Jump to content
Dogomania

Zaczynam agility - czego potrzeba do ćwiczeń, treningi i oczywiście mnóóóóstwo pytań


Goldek

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Axisss']jeśli czegoć nie pokręciłam to było 12 spotkań (ostatnie to egzamin) raz w tygodniu po 1,5 godziny. psy podzielone na dwie grupy (duża i mała)około 10 psów w grupie.[/quote]
W Cavano? 2 grupy po 10 psów, czyli w sumie ok. 20? :crazyeye: A kiedy to było, bo moja pamięć coś niełaskawa i takiego kursu nie pamięta ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stereo']Nasz wiosenny 2006 :)
Po trzecich chyba zajęciach w grupie małych zostało z 6 psów, a w dużych 2 w porywach do 3 ;) Tłumy po prostu :lol:[/quote]
No, Was to pamiętam ;), ale te tłumy to faktycznie, na otwarciu jeno były. Potem norma - niedobitki się zostały, jak to Ania rzekła - tfffardziele :diabloti:.

Ale wydaje mi się, że to nie o Wasz kurs chodziło, bo Wy mieliście na koniec zawody, a tu była mowa o egzaminach, czyli coś z ostatniego roku pewnie :roll:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

No to tak. Na początek: przepraszam za odświezenie wątku ale nie chciałam zakłądac nowego :)
Chcialabym zaczac amatorsko ciwczyc z psem agility. Czytam, że bardzo wazne jest skupienie, z którym u Nas jest źle. Pies na spacerach nie zwraca na mnie uwagi. Jak ćwiczyć z nim skupienie? I co z tymi zmianami? Za psem, przed psem... Kompletnie sie w tym nie łapie...

Link to comment
Share on other sites

Musisz zrobić coś, żebyś stała się dla psa atrakcyjniejsza niż otoczenie. Pokaż mu, że jesteś fajna.
Przeciągaj się z psem na spacerach zabawką (niech nie będzie sytuacji, kiedy pies ma w pysku zabawkę, a Ty nie trzymasz jej w ręku), przerywając w najfajniejszym momencie. Dawaj nagrody za każde przyjście, nawet bez zawołania psa, do siebie. Uczcie się prostych komend.
Po jakimś czasie psu powinno zacząć zależeć, na kontakcie z Tobą.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

najwazniejsze jest znalezienie najlepszego motywatora-twoj pies woli jedzenie czy zabawe? Siadasz sobie w domu,bierzesz rozne nagrody (zabawki,nagrody ze sklepu zoo, pokrojona i ugotowana prega wolowa itp),i poczawszy od zabawki sprawdzasz co psu sie najbardziej podoba. No i nakrecasz go na ten "motywator",polecam tez nauke komendy "patrz na mnie" (uczy skupiania uwagi psa na tobie), na poczatek cmokasz a jak pies na ciebie sie popatrzy to klikasz i nagradzasz,potem wprowadzasz komende ustna i uczysz zeby na nia sie na ciebie patrzyl. Nastepnie wprowadzasz elementy rozpraszajace-wykonywanie tej komendy w parku,na ulicy,na osiedlu itp no i wazne jest zeby codziennie cos z psem robic. Jezeli widzisz ,ze praca z toba psu sprawia trudnosc to najlepiej robic krotkie sesje raz dziennie po 10min-pamietaj ,ze psu ma sprawiac to przyjemnosc :) 3mam kciuki!! :D

Link to comment
Share on other sites

warszawa, ale z racji na rozległość tego miasta, najbardziej mnie interesują południowe rejony warszawy, ale też i okolice (piaseczno, góra kalwaria, itd). Wiem, że na Gocławiu jest klub, dobre ceny i ludzie zadowoleni, ale niestety trochę daleko, więc jak znacie jakieś kluby na południu warszawy, to dajcie znać:) dziękuje:) ja znalazłam coś takiego [URL="http://www.russ.pl"]www.russ.pl[/URL], ale jeszcze tam nie dzwoniłam, a ich stronka nie była dawno aktualizowana.

Link to comment
Share on other sites

Ludzieeee. :P
Piszę w temacie o klubach, ale jakoś nikt nie chce mi pomóc. Cóż. ;)
Mianowicie, szukam jakiegoś torku do ćwiczeń agility w pobliżu Krakowa, ale bardziej w stronę Wadowic, tj. Skawina i jeszcze bardziej w tamte regiony. Może to być nieoficjalny klub, może nawet byłoby lepiej. Biorę również ewentualność taką, że ktoś weźmie mnie pod swoje skrzydła i będę mogła raz za czas ćwiczyć u kogoś, na mmm 'prywatnym' torku. W każdym razie byłabym wdzięczna za jakiś cynk czy cuuś. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vida niestety ja nie te okolice a z resztą sama szukam klubu. Zastanawiam się nad klubem psiok. Nie wiem czy dogshow nie organizuje zajęć. Pisałam, ale odp. nie otrzymałam :( Znacie dobry klub na pomorzu? Najbardziej mi pasuje Gdynia, ale będę dzwonić do BAT. Chodzi ktoś do BAT-a?
Ogólnie to nie mam pojęcia czy gdy idziemy do klubu to musimy coś umieć czy tam się nauczę wszystkiego od podstaw? Jak to ogólnie wygląda?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

odnowię temacik ;)
mam zamiar ćwiczyć agility z Korą (na razie 6 miechów), no i jakby nam dobrze sżło to planuję zawody. Zagłębiłam wątek i mam pytanie:
czym sie różnią zawody oficjalne od nieoficjalnych?
i w ksiązeczce agilitowej wpisuje się zawody, zajęte miejsca itp? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...