Jump to content
Dogomania

Nienor

Members
 • Content Count

  298
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

About Nienor

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wasza rada zawsze i na wszystko jest "idź do drugiego weta"! A może niech idzie jeszcze raz do tego samego i skonsultuje z nim jeszcze raz swoje zmartwienia odnośnie stanu zdrowia pupila? Wysypka na brzuchu, na tej bezfutrzastej części, zazwyczaj jest związana z alergią kontaktową, np na środek do mycia podług, koc, trawy.
 2. Jeśli ma kamień na zębach i zapalenie dziąseł to powinno to być wyczyszczone. Padaczka nie jest przeciwskazaniem do narkozy, jest przeciwskazaniem do pewnych leków tylko. Syf w paszczęce obciąża wątrobę i cały organizm zapaleniem i bakteriami, które są tam hodowane.
 3. Nie piszesz przepukliny czego. Możliwe, że szwy go ciągnął i dlatego jest mu niewygodnie kłaść się.
 4. Nienor

  Apoquel

  Encorton zabija powoli psa?!?! Nie podawajcie go?!?! Skąd ty te njusy wytrzasnęłaś?!?!
 5. Nie szczepi się psów w wieku 3 tygodni - szczepionki najwcześniejsze są zarejestrowane od 5-6 tygodnia życia...
 6. Należałoby przed kopiowaniem takich tabelek sprawdzić czy kolumna po lewej to to samo co kolumna po prawej. Beaphar Oftal to jakieś kropelki pięlegnacyjne a Gentamycin to antybiotyk do oczu. Rimadyl to karprofen a Ketonal to ketoprofen. Enteramid ma w składzie sulfonamidy a węgiel, no to tylko węgiel. Augmentin w większości gramatur tabletek ma inny stosunek amoksycyliny do kwasu klawulanowego niż w tabletkach Synergalu. themagda, to miło że wet ci daje receptę do apteki, ale wg. prawa jak jest lek weterynaryjny o tym samym składzie to nie wolno mu tego robić. Jak to sunia zosta
 7. a_niusia, choćby tu coś masz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16475548 Z jakiś powodów psów z dysplazją się nie dopuszcza do rozrodu. Tak jak jorków ze zwichającymi rzepkami nie powinno się dopuszczać. Tak jak dążenie do uroczych zawiniętych w precelek ogonków u buldożków francuskich doprowadziło do wyhodowania psów z patologicznymi kręgami, co później często prowadzi do paraliżu.
 8. Nienor

  kaszak

  Kaszaki mają to do siębie, że jeśli nie zniszczysz błony w środku, nie wypalisz jej np. jodyną, to to będzie nawracać. No i nawet po jodynie też często nawraca. Dlatego małe można próbować wyciskać, ale na duźe tylko operacja chirurgiczna pomoże, bo inaczej będzie kaszak wracał w kółko. Wygolenie sierści i odkażenie zawsze wskazane, ale w środku kaszaka jest taki syf, że wsześniejsza dezynfekcja czy jej brak różnicy za dużej...
 9. Takie operacje nie są tanie. Lepiej podstawowymi potrzebami psiaka się zajmij. Widząc jak przez mgłę będzie mógł bez problemu funkcjonować.
 10. Poczekaj jeszcze parę dni i jak mu nie przejdzie to idź wykop dołek w ogródku, bo potem ziemia zmarznie i może być ciężko. Co za durne pytanie!...
 11. Poczekaj jeszcze parę dni i jak mu nie przejdzie to idź wykop dołek w ogródku, bo potem ziemia zmarznie i może być ciężko. Co za durne pytanie!...
 12. a-niusia, dysplazja, zwichająca się rzepka czy wnętrostwo to nie zerwane więzadło krzyżowe w kolanie, tylko wady dziedziczne, więc odszkodowanie się należy, szczególnie że nie mówimy tu o jakieś tam umiarkowanej dysplazji, ale o całkowitym braku panewek.
 13. W prawie polskim, gdy masz umowę kupna szczeniaka, pies jest traktowany jako rzecz, a taka dysplazja to wada ukryta, więc masz podstawę prawną, by hodowcę do sądu pozwać (jeśli zacząłby ci ściemniać, że on nic nie musi, że on za nic nie odpowiada).
 14. W żadnym przypadku nie wchodzić z hodowcą w układ, że da nowego psa. To dla niego najtańsze rozwiązanie problemu. Poza tym co ty z dwoma zrobisz? I jak ma takie kwiatki jak twój obecny szczeniak to jakoś bym nie zaufała, że następny szczeniakmbędzie zdrowy. Hodowca powinien oddać ci kasę za szczeniaka albo, lepiej moim zdaniem, za konsultacje ortopedyczne, badania i operację, jeśli jakaś będzie możliwa, by suni pomóc.
 15. Zgadzam się z wronką, zdjęcia może nie idealne, do tego powinny być zrobione w znieczuleniu, ale i tak wykonanie nowych nie zmieni faktu, że twój pies nie ma panewek a biodra są na granicy zwichnięcia. Jedna sprawa dobro i zdrowie twojego psa, druga że powinieneś narobić szumu w okół hodofffcy, od którego szczeniaka kupiłeś, bo to wada genetyczna.
×
×
 • Create New...