Jump to content
Dogomania

Wyżłowe wyniki z wystaw oraz stawki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


chicken

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no tak, ale w sumie jak tak popatrzeć po Polskich wystawach to jak by chcieć jezdzic tylko do "znawców" to mało tych wystaw zostaje.
A np taki Hederek to pewno bedzie musiał troszke sie powłóczyc po polsce nim moze mu sie uda zrobic mł. ch. pl :D
ale wiesz Gosiu jak nie masz ochoty na ta wystawe to nie jedz :P wtedy mamy wieksze szanse :D bo nie da sie ukryc ze Jazzy jesli śliczniutka!!!
ale z drugiej strony miło bedzie pobiegac sobie przez 3 min za 120 zl w doborowym towarzystwie :)

Link to comment
Share on other sites

ale wiesz Ula,.. nawet jak jezdzisz do kogos kto kierunkowo nie specjalizuje sie w gr VII to mozesz byc swietnie oceniona i uslyszec wiele konkretnych wiadomosci i informacji. Przykladem takiego sedziego jest p.Boguslawa Szydlowicz-Polanczyk- swietnie ocenia, z duża kultura do czlowieka podchodzi.. jest surowa
Ale nawet wtedy zachowuje sie z kultura.
Poza tym, jesli jedziesz do czlowieka ktory jest od wsyztskiego, nie masz pojecia na co on zwroci uwage- w przypadku P. Borkowskiego- wszystko jest JEDNĄ WIELKĄ NIEWIADOMĄ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jula&czaga']no tak, ale w sumie jak tak popatrzeć po Polskich wystawach to jak by chcieć jezdzic tylko do "znawców" to mało tych wystaw zostaje.
A np taki Hederek to pewno bedzie musiał troszke sie powłóczyc po polsce nim moze mu sie uda zrobic mł. ch. pl :D
ale wiesz Gosiu jak nie masz ochoty na ta wystawe to nie jedz :P wtedy mamy wieksze szanse :D bo nie da sie ukryc ze Jazzy jesli śliczniutka!!!
ale z [B]drugiej strony miło bedzie pobiegac sobie przez 3 min za 120 zl w[/B] [B]doborowym towarzystwie[/B] :)[/quote]

:roflt::roflt:[B]Nieźle to ujęłaś...Myślisz,ze to bedę [U]AŻ [/U]3 minuty??:evil_lol:[/B]
[B]A co do znawców przyznaję rację, niestety.[/B]

[B]Chetnie ustapiłybyśmy wam miejsca, ale mamy z JAzzirką ten sam problem w kwestii Mł. Ch.-gdzies go trzeba skonczyc:evil_lol: [/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie miałam niestety okazji widzieć jak ocenia psy pani Polańczyk. Ale może kiedyś to nadrobimy :) to fakt, że wielu sędziom brakuje kultury a napewno lżej się przyjmuje słowa krytyki jesli padają one z ust kulturalnej osoby.
Gosiu to w takim razie będziemy walszyc i ringu ze soba :D o ml.ch :D
jestes w lepszej sytuacji bo biegniecie za nami wiec mozesz mi nogę podstawic :D
p. Borkowski ocenial w 2006 roku w Legionowie. Wteyd chyba rase wziela Dumka Iwony. a jesli chodzi o ocene to pamietam ze zszokowało mnie jego powiedzenie ze Czagut ma za dlugą kufe - bo co jak co ale kufa Czagulca to mi sie wydaje nawet ładna

Link to comment
Share on other sites

hehhe slowa krytyki sa czesto bardzo wartosciowe- o ile to jest zdrowa krytyka. czesto masz sytuacje tak niezrozumiale ze zastanawiasz sie o co tak wogole chodzi:P

Jest roznica gdy ktos Ci mowi, ze suka jest drobna, ze za mala, itd.. ze tamte lepsze- zwlaszcza ze byly lepsze- ale uslyszec ze to nie jest wyzel.. nie bylo mile.

