Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

szczeniak jest na Bricie od 3 tygodni już (+raz dziennie około 50 dkg wołowiny lub wieprzowiny surowej), wczesniej miał Orijen + jeden/dwa posiłki naturalne i były problemy skórne, obecnie prawie wszystko juz pieknie zarosło, pies się błyszczy i jest w bdb formie a to ciezki molos, przez kilka pierwszych dni kupy były wieksze niz na Orijenie ale było to jedynie przejsciowe, mojemu szczeniaowi Brit Care L@R dla szczeniakow duzych ras bardzo służy, za kilka dni zamawiam kolejny worek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='budasty']szczeniak jest na Bricie od 3 tygodni już (+raz dziennie około 50 dkg wołowiny lub wieprzowiny surowej), wczesniej miał Orijen + jeden/dwa posiłki naturalne i były problemy skórne, obecnie prawie wszystko juz pieknie zarosło, pies się błyszczy i jest w bdb formie a to ciezki molos, przez kilka pierwszych dni kupy były wieksze niz na Orijenie ale było to jedynie przejsciowe, mojemu szczeniaowi Brit Care L@R dla szczeniakow duzych ras bardzo służy, za kilka dni zamawiam kolejny worek[/quote]
Jak podajesz wieprzowinę, to lepiej żeby była dobrze obgotowana, ewentualnie wcześniej zamrożona...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Jak podajesz wieprzowinę, to lepiej żeby była dobrze obgotowana, ewentualnie wcześniej zamrożona...[/quote]

zwykle wołowine, z wieprzowiny podaje żeberka z kością, pies zjada wszystko łącznie z kościami, surowe kości są podobno bezpieczniejsze dla psa

Link to comment
Share on other sites

Tak surowe kości owszem, ale może niekoniecznie wieprzowe... Tu już nie chodzi o ich rozwarstwianie się itd, ale o to że wieprzowina może przenosić groźną chorobę Ajuszkiego ( mam nadzieje że poprawnie napisałam) ale jest ona zagrożeniem tylko w świeżym mięsie czy kościach, pod wpływem gotowania lub zamrażania bakterie giną ...

Ja dla bezpieczeństwa surowiznę daję tylko wołową, cielecą, konine itd ale to i tak sporadycznie, najczęściej gicz cielęca ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zamowilam dwa worki brit care senior dla mojego malamuta. Zobaczymy, jak sie sprawdzi. Jak bedzie slabo, to zaszalejemy i takze mamutka bedziemy karmic acana...
A zachecila mnie zawartosc chondronityny i glukozaminy no i niesamowicie niskie dawkowanie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja muszę znowu zmienić białasowi karmę :shake:
Hillsa nie chciał jeść i na dodatek dostał jakiejś alergii.
1st Choice też nie chce jeść zupełnie a i ja nie jestem do tej karmy przekonana.

Waham się nad Brit Care i Acaną jakąś... Jak myślicie, co lepsze? Jak nie znajdę w końcu jakiejś karmy którą będzie chciał jeść i będzie miał się dobrze na niej to dostanę szału, wrrr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Ja muszę znowu zmienić białasowi karmę :shake:
Hillsa nie chciał jeść i na dodatek dostał jakiejś alergii.
1st Choice też nie chce jeść zupełnie a i ja nie jestem do tej karmy przekonana.

Waham się nad Brit Care i Acaną jakąś... Jak myślicie, co lepsze? Jak nie znajdę w końcu jakiejś karmy którą będzie chciał jeść i będzie miał się dobrze na niej to dostanę szału, wrrr[/QUOTE]

Acana, tak mi sie zdaje. Ja po brit care wezme mamutkowi chyba jednak acane. Moja suka doskonale na niej zyje.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, zamawiam 3 rodzaje brit care (po kilogramie) i jeden rodzaj Acany (2,5 kg Adult Lamb&Apple). Teraz jak jest ten cały nowy 'image' Acany (wiem bo acane senior żre pies mojej babci) to są jakieś dziwne rodzaje, nie ma zwykłej lamb&rice :roll: ani żadnej dla aktywnych. Chciałam zamówić jeszcze jakiś rodzaj ale wszystkie mają sporo białka, a to co wzięłam ma 27% więc daje radę.

Przyznam szczerze , że bardziej skłaniam się ku brit care bo westik żarł raz acanę (Sport) przez jakieś 2 tygodnie, w wakacje, i miał po niej jakieś gazy... Przesrane z takim kundlem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Dla aktywnych jest nowa sport and agility, ale póki co nie widziałam jej w regularnej sprzedaży, pewnie kwestia kilku tygodni.
Co do dużej zawartości białka, nie ma się czym stresować, mało białka roślinnego, mało węglowodanów, nic się psu złego nie stanie a wręcz przeciwnie.

