Jump to content
Dogomania

Reakcje sędziow na dzieci na ringu


Wiza

Recommended Posts

[QUOTE]chociaż wiem kto nie lubi gdy osoba niepełnoletnia wystawia psa na ringu;-)[/QUOTE]
Zazwyczaj konkurencja szczególnie gdy wystawiasz lepiej od niej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na JH nie mogą być MAłE dzieci pewnie dla tego, że ich ambitni rodzice zapiszą je, a one moze i będą umiały pokazać psa, ale nie kon iecznie będą znały wszystkie figury. Jak te wszystkie dzieci będą po kolei wystawiać nie poprawnie to konkurs sie baaaaaaardzo przedłuży. takie jest moje zdanie,

ale uważam że jeżeli dziecko samo chce wystawiać i potrafi to robić to czemu ma nie prezentować na zwykym ringu? Tam liczy się wygląd (i charakter) psa.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam troche moze nie polskie podejscie, gdzie wystawa to piknik i okazja do napicia sie piwa i poogladania pieskow. Uwazam wystawę za miejsce w ktorym prezentuje sie psy, zdobywa tytuly i uprawnienia, robi to w miarę powaznie i profesionalnie I pomimo ze jestem bardzo za rozwijaniem sie dzieci w tym kierunku to osobiscie mojego np. 5 -6 letniego dziecka na ring bym nie wyslala ;) To jednak jeszcze dziecko, kontakt z psem moze miec w kazdym innym miejscu, ale lepiej nie na ringu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta'] Zauważ, że nawet w szkole oceny zaczynają się dopiero w 4 klasie... [/quote]
ja tam dostawałam oceny nawet w pierwszej klasie...:diabloti:

P.S.
Ja nie jestem przeciwna małym dzieciom na ringu....choć nie powiem, żeby ich widok mnie cieszył (czasem są denerwujące).

Link to comment
Share on other sites

Ja też jeszcze w życiu nie widziałam na ringu tak małego dziecka. I mam nadzieję, że w życiu nie zobaczę:P Rozumiem sędziów, którzy dają zwycięstwo takiemu bachorowi-no bo co mają zrobić? Jak nie dadzą, to się dziecko poryczy, zaraz przybiegnie mamusia i sędziemu nagada... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']Jak nie dadzą, to się dziecko poryczy, zaraz przybiegnie mamusia i sędziemu nagada... :angryy:[/quote]
Widać że mało sie po wystawach kręcisz :shake:

Mnie nie przeszkadza jeśli ktoś puści dobrze ułożonego weterana niedużej rasy z dzieckiem - byle by dziecko równie dobrze ułożone było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Widać że mało sie po wystawach kręcisz :shake:

Mnie nie przeszkadza jeśli ktoś puści dobrze ułożonego weterana niedużej rasy z dzieckiem - byle by dziecko równie dobrze ułożone było.[/quote]
A czemu weterana?

A jak sędzia ma przekazac dziecku uwagi jakie ma na temat psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Widać że mało sie po wystawach kręcisz :shake:

Mnie nie przeszkadza jeśli ktoś puści dobrze ułożonego weterana niedużej rasy z dzieckiem - byle by dziecko równie dobrze ułożone było.[/quote]
Mnie też by nie przeszkadzało, o ile by dzieci były równie ułożone i nauczone godzić się z porażką. A większośc nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Aż głupio mi się zrobiło.. Sama mam 12 lat i brr.. zaczynam niedługo wystawiać (no dobra za jakieś 9 miesięcy :razz:) Forumowa Emidu już mi wszystko prawie wyjaśniła. Resztę mam z własnej wiedzy. Aż się na ring boje wejść bo mnie jeszcze zgniłymi pomidorami zaczną nawalać :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy'] Aż się na ring boje wejść bo mnie jeszcze zgniłymi pomidorami zaczną nawalać :lol:[/quote]
Tylko jeśli dostaniesz CWC :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

aż się boje sama postawić na ringu, gdzie w stawce jest więcej psów :p Żartuję oczywiście ;)

Obecnie skończyłam 16 lat, wystawiałam swoją suczkę dopiero raz - na krajówce w Radomiu. Fakt, byliśmy sami w związku z rzadką rasą :p Zobaczymy co będzie na międzynarodówkach.. ;) Wtedy już będzie 17 ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']W najnowszym PSIE jest zdjecie bernardyna trzymanego na smyczy/ringowce przez malutkie dziecko...[/quote]

Jest to zdjęcie robione podczas oceny? Z moim bernardynem mnóstwo dzieciaków robi sobie zdjęcia, ale to nie świadczy o tym, że one go wystawiają (on nie wystawowy jest) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marymek']Jest to zdjęcie robione podczas oceny? Z moim bernardynem mnóstwo dzieciaków robi sobie zdjęcia, ale to nie świadczy o tym, że one go wystawiają (on nie wystawowy jest) ;)[/quote]
Z tego co widzę to zdjęcie jest z ringu. Stoją za taśmami.
Swoją drogą ta dziewczynka jest wzrostu tego bernardyna. Jakoś sobie nie wyobrażam jak go wystawiała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EveL']Z tego co widzę to zdjęcie jest z ringu. Stoją za taśmami.
Swoją drogą ta dziewczynka jest wzrostu tego bernardyna. Jakoś sobie nie wyobrażam jak go wystawiała.[/quote]

A dodatkowo chodzi o bezpieczenstwo, wiadomo jak bywa z molosami, jak jest ich pare obok siebie, rozne sytuacje sie zdarzaja, jeden moze warknac na drugiego, trzeci sie rzuci... Kto psa przytrzyma? Przeciez nie to dziecko, ja sama mialabym problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']A dodatkowo chodzi o bezpieczenstwo, wiadomo jak bywa z molosami, jak jest ich pare obok siebie, rozne sytuacje sie zdarzaja, jeden moze warknac na drugiego, trzeci sie rzuci... Kto psa przytrzyma? Przeciez nie to dziecko, ja sama mialabym problem.[/quote]
Tu przyznam racje - to dziecko waży połowe tego co ten pies.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...