Jump to content
Dogomania

Jaka karma


Impossiblee

Recommended Posts

Witam jestem właścicielem 2 msc suczki owczarka niemieckiego, waga juz 10 kg rośnie bardzo szybko wiec chce dobrać dobra sucha karmę chodzi mi o jakość teraz karmie ja purina dla szczeniąt dużej rasy. Zostawić ta karme czy wybrać coś lepszego jakosciowo

Link to comment
Share on other sites

Zmień - i to koniecznie. Ta karma to firmowany przez Purinę odpowiednik Pedigree / Chappi. Nie wiem, ile chcesz i możesz wydać. Ze średniej półki podobają mi się Josery, Brity, Planet Pet Society. Wyżej -  Acana, Farrado, Gosbi, Husse, Marp. Najwyżej - Orijen, ZiwiPeak, Canagan, Wolfsblut

Link to comment
Share on other sites

To nie aż tak mało. Można za to niezłą karmę kupić. Zerknę na cenniki i później się odezwę. A Purina... no cóż, ja bym psu niczego tej marki nie podała. Aflatoksyny z kukurydzy i tona niepotrzebnych wypełniaczy, zwłaszcza w tych najtańszych produktach. Beneful tego producenta miał ponoć doprowadzić do śmierci tysięcy psów - 4.000 właścicieli wytoczyły w USA o to proces producentowi. 

Link to comment
Share on other sites

Planet Pet Society dla psów dużych ras - od ok. 162 zł. za 15 kg. (Mówią mi sprzedawcy w zoologicznych, że bardzo chwalona przez właścicieli psów dużych ras, jeśli chodzi o tę półkę cenową; na labradorzych forach słychać, że ponoć dobrze działa na sierść. Są też bezzbożówki z wyższej półki).

Josera z wyższej linii Emotion - do 150 zł.

Farrado - 243 zł. za 12 kg.

Gosbi - 219 - 245 zł. za 15 kg.

Husse - 205 - 220 zł. za 15 kg., w zależności od wersji (dla dużych ras mają także jagnięcinę; kurczak do wyboru z ryżem lub ziemniakami).

Marp - w zależności od linii (naturalna lub holistyczna) - 185 - 249 zł. za 12 kg.

Link to comment
Share on other sites

A ja dla szczeniecia owczarka niemieckiego z doświadczenia polecę Symply Puppy Large Breed. 12 kg ok.200zl. Bezzbozowa oczywiscie no i co jest wazne u tej rasy, ma duuuze dodatki na stawy. Moja labradorka ktora jest alergiczka zjada ja z bardzo dobrym skutkiem ;) kupujemy tu www.kocimietka.pl

Link to comment
Share on other sites

Mnie akurat Josera nie przekonuje, ze względu na skład. Bo co z tego, że mączka mięsna jest na I miejscu, jak zaraz za nią stoją 2 lub 3 pozycje wypełniacza, typu ryż, kukurydza, etc. które jak się zsumuje to raczej na pewno przekroczą zawartość mączki mięsnej. No i pamiętam że moim psom niezbyt służyła. Wnoszę po kupach. No i drób często uczula. Ale obiektywnie stwierdzam, że się Josera rozwinęła (albo ja wczesniej byłam niedoinformowana), bo kojarzyłam tylko Festival, a widzę że jest całkiem sporo rodzajów. I dawkowanie całkiem niskie.

 

Ja ze swojego doświadczenia i dobrych znajomych polecam Wolfsblut, Marp, Lukullus, Doxneo i Alpha Spirit.

 

A co do wybierania karm, to warto jeszcze przeanalizować zawartość białka i tłuszczu i dostosować do aktywności psa, bo nie ma sensu pakować w mało aktywnego psa wysokobiałkowej i wysokotłuszczowej. Tak samo jak w psa aktywnej rasy, który nie ma zapewnionej wymaganej dawki ruchu. A różnice w zawartościach są znaczne. Ja na przykład nie mogę dawać Wolfsbluta z koniną bo mi na niej Furia za mocno chudnie (pies pracujący z szybką przemianą materii). I z tego samego powodu obawiam się Lukullusa, choć skład fajny a znajomym służy.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka jadła i polecam wolfsbluta (bardzo dobry, ale drogi i słabo dostępny), acanę rybną, ostatnio brit care z indykiem, ale jednak wracamy do acany, bo brit już się znudził, po drugie to wersja light, więc na lato acana będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

W cenie Acany Regional polecam tez spróbować MARP albo Farrado ;) A tansza do 200zl swietna jest karma Symply - na stronie producenta cena lekko zawyzona ale w sklepach internetowych to sie oplaca i naprawde super kafma, idealnie sprawdza sie u alergiczki labradorki ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam jestem właścicielem 2 msc suczki owczarka niemieckiego, waga juz 10 kg rośnie bardzo szybko wiec chce dobrać dobra sucha karmę chodzi mi o jakość teraz karmie ja purina dla szczeniąt dużej rasy. Zostawić ta karme czy wybrać coś lepszego jakosciowo

Mój kolega a zarazem nasz instruktor razem z ojcem od kilkudziesięciu laty prowadzą hodowlę ON-ków. W tym czasie wypróbowali dziesiątki karm. Z nich wszystkich stosują karmy Josera. Ja od czasu do czasu też jej daję swoim byczkom i jest oki. Przy ON-ku pamiętaj o jakiś suplach na stawy np. nasz Dolfos Forte, ArthroHA czy Bayera MegaFlex

Link to comment
Share on other sites

Karm bez zbóż jest sporo. Trzeba tylko wiedzieć, czego chce się w zamian, bo mogą to być ziemniaki, bataty, groch, fasola i inne strączkowe, lucerna... ;))) Akurat Acany mają chyba w większości rośliny strączkowe, np. Marp z linii Holistic bazuje na batatach, Planet Pet Society w bezzbożowych stosuje ziemniaki itp. itd. 

Link to comment
Share on other sites

Karm bez zbóż jest sporo. Trzeba tylko wiedzieć, czego chce się w zamian, bo mogą to być ziemniaki, bataty, groch, fasola i inne strączkowe, lucerna... ;))) Akurat Acany mają chyba w większości rośliny strączkowe, np. Marp z linii Holistic bazuje na batatach, Planet Pet Society w bezzbożowych stosuje ziemniaki itp. itd. 

A co jest Twoim zdaniem najlepsze dla psa, któremu ciężko jest przybrać na wadze? 

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam nadzieje ze arcana będzie dobrym wyborem za ta cene.

Polecam najpierw kupić mniejszy worek, albo na próbę w sklepie stacjonarnym. Moja starsza suka jadła Acane lata temu, kiedy stara wersja kosztowała chyba 125zł/15kg. Wtedy akurat wchodziły nowe wersje i bez zastanowienia zamówiłam worek acany sport. Niestety nie tolerowała jej zbyt dobrze, kupy były ogromne. Podobno dużo psów ma z tym problem przy acanie. Super karma, ale musisz sprawdzić czy Twojemu psu podpasuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...