Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie... york bez rodowodu


Guest Agata_B

Recommended Posts

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiedzcie mi jak pojade po pieska jakie powinnam otrzymac dokumenty,bo czytajac posty wasze jestem juz pełna obaw czy napewno sa to prawdziwe yorki.Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale ogłoszenie to znalazłam również na stronie związku krynologicznego.I prosze nie naskakujcie na mnie o głupie pytania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander'][CENTER] [URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/zdjecie/2044695_1.html"][IMG]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/56/ba/cc/2044695_2_1e20_s.jpeg[/IMG][/URL]
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/zdjecie/2044695_1.html"][IMG]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/56/ba/cc/2044695_3_f55a_s.jpeg[/IMG][/URL]


Pewnie i tak znajdzie nowych właścicieli, ale właśnie dlatego nie warto kupować bez rodowodu, nigdy nie wiadomo co wyrośnie i jaki bedzie włos
(ogloszeni z allegratki)
[/CENTER]
[/quote]

zapomnialam dodac opis
[B][B]york,yorki,śliczna sunia[/B][/B]


Numer 2044695 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG]
[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2044695_york_yorki_sliczna_sunia.html#"][IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ikona_notatnik.gif[/IMG]
[/URL]

1 050,00 zł



witam serdecznie!

mam na sprzedaż piękną sunię yorka.jest zdrowa,zadbana,nauczona załatwiania potrzeb na dworze.waży tylko 2 kg więc jest mała.jest bardzo miłą,serdeczną,usłuchaną sunią ,nie przeszkadza jej towarzystwo innych psów.ma 4.5 roku.nie odpowiadam na maile i smsy kontakt wyłącznie telefoniczny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']Też znam psy, które zmieniały właścicieli kilka razy w krótkim czasie, jak okazywało się, że są w typie i np. rosły za duże albo włos był nie ten.[/quote]


Może i racja,ale wyeksploatowanych,problemowych ,rodowodowych, z zarejestrowanych hodowli ,też nie brakuje w ogłoszeniach do wydania:shake:
To zależy wyłacznie od podejścia człowieka, a nie rasowości lub jej braku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynaw']Powiedzcie mi jak pojade po pieska jakie powinnam otrzymac dokumenty,bo czytajac posty wasze jestem juz pełna obaw czy napewno sa to prawdziwe yorki.Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale ogłoszenie to znalazłam również na stronie związku krynologicznego.I prosze nie naskakujcie na mnie o głupie pytania[/quote]



Podstawowym dokumentem jest metryka psa oraz książeczka jego zdrowia ,ze stosownymi do wieku szczepieniami i odrobaczeniami.
Reszta,czyli wyprawka zależna od od hodowcy.
Poproś tez o wgląd w protokół kontroli miotu jaki otrzymuje ze związku każdy hodowca po przeglądzie szczeniąt.
Jest tam opisany stan szczeniąt oraz ewentualne wady jakie już mogły się ujawnić.

Link to comment
Share on other sites

A słyszeliście o nowej modzie wśród handlarzy? Jak szczeniak w typie yorka roście większy, to mówią, że to Silky Terrier. Już kilka osób umawiało się na strzyżenie z Silky, a przychodziły przerośnięte psiaki w typie yorka :shake: To się nazywa chwyt marketingowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynaw']dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze wszystko bedzie ok .ogladałam na zdieciach w necie mamusie i tatusia szczeniaków sa sliczni ,mam tez fotki szczeniaków sa przepiekne[/quote]
Wrzuć fotki szczeniaczków na forum, może naocznie znawcy rasy podpowiedzą Ci, który będzie najpiękniejszy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie pytanie, dlaczego pieska sprzedaje sie z rodowodem i bez, chyba jak go ma to już na stale? czy to jakaś pożniejsza podmianka bedzie.
wiem ze o nie temat, ale może tu mnie ktoś "oświeci"

[B][B]YORK SUCZKA DOROSŁA RODOWODOWA[/B][/B]


Numer 2114633 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG]

1 200,00 zł



YORK - Suczka rodowodowa po INT.CH z USA, wiek : 4 -lata, kolor : Stalowo -Złota jest obcięta, waga :4 -kg, sunia miała już szczeniaczki, jest bardzo spokojna nie szczekliwa i nie agresywna, szukam dobrego domku dla suni z powodów osobistych. ( zdjęcia na e-maila ).Możliwośc kupna suni z rodowodem lub bez.

