Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO ELBLĄG-Psy do adopcji: POST NR 1, NR 4.Miejsca na 80,a psów 220! Pomocy!


Rybc!a

Recommended Posts

Jest jeszcze pudel Pazio w schronisku?

dom z dużą posesją to jedyne rozwiązanie dla Raffiego> mam nadzieję, ze będzie mu tam dobrze.

sie nie zachwycasz Hacianem?;) A on dzieki Tobie w ogóle wyszedł, bo go wstawiłas:) Ja nie mialam planów jechać i patrzeć co tam u kotów:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wyglądał podobno okropnie. Musiały go dziewczyny zgolić. No a potem troszki się rozchorował, ale Ania zaufała i wydała go (dzięki kochana) Schronisko dla persa to okrutna sprawa. Plaskaty w swoim domu zżera oprocz gerberków i kociego żarcia, pół! ugotowanego obranego kurczaka każdego dnia! Potfur potforny!

Link to comment
Share on other sites

Kota bardzo zaniedbanego ktoś jadąc nad morze (chyba ) wyrzucił. Pewna pani go przygarneła ale jej psy dobrały się do niego. Ogoliła go aby dostać się do ran. Gdybym już nie miała w domu Parszywka wziełabym persika. Jest cudny i taki dostojny i ten ciągle wypadający z mordki język !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak. on jest świetny, łagodny i po prostu...pers:)

Ale martwię się o żółwika: Czy ktoś zna może kogoś....kto przyjmie takiego gada chociaż na DT? Ale kogoś kto się zna na rzeczy? On biedny potrzebuje odpowiedniejgo naświetlenia i temperatury wody (tak od 24 stopnie). Miałam kiedyś żólwika jako małe dziecka, nikt mnie nei poinstruował, tak jak wszyscy trzymałam co się dało; ptaszki w klatkach, chomiczki w akwariach i garnkach- no i żółwia. Ale żołwik nabawił się zapalenia płuc i poszedł za TM.

ps: to jest żółw czerwonolicy nie? Ma takie czerwone na ryjku?

trochę co znalazłam na jego temat w sieci (tak żebysmy wiedziały jak filtrować chętnych i myślę, ze tutaj trzeba będzie zrobić wizytę przed, coby sprawdzić czy wszystko jest tak jak ma być)
[B][URL="http://www.zolwiczek.pl/zolw-zoltolicy-i-czerwonolicy-informacje/"][COLOR=#648600]Zółw żółtolicy i czerwonolicy – informacje.[/COLOR][/URL][/B]


