Jump to content
Dogomania

Stop Okrucieństwu Wobec Zwierząt - Akcja Dogomaniaków - ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!


Anashar

Recommended Posts

  • Replies 820
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwyrodnialcy mają niestety [I]głowy pełne pomysłow[/I] i ten filmik raczej nie podsunie im nowych.
Może natomiast pozytywnie wpłynąć na osoby zdrowe psychicznie, które czasem nie zdają sobie nawet sprawy, że inni ludzie są zdolni do takiego okrucieństwa.
Nie wiem jednak co więcej można zrobić, żeby akcja przyniosła efekt. Wiadomo, ludzie wejdą na strone, zobaczą zdjęcia przejmą się i większość wróci do swoich zajęć.
Na innym wątku jest prowadzona dyskusja nt zmiany prawa dotyczącego bezdomnych zwierząt. Może i tu pójść w podobnym kierunku? To jest oczywiście odległy temat ale sama promocja drastycznych materiałów nie zmieni na stałe ludzkiej mentalności.

Link to comment
Share on other sites

wredne:> kilka postow wczesniej wlasnie pislam o podlaczeniu tego pod zmiane prawa, na stronce jest tez dzial pomocy. rzypomimy o 1% dla ROZNYCH organizacji nie podajac zadnej konkretnej

napiszemy o mozliwosci stworzeniu domów tymczasowych, przypomnimy by nie przechodzic kolo takich sytuacji obojetnie.

sterylizacja - wazny watek mysle trzeba by tez napisac, bo niby nie jest zwiazany bezposrednio, ale posrednio tak...

jak ktoś zobaczy Ligote, KRzyczki to moze zastanowi sie zanim odda tam psa czy kota.

no i chcemy jakos tak wyroznic aspekt prawny, napisac co grozi za jakie postepowanie i o tym ze wlasnie miloscnicy zwierzat beda do upadlego walczyc o zmiany w prawie i karanie takich postepkow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']
no i chcemy jakos tak [B]wyroznic aspekt prawny[/B], napisac co grozi za jakie postepowanie i o tym ze wlasnie miloscnicy zwierzat beda do upadlego walczyc o zmiany w prawie i karanie takich postepkow[/quote]

Może to się do czegoś przyda:


[SIZE=4][B] PIES NIE JEST W POLSCE ZWIERZĘCIEM ŁOWNYM ANI RZEŹNYM!!!
DLATEGO KAŻDY WŁAŚCICIEL PSA POWINIEN MIEĆ PEWNOŚĆ,
ŻE W RAZIE WYPADKU GDY UCIEKNIE PODOPIECZNY,
ZNAJDZIE GO W KTÓRYMKOLWIEK AZYLU DLA ZWIERZĄT
A NIE PADNIE OFIARĄ DZIELNEGO MYŚLIWEGO, ZWYRODNIAŁEGO SADYSTY LUB NIE SKOŃCZY ŻYCIA W INNY KOSZMARNY SPOSÓB...

[/B][/SIZE][B][U][SIZE=5]ŚWIATOWA DEKLARACJA PRAW ZWIERZĄT[/SIZE][/U]

"Z uwagi na to, że każde zwierzę ma pewne prawa, że nieznajomość i lekceważenie tych praw sprowadziły człowieka i prowadzą go nadal na drogę przestępstw przeciwko naturze i zwierzętom; że uznania przez gatunek ludzki prawa innych gatunków zwierzęcych do egzystencji stanowi podstawę współistnienia wszystkich istot żywych; że człowiek popełnia zbrodnię ludobójstwa; że poszanowanie zwierząt przez człowieka wiąże się z poszanowaniem ludzi między sobą i że już od najmłodszych lat należy człowieka uczyć obserwować, rozumieć, szanować i kochać zwierzęta; Niniejszym obwieszcza się:

[B]Art.1.[/B]
Wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji.

[B]Art.2.[/B]
a) każde zwierzę ma prawo do szacunku
b) człowiek, jako gatunek zwierzęcy, nie może rościć sobie prawa do tępienia innych zwierząt lub do ich wyzyskiwania. Ma natomiast obowiązek wykorzystania całej swej wiedzy w służbie zwierząt,
c) każde zwierzę ma prawo oczekiwać od człowieka poszanowania, opieki i ochrony.

[B]Art.3.[/B]
a) żadne zwierzę nie może być przedmiotem maltretowania i aktów okrucieństwa
b) jeśli okaże się, że zwierzę musi być zabite, należy je uśmiercić szybko, nie narażając je na ból i trwogę.