Cena z rodowodem - 1.800 zł
Cena bez rodowodu 1.200 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILI08']w tym wypadku sprzedaje się samą sunie czyli rodowód zostaje u właściciela,
albo z rodowodem czyli kupująca osoba dostaje rodowód.[/quote]
I na rodowód tej suni rodzi taka, która nie zdobyła uprawnień hodowlanych ale sprawdziła się jako taka, która ma duże mioty, zaś sunia o której mowa w rodowodzie szczeniaki może miała ale albo był to tylko 1 sztuk albo miały wady uniemożliwiające czysty zysk dla właściciela.

To jest przykład rozmnażacza w obliczu prawa i od razu rodzi się pytanie gdzie jest Związek Kynologiczny?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem , może żeby uniemożliwić osobie kupującej jazdy na wystawy i czerpanie korzyści z suczki.

Ale wiem że takie praktyki są powszechne przy odchowanych suczkach hodowców że oferują taką opcje że sprzedaż jest z rodowodem lub bez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Qti']I na rodowód tej suni rodzi taka, która nie zdobyła uprawnień hodowlanych ale sprawdziła się jako taka, która ma duże mioty, zaś sunia o której mowa w rodowodzie szczeniaki może miała ale albo był to tylko 1 sztuk albo miały wady uniemożliwiające czysty zysk dla właściciela.

To jest przykład rozmnażacza w obliczu prawa i od razu rodzi się pytanie gdzie jest Związek Kynologiczny?[/quote]

Czyli przykładowo, idę kupić pieska z rodowodem a kupuje w typie, bo matka może być inną sunia bez rodowodu (to samo może być w przypadku samców,
Ale Ja pewna bede psa, (mimo ze mogą wystąpić wady) bo rodowód posiada.

Link to comment
Share on other sites

Sprzedaż suki dorosłej, sprawdzonej jako hodowlanej może odbyć się za gotówkę i nie jest to kwota niecałych 2000 zł lub na warunkach hodowlanych, czyli przy najbliższym miocie oddaje się za sukę 3 szczenięta.
Więc ten przypadek, opisany powyżej jest ewidentnym przykładem na kupczenie papierami i jawnego oszustwa. Suka jest albo po sterylce albo jest chora albo nie sprawdziła się jako hodowlana.

Sprawdzenie tatuażu :roflt:
Teoretycznie na każdej wystawie sędziowie powinni je sprawdzać, jadąc na krycie też hodowcy powinni tak robić. Kupując szczenię można sprawdzić tatuaż matce lecz tatuaż na metryce i tatuaż na suce będzie pokrywał się na bank Jeśli można poprawić psu zgryz to jakim problemem jest zrobić nowy tatuaż z odpowiednim numerem? Maszynki do tatuowania można kupić wszędzie, choćby i na allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gioco']

Sprawdzenie tatuażu :roflt:
Teoretycznie na każdej wystawie sędziowie powinni je sprawdzać, jadąc na krycie też hodowcy powinni tak robić. Kupując szczenię można sprawdzić tatuaż matce lecz tatuaż na metryce i tatuaż na suce będzie pokrywał się na bank Jeśli można poprawić psu zgryz to jakim problemem jest zrobić nowy tatuaż z odpowiednim numerem? Maszynki do tatuowania można kupić wszędzie, choćby i na allegro.[/QUOTE]

Wiem, wiem. Jak kupowałam szczeniaka to też nie sprawdzałam. Na żadnej wystawie sędzia też nie chciał zobaczyć. Wszystko sprowadza się chyba do tego, że najlepiej pytać, szukać i starannie wybierać ludzi od których się kupuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']Czyli przykładowo, idę kupić pieska z rodowodem a kupuje w typie, bo matka może być inną sunia bez rodowodu (to samo może być w przypadku samców,
Ale Ja pewna bede psa, (mimo ze mogą wystąpić wady) bo rodowód posiada.[/quote]



Pewność można mieć dopiero po potwierdzeniu badaniami DNA:D
Powinny być obowiązkowe w każdej rasie.W końcu takie drogie nie są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']Ja mam takie pytanie, dlaczego pieska sprzedaje sie z rodowodem i bez, chyba jak go ma to już na stale? czy to jakaś pożniejsza podmianka bedzie.
wiem ze o nie temat, ale może tu mnie ktoś "oświeci"