Ja np od Pani Polanczyk uslyszalam, ze psa mam pieknego, ale pokazuje go fatalnie:) Wskazala jak go pokazywac- wiec takie slowa fajnie sie slyszy. Mysle ze wlasciciel psa ktoremu musiala dac niestety dobra, tez nie schodzilz ringu obrazony przez nia, poniewaz delikatnie mu wytlumaczyla swoja ocene.

Link to comment
Share on other sites

to fakt ze wtedy moje suczydło wzieło rase...fakt ze ten sedzia nie jest znawca rasy i tez nie podoba mi sie jak ocenia.... ale nie życze sobie żebyś w takim sposób podsumowywała "pracę" p.Borkowskiego... dla mnie jest oczywiste ze wymieniłaś zw.rasy po to by pokazać że owy sędzia bardzo się mylił przyznając ten tytuł mojej suce a nie innemu psu.jeżeli masz coś takiego na myśli to napisz mi to wprost bo nie znoszę takich podchodów....Sorry Ula ale ja tak to odbieram....

Link to comment
Share on other sites

eh Iwona... chyba zartujesz sobie. Wymienilam Dumke bo zwyciezyla bez zadnych podtekstow!!!
tym samym chialam pokazac ze moze ten sedzia preferuje wyzelki mocnej budowy i z fajnym wydajnym ruchem. pisalam to w pozytywnym znaczeniu - jesli cie niechcacy czymkolwiek urazilam to przepraszam.
Czaga np miala wtedy faze awersji wystawowej i wogole nie chiala biegac po ringu- wolala zwiewac lub czołgac sie.
Nie rozumiem wiec skad ten nagł twoj atak na moja wypowiedz?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny co jest????Co za kwasy???:angryy:
Wg mnie Ula była jedynie zaskoczona tym jak sędzia ocenił Czagę, tym ze przyczepił sie do Czagowej kufy, a nie tym ze Dumka stanęła na podium.
Obie suki raczej nie mają jakiś uchybień w budowie:loveu:
To ze pies staje na podium, czy tez uzyskuje drugą lokatę jest tak naprawdę zależne od gustu sędziego. Jeden lubi czarny deresz, drugi brązowy a jeszcze jakiś jednolite umaszczenie:p.

Ale z drugiej strony, jak pies na jednej z wystaw dostaje pierwsze miejsce, a na drugiej nie staje nawet na podium (ocena tych samych psow), to jest coś nie tak.

Link to comment
Share on other sites

wcale nie żartuję....hmmm akurat tu nie trafiłas:) bo dumka nie ma wydajnego ruchu ani nie jest mocnej budowy....wogole wg sedziego Borkowskiego to jest to "piękna suka w pozycji stojącej"-masakryczny tekst.... a atak stąd ze skoro wymieniamy tego sędziego w negatywach( bo w sumie na to zasluguje co do oceny wyzlaków i ich znajomości) to wypisujemy co nie trafnego wypisuje o wyzlakach i to naszych....i wygląda to tak jak napisałam w poprzednim poście....nie wymieniłaś tak jak w tym poście że p.Borkowski preferuje takie psy jak moja suka i dlatego dostala zw.rasy tylko w twoim poprzednim poście wypisałaś co źle napisał o Czadze.....więc skoro piszemy o nim jako o nie znającym się na rasie to jeżeli piszesz ze wybiera jakiegoś psa na zw.rasy to wypada wspomnieć że w tym wypadku nie masz na myśli złego wyboru, jak piszesz, tylko preferencje sędziego....bo ja to debrałam tak jak napisałam w poprzednim poście....

Link to comment
Share on other sites

Aniu nie widziałaś mojej suki na żywo więc nie widzisz jej uchybień.....ona ma ich bardzo dużo....

