Jump to content
Dogomania

czy halti dla psa jest jak kaganiec


lideczqa

Recommended Posts

w zyciu szczerze mowiac nie widzialam halti. NIe mam pojecia jak to wyglada. Opanowalismy zwykle spacerowe ciagniecie ale suka nadal sie zrywa do biegu kidy cos zobaczy. A jak ide z wozkiem i z nia denerwuje mnie to straszliwei. Podobno halti jest dosc skuteczna w takich przypadkach a ze wystawa w katowicach nie dlugo to sobie bym mogla kupic. Jednak ona nie znosi kaganca i po wielu probach sie poddalam w tej kwestii. mozna powiedziec pies wygral. trudno. Chodzi mi o to ze jesli pies to czuje jak kaganiec to ja nie mam po co jej tego kupowac. I czy wogole przy takim czyms mozna stosowac halti, czy ona sobie czegos nie uszkodzi? A moze sa skuteczniejsze metody?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nic sobie nie zrobi (a jak chcesz miec 100% pewnosci moze miec psa na halti i zwylej obrozy jednoczesnie).

Co do podobienstwa do kaganca - niestety pies moze to podobnie odczuwac. Kaganiec i halti opieraja sie na kufie.

Moze zbym malo pracowalas z psem by nosil kaganiec?

Nalezalo zaczac od bardzo malutkich kroczkow, np. zalozyc i zdjac, zalozyc wcisnac smakolyk (miedzy drucikami) zdjac, itp. itd.

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze halti to nie kaganiec - nie ludz sie ze bedzie tak dzialal. Po drugie jesli nie masz doswiadczenia a twoj pies jest wyrywny to tez nie polecam to mozna mu latwo skrecic kark. Uzywaj halti tylko jako srodk do nauczenia chodzenia przy nodze - do wychamowywania jak bardzo ciagnie.

Pamietaj, ze to bardzo mocno dzialajace narzedzie i nieumiejtnie stosowane moze naprawde zrobic krzywde.

Link to comment
Share on other sites

Do Rafki

Prawde powiedziawszy nie slyszalem aby pies na halterze skrecil sobie kark. Co prawda w instrukcji napisano tego typu ostrzezenie, ale wg mnie napisano to b. na wyrost (poza tym poczatkowo mozna zakladac haltera razem ze zwykla obroza).

Uzywaj halti tylko jako srodk do nauczenia chodzenia przy nodze

Halter nie jest srodkiem do nauczenia chodzenia przy nodze. Jak wynika z doswiadczen (rowniez moich) zdjecie haltera to powrot do ciagniecia.

Do lideczki:

Mysle ze wrazenia psa z halterem beda takie jak w kagancu.

Co do jej aktualnej reakcji na kaganiec - niestety teraz ma juz nieprzyjemne skojarzenia, a wiec odkrecenie bedzie duuuzo trudniejsze - co nie znaczy ze niemozliwe. Ja bym zaczal po prostu od zabawy z psem i kagancem (zeby nie uciekal juz na sam widok kaganca). I powolutku, powolutku ...

Link to comment
Share on other sites

A u mnie zupelnie inaczej. Kaganiec pies fatalnie znosi, jednak juz nie szaleje w nim, czasem probuje go zdjac. Halterek lub GL pies swietnie toleruje, nie szoruje pyskiem, jak jest spuszczony ze smyczy zupelnie mu nie przeszkadza.

Halter ma wiecej paskow na kufie i ludzie z zewnatrz czesto odbieraja jako kaganiec, wiec jezeli masz psa nie gryzacego a musisz pojsc w miejsce publiczne to przejdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Co prawda w instrukcji napisano tego typu ostrzezenie, ale wg mnie napisano to b. na wyrost (poza tym poczatkowo mozna zakladac haltera razem ze zwykla obroza).

znam elementy, ktore uzywaly haltera do flexi lub linki ... :evil:

pewnie to do tego odnosi sie to ostrzezenie.

Generalnie zgadzam sie z Tobim odnosnie nauki chodzenia przy nodze i przyzwyczajania psa do kaganca. Mozesz uzywac halter jezeli to dla Twojego psa wystarczy i pies lepiej go zniesie, ale do kaganca zawsze trzeba psa przyzwyczaic. Tak na wszelki wypadek :D

Link to comment
Share on other sites

JA zastosowałam halterek nie mając doświadczenia, pies bardzo ciągną i tylko to pomogło. Nawet jak się czasami zrywa do biegu jest delikatnie hamowany. A prowadze go na znyczy autom. i nie widze zwiążku z powyższymi wypowiedziami dotyczącymi skręcenia karku a np. Flexi.

Co do odczuć psa: Kufi lepiej znosi halter niż kaganiec, ponieważ ma swobode otwarcia paszczy oraz jest delikatniejsz od niego ( lżejszy ).

I jeśli prowadzisz psa na smyczy spełnia role kaganica,gdyż jak się szarpie automatyczie pysk zostaje ściśnięty i pies nie ma możliwości ugryzienia ( pozatym sama nazwa na opakowaniu mówi za siebie " kaganiec-uzda - halter "

a to fotka Kufika w haltrku.

_231269_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

A prowadze go na znyczy autom. i nie widze zwiążku z powyższymi wypowiedziami dotyczącymi skręcenia karku a np. Flexi.

