Jump to content
Dogomania

Maluszek "śmieciuszek" sobie rośnie / ma super domek! :D


zebra12

Recommended Posts

Byli oczywiście u mnie bardzo mili Państwo :-). Miodek im się bardzo podobał, choć nie mieli okazji zobaczyć go w akcji ;-), bo akurat maluch był zaspany i nie miał w sobie tyle energii, co zwykle. Zastanawiają się nad maluchem, natomiast mogliby go wziąć za jakiś czas. Także jeśli do tej pory nie znajdzie domu, to kto wie...? :-)
Oprócz tych Państwa, na razie brak chętnych...:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/95/285175162c99d830.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/95/bd554af46e0789fd.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/95/f924f7aaa48fa046.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/95/f7effa29c40c6aa6.jpg[/IMG][/URL]


:loveu: pięknie wyrasta łobuziak :loveu:
śmietnikowce to najszlachetniejsza rasa :cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Agamika za wstawienie zdjęć.
Nie wiem, czy zauważyliście, że mały na 3 zdjęciu właśnie sika :-)
Uwielbia się bawić z moją sunią. Urządzają sobie gonitwy po pokojach :-). A ja tylko chodzę i sprawdzam, czy po drodze nie zostawił żadnych niespodzianek ;-).
Ale muszę przyznać, że chyba zdarza mu się to coraz rzadziej. Najczęściej załatwia się w jednym pokoju, w którym śpi, je i ma gazety do sikania. Tylko jeszcze na te gazetki mógłby częściej trafiać ;-).

Link to comment
Share on other sites

Ale z niego piękny psiak wyrósł! Cudny! Taki proporcjonalny, idealny! Nie za długi, nie za niski, nie za kłapciaty. Wzór! Może go jeszcze raz wystawić na Allegro? A jak z jego oczkami?????? Nie wygląda zupełnie na niewidzącego. Może jest coś lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Urósł może trochę, ale nadal jest maleńki. Waży 1,8 kg, a ma prawie 7 tygodni. Nawet Państwo, którzy byli go oglądać, byli zdziwieni, że to taka drobinka, bo na zdjęciach wydawał się większy.
Chciałabym, żeby znalazł już dom, bo coraz bardziej się do niego przywiązujemy i coraz ciężej będzie się nam z nim rozstać :-(.

Z widzeniem jego jest tak, że nie widzi prawidłowo na pewno. Wczoraj jeszcze raz byłam z nim u okulisty na kontroli i wet mówi, że zaburzenia widzenia są i to bardzo wyraźnie widać. Natomiast ciężko określić w jakim stopniu, ponieważ to nie jest wina oczu, a mózgu. Najbardziej prawdopodobną wersją jest to, że mózg był chwilowo niedotleniony i spowodowało to jakieś uszkodzenia.
Sam weterynarz mówi, że takie psiaki radzą sobie świetnie i często tylko właściciel potrafi dostrzec, że coś jest nie tak, a dla osób postronnnych taka wada jest niewidoczna.
Zgadzam się z tym absolutnie, bo Miodek radzi sobie doskonale. Na pewno w tej chwili widzi troszkę, bo już nie wpada tak na przedmioty. Natomiast często ma problem z oceną odległości, czy widzeniem z dalszej odległości. Ale dopiero trzeba z nim trochę pobyć, żeby to zauważyć. Jemu to w ogóle nie przeszkadza. Bawi się i szaleje, jak każdy szczeniak :loveu:

Link to comment
Share on other sites

naprawde dziwne ze takim pieknym psiakiem tak małe zainteresowanie :shake:


[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/96/ad5f756f273ac321.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/96/bb6700b693d57df1.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/96/59fb62a8ac0f2d23.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ogląda i oglądam i nadziwić się nie moge jaki z niego śliczny piesek wyrósł! Rzeczywiście uszka mu próbują stawać. Teraz ma takie terierkowate. Ania, może go juz nie chcesz oddać??????? Kto się nim lepiej zajmie niż mamusia adopcyjna? Przemyśl to :)

Link to comment
Share on other sites

Zebrrra, ja bym chętnie go zostawiła, bo jest na prawdę cudny i bardzo trudno mi się będzie z nim rozstać.
Ale patrząc rozsądnie, ja mam już 3 swoje psy, 3 koty i zawsze coś dodatkowo. I z nimi jest już sporo pracy.
Dla małego będzie lepiej jak będzie miał dom, w którym będą mu poświęcać więcej czasu niż ja mogę. Najlepiej jeszcze z drugim psem, bo mały świetnie się bawi z moimi psiakami i przez to też się nie nudzi :-)

Dzięki Weszka za ogłoszenia. Czasem zdarza sie, że ktoś zadzwoni albo wyśle maila.
Raz dzwoniła Pani, która go już chciała natychmiast, ale jak powiedziałam, że lekko niedowidzi, to powiedziała, że myślała, że on jest całkiem zdrowy, więc go już nie chce.
Inna Pani zrezygnowała po tym, jak powiedziałam, że psiaka odwoże do nowego domu osobiście. Nie wszyscy zgadzają się na takie warunki, a ja nikomu nie dam psa bez sprawdzenia, czy na pewno będzie miał tam dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak mało piszę, ale ostatnio na wszystko mi brakuje czasu :shake:.
Maluszek ma już skończone 8 tygodni. Ostatnio urósł troszkę, waży już około 2,3 kg .
Wczoraj został drugi raz zaszczepiony, tym razem dostał już pełną szczepionkę, także za jakiś czas będzie go trzeba doszczepić ostatn raz, a potem już tylko na wściekliznę. Dostał też stronghold, ponieważ akurat miał być odrobaczany, a przy okazji będzie też zabezpieczony przed pchełkami.
Za jakieś 10 dni może już zacząć wychodzić na spacerki. Ale ponieważ mamy ogródek, po którym nie chodzą obce psy, więc już teraz przy ładnej pogodzie troszkę sobie drepta :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Mały urwis lubi rozrabiać. Energi ma mnóstwo, coraz wyżej wyskakuje. Uwielbia się bawić z moimi psami, koty też bardzo lubi. W zasadzie to do wszystkiego macha ogonkiem :loveu:.

Już na ogonku wyrosła mu normalna sierść, taka trochę jak u psów szorstkowłosych, więc może ma jakiś przodków terierowatych. Zresztą ma teraz nawet posturę i wielkość jak szczeniak juck russel teriera, tylko kolor nie taki ;). Ale za to charakterek do rasy pasuje, bo czasem potrafi się zezłościć jak mu coś nie pasuje :evil_lol:.

Oczywiście jest rozpieszcany na wszystkie strony. Śpi już w łóżku, zresztą sam się dopomina, żeby go wziąć. Wychodzi przednimi łapkami na łóżko i piszczy :cool3:. Całą noc ładnie przesypia, za to rano robi wielkie kałuże :roll:.

Puszki hills;a już mu nie smakują, powącha, ale nie zje. Animondy paszteciki czasem zje, ale tez już zaczyna kręcic nosem. Teraz lubi mięsko, kurczaczka, indyczka, cielęcinkę, ale trzeba często zmieniać jadłospis, bo stosunkowo szybko mu się nudzi :razz:. Natomiast przekonał się już do suchej karmy i w przerwie między włąściwymi posiłkami chrupie sobie karmę :lol:.

Nadal jeszcze ani razu zaszczekał...

Jest słodki i coraz trudniej będzie mi się z nim rozstać :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...