Link to comment
Share on other sites

Przyszły mi wczoraj karmy, zamówiłam 3 rodzaje Brit Care: Activity Lamb&Rice , Salmon & Potato All Breed i Adult Small Breed. Właśnie dostał na kolację Salmon & Potato. Pierwsze 3 granulki (dziwny kształt...) wziął do pyska i wypluł obok michy, kolejne trzy wziął do pyska, rozgryzł i wypluł obok michy, następnie zjadł bez gadania resztę miski i wyczyścił to co wcześniej wypluł. :cool3:
Zobaczymy czy to kwestia tego , że nie zjadł śniadania (bo rano jescze dałam mu poprzednią - 1st Choice) czy mu smakuje. Zobaczymy ile dni będzie ją jadł. Potem wypróbuję resztę Brit'ów i Acanę (mam Lamb&Apple). Może coś mu w końcu przypasi... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wrzuciłam salmon&potato, z jagnięciną jeszcze nie otworzyłam. ;)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f472/wielkosc-granulek-zdjecia-35392/index13.html#post11800737[/url]

Nie wiem czego to kwestia ale mój pies żre tego Brita (na razie salmon&potato, reszta czeka na degustację) jak urzeczony ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']wieprzowina może przenosić groźną chorobę Ajuszkiego ( mam nadzieje że poprawnie napisałam) ale jest ona zagrożeniem tylko w świeżym mięsie czy kościach, pod wpływem gotowania lub zamrażania bakterie giną ... [/quote]

a to znalazłam ostatnio na forum krakvetu

[QUOTE]Choroba Aujeszki [pseudorabies ]
Wywolana przez wirus herpes suis] REZERWUAREM CHOROBY AUJESZKI sa swinie u ktorych zakazenie przebiega czesto bezobjawowo . [B]jedyna glowna droga zakażenia psow to zjadanie surowych odpadow poubojowych pluc zwlaszcza krtani, mozgu ,rdzenia kregowego , plodow poronionych lub lozysk .Natomiast surowe mieso wieprzowe praktycznie nie moze stanowic źródła zakazenia [/B]. W przebiegu tej choroby w organizmie swini nie dochodzi do wiremi czyli wirus nie znajduje sie w miesniach . pies jes ostatnim ogniwem choroby i nie zakaza innych osobnikow .objawy kliniczne przyponinaja wscieklizne wystepuje straszny swiad ktory jest przyczyna samookaleczen choroba zawsze ma krotki przebieg konczacy sie smiercia . choroba wystepuje praktycznie u psow ,ktore maja mozliwosc zjadania tej formy odpadow wieprzowych psy strozujace na fermach i ubojniach itp temp. 55 c inaktywuje wirusa czyli mieso wieprzowe poddane obrobce termicznej jest calkowicie bezpieczne Miesa wieprzowego nie zaleca sie w zywieniu psow raczej ze wzgledow szerokiego stosunku tkanki miesnej do tluszczu poprostu za tluste i moze byc zle tolerowane przez organizm[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hekate811']a to znalazłam ostatnio na forum krakvetu[/quote]
Ja znam jednak kilka przykładów z hodowli, gdzie psy są żywione jako dodatek mięsem wieprzowym - akurat w tym kraju jest ono baaaaaaaardzo tanie, i były przypadki ajuszkiego... Nie wiem jak to jest teraz.

Link to comment
Share on other sites

A ja dalej poszukuje, czytam coraz to nowsze wątki i nic narazie...

Myślę nad ,Brit Care Puppy All Breed dla szczeniaka West Highland White Terriera... (ta rasa ma skłonności do uczulenia na kuraka :roll:, chociaż nie każdy). W składzie jest coś z kurczaka, ale czy pies będzie miał uczulenie to nie wiem... Gdyby była karma bez kuraka ogólnie to bomba, ale L&R to zawsze coś...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Bzikowa']Sprawdzam na worku (Bezik od jakiegoś czasu je właśnie S&P) - dla psa o masie 25 kg dzienna dawka to 240 g, dla psa o masie 30 kg - 290 g :)[/quote] Dziękuje bardzo:loveu:
W sumie mamy jeszcze prawie cały kubeł Acany, ale ja już myślę czy na następny raz kupić Acane, czy Brit Care S&P lub Bento Kronen S&R.
W tym Bricie S&P podoba mi się to, ze jest dość kaloryczny, choć moja sunia ostatnio wcina karme bez zarzutu (oczywiście z odrobina paszteciku lub polane olejem z pestek winogron).
a jak zapaszek? Kuszacy? Interesuje mnie jeszcze wielkośc granulek. Są strasznie małe?

Link to comment
Share on other sites

Wrzucałam kiedyś fotki granulek do wątku z fotkami ;) Nie są za małe, tzn nie wiem jakie dla Twojej suczy to małe, wg mnie są średniej wielkości i mają ciekawy kształt, taki owalny, nie wiem jak to nazwać. Co do smrodku to na szczęście nie jadą rybą :evil_lol: bo kiedyś kupiłam rybny eagle pack to waliło na całe mieszkanie, już nie mówiąc o pysku psa... a Brit owszem czuć rybą ale dopiero jak sie bezpośrednio powącha. Także zapach nie jest intensywny.

Ja się zastanawiam czy nie wziąć Bzikowi brit care activity teraz ale z drugiej ostatnio się zrobił jakby alergiczny , wolę nie ryzykować...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...