Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Kochani podnieście czasami bazarek i może zachęcicie kogoś do zakupu kalendarza z Fundacji SOS, przecież dzięki temu uzyskamy środki na leczenie, transport i wyżywienie psów - Kupujący są głównie spoza ŚLĄSKA:shake:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/220114-12-ZWIERZAK%C3%93W-KALENDARZ-!!!-na-FUNDACJESOSDLAZWIERZ%C4%84Tdo-08.01.12-20-59[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kochani, pilnie poszukuję ~~ KLATKI KENNELOWEJ ~~ do pożyczenia.

Znajoma adoptowała 7-kilogramową sunię, która roznosi jej mieszkanie.
Przegryzła się już przez drewniane drzwi, zjada koce i męczy psiego staruszeczka :(

Ela pracuje i podczas jej nieobecności nie ma gdzie zamknąć małej, bo drzwi już nie ma...

Potrzebujemy kennela, żeby sunię nauczyć spokojnego zostawania w domu i stworzyć jej azyl na okres oczekiwania na panią.

Kontakt do mnie:
500-596-485, [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy, którzy mieszkają na Brynowie albo w okolicach, niechaj mają oczy szeroko otwarte! Zaginiony Stefanek był tam wczoraj widziany!

Tutaj wątek Stefanka: [url]http://www.dogomania.pl/threads/209595-Stefcio-ma-cudowny-domus!-dziekujemyyy!Pomocy!-Sosnowiec-duzy-Stefcio-szuka-domu-!!!?p=18309136#post18309136[/url]

A tu jego zdjęcie:

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-FkKziukrAnA/TgYk_2tdjlI/AAAAAAAADVw/cBeQ5_QhF5Q/s640/s6000541%25255B1%25255D.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klementynkaa']dzisiaj przed południem w Katowicach pzy ul Grota Roweckiego (Zarzecze/Podlesie) został znaleziony czarny pies w typie labradora, zadbany. przez weta określony na ok. 3 lata. jest zabezpieczony w hotelu dla psów i czeka na właściciela![/QUOTE]
alarm odwołany, właściciela się odnaleźli, psiak to dwulatek, FRED, uciekinier recydywista.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="5"][COLOR="black"][COLOR="red"][B][COLOR="black"]UWAGA

Zbieramy korki z butelek na wybieg!!!![/COLOR][/B][/COLOR][/COLOR][/SIZE]

Rozmawiałam z Olą, kierowniczką schroniska, jest odbiorca, który chętnie od nas kupi korki z butelek plastykowych – 1 tona 650 zł, możemy je zbierać w schronisku, stamtąd odbiorca je będzie zabierał a uzyskaną kwotę w całości przeznaczmy na wybieg.

Bardzo prosimy o zbieranie korków, to nic nie kosztuje a dla nas wybieg, gdy nastanie wiosna to bardzo ważna sprawa, skończy się wówczas hasanie naszych psów w ogrodzonym terenie wybiegu letniego…


[B]Z fantów i puszki ze schroniska zebraliśmy 372,93 zł, z tego połowa idzie na kociarnię, a połowa na nasz wybieg, który ma kosztować wraz z transportem 1.550 złotych…
[/B]
Ania Pluta robi bazarek, na razie jeszcze go nie ma, ale mamy nadzieję, że wkrótce będzie na dogo, zebrana kwota tez idzie na ogrodzenie, może nam się uda!!! Trzymajcie wszyscy kciuki i zbierajcie korki!!!


Z aktualności, do domów poszły:
Benek 1313/11
Poker 1315/11
Mimi 17/12
Szczeniaczek
Pies w typie border coli

Dzwonili tez o Cezara, mają go zabrać w poniedziałek, oby zabrali, Pani z Bytomia, starsza, zakochała się w Cezarze od pierwszego wejrzenia, jej wnuczki mają psa z adopcji i powiedziała, że oczywiście zgadza się na wizytę podopcyjną! Dziś miała podwózkę do schroniska, ale powiedziałam jej że już za późno, oby w poniedziałek ktoś mógł ja tam podrzucić.

[B][SIZE="4"]28 stycznia o 16:00 zaczynają się warsztaty w DogMasters, zapisy u mnie, albo u Magdy
[/SIZE][/B]
Na razie zapisane są:
1/ Weronika Stefanik
2/ Ania Dudek
3/ Magda Szady
4/ Emilia Polesz

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale z korkami, bo mam ich cały miech :D:D:D Też je ktoś znajomy na coś zbierał, ale ja z radością odstąpię pieskom. Mogą być też plastikowe korki z płynów do prania itp?

Mam też kocyki po moim sznaucerku, specjalnie już wyprane i pachnące. Jak będę zawozić do schroniska to przy okazji dorzucę korki :)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][FONT=Arial]Może jeszcze napiszę kilka szczegółów dotyczących wybiegu.

Najtańsze ogrodzenie udało mi się znaleźć w firmie Mobile Fence z Opola.

Sam Transport do Katowic kosztowałby koło 250zł. Jedno przęsło o wysokości 1.2m i długości 3.5m będzie kosztować 68zł plus stopa z tworzywa sztucznego (24 zł), gdyż betonowa byłaby za ciężka. Plus złączka 4 zł. Teraz trzeba pomnożyć wszystko razy 11 i wyjdzie cena całkowita. Za całość wychodzi 1056 zł netto czyli 1298,88 zł brutto oraz około 250 zł za transport przęseł, złączek i stóp z Opola do Katowic.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][SIZE=4]
Są to jednak ceny podane mi w zeszłym roku, więc teraz może być drożej.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Korki będziemy zbierać w sposób ciągły, potrzeby zawsze są.

W pierwszej kolejności wybieg i sprzęt do agiliti.

O ile nie będzie konieczności leczenia ponad standardowego psów.


[B]W związku z tym mam prośbę o pokrycie z naszego konta kwoty około 60 złotych (chyba) na leczenie zębów Szoguna, ma tyle kamienia, że wszystkie zęby sa ruchome, nie wiadomo czy nie skończy sie to wyrwaniem paru, ale w pierwszej kolejności, żeby mu nie wyleciały trzeba je oczyścić z kamienia.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']ja zbieram wszystkie, bo to chodzi o określony gatunek plastyku

przydałby się plakat o zbieraniu korków na nasze cele!

może ktoś by zrobił???[/QUOTE]
no pytałam kilka postów wyżej czy zrobić.
czy ma być wypasiony tuszożerny czy ekonomiczny? no i co mam na nim napisać? aaa i jaki format?

Link to comment
Share on other sites

ekonomiczny, A4, że zbieramy wszystkie korki plastykowe, punkt zbiorczy schronisko na Milowickiej - cel - wybieg dla psów! Można napisać jakieś zdanie o wolności i uśmiechu psa, jak może biegać bez smyczy i się bawić, na razie mamy do dyspozycji wybieg letni, ale on na wiosnę zostanie zapełniony psami na stałe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...