Jump to content
Dogomania

Sharpek Ferdek vel Nico ma już nowy dom!


Jagoda

Recommended Posts

Pani Kowalska to prezes stowarzyszenia Animals.
Małgosia ze Stowarzyszenia Ogród Św. Franciszka z Tarnobrzegu powiedziała mi, że ta Pani sprawuje również nadzór nad schroniskiem i prosiła mnie o kontakt z nią.Ja tego nie wiem czy jest tak faktycznie,skoro Tiger twierdzi, że tak jest,czyli nadzoru nie ma, to tak jest - ale Pani Kowalska podczas rozmowy ze mną nie zaprzeczyła jak zapytałam ją, czy sprawuje nadzór nad schronem i co najważniejsze obiecała pomóc, bo stwierdziła, że taki ma obowiązek...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak caroolcia , teraz zajmij sie szukaniem mu nowego domu :crazyeye::diabloti:. czy ty wiesz ze pogryziony syn ostatniej wlascicielki to nie dziecko, baaa nawet nie 15-16 latek ,ale duzy dorosły mysle ze min. ok 20 letni chłopak ??? to nie pies który warknął na dziecko bo mu nadepneło na ogon ,ale pies atakujący na powaznie w wielu sytuacjach .

Link to comment
Share on other sites

odezwij się na dogo inaczej niz wszyscy a jush cie linczują ... szkoda słów :roll:... i woli walki o psa... z psami trudnymi trzeba ostroznie i przez baaardzo długi czas nie mozna sie spoufalać i pozwalać sobie na tyle na ile by sie pozwoliło z własnym psem, wychowywanym od szczeniaka, dobry specjalista i baaardzo dużo czasu potrafia sprawic cuda plus osoba, która o tego psa chce walczyć ... tyle takie moje zdanie ... gdybym była blizej mogłabym wiecej ...
były juz takie historie i skończyły się dobrze, ale byli tez na miejscu ludzie, którym bardzo zależało ...

Link to comment
Share on other sites

Bosheeeee...czytam i jestem w wielkim szoku!!! Jak można adoptowac psa i gdy tylko pojawił się jakis problem hop ot tak oddać go do schronu ??? ......
....................
Moje zdziwienie jest tym większe, gdyż tak się składa, ze sama 7 miesięcy temu adoptowałam shar peia , i to do tego z problemami z wzrokiem.Ale nie to jest najważniejsze, a fakt, że mam dwóch synów w wieku 13 i 11 lat, i w pierwszym tygodniu mój adoptowany szarpek zaatakował młodszego.
Nie był to pierwszy i ostatni raz, zdarzyło się jeszcze 2 razy, a mimo to nie poleciałam oddac go do schronu jak zabawki która nie spełnia oczekiwań.
Został!!!! ... a sprawa ataków, a własciwie prób dominacji została rozwiazana.
Każdy dorosły człowiek, który ma chociaz odrobinę pojęcia o psach , powinien zdawać sobie sprawę , ze próby ustalenia chierarchi w stadzie jest rzeczą naturalna, a wskazanie psu jego miejsca nie jest wcale sprawą trudna.

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze jedno.....zapomniałam dodać ze mój pupilek wcale nie jest spokonym psem!! ... Mimo ze wysterylizowany jest agresywny w stosunku do wszystkich psów i suk, bez wzgledu na wielkosc i wiek.Mało tego potrafi wykazywać również agresję kiedy pozwolimy mu na zbytnie rozbawienie się.
Tak czy inaczej, ponieważ mam doświadczenie z tego typu psem, smiem twierdzić, że uśpienie psa to nie jedyne rozwiązanie!!!! ... psiak powinien trafić do człowieka, który nie tylko będzie go kochał, ale który przede wszystkim zna psią psychikę. Wystarczy odpowiednie postępowanie i trochę cierpliwości aby pies stał się czyimś wiernym i kochajacym przyjacielem zamiast być skazanym na śmierć.!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam jeszcze raz cały wątek i powiem szczerze że nasz Ferdek tak naprawdę nie miał szansy zaklimatyzowac się w nowych domach :shake:

