Jump to content
Dogomania

Zaczynam agility - czego potrzeba do ćwiczeń, treningi i oczywiście mnóóóóstwo pytań


Goldek

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym zmieniła ciut, a mianowicie:
Trening trwa godzinę, z przerwami takimi 5 min, w przerwie żadnego jedzenia, jest to wogóle nie potrzebna, a wręcz przeszkadza, odpowiedz sobie na pytanie czy jak ty sobie podjesz, to chce ci się odrazu ruszać, biegać, czy wolisz chwilę posiedzieć??
I weź jako smakołyki np parówkę.

Poćwicz tak kilka dni i napisz jakie efekty :p
Jak będziesz ćwiczyła tak jak ćwiczysz cały czas to psu się prędzej czy później znudzi:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Troszkę się przeciągnęło to wszystko, JESZCZE nie byłam niestety na treningach... Ale na pewno będę w tą niedzielę bo już mam na 100% pewności.

Odgrzebałam mój stary tunel który wygląda jak tunel do agility i ćiwczyłam z Magią.

Tunel już umie, huśtawke umie, przeskakiwać prze obręcz umie... Nauczyłam ją nawet wskakiwania na krzesła a o czołganiu już chyba mówiłam... Umie tez skakać do góry (też chyba mówiłam) i ćwiczymy posłuszństwo. Czego mogę ją jeszcze nauczyć w domu?

Uczę ją ostatnio klikerem, rezultaty są rewelacyjne!:multi:
Wszystkiego uczy się szybciej, ale mam pytanie.
Czy na zawodach można używać klikera?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']
Czy na zawodach można używać klikera?[/quote]
Znaczy się na torze w trakcie przebiegu ? :razz: nie sądze, żeby Ci sie to udało, bo co pies skacze ty klik i smak? niestety nie wolno karmic psa na torze, a coraz czesciej takze w ogole miec nagrody.
Ale poza torem jak najbardziej jak w kazdym miejscu :)

A do którego klubu idziecie?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przepraszam, ale nie wiem gdzie napisac wam wiadomośc, więc robie to tutaj.
Dzis zadzwoniła do mnie Figolandia z informacją, że jej sunia FIGA (ćwiczyła agility) wczoraj 1 listopada o godz 17:30 odeszła za TM.
Agnieszka jest zrozpaczona. Stało sie to tak nagle. Prosiła mnie o przekazanie wam tej wiadomości.
[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/2012/figa3tt6.jpg[/IMG][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/7775/zniczgifmalmx6.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Nie :) musisz tylko nalezec do ZKwP i miec ksiazeczke pracy agility [w ZK za ok 5zl][/quote]
Jak to należeć do zkwp?? przecież kundelki też mogą brać udział w agility i z kundelkiem też muszę należeć do zkwp?:crazyeye: A mogłabyś mi wytłumaczyć tak "po ludzku" coto jest tak książeczka pracy?:lol: byłabym ci wdzięczna bo dopiero tak amatorsko w domu uczę moją sunie a zawody i treningi gdzieś dalej to mam dopiero w planach:lol:

Link to comment
Share on other sites

Człownkostwo w ZK nie równa się posiadaniu rasowego psa ;) Przeczytaj regulamin/statut ZK.

Jezeli chcesz startowac w zawodach oficjalnych [a takich jest zdecydowana wiekszosc - na nieoficjalne nie musisz miec nic, tylko siebie i psa :P], musisz nalezec od ZK [isc do oddzialu, powiedziec, ze chcesz sie zapisac, placisz chyba 44zl wpisowego + ok 40z skladki za aktualny rok; jezeli masz < 16 lat, do ZK zapisujesz rodzica :P] oraz miec ksiazeczke pracy agility [w oddziale zk mowisz, ze chcesz ksiazeczke pracy agility, placisz chyba 5zl i tyle :P].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Człownkostwo w ZK nie równa się posiadaniu rasowego psa ;) Przeczytaj regulamin/statut ZK.

Jezeli chcesz startowac w zawodach oficjalnych [a takich jest zdecydowana wiekszosc - na nieoficjalne nie musisz miec nic, tylko siebie i psa :P], musisz nalezec od ZK [isc do oddzialu, powiedziec, ze chcesz sie zapisac, placisz chyba 44zl wpisowego + ok 40z skladki za aktualny rok; jezeli masz < 16 lat, do ZK zapisujesz rodzica :P] oraz miec ksiazeczke pracy agility [w oddziale zk mowisz, ze chcesz ksiazeczke pracy agility, placisz chyba 5zl i tyle :P].[/quote]

Dzięki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Znaczy się na torze w trakcie przebiegu ? :razz: nie sądze, żeby Ci sie to udało, bo co pies skacze ty klik i smak? niestety nie wolno karmic psa na torze, a coraz czesciej takze w ogole miec nagrody.
Ale poza torem jak najbardziej jak w kazdym miejscu :)

A do którego klubu idziecie?[/quote]

Yy... Nie wiem jak to się nazywa... Krakowski Ośrodek Agility.
Znowu dzisiaj nie idziemy (chyba wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie) bo Magia ma cieczkę, ale nie tyko o to chodzi. Ma teraz dni w których sama się do TEGO nastawia i szczeniaki mogą być kwestią minuty.

Figusiu
[*] :placz:

Link to comment
Share on other sites

Dla Figi
[*]
[*]
[*]
:placz::placz::placz:



[quote name='Goldek']Czy na zawodach można używać klikera?[/quote]

A po co? Kliker służy do [I]nauki[/I] zachowań, kiedy zachowanie jest nauczone, przestajesz je klikać :) Żeby wystartować w zawodach najpierw musisz psa [I]nauczyć[/I] czego trzeba, a pies nauczony = pies, któremu nie klikasz. Więc po co kliker na zawodach? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Dla Figi
[*]
[*]
[*]
:placz::placz::placz:





A po co? Kliker służy do [I]nauki[/I] zachowań, kiedy zachowanie jest nauczone, przestajesz je klikać :) Żeby wystartować w zawodach najpierw musisz psa [I]nauczyć[/I] czego trzeba, a pies nauczony = pies, któremu nie klikasz. Więc po co kliker na zawodach? :cool3:[/quote]

Nie wiem :lol: A nuż sie przyda?
(Chociaż na tej podstawie do szkoły moge nosić lodówke, mikrofalówke i cały mój dom, bo może sie przydać:eviltong: )
Figusiu...
[*]:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Idziemy dzisiaj na zajęcia! Nareszcie. Tylko żeby sie nie okazało że dzisiaj ich nie ma bo jest zimno...:roll:
Ale jak będą to pójdziemy. I zdam Wam dokładną relację. I może kiedyś będę startować w zawodach nawet...:p Ale to sie zobaczy jak się Magia będzie prezentować.

Link to comment
Share on other sites

Hm. Wystarczy powiedzieć że nie było.:-(
Nigdzie nie znaleźliśmy - albo kurs się skończył, albo nie jest organizowany gdy jest śnieg. Niestety. Chyba że nie znaleźliśmy ale to raczej mało prwadopodobne. Przecież wśród krzaków by nie siedzieli! Zamiast tego poszliśmy na spacer po błoniach. Spróbujemy jak będzie kolejny kurs, wtedy będziemy od początku kursu i będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...