Gust gustem..to fakt....ale jednak wzorcem trzeba się kierować....wspomniany sędzia napisał też wiele rzeczy o mojej suce które są kompletną bzdurą...dlatego nie jest kompetentny i nie zna pferencji rasy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dumisiowa']Aniu nie widziałaś mojej suki na żywo więc nie widzisz jej uchybień.....ona ma ich bardzo dużo....

Gust gustem..to fakt....ale jednak wzorcem trzeba się kierować....wspomniany sędzia napisał też wiele rzeczy o mojej suce które są kompletną bzdurą...dlatego nie jest kompetentny i nie zna pferencji rasy...[/quote]

Iwona niestety na zywo nie widziałam, mam nadzieje, ze będzie jeszcze ku temu okazja, ale wywiad działa:evil_lol: i póki co to nie slyszałam jeszcze złego zdania na temat budowy Dumki.

A co ja mam powiedzieć jak będąc w Czarniejewie na wystawie, usłyszałam od jednego pana, że Zahra to nie jest ładna suka, z taka klatka to nadaje się ona tylko do kochania a nie do wystawiania, ze niby pod względem eksterieru jest beznadziejna.... tak się facet przechwalał swoimi psami a dostał ocenę bardzo dobrą, a moja Zahra wybitnie obiecującą co prawda w babikach ale jakby nie patrzeć to ocena najwyższa.

PS. Nie tylko ja usłyszlałam taką opinię na temat swojego psa, od jakiegoś przypadkowego dziadka, chyba niezbyt dobrze widzącego:evil_lol:, znawca się znalazł.

Link to comment
Share on other sites

A zupełnie fatalnie się człowiek czuje jak słyszy takie negatywne opinie na temat własnego psa, od hodowcy, od którego się owego psa nabyło:placz:
A wydawać by się mogła, ze ktoś taki powinien być wsparciem, ale niestety nie każdy jest taki jak Theogonia, że interesuje się losem szczeniaków

Link to comment
Share on other sites

"Dawno" mnie w tym temacie nie było, a tu już jakies klotnie przelecialy :mad::evil_lol:

Dziewczyny nie ma sie co klocic, to tylko wystawy...Na jednej się coś wygra, na drugiej nie :razz:, ja traktuje to z pewnym dystansem

A my ciągle tak rozmyślmy z katowicami i rozmyślamy... ostra konkurencja sie szykuje :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle, ze czas po prostu przestac albo rozmawiac w ten sposob, albo unikac podawania imion psa to sprawia przykrosc wlascicielom psow.
Zwlaszcza ze powrownywanie Czagi i Dumy jest bardzo nietrafne- reprezentuja dwa calkowicie rozne typy psow.


Poza tym mowcie co chcecie ale moje najpiekniejsze sa:P zwlaszcza miniaturkowa Amber:D


ps.. oczywiscie zartowałam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lafuma-82']A zupełnie fatalnie się człowiek czuje jak słyszy takie negatywne opinie na temat własnego psa, od hodowcy, od którego się owego psa nabyło:placz:
A wydawać by się mogła, ze ktoś taki powinien być wsparciem, ale niestety nie każdy jest taki jak Theogonia, że interesuje się losem szczeniaków[/quote]

Lafuma - lepiej nie nie pisac o hodowcach bo wywiad dziala ....
Niestety nie kazdy hodowca jest wsparciem szczegolnie w trudnych sytuacjach i problemach z psem ...:shake:

Coz nie kazdy hodowca ma kilka psow po ktorych jest w stanie objac ilosciowo szczeniaki i interesowac sie losami kazdego z osobna :razz:...

Tak, hodowla Theogona pod tym wzgledem naprawde jest godna pochwalenia, polecenia i nasladowania. Ale mamy tez i innch hodowcow, ktorzy na pewno beda podobnie troszczyc sie o maluszki w ktorych przyjscie na swiat wlozyli mase pracy, zaangazowania, troski i milosci ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...