Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

U nas zagrożenie pożarowe wzrasta do tego stopnia, że dziś dostaliśmy wszyscy w naszym regionie kto ma tel kom sms'a o całkowitym zakazie rozpalania ognia....więc nawet grilla w ogródku nie możesz rozpalić, chyba, że ktoś ma gazowy. A my właśnie się do znajomych wybieramy i miał być grill.. no i teraz musimy improwizować by jakieś żarełko na szybko zrobić bez używania grilla :) miesko pewnie zrobimy w piekarniku, do tego jakąs sałateczkę i będzie git :) 

Link to comment
Share on other sites

Słydzałam, że w Hiszpanii jest zimniej niż w Norwegii, świat się przewrócił do góry nogami.

U mnie też ponad 30 stopni wiec jak w domu mam 5 stopni mniej to i tak dobrze. Psy leżą zdechłe i tylko się przekladają z miejsca na miejsce. Moja staruch wczoraj skończyła 13 lat co na rottkę jest niezłym rekordem. Z moich rottkow żyje najdłużej.

Link to comment
Share on other sites

No to wszystkiego najlepszego dla seniorki! Piękny wiek! :)

My właśnie wróciliśmy od znajomych. Grilla jednak za domem po cichutku rozpaliliśmy i było super. Jutro może uda sie skoczyć z tymi samymi osobami na nockę, pod namiot bo mają fajną miejscówkę nad ślicznym jeziorem. Zobaczymy.

Dziś hodowczyni Quincy opublikowała post na FB, że już dzieci z miotu Q pojechały w świat do nowych domków. Została tylko moja Quincy i Quentin. Eh...

Link to comment
Share on other sites

A jaka ona narwana! Nie usiedzi spokojnie 5 minut. Jest mega aktywna! Pływa, skacze, biega, podgryza, psoci i tak przez cały dzień!

Byliśmy  w weekend znowu na biwaku... moje psy i Java no i jej opiekunowie plus brat koleżanki.... także fajna ekipa.. miejscówka fantastyczna - ogromne jezioro z ciepłą wodą! Wypływaliśmy się za wszystkie czasy.... przepływaliśmy na pobliskie wysepki więc nudno nie było. Okoliczności przyrody fantastyczne tylko ciągle mamy bardzo wysokie zagrożenie pożarowe i jest zakaz rozpalania jakiegokolwiek ognia ale i tak  malutkie ognisko rozpaliliśmy i trzymaliśmy lekki płomyk przez 3-4 godzinki. To nic, że gdyby ktoś nas zgłosił to mielibyśmy spory mandat do zapłacenia.. na szczęście nikt nas nie widział. 

Zdjęć jest sporo... jak zawsze... ale i tak zacznę od zdjęć z wczoraj mojej Quincy, a potem już będę lecieć z fotami z biwaku..

Quincy rośnie sobie radośnie u boku Quentina. Pyszczek jej wysmuklał i się wydłużył... no i uszy zaczynają się podnosić! Quentinowi już stoją!

 

 

IMG_7002 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7006 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7007 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7009 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7011 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7012 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7015 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7016 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7021 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7024 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7026 quincy żółta 8 tygodni.jpg

IMG_7027 quincy żółta 8 tygodni.jpg

Link to comment
Share on other sites

koniec części pierwszej. Jutro będzie więcej.... :) Lecę spać bo padam na pysk a jutro znowu nadgodziny będę dłubać e pracy, także wrócę do domu po 18... muszę się wyspać. Bartek dziś pojechał do Stavanger na łamanie nosa i sama jestem przez kilka dni. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Patikujek napisał:

Ale maluszek ci się ładnie wybarwia! Coś mi się zdaje, że ona końcowo wcale taka znów ciemno-wilczasta nie będzie

Czort ją wie, dziś po pracy przelecę kilka galerii u Kasi i zorientuję się jak wyglądały szczenięta wilczaste z innych miotów w tym wieku i zobaczymy jakie rokowania, ale mnie się póki co wydaje, ze zapowiada się na ciemniejszą niż zazwyczaj, bo np ma nadal ciemne łapy, a u innych zaobserwowałam, że mocno te łapy żółkną z wiekiem a jej się utrzymują ciemne.... no nic - zobaczymy :) 

9 godzin temu, *Magda* napisał:

Witam po długiej przerwie ;)

Również Cię witam Kochana! Ale masz zaległości :P :)

Link to comment
Share on other sites

Jakoś mi to weszło w krew ...

żeby nie być gołosłowną.... ciąg dalszy zdjęć z biwaku. Tym razem więcej Maszki bo aktywna była.... bo poranek i śniadanie.... Hiro troche się bawił z Javą, ... oczywiście za nią nie miał szans nadążyć... on pół obrotu ona 10.... była tak szybka, że wszystko uchodziło jej na sucho... gryzienie, skakanie, przebieganie pod jego brzuchem... zanim on sie połapał o co chodzi to ona juz była 20 metrow dalej i szykowała sie do kolejnego ataku... nie miał szans... finalnie wyglądało to tak, że on stał a ta go napierdzielała i biegała w koło niego ciagle do niego doskakując i  coś mu robiąc.... a że on generalnie raczej się do niej zalecał, więc zanim się połapał, że ona z czymś przegieła to była zbyt daleko bo zaoponować :D tylko jak było żarcie to już Javka nie była taka fajna i potrafił na nią ryknąć basowym warkiem, że młoda odskakiwała z przestrachem w oczach. Oczywiście Masza cały czas traktowała młodą mocno z góry i raz młoda ją zbagatelizowała i dostała od Maszy zębami po karku... potem juz nie próbowała bawić się Maszą... :) wszak Masza nie służy do zabawy... co innego Hiro :D 

DSC_0605.JPG

DSC_0609.JPG

DSC_0615.JPG

DSC_0620.JPG

DSC_0633.JPG

DSC_0634.JPG

DSC_0644.JPG

DSC_0649.JPG

DSC_0651.JPG

DSC_0652.JPG

DSC_0663.JPG

DSC_0665.JPG

DSC_0666.JPG

DSC_0667.JPG

DSC_0670.JPG

DSC_0677.JPG

DSC_0681.JPG

DSC_0685.JPG

DSC_0695.JPG

DSC_0697.JPG

DSC_0698.JPG

DSC_0705.JPG

DSC_0713.JPG

DSC_0716.JPG

DSC_0721.JPG

Link to comment
Share on other sites

szybka akcja z patykiem w wodzie.... Tu udało się Hiro by jego było na górze... Java niby szybciej do niego dopłynęła ale jak dopadł go Hiro to Javka poszła pod wodę i straciła trochę rezonu. Chociaż na chwilę i potem Hiro już nie pozwolił sobie odebrać kija! :) wszystko oczywiście trwało kilkanaście sekund :)

DSC_0003.JPG

DSC_0009.JPG

DSC_0017.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0032.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0035.JPG

DSC_0036.JPG

DSC_0037.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0039.JPG

DSC_0041.JPG

DSC_0047.JPG

DSC_0048.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0055.JPG

DSC_0056.JPG

DSC_0060.JPG

Link to comment
Share on other sites

4 i 5 zdjęcie od końca jest bardzo ciekawe kolorystycznie: tam gdzie jest Hiro woda jest ciemna, a tam gdzie Java woda przybiera pomarańczowy kolor. Kolory psów zgrały się z kolorem wody. Fajny gradient się ułożył :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...