Jump to content
Dogomania

Maluszek "śmieciuszek" sobie rośnie / ma super domek! :D


zebra12

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A z tymi oczkami, to ja tak sobie myślę, że dla psa nawet jeśli ten wzrok mu się nie poprawi, to może nie będzie to aż takie straszne. On już sobie doskonale zapamiętał, gdzie co jest w jego kąciku i tam już w ogóle na nic nie wpada, więc pewnie jak już pozna nowy dom i otoczenie, to też może doskonale sobie radzić.
Natomiast nowi właściciele na pewno muszą sobie zdawać sprawę, że jemu ten wzrok może się nie poprawić i że może trzeba będzie trochę więcej pracy włożyć w jego wychowanie.
Tak czy siak maluch jest naprawdę słodki, a my się coraz bardziej do niego przyzwyczajamy :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.Ania.']Laplador to i może to jest :evil_lol: Kto chce Lapladora? :mdleje:[/quote]
Aniu z tego co wyczytałam na wątku o poszukiwaniu psiaka założonym przez kike wyszło że jest to 11letnie dziecko (ktoś chyba z jej rodzicami sie skontaktował) ;)

a tak wogóle to trzymam cały czas kciuki za maluszka. Mam nadzieje ,ze w trakcie rozwoju choćtroszke ten wzrok mu się poprawi

Link to comment
Share on other sites

Maluszek po kolejnym odrobaczeniu znowu miał robale, ale na szczęście już nie w ilości kilkadziesiąt, a kilka. Także do dwóch tygodni trzeba go będzie znowu odrobaczyć. Natomiast już po tym odrobaczaniu nie był tak ospały, jak po ostatnim. Zachowuje się normalnie.
Już ma coraz większą ochotę poszaleć. Czasem biega po pokoju jak szalony :-). Obija się wywraca, ale się nie zraża ;-). Bardzo fajnie bawi się z moją psicą. Ona mu na wszystko pozwala, więc mały korzysta i wchodzi jej na głowę :-).

Link to comment
Share on other sites

Troszkę podlewa, ale nie jest najgorzej ;-) U mnie ma wydzielony kącik, gdzie ma kocyk, miejsce do pobiegania i gazety do sikania. Jak jest tam, to załatwia się ładnie tylko na gazetki. Natomiat staram się go jak najczęściej brać, żeby pochodził sobie po całym pokoju. Wtedy rzeczywiście jakieś malutkie kałuże się zdarzają, ale to drobnostka, przynajmniej na razie póki jest malutki, bo kałuże też są malutkie ;-)
A teraz właśnie siedzi sobie na kolankach i pomaga mi pisać :-)

Link to comment
Share on other sites

To jest stara i szlachetna rasa - Miodulec Pośmietnikowy SZlachetny. To bardzo rzadka rasa. Cechą chrakterystyczną tych psów jest miłe usposobienie, opanowanie oraz wyostrzone zmysły węchu i słuchu. Aż kilkadziesiąt razy lepsze niż u innych ras. Wzrok jako cecha zbędna stał się uzależniony od genów recesywnych. Dlatego większość osobników tej rasy go utraciło. W zamian jednak zyskało dużo więcej. Stąd też psy te wykorzystywane są przez Służy Specjalne do poszukiwania zbiegów, wykrywanie narkotyków czy rozpoznawania chorób nowotworowych u ludzi.
Wzrostem dorastają do 40 cm. Waga dochodzi do 12 kg. Maść przeważnie płowa do miodowej - stąd nazwa razy. Na ogonie, uszach i pysku ciemniejsze znaczenia. Sierść krótka.
Cena szczeniąt w Polsce waha się od 5 do nawet 13 tysięcy. Zresztą trudno wogóle dostać w naszym kraju taki egzemplarz. Obecnie jest tylko jedno szczenię - w Krakowie. miot był liczniejszy, ale 3 nie przeżyły.
Szukamy dobrego i odpowiedzialnego właściciela, który zechce założyć hodowlę. W takim przypadku piesek może być odstąpiony za symboliczną złotówkę. Zależy nam bowiem na spopularyzowaniu tej pożytecznej rasy.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym napisała jeszce, że cena promocyjna w takim razie

([B]Zebrrra [/B] udaje ze nie widze grozby w moją strone wycelowanej:roll: :placz::placz:

bo toz to [B]kundel niepodzianka[/B] jest , czyli prawdziwy psi indywidualista i wyjątkowość, a nie jakaś tam rasa -- phhi

kundle rules !!!!!!! :evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

:-?:roflt::loveu:
[quote name='Zebrrra'] Obecnie jest tylko jedno szczenię - w Krakowie. miot był liczniejszy, ale 3 nie przeżyły. [/quote]
tak, tak, bo smiertelnośc jest duża, ale tylko u szczeniąt, potem są zdrowe jak ryba i długowieczne :eviltong:
[quote name='Zebrrra'] Szukamy dobrego i odpowiedzialnego właściciela, który zechce założyć hodowlę. [/quote]
A hodowle są równie unikatowe co rasa, bo towarzystwo liczne a wykastrowane :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha, dziewczyny, to ja nawet nie wiedziałam, że mam w domu taki wybitny egzemplarz :evil_lol:.

Na razie ten wybitny egzemplarz, wybitnie dużo mokrych plam zostawia i innych niespodzianek, ale kto wie, może w przyszłości ta jego wybitność w jakiś inny sposób się ujawni :razz:

Już widzę te tłumy pod moimi drzwiami ustawiające się w kolejce po Miodulca szlachetnego :megagrin: :klacz:

Radzę się pospieszyć, bo Miodulec tylko jeden :cool3:

Link to comment
Share on other sites

A w promocji do Miodulca, to ja mogę dodać gratis kotka :cool3:. Taka okazja dwa razy się nie zdaża, dlatego proszę się spieszyć ;)

Dzisiaj mały pierwszą noc przespał bez jedzenia. Przeżył ;), a ja wreszcie się wyspałam. No może prawie sie wyspałam, bo za to pobudkę miałam o 5.30 od wygłodniałego stwora :lol:.

Nadal najbardziej lubi mleczko, suchą karmą pluje i to nieważne czy wymieszana z indyczym gerberkiem czy z mleczkiem. Natomiast bardzo lubi serek biały i próbował już żółteczka przepiórczego :p.

Chciałabym mu już odstawić mleko zupełnie, bo zdaża mu się ulewać po jedzeniu. Zauważyłam że dzieje się tak przede wszystkim po mleku, więc chyba czas, żeby maluch zaczął jeść coś konkretniejszego. Szczególnie, że za chwilę skończy już 5 tygodni i jest już duzi :loveu:.

Mam parę nowych zdjęć. Postaram się wysłać komuś wieczorkiem. Czy znajdzie się jakiś ochotnik do wstawienia :oops:?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Mam parę nowych zdjęć. Postaram się wysłać komuś wieczorkiem. Czy znajdzie się jakiś ochotnik do wstawienia :oops:?[/QUOTE]

:evil_lol: ja mysle ze wielu ochotników sie znajdzie, taka przysługa to sama przyjemność :p , więc slij gdzie chcesz (np do mnie :razz::p)

Link to comment
Share on other sites

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/105/b685e783ad9981e3.jpg[/IMG][/URL]


[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/86/4bd248981654a6de.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/86/07951df6904d5214.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/103/77664591798d4bb2.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/103/a6ae7976a952b06e.jpg[/IMG][/URL]


:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: no po prostu cudeńko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...