Jump to content
Dogomania

Książę Bulbo odszedł za TM :( Bardzo dziękujemy kochanej Hope za piękny ostatni okres życia dziadeczka! PROSIMY O DEKLARACJE DLA NASTĘPNEGO STARUSZKA!


Zosia123

Recommended Posts

Uwaga!!!  :)

Książę Bulbo dzisiaj opuścił schronisko i przebywa w domu tymczasowym u Hope, która zgodziła się go wziąć jedynie za opłaty weterynaryjne i na karmę. Dlatego bardzo proszę kochanych deklarowiczów o wpłaty!

Bardzo dziękuję Fundacji Dwa plus Cztery za udostępnienie konta dla Bulbo!!! <3

 

Fundacja Dwa plus Cztery

35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
numer w formacie IBAN z przodu PL
Kod SWIFT/BIC AGRIPLPR

Agricole Bank Polska

Z dopiskiem „Datek na cele statutowe fundacji - dla BULBO”

plus ewentualnie nick z Dogomanii 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Taki tekst napisała Szira jakiś czas temu. Niestety Bulbo nadal jest w złym stanie, nie tyje, jego tylne łapy się rozjeżdżają. Bardzo pilnie potrzebny jest dom, bo w warunkach schroniskowych on nie dojdzie do siebie!!!

 

 

Był sobie taki psiak w schronisku... Nazywałyśmy go Książę Bulbo. Mieszkał sobie niezauważony od 2012 roku. Średnio-duży, gruby, silny pies. Przyjazny, miły, choć pewnie mało urodziwy dla przeciętnego poszukiwacza psa. I tak w lutym tego roku "uśmiechnęło się" do Księcia Bulbo "szczęście" - został adoptowany. No super, opuścił schronisko i "poszedł" do domu. Chciałoby się powiedzieć "szczęściarz" :(
Ale nie łudźcie się to nie jest historia z happy endem:(
W listopadzie 2014 r. Książę Bulbo został znaleziony i przyprowadzony do schroniska. Obraz nędzy i rozpaczy. Skrajnie wychudzony, ledwo trzymający się na nogach, megasmutny pies.
Pies musiał być głodzony przez ok 3,4 miesiące, albo dostawał tylko tyle jedzenia żeby nie umrzeć z głodu:( Mimo leczenia Bulbo w dalszym ciągu ma problemy z tylnymi łapami, nie ma nad nimi pełnej kontroli, plączą mu się, potyka się o nie - najprawdopodobniej już nigdy nie będzie w pełni sprawnym psem:(
Co tu więcej można dodać. 
Czy tak powinien wyglądać pies "uratowany" ze schroniska, po 10 miesiącach w nowym domu????? Co on tam przeszedł? Strach myśleć!!! Nie trzeba dodawać, że nikt go nie szukał. Zabawka się zużyła.

------------------------------------------------------------------

 

Deklaracje:

Magda Ć. 50 zł miesięcznie

Zosia 50 zł miesięcznie

osoba anonimowa 50 zł miesięcznie

Mysiakowa 100 zł jednorazowo plus 30 zł miesięcznie

Szira 10 zł miesięcznie

sunia2000 10 zł miesięcznie

Anka K. 50 zł miesięcznie

Ania M. z FB 50 zł miesięcznie

Razem:

300 zł miesięcznie

100 zł jednorazowo

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

Wpłaty

482,54 po Zefirku [*] http://www.dogomania.com/forum/topic/114243-zefir-za-tm/

509 zł po Kirze [*] http://www.dogomania.com/forum/topic/143510-babulinka-kira-za-tm/page-5

50 Anna S.

50 Małgorzata J.-R.

50 Magda Ć-P.

50 Hanna Olga B.

130 Mysiakowa

20 Szira

100 Zosia

50 Magda Ć.-P.

30 Mysiakowa

20 Magdalena J.

478 Hundefreunde Ich will leben e.V.

10 sunia2000

20 Szira

30 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

100 Anna S.

20 Szira

10 sunia2000

30 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

30 Danuta R.

50 Zosia

20 Szira

10 sunia2000

30 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

50 Szira

10 sunia2000

30 mysiakowa

50 Zosia

50 Magda Ć-P

20 Szira

10 sunia2000

30 Mysiakowa

50 Magda Ć-P

50 Zosia

20 Szira

10 Sunia2000

30 Mysiakowa

50 Magda Ć-P

34 Alicja K.

50 Zosia

20 Szira

10 sunia2000

30 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

50 Zosia

20 Szira

Październik 2015:

10 sunia2000

30 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

300 Anka K.

50 Zosia

20 Szira

10 sunia2000

Listopad 2015:

30 Mysiakowa

50 Beti-Buba

50 Magda Ć.-P.

20 Szira

Grudzień 2015:

152,95 sunia2000

20 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

20 Szira

10 sunia2000

150 Zosia (zakup karmy)

 

Styczeń 2016:

30 Mysiakowa

50 Magda Ć.-P.

20 Szira

 

Luty 2016:

10 sunia2000

50 Magda Ć.-P.

20 Szira

 

Marzec 2016:

50 Magda Ć-P

60 Mysiakowa

10 sunia2000

20 Szira

50 Magda Ć-P

 

Kwiecień 2016:

