Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Też zawsze myślę patrząc na te psy, czytając opisy - ile z nich miało domy, które w jakich nieszczęśliwych czy pechowych okolicznościach straciły i właścicielom nie udało się ich odnaleźć - bo nie wiedzieli, jak i gdzie szukać, nie pomyśleli o oznakowaniu psa itd.

Marzy mi się obowiązkowy, ogólnopolski, przejrzysty system znakowania psów - mam nadzieję, że przyjdzie moment, że uda się to w końcu osiągnąć i dzięki temu takich psów będzie nieporównywalnie mniej...

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Marysia O. napisał:

Też zawsze myślę patrząc na te psy, czytając opisy - ile z nich miało domy, które w jakich nieszczęśliwych czy pechowych okolicznościach straciły i właścicielom nie udało się ich odnaleźć - bo nie wiedzieli, jak i gdzie szukać, nie pomyśleli o oznakowaniu psa itd.

Marzy mi się obowiązkowy, ogólnopolski, przejrzysty system znakowania psów - mam nadzieję, że przyjdzie moment, że uda się to w końcu osiągnąć i dzięki temu takich psów będzie nieporównywalnie mniej...

Marysiu...z tego co kojarze z wydarzeń psiaków zabranych z Radys na DT...na miejscu w schronisku nie jest sprawdzane czy pies ma chip. Była przeciez historia psa, gdzie dopiero w DT odczytano Chip...włascicieli odnaleziono w miejscowości nie pamiętam- kilkanaście/ kilkadziesiąt km od Radys?

W Radysach jest mnóstwo psów włascicielskich- to pewne, ale skoro schronisko podpisuje umowy z gminami oddalonymi o setki km..i liczy ponad 3000 psów...jak ktos taki zwykły szarach w temacie ma po piersze- znaleśc Radysy, po drugie- dotrzeć tam, a po trzecie- przejśc setki boksów i znaleśc swojego psa? (tym bardziej że niektóre moga chować sie w budach/ za innymi psami itd).

Wstawie tez tutaj statystyki za 2017 rok dla Radys. Ciekawostka- liczebnie juz Radysy wyprzedziły Wojtyszki o prawie 100 psów... stając się NAJWIĘKSZYM schroniskiem w Polsce...w którym co 5ty pies umiera

Obraz1.jpg.0f19586237ea9ad228976598a354f231.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czytając dane zastanowiła mnie jedna rubryka "zbiegłe" . Czy wyobrażacie sobie , by jakiś pies mógł stamtąd  "zbiec"? No wiem , że są takie psy "chodzące po " kratach (przypomina mi się Siesta i jeszcze jakiś psiak, który przy dziewczynach  przeszedł przez ogrodzenie), ale czyżby nikt ich w porę nie złapał? Dziwne....

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, krajanka napisał:

Czytając dane zastanowiła mnie jedna rubryka "zbiegłe" . Czy wyobrażacie sobie , by jakiś pies mógł stamtąd  "zbiec"? No wiem , że są takie psy "chodzące po " kratach (przypomina mi się Siesta i jeszcze jakiś psiak, który przy dziewczynach  przeszedł przez ogrodzenie), ale czyżby nikt ich w porę nie złapał? Dziwne....

ta rubryka jak dla mnie jest raczej prawdziwa...ale ...w pewnych miejscach 100% pewności nie można mieć z niczym.

Przejrzałam sporo innych schronisk w Polsce uważanych za mordownie...wszędzie śmiertelność rzędu kilku procent (no..kilkanascie max...

Jeśli ktos ciekawy, proszę, wystarczy wpisać w rubryce: nazwa podmiotu - konkretne schronisko

http://www.boz.org.pl/monitor/nr=421;f=V_PD#info

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...