Miejmy nadzieje ze nie zobaczysz :evil: Halterka nie stosuje sie do flexi lub do linki

I jeśli prowadzisz psa na smyczy spełnia role kaganica,gdyż jak się szarpie automatyczie pysk zostaje ściśnięty i pies nie ma możliwości ugryzienia ( pozatym sama nazwa na opakowaniu mówi za siebie " kaganiec-uzda - halter ".

Halterek nie spelnia roli kaganca. Ludzie nie znajacy sie na rzeczy moga myslec, ze jest to kaganiec i nie protestowac np. w autobusie, ze pies jest bez kaganca. Osobiscie wole psa prowadzac w halterze, pomimo, ze moj pies sprawia pewne problemy. Jednak dzieki halterkowi moge odwrocic jego uwage smakolykiem oraz mam duzo wieksza kontrole nad pyskiem.

Nie patrz na to co jest napisane na opakowaniu. Na oryginalnym opakowaniu po angielsku jest napisane ze jest to "obroza uzdowa" i w przypadku agresywnych psow moze byc uzywana razem z kagancem.

Zapewniam Cie, ze gdyby pies ugryzl bedac w halterku - a naprawde moze ugryzc - nie wytlumaczysz sie tym, ze na opakowaniu bylo napisane po polsku "kaganiec uzda - halter". To zalezy z jakiej hurtowni dostales i jaka hurtownik mial fantazje w tlumaczeniu nazwy produktu :evil:

Link to comment
Share on other sites

dziekuje wam bardzo. Chyba zaryzykuje i kupie halter i zobaczymy. Ona i tak nie bedzie chodzila tylko na tym. Chodzi mi ocos takieog na spacerze kiedy prowadze wozek z dzieckiem i ją, albo kiedy wyprowadza ja moj szwagier; A swoją drogą to musimy sie wziąć i ją oduczyc ciagniecia definitywnie.

I tez mam nadizeje ze panowie policjanci sie nie bedączepiac jak bedzie w tym a nie w kagancu bo sie pomylą :lol: A ona jest nie grozna raczej tyle ze pies to pies w koncu

Link to comment
Share on other sites

To samo :D

Lideczka, padła tu już propozycja stosowania haltera razem z obrożą i popieram to. Pies idzie na smyczy, halter jest poluzowany, nie powoduje dyskomfortu. Dopiero jak pies zacznie ciągnąć - przytrzymujesz smycz od haltera i kantarek zaciska się na psim pychu - jak przestaje, halter znowu luźny. Najlepsza do tego jest smycz, która ma karabińczyki na obu końcach. Poza tym ta metoda pozwoli Ci łagodnie przyuczyć psa do haltera, bo zawsze możesz go poluzować i korzystać tylko z obroży. :)

Link to comment
Share on other sites

czy to sie da obsluzyc jedna reka? bo ja przypomne ze w drugiej wozek prowadze:)

Odrobina zdolności manualnych i da się zrobić. :D Sróbowałabym jednak najpierw potrenować bez wózka, jeśli chcesz, aby działało prawidłowo.

My ostatnio używamy halterka raczej rzadko, ale czasami cho :wink: dziłam na spacerek z dwoma psami na smyczy, w tym jeden miał smycz podwójną i jakoś dało się to opanować.

Link to comment
Share on other sites

lideczqua: przyzwyczajaj pomalu psa do halterka. Najpierw w domu z duza iloscia smakolykow, ktore pies najbardziej lubi, niech mu sie dobrze kojarzy. Jak jest niejadkiem to z zabawa. W domu nakladaj na krotko na poczatek. Nic na sile.

Kiedys wydawalo mi sie pies musi lubiec kaganiec, spcejalnie go do niego nie przyzwyczajalam i nie lubi kaganca do dzisiaj. W halterek sam wklada pysk. Da sie wiec to zrobic :D

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze jednak trzeba uwazac z halterem u bardzo wyrywnych psów. Po pierwsze pies latwo może zdjąc go a dwa ze szarpnięcie psa w momencie gdy sie wyrywa może naprawde skręcic mu kark. Nie potępiam kantara ( sama czasem uzywam) ale poprostu ostrzegam zeby nie isc na latwozne i nie zafundowac psu kantara na cale zycie a stosowac tylko w razie OGROMNEJ koniecznosci.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi, czy taki halter ma dużo tych pasków itd?

Czy nie przeszkadzałaby obfita sierść???

Kupiłabym coś takiego mojej Czacie.

Czata ciągnie raz bardziej, raz mniej...

Jest przyzwyczajona do kagańca, bo często jeżdzimy autobusem, a jak była mała zjadała kupki i różne śmieci, więc od małego chodziła w kagańcu.

No i ludziska nie czepialiby sie, że pies bez kagańca (bo teraz ograniczamy się do autobusów) - pomyśleliby, że to kaganiec.

Są różne rozmiary takich halterów?

Trzeba przymierzać, czy da się wyregulować? (nigdy w zyciu czegoś takiego nie widziałam :oops: )

Link to comment
Share on other sites

ja zakupilam i szczerze mowiac to ten moj m ana tyle wysoko te paski ze ja bym sie nie naciela ze to kaganiec. PO drugie to nie wiedzialam ze to tak trudno dostac!. Kupilam dopiero na wystawie dzis w katowicach i milei to ludzie tylko na 2 stoiskach a reszta nawet nie wiedziala co to jest. Kupilam raczej badziewie ale szkoda mi bylo 87 zl dac za cos co nie wiedzialam czy bedzie nam sluzyc. Zalozylam i sunia reaguje lepiej niz na kaganiec ale na wszelki wypadek zdjelam i powoli przyzwyczajam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...