Jump to content
Dogomania

Alergia u shih-tzu!


Milena&Carmen

Recommended Posts

Mój pies (2 lata) ma alergię pokarmową odnośnie tego mam kilka pytań:

- Jak leczyć alergię pokarmową?

- Weterynarz powiedział, zebym kupiła specjalną karmę (RoyalCaninHypoalergenic) Jak przekonać psa do zajdania takiej oto karmy? Nic nie pomaga.

- Czy można zrobić badania aby zobaczyć na co pies konkretnie jest uczulony? Ile one mniej więcej koszują? I jak się je wykonuje?

- Dlaczego pies tak dużo liże (patrz "objawy naszej alergi")

 

Objawy naszej alergi:

- świąd w okolicach pyszczka,

- podczas drapania pies przeraźliwie piszczy

- Pies po/przed mocnym podrapaniu się liże miejsce o które się wycierała i/lub oblizuje się

- Pies w ciągu dnia albo śpi, albo liże jakieś przedmioty (przeważnie jest to nasze legowisko)

 

Ps- Jeden weterynarz "leczył" suczkę sterydami :// Co sądzicie na ten temat?

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro z całą pewnością wiadomo iz pies ma alergię pokarmową to wiadomo co jest alergenem. Jedynym sposobem "leczenia" jest nie podawanie psu do jedzenia alergenu. 

Skoro jednak szukacie dalej to znaczy że nie ma diagnozy albo wet postawił ją na "oko" i zalecił jedyną słuszną jego zdaniem karme.

 

Teraz idź do innego weta, zrób testy, będziesz wiedzieć na co pies reaguje nadwrażliwością i w prosty sposób będziesz mogła wyeliminować to co szkodzi z otoczenia psa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

odpchlany był?odrobaczany lub badany kał na obecnośc pasżytów wewn.?

 

Odrobaczana jest regularnie (co 3 msc) jednakże ostatnio gdy Carmen chciała zrobić kupę z tyłka zamiast kału wyszedł jej robak (coś w stylu glizdy) Poinformowałam o tym wet, który zdecydował o odrobaczaniu leczniczym.

Nie sądzę jednak, żeby to pasożyty były przyczyną naszych problemów, gdyż psiak drapie się tylko w jedym miejscu (przy mordce) Lekarz podczas wcześniejszego leczenia podejrzewał więc nużycę, więc dostałyśmy na nią leki- Advocat.

Po za tym leki przeciwhistaminowe działają- więc raczej to alergia.
 

Link to comment
Share on other sites

Skoro z całą pewnością wiadomo iz pies ma alergię pokarmową to wiadomo co jest alergenem. Jedynym sposobem "leczenia" jest nie podawanie psu do jedzenia alergenu. 

Skoro jednak szukacie dalej to znaczy że nie ma diagnozy albo wet postawił ją na "oko" i zalecił jedyną słuszną jego zdaniem karme.

 

Teraz idź do innego weta, zrób testy, będziesz wiedzieć na co pies reaguje nadwrażliwością i w prosty sposób będziesz mogła wyeliminować to co szkodzi z otoczenia psa.

 Wiemy również, że jest to alergia pokarmowa- jak już pisałam dostałyśmy zelcenie zakupienia karmy. Problemem jest to, że Carmen nie chce jej jeść. Może macie jakieś pomysły jak ją do niej przekonać? Mieszanie z aktualnym pożywieniem nie działa, bo pies zostawia granulki w misce.

Ps- da się zrobić testy, jeżeli to alergia pokarmowa?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - ok 300. A karmę dobierzesz dopiero po otrzymaniu wyników. Nie sugeruj się listą ajczęstszych alergenów... mój pies ma uczulenie na... jagnięcinę/owcę (ostatnia pozycja na liscie, mięso które ponoć nie uczula).

Pmiętaj, że przy pobieraniu krwi do testów pies nie moze dostawać sterydów (przynajmniej 2 tygodnie)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie:-) czy moglibyscie polecić mi szampony dla mojego psiaka żeby złagodzić swedzenie? Lolo jest psem uczulonym na roztocza, jak narazie nie planuje odczulania dlatego prosiłabym o podanie skutecznego i sprawdzonego szamponu:-) z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

 Jedynym sposobem "leczenia" jest nie podawanie psu do jedzenia alergenu. 

 

Zgadza się! Radziłabym (już po uzyskaniu konkretnych wyników) zacząć od karmy z JEDNYM źródłem zwierzęcego białka, najlepiej takim, z którym pies nie miał wcześniej do czynienia (np. dziczyzna, królik, kaczka, pstrąg - coś z mniej popularnych zwierząt) i JEDNYM rodzajem źródła węglowodanów. Karma nie musi mieć w nazwie 'hipoalergiczna' czy 'dieta weterynaryjna', by pomóc. Ba, niektóre niby to 'weterynaryjne' zawierają wiele alergenów. A pamiętać należy, że uczula nie tylko białko zwierzęce, ale też np. gluten ze zbóż i inne skłądniki. Jeśli nie zdecydujesz się na testy (one nie dają stuprocentowej pewności), radziłabym przeprowadzić porządną dietę eliminacyjną.

Link to comment
Share on other sites

I u mojego Tośka się jakaś alergia pojawiła. Objawy typowe, zapalenie uszu, spojówek, wygryzanie się i niestety czerwona skóra, a miejscami strópi. Je to samo, żadnej zmiany w otoczeniu, nic nowego, co mogłoby wywołać alergię. Coś pyli teraz, jakieś drzewa czy coś? Wiem, że jest zima, ale nie mam pojęcia jaka może być przyczyna świądu. Dawno już nie był w takiej złej kondycji :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Odrobaczana jest regularnie (co 3 msc) jednakże ostatnio gdy Carmen chciała zrobić kupę z tyłka zamiast kału wyszedł jej robak (coś w stylu glizdy) Poinformowałam o tym wet, który zdecydował o odrobaczaniu leczniczym.

Nie sądzę jednak, żeby to pasożyty były przyczyną naszych problemów, gdyż psiak drapie się tylko w jedym miejscu (przy mordce) Lekarz podczas wcześniejszego leczenia podejrzewał więc nużycę, więc dostałyśmy na nią leki- Advocat.

Po za tym leki przeciwhistaminowe działają- więc raczej to alergia.
 

Co niektórzy to jednak mają narąbane w głowach. Psu z tyłka wyłażą żywe robale, ale to na pewno alergia i koniec! :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I u mojego Tośka się jakaś alergia pojawiła. Objawy typowe, zapalenie uszu, spojówek, wygryzanie się i niestety czerwona skóra, a miejscami strópi. Je to samo, żadnej zmiany w otoczeniu, nic nowego, co mogłoby wywołać alergię. Coś pyli teraz, jakieś drzewa czy coś? Wiem, że jest zima, ale nie mam pojęcia jaka może być przyczyna świądu. Dawno już nie był w takiej złej kondycji :(


Wydaje mi się ze to może być jak u mojego Lolka czyli alergia na kurz i roztocza. Najpierw jednak wyeliminowalam nożyce bo takie było podejrzenie.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

Ja miałam ten sam problem z moim Westem,znajoma zrobila testy z krwi okazało się ,że piesek jest uczulony na wszelki rodzaj mięsa jedynie kozina,struś,i bodajże wielbłąd. My trafiliśmy z karmą z Boscha z koziną pies przestał się drapać lizać zniknął świąd. Odstawiliśmy sterydy,a znajoma przeszła na karmę mokrą ze strusia problem zniknął. ŻYCZĘ powodzenia i dużo zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...