Jump to content
Dogomania

Jaka karma


Impossiblee

Recommended Posts

Balbina, to ten psiaczek z avka czyli maluch? Nie rozważałaś przerzucenia go na domowe - mięso + warzywa, bez węglowodanów? Większość karm komercyjnych zawiera całkiem sporo węglowodanów, a to ponoć one najbardziej psy tuczą. Albo inaczej - wybierzesz karmę z mniejszą ilością białka i tłuszczu, no to siłą rzeczy będzie mieć więcej węglowodanów - coś za coś ale bilans musi się zgodzić.

Link to comment
Share on other sites

 

Tylko martwi mnie rozmaryn i tymianek, ostatnio otworzyłam maleńką próbkę innej karmy właśnie z tymiankiem i rozmarynem i zapach był nie do zniesienia, nie wiem jak w tym przypadku, jak kupisz podziel się info :)

Przyszły próbeczki Alpha spirit. Na początek otworzyłam multiproteinę.
Pies je :) Nie ma szału, ale je, więc jest dobrze jeśli chodzi o smakowitość - on nigdy nie tańcuje przy misce ani nie wycina żadnych hołubców do żarcia, za to potrafi niektóre jedzenie (niekoniecznie suche) zignorować kompletnie. Je albo nie je. To je.
Zapach taki normalny, jak karma. Nie wyczuwam tymianku ani rozmarynu.
 
Czy mu się nie znudzi to już raczej nie odpowiem, bo my sobie odpuścimy większe ilości tej karmy z przyczyn zupełnie subiektywnych i niezwiazanych ze smakiem. To jest po prostu karma sucha. Za mało się oczytałam w jej temacie. Na początek trafiłam na nią w sklepie, w którym była umieszczona pośród karm mokrych, razem z puszkami i trochę się tym zasugerowałam. Potem czytałam dwa czy trzy wpisy określające Alpha spirit jako karmę półwilgotną, więc wiedziałam, że to nie jedzenie typu karma z puszki. Niemniej określenie "półwilgotna" jest nadużyciem semantycznym słowa "pół" ;) Karma ma 22% wilgotności czyli raptem 12% więcej niż zwykłe suche karmy - powinnam była doczytać o tym w składzie, no ale nie doczytałam.
Mamy już sprawdzoną suchą i tę wezmę na urlop ale nie mogę tylko na niej bazować, bo mój pies mało pije - dlatego szukam czegoś mokrego. Bardziej mokrego niż Alpha spirit ;)
Mogę wrzucić fotkę chrupek Alpha S. jeśli to się komuś przyda.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Balbina, to ten psiaczek z avka czyli maluch? Nie rozważałaś przerzucenia go na domowe - mięso + warzywa, bez węglowodanów? Większość karm komercyjnych zawiera całkiem sporo węglowodanów, a to ponoć one najbardziej psy tuczą. Albo inaczej - wybierzesz karmę z mniejszą ilością białka i tłuszczu, no to siłą rzeczy będzie mieć więcej węglowodanów - coś za coś ale bilans musi się zgodzić.

Tak, tak, całe 4 kg psa ;) Z dość wrażliwym żołądkiem- niestety, ani BARF, ani gotowane się u nas nie sprawdziło- co chwilę były biegunki, wymioty, chyba ,że gotowałabym na bieżąco świeżutkie mięsko i tego samego dnia by je dostawał- wtedy tak, było OK, ale już rozmrażane czy przechowywane w lodówce 2 dni- rewolucje żołądkowe ;) Dlatego szukam jakiejś przyzwoitej karmy, bo jesteśmy na royalu(aż wstyd się przyznać...) od ok. roku, kiedy straciłam cierpliwość do eksperymentowania w psim żarciu. Teraz szukam znów, chciałabym coś o dobrym składzie, a wszystko jest takie udziwnione- a to jakaś lawenda, mięta, a to pieczone mięsko i już sama nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę stosunkowo proste składy karm. Jak mięso - to z jednego rodzaju zwierzaka ew. max dwóch. Jak wypełniacz, to najchętniej ziemniaki i na pewno nie zboże + .... . Jak zioła i inne dodatki - to nie za dużo i nie za blisko początku listy ze składem i niech wynika po co i na co one są, a nie że długa lista, bo to fajnie wygląda. Bez sztucznych konserwantów. Przy prostych składach - łatwiej ustalić co psu potencjalnie może nie pasować, z resztą proste składy mają w zamyśle wyeliminowanie potencjalnych czynników ryzyka.

