Jump to content
Dogomania

czy halti dla psa jest jak kaganiec


lideczqa

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cieszę się, że za sprawą Berka nie jestem odosobnona w swoich poglądach na halter tym bardziej, że Berek znalazł nam artykuł do przeczytania. Ja, wyrażajac opinię o halterach, nie znałam żadnego artykułu, opierałam się tylko na obserwacjach mojej suni i pewnie dlatego moje wypowiedzi odbierane były z nieufnością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']wiec jaki jest sens haltera skoro i tak nic on nie daje?[/quote]

Żeby iść na łatwiznę i zamiast uczyć psa prawidłowego chodzenia na smyczy, założyć mu halter i po sprawie :roll:


EDIT:
Chociaż niektórzy stosują go też podczas szkolenia, bo nie oszukujmy się takie szkolenie nie trwa parę minut, a czasem jest potrzeba pójścia z psem w zaludnione miejsce np. do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam właścicieli, którzy wybrali halter w ostateczności i nie przerwali nauki prawidłowego chodzenia na smyczy z bardzo dobrymi rezultatami. Tak dobrymi że dzisiaj nie muszą już go używać. Jednak w sytuacjach kiedy był sens użycia haltera to ten sprawdził się doskonale (a psy naprawdę trudne)
Przy czym przyzwyczajone do noszenia czegoś na pysku (duże psy, do kagańca także pięknie przyzwyczajone) nie wyglądały mi wcale na "nieustannie karane", przeciwnie wyglądały normalnie, śmiały im sie pyski, merdały ogony, a przy tym nie da się ukryć, ale były "do opanowania". I jakoś nie raziło mnie użycie haltera w tych przypadkach. Kilka z tych psów były psami "z odzysku" obecni właściciele musieli zmagać się z resocjalizacją i oduczaniem nawyków. I halter się przydał, a dzięki nieustannej nauce i ćwiczeniom już nie jest potrzebny.
Kolczatka nie sprawdziła się kompletnie (z resztą w przypadku jednego znajomego bullteriera skończyło się dziurami w szyi...)
Ja uważam że półśrodki są ok, jeśli są naprawdę potrzebne ale właściciel przy tym nie rezygnuje z jednoczesnego szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Przy czym przyzwyczajone do noszenia czegoś na pysku (duże psy, do kagańca także pięknie przyzwyczajone) nie wyglądały mi wcale na "nieustannie karane", przeciwnie wyglądały normalnie, śmiały im sie pyski, merdały ogony, a przy tym nie da się ukryć, ale były "do opanowania". "
[/QUOTE]

Wypisz, wymaluj jak i z kolczatkami... :lol:

Tylko że zakładając kolczatkę wiemy że decydujemy się na "mniejsze zło" - tak to nazwijmy - a zakładając to ustrojstwo wieeele osób udaje (albo realnie wierzy...!) że to takie strasznie pozytywne - i wędrują przez świat w poczuciu własnej nieskazitelnej "dobroci dla zwierzątek".
Osobiscie apeluję o odrobinę realizmu i nie bujanie w różowych chmurkach - tylko tyle. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Berek napisał:

[COLOR=DarkGreen]Tylko że zakładając kolczatkę wiemy że decydujemy się na "mniejsze zło" - tak to nazwijmy - a zakładając to ustrojstwo wieeele osób udaje (albo realnie wierzy...!) że to takie strasznie pozytywne - i wędrują przez świat w poczuciu własnej nieskazitelnej "dobroci dla zwierzątek".

[COLOR=Black] Bardzo trafnie to ująłeś. Ja na pytanie, co mój pies ma na pysku, odpowiadałam: ,,To taki przyjazny dla psa przyrząd do oduczenia go od ciągnięcia i wyrywania się do samochodów''. Mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie kupił haltera. [/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Berek napisał:

[COLOR=DarkGreen]Tylko że zakładając kolczatkę wiemy że decydujemy się na "mniejsze zło" - tak to nazwijmy - a zakładając to ustrojstwo wieeele osób udaje (albo realnie wierzy...!) że to takie strasznie pozytywne - i wędrują przez świat w poczuciu własnej nieskazitelnej "dobroci dla zwierzątek".[/COLOR][/quote][COLOR=DarkGreen]

[COLOR=Black] Moze nie ma aż tylu ludzi o ktorych piszesz...ze wierzą, ze halter uczy...może nie uczy, a zapobiega ciągnięciu....
Halter, dobrze używany...nie wyrządza psu krzywdy.......
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figaja']Berek napisał:

[COLOR=DarkGreen]Tylko że zakładając kolczatkę wiemy że decydujemy się na "mniejsze zło" - tak to nazwijmy - a zakładając to ustrojstwo wieeele osób udaje (albo realnie wierzy...!) że to takie strasznie pozytywne - i wędrują przez świat w poczuciu własnej nieskazitelnej "dobroci dla zwierzątek".

[COLOR=Black] Bardzo trafnie to ująłeś. Ja na pytanie, co mój pies ma na pysku, odpowiadałam: ,,To taki przyjazny dla psa przyrząd do oduczenia go od ciągnięcia i wyrywania się do samochodów''. Mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie kupił haltera. [/COLOR]
[/COLOR][/QUOTE]

mowiac przyjazny dla psa mozesz do kupna zachecic. lepiej dodaj ze przyjazny tylko wtedy jak sie wie jak go uzywac...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Poszlam do pasmanterii kupilam 2paski goreteksu.. jeden grubszy, drugi chudszy i odpowiednia klamerke
Grubszy przylozylam do obwodu kufy psiaka, dodajac troche nadmiaru na luz, chodszy pasek polecial od pyska za uszy i tam(na szczycie) zapiecie.
Stworzylo to pewnego rodzaju kaganiec, a ze moj psiak agresywny nie jest taki rodzaj kaganca odpowiada w 100%. Pomysl zaczerpnelam z tych "modych" teraz kagancow nylonowych/ materialowych..
Niestety cagle mialam problem z ciągnieciem na smyczy.. Widzialam "uzdy dla psow" bylam nawet w sklepie.. w koncu znalallam.. ale nie kupilam. Wpadlam na lepszy pomysl. Zdjelam koleczko od kluczy i nalozylam na grubszy pasek ktory psiak ma dookola kufy i tym sposobem mam kaganiec :) a gdy potrzebuje (bo np idziemy po miescie..) dopinam drugi koniec smyczy do koleczka przy pysku i mam pelna kontrole :)
a koszt.. minimalny. i psiak nie narzeka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...