Jump to content
Dogomania

Niedośc że mało sierści to wypada..


Wiza

Recommended Posts

Mam problem z moją goldenką...Niedość że ma bardzo mało sierści to do tego wypada jej tonami...Coś źle w żywieniu? Dajemy jej eukanube pomieszaną z jakimś mięchem czasem ryż z mięsem, albo suche z serkiem wiejskim...
Tata kupił tabletki z biotyną na sierść to dostała po tym sraczki..
Ja już nie wiem :placz: Chyba nigdy nie widziałam goldena co ma tak mało sierści jak ona a rodzice jacy obsypani włosami... ( do tego jest chuda jak nie wiem co to wygląda jak anorektyczka ==')

Link to comment
Share on other sites

Tak ale ona zawsze była taka mało sierściowa a teraz dodatkowo jej mocniej wypada...
poszukam jaiś środkow na sierśc może wet coś poradzi abo co..
Mam przeczucide że w niektorych miejscach to ona sie łysa zrobi za niedługo

Link to comment
Share on other sites

do suchej karmy dodawajcie "efa olie" lub jedna lyzke oleju. W tej chwili najlepszy jest chyba gamolen.
naturalna biotyna to - pokrojona w cienkie paseczki sloninka, pozostawiona na talerzyku w temperaturze pokojowej az do momentu kiedy sie zeszkili. (lekko nadpsuje) wtedy mozna podawac pupilowi naturalna biotyne.

Link to comment
Share on other sites

Efa Olie to:[URL]http://www.serenus.istore.pl/sklep,707,,,03,,pl-pln,108689,0.html[/URL]
tam pisze że to na choroby skorne jest.

EDIT:
znalazłam to [url]http://animalia.pl/produkt.php?id=4841[/url]
pisze ze na wypadanie siersci :)

spróbujemy olej ale jak znam organizm kiary dostanie sraki

Link to comment
Share on other sites

Ja tez sie tym zasugerowalam, ale wet stwierdzil, ze mimo iz moj pies nie ma chorej skory, wlos trzeba wzmacniac. Zaden inny specyfik nie posiada tez tak dokladnego skladu!!! Sprawdz. Efe podajemy wg wagi - z calymsumieniem polecam! No i Kerabol tez, choc nodawala. Troche sie boje, bo moj to iscie francuski piesek!iektorym psom nie smakuje. Wiec moze Biotiderm. Sloninki nie bede podawala, bo to iscie francuski piesek. My dajemy Efe - te druga z linku!

Link to comment
Share on other sites

Wiza moze ona dostaje sraki bo nie jest przyzwyczajona do niczego innego jak tylko jednego rodzaju karmy... moj na poczatku tez od wszystkiego dostawal albo zatwardzenia albo sraki i tak na zmiane ale po pewnym czasie przestalo i sie uregulowalo, zoladek sie przyzwyczail do roznego rodzaju jedzenia i teraz malo co mu szkodzi.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quadrupedium'] naturalna biotyna to - pokrojona w cienkie paseczki sloninka, pozostawiona na talerzyku w temperaturze pokojowej az do momentu kiedy sie zeszkili. (lekko nadpsuje) wtedy mozna podawac pupilowi naturalna biotyne.[/quote]

[quote name='quadrupedium']chyba sie nie zrozummielismy - słoninka w ilosci paseczek 3 cm na 0-1 cm na szerokosc raz dziennie (nie kilogram dziennie).[/quote]
Skąd biotyna w słoninie??

"Biotynę znaleziono prawie we wszystkich tkankach roślin i zwierząt, przy czym w większych ilościach w młodszych lub szybko rosnących niż w dojrzałych. Biotyna znajduje się głównie w mleku, w warzywach, [B]w mięsie[/B], żółtkach jaj, mące sojowej, nie łuskanym ryżu. Źródłem biotyny są owoce, orzechy, kalafior. Dość dużo biotyny znajduje się w drożdżach, wątrobie, nerkach, trzustce i nadnerczach."

Artykuły spożywcze 100g Miligramy
wątróbka 102
mąka sojowa 63
żółtko jaja 54
orzechy włoskie 37
orzechy ziemne 31
sardynki 21
migdały 17
grzyby 15
ryż naturalny 9

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quadrupedium']nie w sloninie ale na sloninie :) i to po kilu dniach kiedy lezy w temperaturze pokojowej.[/quote]
A można prosic o szczególy?? Jak, skąd, ile itd... Probowałam cos o tym znaleźć ale nie moge sie doszukać. :roll:

Link to comment
Share on other sites

przekazalam stara metode na polepszenie jakosci wlosa. tego nigdzie nie znajdziesz we wspolczesnych poradnikach. wiedze o tego typu "specyfikach" dostaje sie od innych i albo sie z niej korzysta albo nie.

duzo miesa nie swiadczy o jakosci zywienia.

podaje Wam pewne informacje, ktore ja kiedys otrzymalam i wiem, ze warto je przekazac dalej.
Wiza jezeli dalej bedziesz karmila swojego psa eukanuba - to nie kupuj zadnych omeg.
ja wielokrotnie wyrzucalam lub oddawalam innym karmy, ktore nie sluzyly moim psom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quadrupedium']nie w sloninie ale na sloninie :) i to po kilu dniach kiedy lezy w temperaturze pokojowej.[/quote] fuj! Wole Efa Oil, pies chyba tez.

[quote name='*hania']Wiza pisałeś/aś ,że twój pies nigdy nie miał dużo włosa.
Wiesz nie wszystkim psom jest dane bujne owłosienie nawet jeśli rodzice takowe mięli :roll:[/quote] taaaaa. genetyka to podstawa. Ale nawet malo wlosow musi byc mocne i w dobrej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quadrupedium']przekazalam stara metode na polepszenie jakosci wlosa. tego nigdzie nie znajdziesz we wspolczesnych poradnikach. wiedze o tego typu "specyfikach" dostaje sie od innych i albo sie z niej korzysta albo nie.

duzo miesa nie swiadczy o jakosci zywienia.

podaje Wam pewne informacje, ktore ja kiedys otrzymalam i wiem, ze warto je przekazac dalej.
[B] Wiza jezeli dalej bedziesz karmila swojego psa eukanuba - to nie kupuj zadnych omeg[/B].
ja wielokrotnie wyrzucalam lub oddawalam innym karmy, ktore nie sluzyly moim psom.[/quote] a czemu??? Wet jest innego zdania!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...