[B]Art.4.[/B]
Każde zwierzę, które należy do gatunku dzikiego, ma prawo do życia na wolności w swym naturalnym otoczeniu, ziemskim, powietrznym lub wodnym oraz prawo do rozmnażania się. Każde pozbawienie wolności, choćby w celach edukacyjnych, jest z tym prawem sprzeczne.

[B]Art.5.[/B]
a) każde zwierzę należące do gatunku, które żyje zazwyczaj w środowisku ludzkim, ma prawo żyć i rosnąć zgodnie z rytmem i warunkami życia i wolności właściwymi dla swego gatunku,
b) każde zakłócenie tego rytmu i tych warunków przez człowieka w celach merkantylnych jest z tym prawem sprzeczne.

[B]Art.6.[/B]
a) każde zwierzę, które człowiek wybrał na swego towarzysza, ma prawo żyć tak długo, jak długo pozwala na to jego gatunkowa natura,
b) porzucenie zwierzęcia jest aktem okrutnym i nikczemnym.

[B]Art.7.[/B]
Każde zwierzę pracujące ma prawo do pewnych ograniczeń czasu i intensywności tej pracy, do odpowiedniego wyżywienia i odpoczynku.

[B]Art.8.[/B]
a) doświadczenia na zwierzętach, które wiążą się z cierpieniem fizycznym i psychicznym niezgodne są z literą prawa zwierząt, zarówno w wypadku doświadczeń medycznych, naukowych, handlowych, jak i wszystkich innych,
b) należy rozwijać i stosować w tym celu zastępcze metody techniczne.

[B]Art.9.[/B]
Jeśli człowiek hoduje zwierzę w celach żywnościowych, należy je karmić, hodować, przewozić i zabijać, nie narażając go na niepokój i ból.

[B]Art.10.[/B]
a) żadne zwierzę nie może służyć rozrywce człowieka,
b) wystawianie zwierząt na pokaz oraz widowiska z udziałem zwierząt narażają na szwank godność zwierzęcia.

[B]Art.11.[/B]
Każdy akt prowadzący do zabicia zwierzęcia bez koniecznej przyczyny jest mordem, czyli zbrodnią przeciwko życiu.

[B]Art.12.[/B]
a) każdy akt prowadzący do uśmiercenia dużej ilości zwierząt dzikich jest masowym morderstwem, czyli zbrodnią przeciwko gatunkowi,
b) zanieczyszczenie i niszczenie środowiska naturalnego sieje śmierć.

[B]Art.13.[/B]
a) zwierzę martwe należy traktować z poszanowaniem,
b) sceny przemocy, której ofiarą padają zwierzęta, nie powinny mieć wstępu na ekrany kin i telewizji, chyba, że mają inny cel poza samym tylko pokazywaniem, jak gwałci się prawa zwierząt.

[B]Art.14.[/B]
a) stowarzyszenia ochrony i opieki zwierząt powinny mieć reprezentantów na szczeblu rządowym,
b) prawa zwierząt powinny być rozpowszechniane na równi z prawami człowieka."

[/B][B][COLOR=Red][URL="http://www.chorzow.schronisko.com/"]www.chorzow.schronisko.com[/URL] [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

przykro mi ale ja się z art4 nie zgadzam. Wyklucza to istnienie zoo. Które ma wiele celów - w tym edukacyjny. No i co tu kryć gdyby nei zoo i warunki hodowlane wiele zagrożonych gatunków zniknęłoby z powierzchni ziemi - a to przyznacie BEZ SENSU.
Zoo uczestniczyło w wielu programach - majacych na celu zachowanie gatunków i introdukcję do warunków naturalnych: vide ryś

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']zoo to chyba jedna z bardziej kontrowersyjnych rzeczy bo niby tak, niby edukacyjne itp...ale ono pierwotnie powstalo dla rozrywki a nie dla celow edukacyjnych. [B]no i mieszane uczucia mam po wizycie w gdanskim zoo..[/B].[/quote]
Dokładnie. Choć nasze zoo i tak prezentuje się dużo lepiej niż kilka lat temu.
Szczerze mówiąć uważam, że większą role edukacyjną spełnia animal planet, a nie zoo. Dziecko pójdzie popatrzy na lwa leżącego gdzieś leniwie, albo misia zamkniętego w klatce wielkości pokoju i co wyniesie z takiej wizyty..

Link to comment
Share on other sites

Zoo.. prosze bardzo, ale napewno nie w formie klatek. Mnie dobija jak widze lwa krazacego wzdluz kraty, czy misie siedzace, przy jakze "spokojnej" al. Solidarnosci.
Poza tym. Najlepiej os stanie psychicznym tych zwierzat swiadczy to jak "latwo" rozmnazaja sie w warunkach niewoli :shake:.