[I]W tym artykule postaram się troszkę opowiedzieć o żółwiach żółtolicych oraz czerwonolicych. Mam nadzieję, że wszystkie podstawowe informacje zdołam tutaj zamieścić. Chciałem także podziękować za dużą ilość e-maili napisanych przez Was z pytaniami.[/I]
[B]1. Jakie wymiary powinno mieć terrarium?[/B]
Im większe tym lepsze. Jednak przyjęło się, aby miało przynajmniej 100 cm długości i 50 cm wysokości dla jednego żółwia.
[B]2. Jakie rozmiary będzie mieć dorosły osobnik?[/B]
Samce są mniejszych rozmiarów niż samice. Dorosła samica osiągnie długość nawet do 30 cm, a samiec o 5 cm mniej. Teraz zapewne już wiesz dlaczego terrarium powinno być tak dużych rozmiarów?
[B]3. Czy żółw wodno-lądowy powinien mieć obcinane pazury?[/B]
Dorosłe żółwie mają długie paznokcie, jednak pod żadnym względem nie można ich obcinać. Należy także uważać na pazurki, ponieważ czasami żółwie potrafią zadrapać dłoń. Nie można także obcinać przerośniętego pyszczka, ponieważ sam sobie go stępi.
[B]4. W sklepach zoologicznych można spotkać plastikową miseczkę z wyspą, czy to dobry pomysł dla młodego żółwia?[/B]
Czy byłbyś zadowolony z kąpieli w misce z zimną wodą czy wolałbyś ciepłą kąpiel w wannie? Odpowiedź jest prosta. Moim zdaniem żółwie nie powinny przebywać w plastikowej, małej miseczce z wyspą. Dobrym przykładem może być brak grzałki, filtra, czy chociażby światła. Jeżeli chcesz, aby Twój żółw był szczęśliwy to zapewnij mu odpowiedniej wielkości akwaterrarium.
[B]5. Jaka jest odpowiednia woda dla żółwia?[/B]
Żółwie czerwonolice i żółtolice powinny przebywać w temperaturze około 24-26 stopni. Należy pamiętać, że woda powinna odstać przynajmniej 24h przed wlaniem do terrarium. Nie należy wlewać wody prosto z kranu oraz nie używać żadnych uzdatniaczy takich jakie stosuje się w akwarium z rybami, ponieważ mogą poważnie zaszkodzić Twojemu żółwiowi. Żółw słodkowodny nie powinien być trzymany w wodzie słonej. Gdzieś czytałem, że dodanie soli do wody poprawia kondycję pupila jednak to głupota! Ważne jest także, aby wysokość wody w akwarium była przynajmniej większa od długości skorupy żółwia, ponieważ gdy będzie mniejsza, a żółw spadnie z wyspy na skorupę to nie będzie w stanie odwrócić się i niestety może utonąć. Woda musi być czysta, a terrarium czyścimy co 7 dni.
[B]6. Czy żół[/B][B]wie mogą żyć bez wody?[/B]
Zółw żółtolicy i czerwonolicy nie może żyć bez wody. Żółwie, które przebywają bardzo długo na suchym podłożu mogą mieć chore stawy, zapalenie spojówek, wyschniętą skórę, a także mogą przeziębić się. Kupując żółwia wodno-lądowego powinno być jasne, że żółw potrzebuje lądu i wody do prawidłowego życia.
[B]7. Jak długo żyje ten gatunek?[/B]
Jedne żyją długo, a inne krótko. Wszystko zależy od warunków itp. Myślę, że odpowiedni przedział to 40-75 lat. Jednak pytając znajomych, czytając fora można stwierdzić, że sukcesem jest utrzymać żółwia przy życiu około 20 lat.
[B]8. Czy żółw [/B][B]słyszy?[/B]
Przeglądając różne źródła dotyczące żółwi można doczytać się, że żółw słyszy słabo lub wcale. W moim odczuciu żółw słyszy, jednak nie jest świadomy skąd dochodzi głos.
[B]9. Czy żółw jest groźny?[/B]
Tak, dorosłe osobniki są w stanie małemu dziecku odgryźć palec. Jednak dużo takich przypadków nie odnotowano. Nie należy dręczyć, podrzucać żółwia.
[B]10. Ile kosztuje utrzymanie żółwia?[/B]
Żółw nie jest tani w utrzymaniu oraz potrzebuje dużo naszego czasu. Należy zakupić odpowiednie akwaterrarium, filtr, lampe UV, wyspę itd. Należy do tego doliczyć jeszcze opłatę za prąd, wodę itp.
[B]11. Jak karmić żółwie?[/B]
Żółw powinien być karmiony codziennie najlepiej rano i wieczorem po małej porcji. Jednak wybór należy do Was, ponieważ znam osoby co karmią żółwia 2 razy w tygodniu lub tylko o jednej porze np: rano.


[U]i trochę obszerniej tu:[/U]

"[B]Oświetlenie[/B]
Wskazana jest żarówka grzewcza nad częścią lądową, oświetlenie powinno być włączone 12-14 godzin dziennie. Nie można zostawiać włączonej świetlówki całą dobę! Wsazana jest takżę świetlówka UV, którą należy stosować wg. zaleceń producenta ( różne typy dostępne w sprzedaży). Zwierzętom przygotowywanym do rozrodu skracamy dzień świetlny do 7-8 godzin, niektórzy zalecają nawet do 6, następnie go wydłużając do zalecanych 12.

[B]Temperatura[/B]
Wody około 26°C. Temperaturę na części lądowej w dzień należy utrzymywać na poziomie 26-29°C, a pod promiennikiem ciepła może dochodzić nawet do 34°C. W nocy powinna wynosić około 18°C. Należy wystrzegać się zbyt dużej różnicy temperatur między lądem a wodą, łatwo wówczas o zapalenie płuc u pupila.

[B]Wilgotność[/B]
Powinna się utrzymywać na poziomie 70%."

[URL]http://www.terrarium.com.pl/zobacz/trachemys-scripta-elegans-zolw-czerwonolicy-176.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaiTheta']Kiedyś brała ode mnie boksera taka maniaczka żółwików i innych takich osobników, stworzyła fundację i pomagała żółwiom. Razem z Emi (bokserką) godzinami wpatrywały się w terraria, akwaria i podobne, właśnie do niej napisałam, może przyjmie Lolka.[/QUOTE]

No byloby super. Lolek świetne imię. Ja go po cichu nazwałam Mietek:)

zrobiłam mu też ogloszenie na portelu. zaraz wstawię jego (niby) zdjęcie i Agamasel trzy tysiące:eviltong: bardzo poproszę o sliczny banerek. Taki np pt. żółw woła o pomoc, albo co tam wymyślisz kreatywnego:) Txs:loveu:


