Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO ELBLĄG-Psy do adopcji: POST NR 1, NR 4.Miejsca na 80,a psów 220! Pomocy!


Rybc!a

Recommended Posts

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hej, sorki ze tak sie wtracam w wątek..
mam do oddania 2 dorosle szczury, sa to samce, nie gryza nauczone czystosci, przychodza na 'cmokanie'
pilnie szukam im domu, jesli bylby ktos zainteresowany to prosze o kontakt :
518 824 406 lub gg 6460902 :)
wielkie dzieki:)
a wlasnie, druga sprawa..
ile koszutuje szczeniak ? :) tez 50 zl?
trzecia sprawa :
jakies 3 tyg temu znalazlysmy z Klaudia na terenie schroniska portfel, byl to portfel chlopaka, ktory tam pracuje. chyba Jacek (?)
w srodku bylo ttroche kasy, bilet miesieczny i cos tam jeszcze. oddalysmy go dla innego chlopaka , ktory pracuje tam chyba jako ochroniarz czy cos.. i tutaj moje pytanie, czy zostal oddany? z gory dzieki zaodpowiedz . :)

Link to comment
Share on other sites

musisz sobie zdać sprawę z tego, co się z nimi stanie, jeśli dorosłe szczurki trafią do sklepu. Kupią je terraryści- jako pokarm dla swoich...węży np.(zresztą taki los dzielą także młode szczurki i myszki, czytałam gdzieś, ze ponad 90% kończy jako pokarm...)
Z ogłoszeń w internecie także mogą pojawić się chętni na żywy pokarm. Szczególnie z tych lokalnych. Trzeba być ostroznym i sprawdzić dom- to znaczy samemu donieść szczurka, zobaczyć mieszkanie itd.
Wypuszczone na dwór zginą. Poszukaj szczurzego forum w internecie- jest ich parę, zrób zdjęcia szczurom (to najważniejsze) opisz ich charaktery, czy są zdrowe, wiek (w końcu szczurki żyją bardzo krótko) i poproś tam o pomoc.
Zresztą, który sklep zoologiczny przyjmie dwa dorosłe szczury, które będą musieli izolowac od pozostałych, żeby nie ryzykować rzezni. Poza tym sami mają szczurków pod dostatkiem. Rozmnażane sa na potęge w koszmarnych warunkach. Ale skoro tak mówisz, to pewnie masz już jakiś sklep na oku.


edit: tutaj na dogo też jest podforum gryzoni. Tam wstaw Twoją prośbę. Koniecznie ze zdjęciami. No i te szczurze fora.

na dogo:[URL]http://www.dogomania.pl/forums/1207-Gryzonie[/URL]

(nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, ale gdybym miala oddać szczura do sklepu lub alternatywnie wypuścić na dwór, wolałabym go uśpić)

Link to comment
Share on other sites

Dorosłymi szczurami węży się nie karmi, bo dorosły szczur może nieźle poranić węża. Karmi się młodymi lub oseskami.

Nie oddawaj do zoologicznego, bo będą produkować kolejne małe niechciane szczurki ( samiczka co 3 tyg może wydać na świat nawet 20 małych... )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nitkaa']
trzecia sprawa :
jakies 3 tyg temu znalazlysmy z Klaudia na terenie schroniska portfel, byl to portfel chlopaka, ktory tam pracuje. chyba Jacek (?)
w srodku bylo ttroche kasy, bilet miesieczny i cos tam jeszcze. oddalysmy go dla innego chlopaka , ktory pracuje tam chyba jako ochroniarz czy cos.. i tutaj moje pytanie, czy zostal oddany? z gory dzieki zaodpowiedz . :)[/QUOTE]
Tak, portfel został oddany natychmiast po powrocie Jacka.

Link to comment
Share on other sites

Uhh bylo ciezko ale udalo mi sie szczury odzyskac ze sklepu i teraz będą miały swietny dom :)
super ze tak wszystko poszlo, trZymajcie kciuki zeby jutro adopcja sie udała :)




teraz druga sprawa:
jest zimno, mokro, moj pies w domu siedzi ciagle sam bo ja wyjechalam do szkoly , szczury znalazly nowy dom i zastanawiam sie nad wzieciem ze schroniska szczeniaka..czy teraz są jakieś małe suczki ? kurcze, szkoda ze sama nie moge narazie tego sprawdaic, ale po prostu nie mam czasu w piatek sie zjawie napewno.

Link to comment
Share on other sites

eh, dzis zaadoptowalam Bunie, suczke ze schroniska u was, niestety nie dogadala sie z moim psem :( strasznie mi przykro ale musze ja niestety jutro oddac, czy ktos moglby mi powiedziec od ktorej jest czxynne schronisko ? strasznie mnie boli ta decyzja ale nie moge pozwolic na to, zeby psy sie miedzy soba gryzly.. ;(

Link to comment
Share on other sites

Nitka, czy Ty jesteś wolontariuszką ???Co to znaczy , że nie dogaduje się z psem. Zwierzęta to nie zabawka , one mają uczucia, bierzesz je, oddajesz jak Ci wiatr zawieje. Piszesz na wątku, że nie chcesz szczurów oddawać do sklepu a już były w sklepie.. Oddaj naszą Bunie, jutro, KONIECZNIE !!!!

Link to comment
Share on other sites

nie chcialam się tutaj już odzywać i to będzie mój ostatni wpis. Obiecuję. Ale...w zyciu!!! nie pomyslalabym, że nitkaa dostanie psa ze schroniska! Jestem w szoku. chciałam wczoraj pisać na gg, zeby się upewnić, ze tak nie będzie, Ale myslalam, nie będę się już "wtrącac" i "czepiać", niepotrzebnie. Byłyscie na dogo wczoraj. Na tym wątku.I nikt nie uprzedził dziewczyn z biura? Po tej historii ze szczurami? Po tekstach odnosnie ceny za szczeniaka?? brak mi słów. Naprawdę- ode mnie już nic.

Link to comment
Share on other sites

Eh to co mam zrobić teraz?! prosze was, spokojnie, nie chce tutaj sie klocic bo i tak juz dosyc naplakalam i namyslalam co zrobic dalej, po prostu chcialam dobrze a wyszlo jak wyszlo, szczury maja nowy, kochajacy dom wiec juz sprawa zamknieta, Bunia wroci do was jutro o 8 ktos będzie w schronisku o tej porze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']nie chcialam się tutaj już odzywać i to będzie mój ostatni wpis. Obiecuję. Ale...w zyciu!!! nie pomyslalabym, że nitkaa dostanie psa ze schroniska! Jestem w szoku. chciałam wczoraj pisać na gg, zeby się upewnić, ze tak nie będzie, Ale myslalam, nie będę się już "wtrącac" i "czepiać", niepotrzebnie. Byłyscie na dogo wczoraj. Na tym wątku.I nikt nie uprzedził dziewczyn z biura? Po tej historii ze szczurami? Po tekstach odnosnie ceny za szczeniaka?? brak mi słów. Naprawdę- ode mnie już nic.[/QUOTE]
Ola to nie będzie Twój ostatni wpis i sama o tym wiesz! Tak, popełniliśmy błąd. Rozmawiały dziewczyny, ale przez mega rozgardiasz z kolejnymi pracami w schronisku, umknęła mi ta adopcja. Mój błąd, mam nadzieję, że Buńka bardzo nie ucierpi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...