Potrzebne sa porzadne rezerwaty, a nie zoo do cholery... co kuomu po tym, ze zobaczy osowialego lwa siedzacego w klatce? O wiele wiecej wiedzy na jego temat wyniesie ogladajac anmal planet, gdzie te zwierzaki sa filmowane w warunkach naturalnych.

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

moja kolezanka wymyslila... hmm.. pewien lancuszek moze przydalby sie do rozsylania przez komunikatory??

[COLOR=Red]A teraz coś dla sumienia...Popatrz na to[/COLOR] [B][COLOR=Blue]
[COLOR=Black][URL]http://www.sowz.org[/URL][/COLOR][/COLOR][/B]
[COLOR=Red]Pomyśl ile te zwierzeta przeżyły i to z winy człowieka...Swojego właściciela...Z winy osoby,którą kochały, której zaufały...Kiedy widzimy w telewizji, gdy cos takiego spotyka ludzi, przeżywamy to,staramy się interweniowac...A w przypadku zwierząt? Czy ktoś im pomaga? Niestety nie....
Pozostawione na pastwe losu umierają samotne, smutne pełne bólu....Nie chcą już niczego innego,tylko końca,końca ich życia...Tak okrutnego życia, jakie je spotkało...Oglądając te zdjęcia pomyśl przez chwile...Zastanów się zanim rzucisz w kota kamieniem lub przypalisz bezdomnego psa pamierosem...Pomyśl nad tym iż to żywa istota, ty mogłeś nią byc...Czy chciałbys byc tak traktowany?
Nie musisz się przyznawac do tego ze masz sumienie przed kolegami lub kolezankami...Wystarczy ze nie oplujesz psa...Tak niewiele a jednak okazujesz szacunek dla tej istoty...Dla istoty,która zawsze była gorsza od człowieka...Ale czy napewno?[/COLOR]
[B][COLOR=Red]ZERKNIJ:[/COLOR][/B][B][COLOR=Blue][COLOR=Black]
[COLOR=Blue][U][url]http://www.sowz.org[/url][/U][/COLOR][/COLOR]
[/COLOR][/B][COLOR=Red]Wyslij to komu się tylko da.. Ratując jednego psa nie zmienimy swiata,ale świat zmieni się dla tego jednego uratowanego psa...
Dziekujemy[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Pisałam już kiedyś chyba tu o Elzie. Jak nie to przypomne. Jest to sunia Onka. Trafiła do nas 2 lata temu razem z innym psiakiem. Przebywały one w pseudohodowli. Psiak miał rodowód, a Elza nie. Trafiły do nas w stanie bliskim apatii :( sunia miała co cieczkę szczeniaki...słuzyła tylko za "maszyne" do rodzenia szczeniaków... Psiak szybko znalazł dom. Jednak z Elza mielismy pewnien kłopot... w schronisku nie było az tyle pieniedzy aby ją do końca wyleczyć. Ale robiliśmy wszystko! teraz szczęście się do niej uśmiechneło i od jakiegoś czasu przebywa w Warszawie pod opieką pani Ani. Aktulanie jest w klinice przy SGGW.
Dager: zobaczcie jego łapy ;(
[img]http://img78.imageshack.us/img78/6103/pic0247xs9.jpg[/img]

Elza:
[img]http://images34.fotosik.pl/154/1942d8b542673b5emed.jpg[/img]

[img]http://images34.fotosik.pl/154/033303a5aadedef8med.jpg[/img]

Po 2 tygodniach leczenia:
[img]http://images23.fotosik.pl/174/cc9ce29c5d61459amed.jpg[/img]

[img]http://images32.fotosik.pl/177/10138db6f583d0abmed.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