10 sunia2000

30 mysiakowa

50 Magda Ć-P

20 Szira

 

Maj 2016:

20 Szira

50 Magda Ć-P

30 mysiakowa

 

Razem wpłaty: 4866,49 zł

 

 

Wydatki:

80 zł leki

233,77 zł leki

247 zł karma

478 zł weterynarz (dr Niedzielski)

80 zł karma

164 zł karma

85 zł Scanodyl

204,26 leki

168,12 karma Bosch senior x 2

150 karma Bosch senior x 2 (to za moje, zamiast 3-krotnej wpłaty)

156,24 karma Bosch Active x 2 (luty 2016)

175 zł  badanie krwi moczu, USG,leki, obciecie pazurow (luty 2016)

Razem wydatki: 2221,39 zł

 

 

 

SALDO: 2645,10 zł

Link to comment
Share on other sites

Kochani, Bulbo mógłby pojechać do hoteliku, ale tylko do kojca. Mamy miejsce w sprawdzonym hotelu za 300 zł miesięcznie z karmą, bez opłat wet. (jest to hotel Tymczasik, mam tam aktualnie 3 psy - Ramzesa, Sylwestra i Aresa). Zatem mógłby pojechać powiedzmy w marcu, jak zrobi się cieplej. Ale jego łapy tyle nie zaczekają, w sumie nie wiem, czy cały Bulbo tyle zaczeka... :(  Bardzo potrzebny jest dom tymczasowy, który przetrzymałby psa do wiosny, kiedy już będzie mógł pojechać do hotelu. W domu tymczasowym można by go już leczyć i rehabilitować. Bardzo proszę pomyśleć, czy ktoś mógłby przetrzymać psa 2 miesiące!

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze skopiuję z FB

 

Przyjazny i zupełnie nieagresywny do ludzi, teraz megasmutny raczej, ale ma takie chwile na spacerze, jak się do niego mówi i cieszy to chciałby biegać i merda radośnie ogonem. Ładnie chodzi na smyczy, wie że spacer służy do sikania i koopania. Nie jest to typ rozrabiaki, tylko spokojny stateczny pies. Pewnie gdyby był w domu to większość czasu spędzałby na spaniu. Teraz to jest to pies na krótkie spacery. Do kotów nie jest tak całkiem sprawdzony, ale ostatnio obszczekał jednego, który siedział po drugiej stronie płotu, ale przy tym merdał ogonem, więc do końca nie jestem przekonana czy do kotów jest nastawiony negatywnie czy raczej dla sportu by pogonił, ale bez robienia krzywdy. Przed "adopcją" był w boksie z innymi 1-2 psami i nie sprawiał problemów, nie było tam bójek. Choć wiadomo, że w domu jak ma się swojego własnego człowieka może być trochę inaczej, ale jak pojawi się jakiś konkretny dom to można to sprawdzić. Co jeszcze mogę powiedzieć? Miło, że ktoś w końcu o o to pyta:)

Link to comment
Share on other sites

Do ludzi jest super, cieszy się i mimo choroby próbuje bawić. Do psów ogólnie też, ale podobno potrafi się postawić. Czyli chyba lepiej żeby mieszkał z suczką.

No ale chyba nie taka zołzowatą jak moja, co to nawet przyjaznego Emira terierfanki w jego własnym domu potrafi pogonić, gdy on za blisko do mnie podejdzie. Niestety

Link to comment
Share on other sites

Miałysmy 2 miejsca na oku to cicho siedziałyśmy bo nie chciałysmy zapeszyć, ale okazalo się że dooop....zbita - oba miejsca nie wypaliły więc znowu jesteśmy z niczym i Bulbo nadal nie ma żadnych widoków na swój kąt:(

Zazwyczaj brakuje pieniędzy a tu jest wręcz przeciwnie:(

Link to comment
Share on other sites

Cały czas zaglądam tutaj i na fb i też mnie to dziwił, że pieniądze są a brak domku zwłaszcza, że to tylko 2-3 miesiąca :(-może, gdyby tutaj na dogo rozreklamować Bulbo, to coś by się ruszyło?- ja wchodzę na watki psów przez banerki- może ktoś kto jest obecny na wielu watkach, zamówiłby taki banerek i sobie przykleił? może wtedy znajdzie się ktoś kto pomoże? 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio gdzieś był bazarek banerkowy, mogę zafundować banerek ale nie mam cierpliwości do szukania na dogo.PRzydałby się tez bazarek zaproszeniowy:) Kiedyś też gdzieś taki był - za 3zl miałam rozreklamowany bazarek że ho ho ho:)

Tutaj http://www.dogomania.com/forum/topic/144749-pi%C4%99kne-banerki-tylko-350-dla-mestudio-do-201-godz-2400/page-12#entry16013886

sa wspaniałe banerki :) wiem co mówię ;) bo zamawiałam sobie na bazar :)

Link to comment
Share on other sites

aaale bym narobiła! chciałam Bulbie wątek zakładać-z bazarku przychodzę...i już z nim zostanę :)

czy jest szansa na diagnostykę chłopaka jeszcze w schronisku? ode mnie wszędzie daleko (zapytajcie ulv-potwierdzi na pewno ;) )...no i durne schody...buuuu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...