1)5.08 przybląkał się na budowę i niewiadomo co się z nim wcześniej
działo,gdzie mieszkał jakiego miał własciciela i co on z nim robił :shake:
2)15.08 został adoptowany przez P.Olę gdzie po 5-ciu dniach pobytu
dostał wpierdziel od mamy P.Oli za to ze nasikał na szafkę i wcale mu się nie dziwię że się do niej rzucił,a może zrobił to poprostu ze strachu ???
Przypominam że u P.Oli była też suka,której nie chciała pokazac bo ponoc agresywna :shake: Nie wydaje wam się to dziwne ?

3)8.09 Ferdek został adoptowany przez P.Anię z Lublina gdzie tez nie miał tej szansy by się przyzwyczaic do nowego otoczenia,nowych ludzi wszystko bylo nowe i obce to musiał byc dla niego ogromny stres nie uważacie ? A już szczytem było po 4 dniach pobytu w nowym domu brac psa na szkolenie gdzie są znowu obcy ludzie, inne psy itd:shake:
Jak myślicie jak to wszystko wpłynęlo na jego psychikę ?

Link to comment
Share on other sites

Margo i Sara to właśnie to gdyby trafił do ludzi z duzym doswiadczeniem plus OGROMNYM sapozaparciem byłoby OK - juz mielismy na dogo "agresywne" psy ktore pod okiem ludxi bardzo upartych i długim długim czasie stawały sie psami w pełni domowymi... dlatego tak tragicznie mi zal tego psiaka!!! A moze jeszcze jest dla niego szansa??

Link to comment
Share on other sites

Chyba mam zbyt miękkie serducho bo boli mnie fakt, ze ktoś chce go pobawić życia a ja nie mogę go wziaśc :( ... tym bardziej, ze nie wierzę że jest tak agresywny że nic się z tym nie da zrobic.
Mnie zajeło w sumie miesiąc zweryfikowanie pewnych nieładnych zachowań w u mojego adoptowanego zmarszczka. Oczywiście nie twierdzę że wszystkich ponieważ niestety agresywne reakcje na inne psy pozostała, ale Felek w domu zna swoje miejsce ( nie wspominam tu o miejscu na łózku ;) ) w stadzie.
I naprawdę jak czytałam jego perypetie z tymi ludźmi, bo zdecydowanie nie napiszę ze ludzi z nim , to przypomina mi się co my przeszlismy. przez pierwszy tydzień latanie na spacery co godzine, wypijanie wody z akwarium które stało na podłodze, a potem wielkie kałuze w przedpokoju, ze juz nie wspomne o atakach na mojego młodszego syna....a mimo to wystarczył niespełna miesiąc i teraz wszyscy są szczęśliwi.
Zastanawia mnie czemu ci ludzie nie dali takiej szansy Ferdkowi ????????
Pewnie teraz ciesza się , ze pozbyli się problemu jednakl nie wiedzą jak wiele tym samym stracili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margo001']Przeczytałam jeszcze raz cały wątek i powiem szczerze że nasz Ferdek tak naprawdę nie miał szansy zaklimatyzowac się w nowych domach :shake:

1)5.08 przybląkał się na budowę i niewiadomo co się z nim wcześniej
działo,gdzie mieszkał jakiego miał własciciela i co on z nim robił :shake:


[COLOR=Blue]ja domniemuję ze wlasciciel pozbyl sie go poniewaz np nie radzil sobie z jego agresją . mogło tak byc ? moglo .[/COLOR]

2)15.08 został adoptowany przez P.Olę gdzie po 5-ciu dniach pobytu
dostał wpierdziel od mamy P.Oli za to ze nasikał na szafkę i wcale mu się nie dziwię że się do niej rzucił,a może zrobił to poprostu ze strachu ???
Przypominam że u P.Oli była też suka,której nie chciała pokazac bo ponoc agresywna :shake: Nie wydaje wam się to dziwne ?