jeszcze niedawno mielismy też przypadek drastyczny dosyć :(
Otóż wieczorem (tak zakładamy) na mrozie, ktoś (bo nie moge nazwać go człowiekiem) przywiązał do słupa 10 letniego psa!! :( jestem ciekawa co on przeżył w ciągu tych lat... Psiak całą noc, na krótkiej smyczy, w deszczu, w błocie, kałuzy.... leżał... pozostawiony bez opieki... samotn... rano trafił do nas... był już nieprzytomny, nie reagował na nic... lezał sztywny.. miał na sobie rany po jakimś cięciu(pewnie jakiś duzy psiak podleciał do niego w nocy i pogryzł małego staruszka). Psiak stracił pełno krwi :( z ran wychodziło aż mięso... w drodze do kliniki on nie reagował... lezał... ale powoli zacząć do nas wracać... u weta robiono co można... okazało się, że ma też rany wewnętrzne ;( nie przezył nocy... nie wiem jak ludzie po tylu latach mogli tak okropnie przywiązać psa! w kałuzy! staruszka ... na krótkiej smyczy! ;( on nie miał już nawet zębów... i nie chce sobie też wyborażać co on przeżył w ciągu tych lat swojego zycia :( boże ;( gdzie my żyjemy ?? na jakim świecie ? :( i co on w ciągu tej nocy musiał czuć ? :( nie mógł nigdzie uciec... bo był przywiązany :( a w tą noc były najgorsze ulewy w tym roku :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorrick']moja kolezanka wymyslila... hmm.. pewien lancuszek moze przydalby sie do rozsylania przez komunikatory??

[COLOR=red]A teraz coś dla sumienia...Popatrz na to[/COLOR]
[B][COLOR=blue][COLOR=black][URL]http://www.sowz.org[/URL][/COLOR][/COLOR][/B]
[COLOR=red]Pomyśl ile te zwierzeta przeżyły i to z winy człowieka...Swojego właściciela...Z winy osoby,którą kochały, której zaufały...Kiedy widzimy w telewizji, gdy cos takiego spotyka ludzi, przeżywamy to,staramy się interweniowac...A w przypadku zwierząt? Czy ktoś im pomaga? Niestety nie....[/COLOR]
[COLOR=red]Pozostawione na pastwe losu umierają samotne, smutne pełne bólu....Nie chcą już niczego innego,tylko końca,końca ich życia...Tak okrutnego życia, jakie je spotkało...Oglądając te zdjęcia pomyśl przez chwile...Zastanów się zanim rzucisz w kota kamieniem lub przypalisz bezdomnego psa pamierosem...Pomyśl nad tym iż to żywa istota, ty mogłeś nią byc...Czy chciałbys byc tak traktowany?[/COLOR]
[COLOR=red]Nie musisz się przyznawac do tego ze masz sumienie przed kolegami lub kolezankami...Wystarczy ze nie oplujesz psa...Tak niewiele a jednak okazujesz szacunek dla tej istoty...Dla istoty,która zawsze była gorsza od człowieka...Ale czy napewno?[/COLOR]
[B][COLOR=red]ZERKNIJ:[/COLOR][/B][COLOR=blue]
[B][COLOR=blue][COLOR=blue][U][URL]http://www.sowz.org[/URL][/U][/COLOR][/COLOR][/B]
[/COLOR][COLOR=red]Wyslij to komu się tylko da.. Ratując jednego psa nie zmienimy swiata,ale świat zmieni się dla tego jednego uratowanego psa...[/COLOR]
[COLOR=red]Dziekujemy[/COLOR][/quote]
Super! Ale wstrzymajmy się z reklamowaniem strony aż coś na niej będzie.

[quote name='dorrick']tylko wlasnei chodzi o to ze stronka [URL="http://www.sowz.org"]www.sowz.org[/URL] jeszce nie dziala i jesli ktos wejdzie to nic tam nie zobaczy:roll:[/quote]
Wiem, dlatego apeluję o cierpliwość. Ktoś otworzy stronę zobaczy, że pusta to drugi raz nawet nie będzie mu się chciało otworzyć tego linku.

[quote name='Betbet']
Anashar kiedy moglbys wrzucic te pierwsze psy?[/quote]
Nawet dziś, Tylko mogłabyś pododawać po kilka zdjęć do opisów? To zaczne je wklepywać.

No i trza resztę działów zapełnić zanim strona ruszy.

[quote name='Dominika74']Zostałam skierowana przez Betbet. No to jestem i podaję link.
Oto Lusia:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=104197[/URL][/quote]
Looknij na pierwszy post, proszę.

[quote name='justynavege']
no nie ma innego wyjścia jak się zgodzić ;):lol:
ps . Anashar jesteś Wieki tym co robisz :loveu:[/quote]
Bez przesady :eviltong: Pomagam na ile mogę ;)

Link to comment
Share on other sites

ja tak sobie pomyslałam..:razz: żeby w dziale "jak pomóc" zamieścić też "porady" co zrobić, jeżeli np zna sie kogoś kto bije swojeo psa, albo głodzi itp. do kogo się zgłosić, gdzie przedzwonić, czy może np. porobić zdjęcia z "przyczajki".
jeżeli ktoś już wcześniej o tym napisał, to przepraszam :razz: wątek przeglądałam w nocy i mogło mi umknąć :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...