Jump to content
Dogomania

nowy onek ;)


Recommended Posts

i doroslych psow.i polecam adopcje.
z calego serca.to nieprawda ze psy adopcyjne sa trudne.zdarzaja sie trudne a to roznica.hodowle onkow trzeba wybierasc skrupulatnie-im mneij sie o nich wie tym bardzije skrupulatnie.ed,hd,korung.wyszk.min.ipo1.suki powyzej psa.nie musimy kupowac szczeniaka szybko.zaden hodowca tez nam lachy nie robi.kupujemy psa swiadomie a nie bezmozgowo.
a jesli nei mamy kasy-adoptujmy onka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja także kupiłam swojego pierwszego pieska z takiej pseudohodowli! I co mam?? Suczka lękliwa, ludzi omijała szerokim łukiem, nieufna( z tego na szczęście udało jej się wyjść) do tego dysplazja bardzo poważna na oba stawy-koszmar!! kolejnego pieska ON szukałam 1.5 roku,a i tak w końcu wybór padł na hodowlę z Czech! Mam pieska o jakim zawsze marzyłam i warto było czekać! Proszę Cię nie rób tego błędu co wielu popełniło,skutki mogą być tragiczne! A moja (problemowa) sunie???? Za tydzień czeka ją kolejne leczenie-tym razem już operacja ,której koszt wynosi prawie tyle ile dałam za mojego obecnego ON-ka!! Zastanów się i daj poczytać wątek rodzicom!!!

Link to comment
Share on other sites

Ta ja też tak uważałam.
Mam szczeniaka bez rodowodu i mimo że jest zdrową piękną suczką ( być moze narazie ) Potwornie żałuje.
Chciałabym się nie bać, czy staną jej uszka, czy będzie zdrowa, bez dysplazji.
Nie mówie że biroąc rodowodowego masz ta pewność, ale to nie jest to samo.
Żałuje że nie powiedziałam rodzicom że nie chce, uzbieram, wybiore, i będe miała prawdziwego ONka z papierami. Mądry Polak po szkodzie.
Nie popełniaj tego błędu co ja, jeszcze wspomnisz te słowa, gdy za pare lat, będziesz ryczeć nad umierającym psem z wadliwymi genami.
Teraz już tylko moge kochać ją, zapobiegać chorobom, i oddać do tresury.
Ale przysięgłam sobie, że w życiu tego nie powtórze.
Mimo wszystko, cokolwiek wybierzesz powodzenia.
Ale obyś nie żałowała :(

Link to comment
Share on other sites

Zastanów się jeszcze! I może rzeczywiście pokaż rodzicom ten wątek! Rozumiem, że głównie tu chodzi o pieniądze. Chcecie małlo wydać. Ale to da sie rozwiązać! Psa z rodowodem możesz kupić juz w cenie 700-900zł. W ciągu 2 miesięcy trochę możesz odłożyć. Jak rodzice zobaczą że bardzo chcesz i robisz coś w tym kierunku to może się zdecyduja na psa z rodowodem? :) a inne wyjście to adopcja. przecież nawet w schroniskach są szczeniaki ONków i ONkopodobne :) Zastanów się jeszcze!

Link to comment
Share on other sites

Twój wybór !
Ale psa ma sie kilkanascie lat i od tego własnie wyboru zależy czy beda to lata szczesliwe czy tez meczarnia dla psa i dla Ciebie.
Nikt ci niczego nie narzuca ,zrobisz jak uwazasz.
Moim zdaniem psa nie kupuje sie pod wpływem chwili ,ma to byc rozawżny wybór ,bo na długie lata !!I tylko o tym próbujemy Cie przekonac.
A rasowy=rodowodowy ,reszta to psy podobne i tyle .

Link to comment
Share on other sites

1.nie hodowcy uznaja to za wade tylko JEST to wada wlosa wg wzorca rasy owczarek niemiecki.
2.owczarek niemiecki z dlugim wlosem tak jak wneter,,z wadami umaszczenia itp.otrzymuje rodowod bez problemu poiewaz rodowod otrzymuje kazdy szczeniak w miocie psow hodowlanych czyli spelniajacych wymogi dla danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jfn']Tak przy okazji - ostatnio w metrze słyszałam rozmowę dwóch panienek i - uwaga, uwaga - szorstkowłose są owczarki niemieckie, a długowose - alzackie. Osobna rasa, nie...[/quote]
To tak samo, jak z yorkami. Każde dziecko przecież wie, że dzielą się na standardowe i miniaturowe :lol: A spróbuj wytłumaczyć takiemu mundremu, że coś takiego, jak "york miniatura" po prostu nie istnieje :cool3: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']chita to robi za kundla a shado za owczarka alzackiego.chita bo wyglada noooooo dosc tenteges a shado bo nie "szoruje pupa po ziemi".:evil_lol:[/quote]
A w mojej parce to przeważnie Bugajski jest uważany za tego bardziej rasowego :crazyeye: :mdleje: :lol:

Link to comment
Share on other sites

chester-bo jest jedna-owczarek niemiecki.jedyny wlos dopuszczalny jako wzorcowy jest twardy wlos.reszta jest nieprawidlowa.
a ludzie wymyslaja roooozne nazwy dla psow o nietypowym wygladzie albo jak nie bardzo wiedza czy pies jest rasowy.npchita ywglada jak dziwo blade i ma klapciate ucho .no to nie moze byc rasowa nie?a co ja bede tlumaczyc..mowie ze boorek i tyle.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']aaa booo twoj to staroniemiecki wilczur jezd.:diabloti:[/quote]
No tyn kuniowy, ale młody, jeszcze, młody un:razz:
chester, no bo ludziska sobie dopasowują, do własnej ideologi, ON jest jeden, ja mam takie skrzywienie że mówie ON, czyli Owczarek Niemiecki, I DON, czyli Owczarek Niemiecki Długowłosy, niehodowlany wg wzorca FCI, ale też owczarek, tylko kłaczaty, nie mówie natomiast Owczarek Niemiecki Krótkowłosy, bo to nieprawidłowa nazwa, Jest Albo ON albo DON, koniec kropa

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj jak szłam do domu po spacerze, dwóch panów obszczymurów pijaczków zaczepiło mnie i wskazując na Utti jeden mówi" Ta to pies policyjny, nie? Od razu widać, tak dokrzywiona ładnie" :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Biedny Baltek kundelek wilczasty, hi hi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...