[COLOR=Blue]jesli ktos jest zaznajomiony ze specyfika rasy, ma psa trudnego i nawet wtedy uznaje ze tenże nico jest psem nie do zaakceptowania to dla mnie duzo znaczy . ja mam dwa psy , duze ,dorosłe , lekko chamskie jak to ONki , i zareczam ze kazdy nawet obcy ,kto je trzepnie w tylek bo cos robią nie tak (jesli przyjmujemy ze wersja którą przedstawiasz jest prawdziwa) zobaczy tylko uskakującego psa ,odsuwającego sie , a na pewno nie zeby i nie gryzienie . [/COLOR]

3)8.09 Ferdek został adoptowany przez P.Anię z Lublina gdzie tez nie miał tej szansy by się przyzwyczaic do nowego otoczenia,nowych ludzi wszystko bylo nowe i obce to musiał byc dla niego ogromny stres nie uważacie ? A już szczytem było po 4 dniach pobytu w nowym domu brac psa na szkolenie gdzie są znowu obcy ludzie, inne psy itd:shake:

[COLOR=Blue]mial szanse kolejną , mial od tej pani duzo serca , akceptację , mozna sie spodziewac ze pies w nowym miejscu ,z nową osobą , bedzie apatyczny, nie bedzie zwracal uwagi , moze brak apetytu , brak kontaktu wzrokowego ,ogólnie wyobcowanie , ale mysle ze przyjmowanie za oczywiste ze pies ma prawo gryźć bo trzeba skrecic w te a nie inną strone , bo nie podoba mu sie naprowadzanie smakołykiem na siad jest przesadą . poza tym duzym błędem mysle i o tym czesto pisza fachowcy ,jest przyznawanie psom z adopcji wybitnie luźnych zasad a w domu na początek , bo on taki biedny i nieszczesliwy. od początku nalezy wprowadzac zasady które ,,w tym domu" obowiązują . no i na koniec , ta pani nie przyszla wsadzic tego psa na krzeslo elektryczne bo tak mam wrazenie traktujesz szkolenie ,ona tam przyszla z prosbą o pomoc bo pies ich atakuje !!! a te obce psy to w wiekszosci szczeniaki które byly z boku , a ci ludzie to ich przerazeni wlasciciele którzy z trwogą w oczach patrzyli na to co pies wyprawia . [/COLOR]
Jak myślicie jak to wszystko wpłynęlo na jego psychikę ?[/quote]

[COLOR=Blue]ja mysle ze tak bardzo nie wpłynelo , bo tenpies ukszatłtowaną tak a nie inaczej juz posiada . owszem w rekach fachowca byc moze dałoby sie psa jako tako ustawic do wzglednie bezpiecznej egzystencji na codzien . ale takiego nie ma chyba pod ręką ,który by adopotowal tego psa .[/COLOR]
[COLOR=Blue]wiec albo mozna pozwolic by wpadl w przypadkowe rece zapewniając ze na pewno sie odwdzieczy i pokocha i bla bla bla . albo pomóc mu odejsc . gadaniem o sercu ,mozliwosciach wlasnych ,dokonaniach nic nie zdziala nikt. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pomóc odejśc???? Przepraszam, ale nie podzoielam zdania , iż zdrowego psa należy uśpić tylko dlatego , ze nie okazał się taka zabaweczką dla ludzi jak ją sobie wymarzyli. Ratowane i leczone sa psy schorowane, poturbowane, okaleczone, często wręcz bedące jedną noga na tamtym swiecie za wszelka cenę trzymane przy zyciu... a tu ?? .... nagle czytam ze nalezy uśpić zdrowego i pięknego psa jedynie o silnym charakterze tak naprawdę tylko dlatego, ze jacyś przypadkowi ludzie adoptowali go jako "przytulankę z telewizyjnych reklam" i zamiast najpierw zasięgnąc jakichkolwiek informacji o rasie i spróbowac pokonac problemy pozbyli się jak niepotrzebnej rzeczy...jak zabawki która nie spełniła oczekiwań.
To naprawdę żałosne :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...