Link to comment
Share on other sites

 

Przyszły próbeczki Alpha spirit. Na początek otworzyłam multiproteinę.
Pies je :) Nie ma szału, ale je, więc jest dobrze jeśli chodzi o smakowitość - on nigdy nie tańcuje przy misce ani nie wycina żadnych hołubców do żarcia, za to potrafi niektóre jedzenie (niekoniecznie suche) zignorować kompletnie. Je albo nie je. To je.
Zapach taki normalny, jak karma. Nie wyczuwam tymianku ani rozmarynu.
 
Czy mu się nie znudzi to już raczej nie odpowiem, bo my sobie odpuścimy większe ilości tej karmy z przyczyn zupełnie subiektywnych i niezwiazanych ze smakiem. To jest po prostu karma sucha. Za mało się oczytałam w jej temacie. Na początek trafiłam na nią w sklepie, w którym była umieszczona pośród karm mokrych, razem z puszkami i trochę się tym zasugerowałam. Potem czytałam dwa czy trzy wpisy określające Alpha spirit jako karmę półwilgotną, więc wiedziałam, że to nie jedzenie typu karma z puszki. Niemniej określenie "półwilgotna" jest nadużyciem semantycznym słowa "pół" ;) Karma ma 22% wilgotności czyli raptem 12% więcej niż zwykłe suche karmy - powinnam była doczytać o tym w składzie, no ale nie doczytałam.
Mamy już sprawdzoną suchą i tę wezmę na urlop ale nie mogę tylko na niej bazować, bo mój pies mało pije - dlatego szukam czegoś mokrego. Bardziej mokrego niż Alpha spirit ;)
Mogę wrzucić fotkę chrupek Alpha S. jeśli to się komuś przyda.

 

Chrupki podobne do karm tłoczonych na zimno, grunt, że pies chciał zajrzeć do miski zawsze to jakaś alternatywa na wyjazd.

 

U mnie masakra jedzeniowa, pies odmawia wszystkiego, chrupki, puszka, gotowane, po odrobaczaniu tak się porobiło :( już nie daję rady, dziś pszenną bułkę posmarowałam masłem i położyłam plastry szynki wiejskiej, udawałam, że to moje jedzenie i podstępem udało się no ale to na krótki czas takie żarcie. Macie jakieś wypróbowane preparaty na pobudzenie apetytu. jak nie przejdzie to jadę do veta na usg i pełne wyniki :(

Zamówiłam eukanubę intensinal na próbę 2 kg może trzeba coś delikatnego podać, mięsa gotowanego nawet tuz po ugotowaniu również nie chcę ani surowego.

Link to comment
Share on other sites

Chrupki podobne do karm tłoczonych na zimno, grunt, że pies chciał zajrzeć do miski zawsze to jakaś alternatywa na wyjazd.

 

U mnie masakra jedzeniowa, pies odmawia wszystkiego, chrupki, puszka, gotowane, po odrobaczaniu tak się porobiło :( już nie daję rady, dziś pszenną bułkę posmarowałam masłem i położyłam plastry szynki wiejskiej, udawałam, że to moje jedzenie i podstępem udało się no ale to na krótki czas takie żarcie. Macie jakieś wypróbowane preparaty na pobudzenie apetytu. jak nie przejdzie to jadę do veta na usg i pełne wyniki :(

Zamówiłam eukanubę intensinal na próbę 2 kg może trzeba coś delikatnego podać, mięsa gotowanego nawet tuz po ugotowaniu również nie chcę ani surowego.

