Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Można wjechać do UK min. po 6 miesiącach (ok. 180 dni) od daty pobrania krwi, w której badanie wykaże odpowiedni wskaźnik przeciwciał. Można wjechać też po kilku latach zakładając, że przestrzegane były terminy szczepień na wściekliznę. My wjeżdżaliśmy chyba w dziewiątym miesiącu od badania.
Jedyna granica, na której ktoś coś od nas chciał to Francja/UK - wjazd na prom.

Link to comment
Share on other sites

wiem ze macie pewnie juz dosc tyvh samych pytan ale nie mam zbytnio czasu na pzregladanie watku i szukanie odpowiedzi takze z gory pzrepraszam bo pytanie pewnie sie powtarzalo tu juz sporo razy.

Ile kosztuje calkowity kooszt przewiezienia psa do Angli? chodzi mi o pzrewoznika, potem prom i chyba wet tam na miejscu o ile sie nie mysle. Kurcze ja mam 3 psy czy mnie na to stac :-( Boze co za durne przepisy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']
Ile kosztuje calkowity kooszt przewiezienia psa do Angli? chodzi mi o pzrewoznika, potem prom i chyba wet tam na miejscu o ile sie nie mysle. Kurcze ja mam 3 psy czy mnie na to stac :-( Boze co za durne przepisy...[/quote]
Chyba nie było takiego pytania :hmmmm:
Ja jadę dzisiaj i płacę 350 zł. za siebie i psa z pod drzwi pod drzwi. 5 funtów ekstra za prom i 20 funtów mam mieć na wypadek jakiś problemów z czytnikiem.
Więcej kosztowały badania w PL. chyba z 500 stówek się uzbierało rozłożone w czasie. (chip, paszport, szczepienie, przeciwciała, odrobaczenie, kleszcze).

Link to comment
Share on other sites

Z tymi szczepieniami co dwa lata to nie ryzykowałabym. W UK szczepi się psy wprawdzie co dwa lata, ale wg zaleceń Defry, żeby kwarantanna była honorowana, psa powinno się szczepić co roku. Dość to dla mnie dziwne. Ale jak szczepiliśmy się ostatnio na wyspie, to wet wyraźnie mówił (o dziwo sprawiał wrażenie, że wie, o czym mówi!), że mimo dwuletniej "gwarancji" szczepionkę trzeba powtarzać co rok, jeśli chcemy ze zwierzem podróżować po Europie.

Link to comment
Share on other sites

czyli moze wyjsc tak ze psiak bedzie szczepiony 2 razy w ciagu roku? bo np jezeli nie zaszczepie psa tu w PL a zaszczepie w UK to u nas w PL bedzie to uznane czy bede musiala jeszcze raz szczepic? ja przepraszam ze tak Wam tu truje ale chcialabym sie wszystkiego dowiedziec...

Link to comment
Share on other sites

spokojnie
żeby utrzymać ważność kwarantanny należy szczepić psa co roku, nieważne czy w UK, czy w Polsce, ważna jest terminowość, szczepienie jest odnotowywane w paszporcie, paszport jest honorowany w całej Europie (i chyba na całym świecie? :cool3: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']No to jeszcze raz:
Paszport, czip, szczepienie, potem miesiąc czekania, potem pobieranie krwi i wysyłka do Puław/Berlina, potem masz wynik i czekasz te 180 dni, po czym możesz wjechać do UK określonymi drogami - samolot - cargo BA, LOT, samochód - chyba są aprobowane dwie firmy promowe albo tunel, ale wjazd musi nastąpić między 24-48 godziną od odrobaczenia/odpchlenia/odkleszczenia psa; wszystko musi być skrupulatnie odnotowane w paszporcie. To w dużym skrócie.

Zapraszam tak czy inaczej do lektury... topiku i wiadomości z defry:
[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm[/URL]

tu dokładnie wszystko po kolei ze "źródła"
[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm[/URL]

a tu pomocne poradniki :)
[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/factsheet/factsheet.htm[/URL]

[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/factsheet/eufactsheet3b.pdf[/URL]

w sumie - minimum 7 miesięcy od zachipowania/zapaszportowania i zarejestrowanego w paszporcie szczepienia.
[/quote]

Dziękuję za wyczerpujące info. :)
Wiem że to pewnie już było wiele razy na forum, ale ciężko jest się przekopać przez tyle stron...
A co do tego mojego pyt o terminy to chodziło mi o to, jak długo czeka się na wynik tego pierwszego badania. Już wiem, ze jakieś dwa/trzy tyg. i że z Berlina jest taniej i tydzień szybciej.

Link to comment
Share on other sites

dzieki dziewczyny wielkie dzieki. Zaczne powoli ogarniac cala ta biurokracje i chyba zaczniemy zabawe. Okaze sie jak wroce do PL bo musze to zrobic sama. U siebie w miescie mam takich do kitu wetow, ze tzreba bedzie nawet po chipa jechac gdzie indziej :shake: zalamka ale jak sie zdecyduje mam nadzoiieje, ze pomozecie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']dzieki dziewczyny wielkie dzieki. Zaczne powoli ogarniac cala ta biurokracje i chyba zaczniemy zabawe. Okaze sie jak wroce do PL bo musze to zrobic sama. U siebie w miescie mam takich do kitu wetow, ze tzreba bedzie nawet po chipa jechac gdzie indziej :shake: zalamka ale jak sie zdecyduje mam nadzoiieje, ze pomozecie :p[/QUOTE]
u nas też tacy beznadziejni:shake:
jak pies jechał od nas ze schronu do Niemiec to trzeba było im wszystko co i jak po kolei tłumaczyć:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']o rany, to tyle psiaków emigruje, że aż statystyka się tworzy?

Powodzenia, będzie dobrze, byle tylko upałów nie było, a M1 chyba już odkorkowali, więc szerokiej drogi![/QUOTE]
lepiej cieszmy się, że emigrują, to lepsze niż trafiania za to do schroniska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Zaraz wyjeżdzamy :lol:. Pan szef firmy przewozowej pocieszył mnie troszkę-powiedział, że 6 na 10 przwozonych przez nich psów jest zatrzymywanych na granicy z powodu jakiś błachostek:angryy:[/QUOTE]

:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: nie strasz!!! Ja za 2 tyg jade z psem, i już się boję :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...