Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='florance'][quote name='Mek']
a już myslałem , że Cie zasypało.[/quote]

Myślałeś o mnie???

:lol: :evilbat: :lol:[/quote]

Tak jak tylko ousłyszałem w wiadomoscizch , ze zawaliła sie jakaś rudera w Łodzi oto od razu pomyslałem , ze to pewnie ten Twój nowy dom ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek'][quote name='florance'][quote name='Mek']
a już myslałem , że Cie zasypało.[/quote]

Myślałeś o mnie???

:lol: :evilbat: :lol:[/quote]

Tak jak tylko ousłyszałem w wiadomoscizch , ze zawaliła sie jakaś rudera w Łodzi oto od razu pomyslałem , ze to pewnie ten Twój nowy dom ;)[/quote]

ha ha ha :roll:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!! :P
długo mnie tu nie było, ale juz nadrobiłam zaległości bo starałam się czytac w miarę systematycznie :)

Przede wszystkim ogromniaste gratulacje dla Berry, Bengi, Dengisława, Iceflower, Uniego, Wiktorka, Mafii, Wania, Kenziego (i przepraszam jeśli o kimś zapomniałam.. :wink: )!! :angel: :angel: :angel: :drinking: :P
:laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote]No szkoda,ze do warszawy nie jedziesz,przyszlabym Ci z moja Maryska pokibicowac [/quote]
ogromna szkoda, ale w przyszłym roku chćby sie świat walił mistrzostw NIe PRzepuszcze ~!!!!!!!!! a mpoze to i dobrze bo mam zmaiar bardziej sie jescze koncentrowac na treningach i prztpilnowac zeby za rok juz "coś" zaprezentowac.

i ja równiez gratuluje wszystkim za wszystkei zwycieztwa, tytuły i wystawy, wybaczcie ze nie wuemianiam imiennie ale mogłabym kogos pominąć czego bym bardzo nie chciała bo tyl tutaj wspaniałych cukcesów nazbieraliscie ze o pomyłke nie trudno!!!

a tym upale rzeczywiscie nie da sie nic robic... a o nauce juz nie wspomne na szczescie dzisiaj onliczyłam ze dzieki 4-ro dniowej wycieczce do Pragi zostało nam do konferencji... 10 dni chdozenia do szkoły!!! juppi!!!! mam nadzieje ze jakos to przezyje:) i juz nie moge sie doczekac krótkiej siersci Deniska bo zarasta mi z dnia na dzien bardzuiej ale bedzie lepsza metamorfoza:) nawet mu pupki i główki nie podgalam żeby już wszystko Agatka mu pięknie zrobiłą i poprawiła moje błędy:))

coraz czesciej cwicze teraz z Deniskiem to posłuszenstwo (ech zaraziłam sie od dorotak i romas;)) i idzie nam całkiem nieźle (poczyweiscie cwiczymy po 19 bo w upale to on tylko waruj umie!!), ale ciezko z chodzeniem przy nodze prosze pomóżcie!! bo on jest taki ze nie ciągnie ani nie wyprzedza mnie a... zostaje z tyłu.... - leniuch mały... jak jest nasmyczy to jescze czuje jakis impuls od smczy i idzie w maire równo na długiej, ale sie na mnie nie patrzy mimo iz mam smakołyk to patrzysei kilka kroków na niego a potem "zapomina" i idzie normlanie z głowa do przodu albo w dół (a mi sie ta podoba taki zapatrzony psiak) a jak jest bez smyczy to mówie noga jak ruszamy a on rusza dopiero jak ja zrobie pierwszy krok i juz tak zostaje jeden krok za mną tak ze głowe ma na wysokosci mojej łydki a nie bark:)) idzie ładnie, blisko.. ale z tyłu!!!:((

Link to comment
Share on other sites

Madziorka ! Nie widzialam sytuacji to trudno powiedziec ale zwroce Twoja uwage ,ze chodzenie przy nodze prezentowane na zawodach nie jest tym samym co chodzenie przy nodze/na luznej smyczy na codzien.Pies nie moze na codzien chodzic z glowa na bok ,gapiac sie na wlasciciela :lol:
Dlatego takiego chodzenia sportowego uczy sie stopniowo i nie miesza sie tych spraw.Spacer to spacer ,co nie znaczy ,ze pies nie moze utrzymywac luznej smyczy.
Moze cwicz tylko po kilka krokow ,dwa kroki, nagroda ,zabawa.Za chwile trzy kroki ,nagroda ,zabawa.Piec krokow ,nagorda ,zabawa.Potem cofnij sie do dwoch krokow i tak do przodu i znienacka powrot do malej ilosc kroczkow.I zabawa jako srodek do rozbawienia ,nakrecenia psa.Moze traktuj to bardziej jako etap " pies ma isc patrzac na mnie 10 krokow" i do tego etapu dobijaj a potem stopniowo bedziesz to wydluzac.Ale raczej nie polecam Ci wymagania tego od psa na codzien kiedy idziecie na siku:-)
Chodzenie z tylu jest czesto wynikiem oduczania psa ciagniecia ,choc oczywiscie nie wiem jak bylo u Was.Moze zachec go zabawka i nagrodz bardzo ,bardzo jak zrobi choc krok w prawidlowej pozycji.
Moze on nie lubi tego cwiczenia ,bo jest nudne albo przykre albo nie rozumie o co chodzi.Moze za duze kroki stawiasz.A cieszysz sie ,klaszczesz w rece ,rzucasz mu znienacka pilke w czasie tego marszu?
Ja biore pilke /kijek pod pache(lewa) , wolam psa do nogi ,podaje komende "rownaj" i ruszam z kopyta jednoczesnie rzucajac energicznie zabawke.Czasem rzucam po pierwszym kroku ,czasem po dziesiatym ,roznie.To wzmaga koncentracje Zuzi i chec do rownego ustawienia przy nodze ,bo tylko jak sie dobrze ustawi dostanie zabawke i w pore zauwazy rzut.Czasem pierwsza podbiegam i lapie zabawke zanim ona dobiegnie,jesli jest powolna.
Moze wiecej luzu Wam trzeba :-)
Ja zawsze najpierw cwicze bez smyczy a ze smycza bardzo rzadko,bo jak pies umie bez to z mu latwo pojdzie.

Link to comment
Share on other sites

a mi juz dziala :angel: :angel: :angel: :angel:
sluchajcie HELP mam jakiegos wirusa-myszka mi swiruje i czesto sie blokuje dopiero jak wylacze listwe i wlacze to dziala, ale takie wylaczanie dla kompa chyba szkodliwe:((((

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...