Tylko czy to na pewno on? ma takie czerwone, bo nie jestem pewna teraz

oto zdjęcie Lolka na banerek
[IMG]http://www.faunaflora.com.pl/archiwum/2006/lipiec/zolw_1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Proszę:
[SIZE=1]Tu mi sie dostanie od Patyś, że nie wyśrodkowałam[/SIZE]
[IMG]http://img834.imageshack.us/img834/6688/beznazwyfdsfdsf.png[/IMG]

[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/4707/vcbce654.png[/IMG]

Coś ,,kreatywnego'':diabloti:
[IMG]http://img299.imageshack.us/img299/3666/fdsdsfsd.png[/IMG]

Mietek jest lepszy:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Aga, czemu uwaszawsz, że zaraz Ci się dostanie :D [policzymy się później :diabloti:]
Banerek śliczny! Rozmawiałam dziś z kolegą, któy sam posiada już od 8 lat swoje dwa żółwie, ale nie znajdzie miejsca dla jeszcze jednego podopiecznego :( JEdynie co może zaproponować to wskazówki dotyczące tymczasowego przechowywania go.
Może dla jego zdrowia, on powinien zamieszkać w terrarium? Tylko, że ono za małe :/

Link to comment
Share on other sites

dzwoniła chętna na żółwia....-już zapomniałam jak to jest rozmawiać z ludzmi chętnymi zaadoptować zwierzaka....

finał jest taki, że oczywisćie wszystko jest przygotowane, terrarium i grzałki, lampy, cuda...ale pani zapytana o adres, aby to wszystko sprawdzić...ehm.... zadzwoni pózniej....

płakać się chce, płakac nad tymi wszystkim zwierzakami.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła chętna na nietoperkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mieszka 50km od Elbląga:)

Marlena właśnie z nią rozmawia!! Yupiii!!!!! Z tego co slyszalam dom fajny, z ogrodem i maly wykastrowany piesek. Tylko trzeba omówic kwestię kwarantanny. Pani pytała także o sterylkę, ale o tym zadecyduje weterynarz, czy nietoperkowe serduszko jest na tyle ok, zeby ją ciachać:)

ale się cieszę:):):)

Link to comment
Share on other sites

Super artykuł! Mam nadzieję, że w niedziele to samo zostanie powiedziane w eterze! :) :D
Na stronie 5 nowych psów. Starzy bywalcy, ale jeszcze nie mieli Wieczorem powrzucam jeszcze kilka psiaków :) Robie sobie ewidencyjny spis psów :evil_lol: Na chwile obecną wyszło 56 psów do zawątkowania na stronie :-o mam co robić :D

Link to comment
Share on other sites

Bo pamiętam Patyś jak to kiedyś krzyczałaś, że coś tam nie jest wyśrodkowane:eviltong:

jeśli nie ma w co włożyć żółwia to ja mogę użyczyć akwarium, ale ono niezbyt duże jest a nie wiem ile ten żółw ma.

Patyś ja mam nadzieję, że nie tyle co zostanie powiedziane (bo na pewno zostanie) a żeby dotarło choć do jednego ludzia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Nietoperka już w nowym domu:multi::multi::multi:



edit: dzięki za spacer dziewczyny, moim się b. podobało, a Filip mówi, że następnym razem pójdzie tylko, jak znowu będzie Kajtek, bo chciał z nim coś omówić i nie zdązył....[/QUOTE]
Hahaha! Biedny Kajtuś. :D Maxio właśnie padł, bo my jeszcze przeszłyśmy się za Browar i tramwajem do domu pojechaliśmy. ;)
Myślę, że wszystkim psiakom się podobało... nawet Misi w pewnym sensie. ;p
I Simba miała swój 'pierwszy raz'. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patyś_']Super artykuł! Mam nadzieję, że w niedziele to samo zostanie powiedziane w eterze! :) :D
Na stronie 5 nowych psów. Starzy bywalcy, ale jeszcze nie mieli Wieczorem powrzucam jeszcze kilka psiaków :) Robie sobie ewidencyjny spis psów :evil_lol: Na chwile obecną wyszło 56 psów do zawątkowania na stronie :-o mam co robić :D[/QUOTE]

świetnie:) Większą szansę mają psy. Jeśli chcesz możesz napisać do portelu, powiedzieć, ze pracujesz teraz w schronisku i że prosisz o darmowe ogloszenia. Na pewno dostaniesz:) Zresztą nawet wolontariusze dostają, albo w ogóle ktokolwiek kto oglasza schroniskowe zwierzaki. Hop tez miala. Więc Ty tym bardziej dostaniesz:) Im więcej ogloszen tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...