Jump to content
Dogomania

Ignorowanie psiaka wywołuje frustrację


REVOLUTION

Recommended Posts

Tak, startuje, ale w dosc niszowej konkurencji (ratownictwo), i traktuje to jako zabawo-trening. Własne psy szkolę tylko pod ratownictwo, stąd ideałem dla mnie jest pies chcący współpracować i przedkładający zabawę z człowiekiem ponad wszystko.
Edit. Tu jest sporo osób z dużą wiedzą, niektóre z ogromną wiedzą :) zawodników, szkoleniowców, sędziów, hodowców. Rzecz w tym, żeby się zorientować, kto wie o czym mówi, a kto daje się ponieść wyobraźni.

Link to comment
Share on other sites

"uważam że jako wspólne polowanie lepsze jest szukanie zguby, jak pisałaś psiak znajduje rzecz, za to dostaje nagrodę od właściciela, w aporcie największa nagroda odbierana jest z dala od właściciela"

 

 

"Wiele musisz się jeszcze nauczyć, mój młody padawanie!'"

 

 

Cavecanem - jednak odkorkuję tę flaszkę... (ale na razie bez tulipanków, he he).

Link to comment
Share on other sites

Berek, mam świadomość, że jeszcze dużo muszę się nauczyć, człowiek uczy się całe życie, nie wiem czy kiedykolwiek powiem:wiem wszystko, lubię się uczyć. dzięki za dyskusję.

Wilczyca jeśli chodzi o spacery wolę dłuższe ok.1h do 2h(po dłuższych psiak z przemęczenia jest pobudzony) bo lubię chodzić daleko, w nowe miejsce, 30 min to dojdę już w znane dobrze psiakowi miejsca i psinka nawet nie poczuje że była na spacerze:)

Link to comment
Share on other sites

http://pieskumpel.blogspot.com/2013/10/znane-i-lubiane-rozrywki-ale-czy.html
może teraz?
oczywiście, cavecanem masz rację, każdy pies jest inny, ja lubię jednak pytać o opinie inne osoby
a u mnie z tymi myszami chodzi o pasje-kopanie dziur i szukanie myszy, to coś jak aport-mój pisak to lubi, więc spełniam tą pasję, ale oczywiście pod kontrolą, traktuje to jako nagrodę za pracę ze mną, bo dla niej to lepsza nagroda niż smakołyk
ja nie wybieram się z moim psem na żadne zawody, konkursy-takiego psa szkoli się inaczej, uwielbiam spędzać z nią czas, przykro mi gdy ktoś twierdzi że próbuje zrobić ze swojego psa flegmatyka, to nie prawda, czy wiecie jednak że pobudzenie jest niezdrowe dla psa? w tym temacie wiem dużo, bo bardzo się tym interesuję i tu polecam Alicję Milewską i jej bloga, może ja też się do czegoś przydam i wzbogacę Waszą wiedzę o jakieś nowe wiadomości



Przez przypadek znalazlam to:
"Pies jest ze schroniska, ale przypuszczam, że ma coś z psiaków norowców-uwielbia kopac, łapać myszy, niestety często zanim zareaguje zdarza się jej zagryźc mysz. Często się nia bawi, potem zagryza. Ciężko odebrać jakos tą mysz:( Jak do tego nie dopuszczac, a jednoczesnie spełniać pasję kopania? Wykopac dół, ukryć zabawkę, najpierw na oczach psiaka?
Mój tata hoduje gołębie i boje się, ze może zacząc je atakować. Nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi:("
Źrodło: http://www.szkoleniepsow.fora.pl/szczeniaki,3/pies-zagryza-myszy,12417.html

Naprawde sadzisz, ze polowanie na myszy to dobra nagroda, i ze jest pod twoja kontrola? I ze to ci nic a nic nie przeszkadza?
Link to comment
Share on other sites

Właśnie między innymi dzięki Wam: Berek, cavecanem, teraz trochę zastanowiłam się nad moim myśleniem. Macie racje, nie miałam tego pod kontrolą, tak mi się tylko zdawało. Teraz nagrody pochodza ode mnie, przeczytałam jak powinien wyglądac aport i taki ćwiczę. Stosuje kontrole środowiska, znaczy komenda patrz na mnie, zanim psiak obwącha krzaczek. Kopać nie pozwalam ani łapać myszy. Pracy z psem jest coraz więcej, ale powoli, pozwalam sporo na swobodne wąchanie-to naprawdę dobrze działą na mojego psa:). Wczoraj wybrałam się z psiakiem na dworzec i padła na ponad 4 godziny, nie zaczepiała. Także macie rację, przede wszystkim ćwiczenia, wtedy psiak nie ma siły zaczepiać.

Dziękuje, skorzystałam także z porady mniej Internetu, dobrze to na mnie wpłynęło. Teraz jestem wdzięczna, ze szczerze wyraziłyście swoje opinie.

I przy okazji wesołych świąt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...