Jump to content
Dogomania

SOS SFORA w Krakowie zaczyna działać!!!!


SOS Sfora

Recommended Posts

Dla jasności sytuacji :SOS Sfora ma statut i pełną dokumentację ,która trafi w końcu po Świętach do sądu w celu rejestracji.Straciliśmy siedzibę ,szukamy miejsca na złożenie naszych rzeczy(potrzeba ok 8m2,sucha piwnica,garaż itp)
Nasza działalność ma trzy kierunki :interwencje,zmiana przepisów,edukacja.
W tej chwili nie przeprowadzamy interwencji ,z powodu braku środków,reszta jest w opracowywaniu.Na bieżąco spotykamy się w gronie kilkunastu osób,w sumie jest nas ok 30.

Jeśli ktoś wyraża chęć spotkania ,zapraszam 01.04.2008 o godzinie 18-tej ul.Siemiradzkiego 17.Przyjście nie oznacza przyłączenia się do nas ,a jest jedynie jest propozycją .

Na krótkie pytania chętnie odpowiem ,na dłuższą rozmowę proponuję spotkanie lub rozmowę telefoniczną .

Jesteśmy ludżmi ,którym zależy na losie zwierząt i w tym celu tworzymy Sforę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widze gorąca dyskusja .
Myślę że warto zainwestować w sos, w końcu to kolejna organizacja która walczy o zwierzęty , by poprawić ich los i mają program.
A może wszyscy kiedyś na poziomie miast złączymy się i będziemy działać razem fajnie by było .
Powodzenia .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']A może powiesz mi jeszcze co mam zrobić z mężem i dziećmi.Ja nie wchodzę z butami do cudzego do i Ciebie proszę o to samo:shake:[/quote]
Ale co położenie puszki i kartonu na jedzenie dla Krakowskiego schroniska (a raczej zwierząt w nim się znajdujących) ma wspólnego z wchodzeniem do cudzego domu?:crazyeye:


[quote name='SOS Sfora']Ponieważ te pytania się powtarzają ,a nasze najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 01.04.2008 o godzinie 18-tej,zapraszam w tym terminie ul.Siemiradzkiego 17(sklep zoologiczny).Jeśli nie masz czasu tego dnia ,możemy się umówić na rozmowę innego dnia.
Strona jeszcze nie powstała ,więc adresu nie podaję[/quote]
Przynbajmniej wg. mnie ludzie nie lubią chodzić gdzieś w "ciemno". Przyudzieleniu nawet krótkich odpowiedzi na ww. pytania Sfora wzbudziła by większe zaufanie, przynajmniej w moim odczuciu. Organizacje działajace na rzecz zwierząt powinny wszędzie i dużo o sobie pisać, odpowiadć na wszelkie wątpliwości, a nie zostawiać wszystkiego na spotkanie. To wydaje się trochę wymijające.

No i kwestia strony jest dziwna. Za długo to trwa. A stworzenie prostej strony z najważniejszymi informacjami to kwestia 2 tygodni dla kogoś kto się na tym zna, jak nie mniej. A wiem, bo sam w tym siedzę ;) Tym bardziej wydaje mi się to bezsensowne, ponieważ w ost. nr. Zwierzaka był podany adres strony, która dalej nie działa. Takie rzeczy moga zniechęcić.

I proszę nie odbierać moich uwag jako złośliwych, mówię z punktu widzenia potencjalnego "odbiorcy" wątku.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzmy że wygospodaruję chwilę czasu, pójdę na spotkanie - i znajdę się w gronie kilku osób (tyle pomieści sklep zoologiczny) w wieku 15- 16 lat, które pokażą mi "statut" i opowiedzą o tym, jak kochają zwierzątka.....

A statut? Statutu jeszcze nie macie. Macie projekt statutu.

Czy poczyniliście już konkretne kroki, mające na celu rejestrację?
A co ze stroną internetową?

Link to comment
Share on other sites

"[quote]Nasza działalność ma trzy kierunki :interwencje,zmiana przepisów,edukacja.
W tej chwili nie przeprowadzamy interwencji ,z powodu braku środków"[/quote]

A nie z powodu braku odpowiednich PRZEPISÓW??? :-o

Jak wyglądają takie interwencje i jakie macie uprawniania np. do wejścia na cudzą posesję lub odebrania komuś zwierzęcia?
Przepraszam - to nie napastliwość tylko prośba o konkrety.;)

Wiem że nawet TOZ ma w gruncie rzeczy bardzo małe uprawnienia w zakresie "interwencyjnym" toteż mnie zdumiało że oto powstało cosik a'la policji dla zwierząt ktorą mlodociani Dogomaniacy oglądają na Animal Planet - skoro w Polsce nie ma odpowiednich przepisow wykonawczych...
BTW jak to jest, organizacja jeszcze nie jest zarejestrowana w sądzie i już mowi o "interwencjach"?
:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

I co to za szkolenia tajemnicze, kto zechce, będzie za policjanta robił? "Interweniował"? Na zasadzie "nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera"?

