Jump to content
Dogomania

Niedośc że mało sierści to wypada..


Wiza

Recommended Posts

nie, nie sprzedaje karm.
dobor karmy dla psa jest problemem indywidualnym dla kazdego wlasciciela.

poszukaj informacji w sklepach internetowych.
moze tu [URL="http://www.karmy.pl"]www.karmy.p[U]l [/U][/URL]
[URL="http://www.karmy.pl"]www.telekarmy.pl[/URL]

wipsz w google "karma bosh" i pewnie cos znajdziesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quadrupedium']moze dlatego, ze sprzedaje eukanube?

po co szukasz odpowiedzi na forach. wet wie lepiej.:diabloti:[/quote]to pytanie bylo a propos nei kupowania efa oil! A faktycznie moj wet nie sprzedaje Eukanuby, ale jest jednoczesnie PRZYJACIELEM RODZINY, wiec ufam JEgo radom.Moj pies tez nie jest na tej karmie,ani RC - za konsultacja z wetem:)
Co do telekarmy - polecam!!!! Pewna firma!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']Mam problem z moją goldenką...Niedość że ma bardzo mało sierści to do tego wypada jej tonami...Coś źle w żywieniu? Dajemy jej eukanube pomieszaną z jakimś mięchem czasem ryż z mięsem, albo suche z serkiem wiejskim...
Tata kupił tabletki z biotyną na sierść to dostała po tym sraczki..
Ja już nie wiem :placz: Chyba nigdy nie widziałam goldena co ma tak mało sierści jak ona a rodzice jacy obsypani włosami... ( do tego jest chuda jak nie wiem co to wygląda jak anorektyczka ==')[/quote]

Upewnij sie czy pies nie ma tasiemca.
Usun caly martwy wlos w ciagu jednego zabiegu.Wykap, wysusz silna suszarka, zimnym powietrzem (chodzi o wydmuchanie resztek martwej siersci)
Ewentualnie zmien karme. Jesli kupisz proplan nie podawaj dodatkowo zadnych witamin ani specyfikow na wlos. Odczekaj pare tygodni. Po usuniecia martwego wlosa nie czesz, nie szczotkuj psa. Jesli psu nie zacznie rosnac zdrowy, gesty wlos, pogodz sie, ze on juz tak bedzie mial prawdopodobnie. Ewentualnie kup algi, to nigdy nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak, usunac caly martwywlos - ja to zrobilam u briarda - wlos skrocil sie o 2/3! Dla mnie to byl szok!!! Tym bardziej,ze moj pies jest obdarzony wyjatkowym wlosem - niestety moja zla ( nie, ze nie pielegnnowalam!!) pielegnacja doprowadzila do oslabienia wlosa. Postanowilam wyczesac profesjonalnie psa - zrobil to groomer. Boze, ile ja sie naklelam na biedna Pania Grazynke ( przpeorsilam, i teraz spotykamy sie przy kawie, ale nie cchialabym tego uslyszec, co ja P/ Grazynce mowilam!!!)! Wyczesanie oplacalo sie! Teraz ( minely 2 miesiace) pies pieknie obrasta. Co do nie podawania niczego - nie zgadzam sie! ALE TO MOJE ZDANIE POPARTE ZDANIEM WETA! Aszita - jestes groomerem, mysle ze dobrym, ale z tym zdaniem Twoim nie zgodze sie! Wazne jest to, co podaje sie dla wlosa od wewnatrz! Pytalam o przedawkowanie ( bom histeryczka)-jestem spokojna!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Czyli dokładnie ją wyczesać?
Tata kupił royal canin "Selection" high quality dogfood.
tasiemieć O___O krew o jezu zaczynam sie martwić
ona chyba po ty wyczasaniu bedzie łysa, a i boji sie suszarki.

a jak sie sprawdza czy nie ma tasiemca? i jak sie go potem usuwa?

edit: ja bym kiarze zrobiła badania krwi ale tata powie oczyewiscie ee tam nic jej nie jest i napewno sie nie zgodzi :(

Link to comment
Share on other sites

Tasiemca można zobaczyć w kale - człony mniej więcej jak ziarenko ryżu, spłaszczone. Ale niekoniecznie może być je widać, czasem wychodzą dopiero na badaniu kału. Podaje się środki odrobaczające, odpowiednio dobrane, podobnie jak przy zwykłych robakach (glistach ;) ).
Na upartego na badania krwi możesz sama uzbierać - wyjdzie około kilkudziesięciu złotych.
Zwróć uwagę, czy u suczki nie pojawiają się symetryczne wyłysienia (początkowo przerzedzenia) i czy skóra na naturalnie mniej owłosionych miejscach np. brzuchu, nie ciemnieje jakby była brudna - to objawy niedoczynności tarczycy, o goldków wcale nierzadkiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']a jak sie sprawdza czy nie ma tasiemca? i jak sie go potem usuwa?
[/quote]

Odrobacza się psa.

Wiza idź do weta bo jak tak dalej będziemy gdybać to ktoś wkońcu wymyśli, że to początek śmiertelnej choroby :evil_lol: .
Ciężko jest wyleczyć psa na odległość :roll: .

Link to comment
Share on other sites

jak Kiara przyjdzie ze spaceru z rodzicami to zobacze, ale raczej nnie ma przebarwień i wyłysień.
Ale jak jest modka to z boku ma takie miejsca gdzie jest więcej włosa i wygląda to jakby była w takie plamki hehe..
jezu ale ja sie tym teraz martwie :(...
p.s sama nie mam jak isc do weta a tata uzna to za eee nic ważnego i ze mną nie pojedzie.

Ej wiecie co? a może ten włos jej sie sypie bo jej nie czesze,tylko przed wystawą?! O_o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...