Jump to content
Dogomania

Przysmaki waszych psów?


Ola164

Recommended Posts

[quote name='gops2000']ja rozmawialam z wetem jakies pol roku temu na temat mleka:razz: i powiedzial ze psy niemoga pic mleka ani normalnego ani gotowanego bo to bardzo im szkodzi i wogole :roll: a moj pies bardzo lubi mleko i czasami mu daje... a jak sie spytalam dlaczego koty moga pic mleko a psy nie to mi nieodpowiedzial :diabloti:[/QUOTE]

A jak uzasadnił że mleko szkodzi? Moja suka po mleku sensacji nie ma żołądkowych, a lubi bardzo więc czasem dostaje do wypicia.

Link to comment
Share on other sites

teraz dokladnie niepamietam co mowil ale wiem ze moj psiak byl chory bolal go brzuch a on sie zapytal czy pil mleko to mu powiedzialam ze pil a ten jak zaczal mi gadac to z 5 min mi mowil ze niemozna psu mleka dawac i ze to szkodzi ale z tego wszystkiego raczej niczym madrym nieuzasadnil bo bym zapamietala napewno :razz: ja i tak daje psu mleko czasami i nic mu po nim niejest :roll:

Link to comment
Share on other sites

Z psami jest jak z ludźmi tzn. jeśli dobrze tolerują mleko (gł. chodzi o tolerancję laktozy) i lubią je pić to nie ma przeciwskazań do jego podawania. W rozsądnych ilościach oczywiście.
Natomiast jeśli wymiotują, mają biegunkę lepiej podawać jogurty, biały ser i inne przetwory mleczne.
Inną sprawą jest to, że nie jest im ono do niczego niezbędne ;)
Dużo o mleku mówi się w dziale o żywieniu.
Na przykład: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23552"][B]TU [/B][/URL]i [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31428"][B]TU[/B] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']Zwierzaki raczej nie mają problemów z krowim mlekiem jeżeli je przyjmują od małego i stale. Jeżeli pies/kot nagle dostanie takie mleko, to raczej ono się nie przyjmie, wydaje mi się, że taką tolerancję trzeba stale "ćwiczyć" :D[/quote]
Dokładnie ;) Jest to kwestia zanikania produkcji laktazy - enzymu, który rozkłada laktozę (cukier mleczny ;))
Co nie zmienia faktu, że [B]nie trzeba[/B] jakoś specjalnie "ćwiczyć" tolerancji, bo pies mleka po prostu nie potrzebuje, ale [B]można [/B]jeśli pies lubi mleko :)

Link to comment
Share on other sites

Mam do was pytanie :)n ale najpierw szybki opis sytuacji :D

Mam sukę która tylko jada dropsy i wędzone dziadostwa, lubi rodzynki ale z wiadomych powodów ich nie może dostawać, no i tu moje pytanie znacie jeszcze jakieś takie smakołyki którymi można ją nagradzać na spacerkach bo mogę jej dawać tylko dropsy, bo wiadomo że nie dam jej ucha wieprzowego za przyjście do nogi w czasie spaceru :evil_lol: potrzebuje coś dobrego i małego, ona nie lubi żadnych ciastek ani innych takich suchych smakołyków. Macie jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Mam do was pytanie :)n ale najpierw szybki opis sytuacji :D

Mam sukę która tylko jada dropsy i wędzone dziadostwa, lubi rodzynki ale z wiadomych powodów ich nie może dostawać, no i tu moje pytanie znacie jeszcze jakieś takie smakołyki którymi można ją nagradzać na spacerkach bo mogę jej dawać tylko dropsy, bo wiadomo że nie dam jej ucha wieprzowego za przyjście do nogi w czasie spaceru :evil_lol: potrzebuje coś dobrego i małego, ona nie lubi żadnych ciastek ani innych takich suchych smakołyków. Macie jakieś pomysły?[/quote]

kawałeczki pokrojonego w kostkę żółtego sera

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']a może żółty ser? ;)[/quote]

no ser żółty uwielbia, tylko ja nie za bardzo lubię jak mi nim ręce i kieszenie śmierdzą :D a po za tym to wolałabym coś takiego co się nie psuje (bo mi się czasami zapomina wyjąć z kieszeni dropsy i chodzę z nimi wszędzie) :evil_lol:

a szynek ani kiełbas nie lubi :/ wybredna jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops2000']a nieda sie nabrac na jakas dobra sucha karme? albo np psie witaminki moj je zjada i mysli ze to ciastko :)[/quote]

hmm karmy suchej nie jada, tylko czasmi sporadycznie jak ma ochote :)

[quote name='agaciaaa']Szynka to nie bardzo.. za dużo przypraw itp.

Small, Ty też wybredna :eviltong: poświęciła być sie dla psa, skoro mówisz że tak serek lubi! ;)[/quote]

oj tam, porostu ja jestem po przeżyciach :D wracałam do Krakowa, cala drogę cos śmierdziało i przez najbliższy tydzień jak chodziłam na wykłady, aromacik był wszędzie, oczywiście nie wiedziałam co to, litr perfum wypsikałam, dopiero jak wróciłam do domu po tygodniu to moja suczka wywąchała serek śmierdzielek w kieszeni :evil_lol::evil_lol:

Chyba pozostaniemy na diecie zachęcająco-dropsowej :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...