Szczerze mowiąc zaczyna to wyglądać na ewentualny super smakowity materiał do fantastycznych spraw cywilnych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']A może powiesz mi jeszcze co mam zrobić z mężem i dziećmi.Ja nie wchodzę z butami do cudzego do i Ciebie proszę o to samo:shake:[/quote]

Wiecie co... wydaje mi się że monita zaproponowała SOS SFORA udział w naszej akcji...
Dlaczego Pani od razu tak na nią wyskoczyła?

[quote name='Anashar']Ale co położenie puszki i kartonu na jedzenie dla Krakowskiego schroniska (a raczej zwierząt w nim się znajdujących) ma wspólnego z wchodzeniem do cudzego domu?:crazyeye:
[/quote]

ja też tego nie wiem... ale chętnie się dowiem

a co do tajemniczosci organizacji...zgadzam sie z anasharem i innymi paroma osobami wypowiadającymi się na tym wątku.

Pomysł wspaniały... tylko nie może sie Pani dziwic że ludzie chcą wiecej informacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Powiedzmy że wygospodaruję chwilę czasu, pójdę na spotkanie - i znajdę się w gronie kilku osób (tyle pomieści sklep zoologiczny) w wieku 15- 16 lat, które pokażą mi "statut" i opowiedzą o tym, jak kochają zwierzątka.....

A statut? Statutu jeszcze nie macie. Macie projekt statutu.

Czy poczyniliście już konkretne kroki, mające na celu rejestrację?
A co ze stroną internetową?[/quote]


Widzę ,że Mraulina wszystko wie ,więc faktycznie nie ma po co przychodzić....reszta też jak widzę jest żadna krwi ,proszę bardzo,nie krępujcie się ,skoro bardziej zależy Wam na utoczeniu krwi niż na zwierzętach zapraszam tutaj się opijecie do woli:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

My nie wampiry.

Wiem o was tyle co nic - bo nie poniżacie się do informowania o swojej organizacji. A mam prawo snuć domysły.

W Krakowie jest od groma różnych organizacji niosących pomoc zwierzętom - czy tworzenie następnej ma sens?
Może byście się włączyli choćby do prac Amicusa - co do którego twierdzicie, że nie istnieje...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Powiedzmy że wygospodaruję chwilę czasu, pójdę na spotkanie - i znajdę się w gronie kilku osób (tyle pomieści sklep zoologiczny) w wieku 15- 16 lat, które pokażą mi "statut" i opowiedzą o tym, jak kochają zwierzątka.....

A statut? Statutu jeszcze nie macie. Macie projekt statutu.

Czy poczyniliście już konkretne kroki, mające na celu rejestrację?
A co ze stroną internetową?[/quote]

[quote name='Mraulina']My nie wampiry.

Wiem o was tyle co nic - bo nie poniżacie się do informowania o swojej organizacji. A mam prawo snuć domysły.




W Krakowie jest od groma różnych organizacji niosących pomoc zwierzętom - czy tworzenie następnej ma sens?
Może byście się włączyli choćby do prac Amicusa - co do którego twierdzicie, że nie istnieje...?[/quote]


No właśnie to co piszesz świadczy o tym,że nie znasz tego wątku,tak zresztą jak pozostali.My już dzialiśmy przez rok jako organizacja i chcemy dalej działać ,ale pod własnym szyldem.To ,że komuś się to nie podoba to trudno,nie mam zamiaru z nikim dyskutować na temat czy kolejna organizacja jest komuś potrzebna,bo skoro powstaje to jest.Podobnie jak wyciągnięte z kontekstu zdania i postawione do nich pytania .Myślałam ,że piszący tu ludzie są poważni i niekoniecznie zaczepni,błąd.Większość patrzy jak wbić szpilę , pisząc ,że mamy podziemną organizację i dlaczego nie robimy tego ,albo tamtego.A jak nie będę odpowiadać to się obrażą ,śmieszne i bardzo niedojrzałe.Ten wątek jest traktowany jako informacyjny ,a nie jak arena dla w czasach rzymskich.Proszę o opuszczenie tych ,którzy mają takie podejście , pozostali ,którzy chcą coś zrobić są zaproszeni na spotkanie ( o miejsce proszę się nie martwić ,z pewnością wszyscy się zmieszczą)

Link to comment
Share on other sites

Informacja....

Mam pytania:

Ilu członków liczy organizacja - czy raczej grupa założycielska?
Czy można się zapoznać z projektem statutu?
Czy i jakie kroki poczyniono w kierunku rejestracji organizacji?
Jak wygląda sprawa strony internetowej SOS s?
Kto jest upowazniony do występowania na zewnątrz w ramach grupy?
Jaki jest powód powołania organizacji do życia, skoro jest ona jedną z wielu tego typu organizacji w mieście?

To są konkretne pytania.
Bez urazy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...