Albo trzeba przeglodzić, bo się pieskowi w dupie poprzewracało ;) Ale u nas to samo, niedawno rosół z josera festival wchodził super, teraz nawet nie podchodzi do miski. Tacki z greenwood też już ma gdzieś. 

Link to comment
Share on other sites

Talia, możliwe, że to trochę przez ten upał w większości jednak przez tabletki odrobaczające na lamblie, dostawał je przez 5 dni końska dawka, to dużo, dostał biegunki przeokrutnej i od trzeciego dnia jadłowstręt :( biegunki przeszły jeść nadal nie chce. Być może ma problem z jelitami po tej biegunce, zawsze był taki delikatny byle co i sraka.

Gotuję mięsko z marchewką schłodziło się może się uda i zje.

 

Te tacki z greenwood, mają ładny zapach ??? mam suchą z indykiem i jagnięciną na szczęście kupiłam tylko po 2 kg z indykiem przed odrobaczeniem zjadł, a ta druga stoi i nawet jednego chrupa nie tknie. Nad joserą również się zastanawiam można kupić opakowania 1 kilogramowe, przy takim psie lepiej zapłacić za przesyłkę niż wydawać duży worek. Wcześniej bazowałam praktycznie na gotowanym to mu smakowało ech ...... chyba do veta trza i coś działać, samo nie przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Talia, możliwe, że to trochę przez ten upał w większości jednak przez tabletki odrobaczające na lamblie, dostawał je przez 5 dni końska dawka, to dużo, dostał biegunki przeokrutnej i od trzeciego dnia jadłowstręt :( biegunki przeszły jeść nadal nie chce. Być może ma problem z jelitami po tej biegunce, zawsze był taki delikatny byle co i sraka.

Gotuję mięsko z marchewką schłodziło się może się uda i zje.

 

Te tacki z greenwood, mają ładny zapach ??? mam suchą z indykiem i jagnięciną na szczęście kupiłam tylko po 2 kg z indykiem przed odrobaczeniem zjadł, a ta druga stoi i nawet jednego chrupa nie tknie. Nad joserą również się zastanawiam można kupić opakowania 1 kilogramowe, przy takim psie lepiej zapłacić za przesyłkę niż wydawać duży worek. Wcześniej bazowałam praktycznie na gotowanym to mu smakowało ech ...... chyba do veta trza i coś działać, samo nie przejdzie.

Greenwoods ma taki nawet fajny zapach, nie zalatuje taka typową konserwą. Rybna mocno pachnie rybką. Merida lubi Animonde w puszkach, a ta jakoś jej nie wchodzi. Za to Tina chętnie ją zjada. 

Josera jest dość popularna w sklepach zoologicznych, więc nawet stacjonarnie może uda Ci się dostać. Zaoferowałabym wysyłkę, ale nie wiem czy zdążymy, bo tylko jutro jestem tu, a we wtorek jedziemy do Torunia (tam mamy Boscha Plus ze pstrągiem, ale on nie jest taki apetyczny). 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za dobre chęci, zamówiłam  joserę tą dla wybredniaków, najmniejsze opakowanie jakie było 1,5 kg oraz mokrą karmę w pudełeczkach Renske z opisu karma super mięsna ma swoją cenę ale jakoś to wytrzymam, niech no tylko piesio odzyska apetyt. Zjadł udko z kurczaka z marchewką i małą bułeczkę, ucieszyło mnie to :)

Link to comment
Share on other sites

A jeśli chodzi o wilgotność to do czego można porównać? Do frolica np(nie miałam doczynienia z inną karmą półwilgotną)?

Nigdy nie miałam Frolica, nie umiem do niego porównać. Krokieciki są twarde i trochę się kruszą (w opakowaniu jest pył, okruszki). Mocno dociskając kciukiem do blatu można taki krokiet rozkruszyć, więc jest bardziej miękki niż zwykła sucha ale nie do tego stopnia, żeby był sprężysty.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...