem) zjadal ale z ociąganiem się , kupilam tym razem Acane i je chętnie, ale ktora waszym psom smakuje najbardziej, bo znajc zycie do przy koncu worka Acana tez mu sie znudzi.
Mam jakies wyjatkowo wybredne psy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Goska-moj pies wybrzydzal przez 6 lat :cool3: W pl jadla juz nie pamietam co ale to cos bylo sprowadzane ze Slowacji,a pozniej w uk Hillsa.Zadne jej nie smakowalo,zawsze musialam jej dodac do tego miesa bo by nie ruszyla.Kilka miesiecy temu-juz tu zreszta pisalam-jedna z moich klientek polecila mi JamesWellbeloved.Lala zjadla juz chyba 7 workow po 15kg,wszystkie zjadla ze smakiem!Poza tym koopa jej sie poprawila i nie puszcza gazow :eviltong:
Tutaj
[url=http://www.wellbeloved.com/products/trial_sample.aspx]Trial Sample[/url]
mozesz zamowic sobie probke tego jedzenia,z tym ze jak ja zamowilam to mi przyslali kompletnie nie te smaki co chcialam :roll:

Link to comment
Share on other sites

wiesz co bo mi taki worek 15kg to no ok miesiąc starcza, ale teraz to juz chyba będzie na trochę dluzej, bo Fibi od kiedy podrosla i dostala pierwszą cieczkę, to je zdecydowanie mniej. Ale i tez przy większych zamowieniach kurier jest gratis i nie trzeba czekac na niego w domu, co 2 tygdnie , wiec ja wole brac więcej i miec z glowy na jakis czas, więc zawsze 15kg od razu bierzemy - no ale z tą karmą ostatnią to byla porazka :shake: no na bledach się czlowiek uczy.
w sklepie petpalnet znalazlam za ok 36£ , chyba ze znasz sklep z lepszá cená?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Habibi'][B]Kario2 [/B]ciesze sie ze z Wilkiem wszystko wyszło OK, ze to faktycznie przez jakas chemie, chodzicie po jakis trawnikach ktore mogly byc tym polane?

Ile zaplacliscie za takie full badania??[/quote]

Raczej nie, nie lazi po trawnikach "prywatnych" , a nie sadze, zeby te parkowe na obrzezach miasta czyms traktowali.
Lacznie z pierwsza wizyta u lokalnego weta i kompletem w klinice ok. 2500L.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']
Dahme, wpadlas na calego na chetke w zabawe hodowlana.[/QUOTE]
:oops2: no cóż ... chyba trzeba to oblać :chlup: :D
a tak na poważnie to lubię mieć*wszystko zaplanowane i zorganizowane ... niestety do tego stopnia ... że można traktować to jako chorobę :tard:
bo kto przy zdrowych zmysłach nie mając ani suczki ani nawet psa układa plan
hodowlany na kilka lat :razz::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meyham']Hej,
urzytkowiczka puli poleciła bym zapytała w niniejszym temacie, więc pytam -
Mam problem - Blusia (szczeniak Border Collie) i Targa (starsza heh 4 letnia sunia ON) przecierają sobie tylne łapki, Blue bo biegając po aport sunie kuprem po ziemi, bo BC w miejscu się nie zatrzyma [IMG]http://cavano.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] , a Targa bo ma niedokońca sprawne łapy. I teraz zastanawiam się jak rozwiązać problem, bo nie chcę mieć psów z poobcieranymi i wiecznie "babrającymi" się (wiecznie otwarte otarcia, niegojące się bo i jak?) ranami, albo robić przerwy w bieganiu. Pomyślałam o ochraniaczach dla psów [URL="http://webpages.charter.net/dhfm/ZControl.html"]Z-Control Skid Boots[/URL] lub [URL="http://www.kates-krafts.co.uk/"]Leg Protection for your Dogs.[/URL] czy ktoś z nich korzystał? Albo wie gdzie w Polsce można takie cudo kupić? Lub coś innego równie dobrego, bo niestety bandarze, opatrunki etc trzymają się do pierwszego biegu [IMG]http://cavano.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]

Z góry dziękuję![/QUOTE]

chciałabym pomóc ... wygląda porządnie ale niestety pierwszy raz coś takiego widzę ... przykro mi ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']JamesWellbeloved[/quote]
dla każdego coś... innego :eviltong: w naszym przypadku to najgorsza karma jaką próbowaliśmy- Hasta jadła, ale bez entuzjazmu (jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma), no i kupska były częstsze;
Hills doskonale zdaje egzamin (chociaż nie narzekałam na Royal) - lśniąca sierść, kupki w normie :p właśnie przyszedł kolejny worek, tym razem baranina z ryżem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']Karjo-ale ubezpieczenie wam to pokryje,co? :oops: :crazyeye:[/quote]
Mam cicha nadzieje :evil_lol:.
Co do suchych karm, to przed diagnoza kupilismy Timberwolfa ryby, wilku chodzi za tym jak dziki, sklad ciekawy, bez (chyba) tych konserwantow, cena ok.44L w promocji w zooplusie.
Co do James Wellbeloved, mielismy przez chwile, ale pies wygladal byle jak, sklad taki sobie i wiele mowiace dodatki "special JW" - moze sie pod tym kryc wszystko...

Poza tym i w Bozicie i w wiekszosci karm suchych na pierwszym miejscu ida wypelniacze (np. ryz) i nadal sa te upiorne przeciwutleniacze ...
Tu jest opis Timberwolfa, ponoc naturalne antyoksydanty
[url]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/timberwolf/14660#analysis[/url]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray][B]tokoferol[/B] jest naturalnym przeciwutleniaczem:

za wikipedią: [/COLOR]

[QUOTE]Występuje w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_ro%C5%9Blinny"]olejach roślinnych[/URL] (sojowym, kukurydzianych, słonecznikowym, z orzecha włoskiego), migdałach, [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Margaryna"]margarynie[/URL], jajach, orzechach włoskich i ziemnych, kiełkach pszenicy, mące pełnoziarnistej, mleku, brukselce i innych zielonolistnych warzywach.[/QUOTE]

[COLOR=DarkSlateGray]aczkolwiek moje "tabele dodatków i składników chemicznych" mówią, że może być syntetyczny bądź genetycznie modyfikowany, ale i że w zastosowaniach spożywczych jest nieszkodliwy[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

co do ubezpieczenie --to zeby czegos nie pokrecila, ale...w petsie jest chyba tak , ze nie trzeba placic tylko od razu idzie z ubezpieczenia . ale juz minęlo parę miesięcy :oops: i moze mi się w glowie pokićkalo :roll: jednak tak mi się wydaje.

A ja muszę się koniecznie Was doradzic w sprawie paszportu czy czasem wetka czegos nie popsula, bo jakos jej nie ufam :mad: tylko muszę się zebrac za foto paszportu co byscie go ocenily.
karma zostala zakupiona James Wellbeloved -ryba - jak nie będzie jadła to juz nie wiem sprobuję karmę karjo2 - a czy mozna gdzies ich probki zamowic ? Dzięki dziewczyny za doradzenie.
Co do dodatkow do jedzenia - to generalnie teraz wszytsko jest czyms nafaszerowane - nie mowiąc o naszym jedzeniu. Narazie po tych wszytskich karmach Fibi ma ladną siersci, choc po tej ostatniej jakby mniej miękka ( ale moze to tez, ze to zimowe ubranko).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...