[B][B]YORK SUCZKA DOROSŁA RODOWODOWA[/B][/B]


Numer 2114633 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG]

1 200,00 zł



YORK - Suczka rodowodowa po INT.CH z USA, wiek : 4 -lata, kolor : Stalowo -Złota jest obcięta, waga :4 -kg, sunia miała już szczeniaczki, jest bardzo spokojna nie szczekliwa i nie agresywna, szukam dobrego domku dla suni z powodów osobistych. ( zdjęcia na e-maila ).Możliwośc kupna suni z rodowodem lub bez.

Cena z rodowodem - 1.800 zł
Cena bez rodowodu 1.200 zł[/quote]
Ja poprosze na priva namiary na to ogłoszenie!
Rodowód zostanie to ten oszust podlozy jakąś inna sunie i bedzie udawal, że ma szczeniaki z rodowodem. Psy powinny miec chipy i powinno sie je spradzac!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dariette.']Widać, że ktoś W OGÓLE nie zna się na psach, wielka miłośniczka yorków, ta, chyba na okładce Bravo zobaczyła gwiazdkę z yoreczkiem i po okazyjnej cenie wzięła sobie `RASOWEGO` psa z `HODOWLI` i nie da sobie przemówić, że to kundelek w typie, bo jak to kundel, skoro `YORK!` Krew zalała mnie już dawno i to nie na moje nerwy, :shake:[/quote]
Nie wypowiadaj się skoro nie wiesz jaka jest sytuacja.Nie kupowałam psa bo zobaczyłam takiego na okładce gazetki tylko dlatego,że chciałam psiaka:roll: Smutno się czyta takie wypowiedzi. Mój Franek ma u mnie dobrze jak niejeden człowiek a tu piszecie , że go kupiłam bo zobaczyłam na okładce,bo dla szpanu ... Skończcie już bo przykro mi , że piszecie takie rzeczy bez żadnego zastanowienia,przemyślenia:-(
Pisał ktoś tu , że niby mam pseudohodowle :mdleje::grin: Radzę tej osobie się zastanowić nad sobą i swoimi poglądami bo na razie widzę , że z tym kiepsko:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Wyglada, że dla ciebie kasa ma największe znaczenie :shake:
I tylko ten argument dla ciebie sie liczy..
Smutne.
My o szczęściu psów, a ty... kasa, kasa, kasa.
Nie lepiej mieć psa ładnego i zdrowego, którego urodziła silna suczka nie eksplatowana i zapłacić za niego więcej czy tanio z pseudohodowli?
Nie rozumiem twojego podejścia do tematu...
Nie szkoda ci zwierzaczków?
I zadam ci jeszcze raz pytanie ile nasz hodowli i pseudohodowli?
Jakie masz doświadczenie w tej kwestii?
Zastanawiam się czy ty po prostu nie masz sama pseudohodowli bo tak bronisz rozmnażalnie...?
Acha u mnie nie musisz nic kupować i nie potrzebne ci pieniadze na szczepienia i na wyprawkę bo dostajesz psa zaszczepionego i z wyprawką, do tego opieka i zabiegi pielęgnacyjne do czasu az sama sie nauczysz.
A to bezcenne.[/quote]
Dla mnie pieniądze to nie był jedyny priorytet przy wyborze psa....Tak szkoda mi zwierzaków...tych na wystawach:cool1: i spytam się w jakim wieku sprzedajesz szczeniaki ? Zabiegi pielęgnacyjne według ciebie są bezcenne ? Ja kupuje mojemu bardzo dobre kosmetyki co trochę kosztuje.Jakich używasz kosmetyków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Zależy dla kogo 1500zł za psa to normalna kwota:roll:Dla mnie 850 zł to i tak było dużo.Kupiłam takiego psa na jakiego mnie było stać.Teraz jakbym chciała kupić kolegę dla Franka to pewnie też nie miała bym tysiąc czy 2 na psa z rodowodem. Kupiła bym pewnie od tej samej pani od której jest Franek[/quote]
[quote name='Balbina12']Dla mnie pieniądze to nie był jedyny priorytet przy wyborze psa....[/quote]
Jestem pod wrażeniem Twojej konsekwencji w kwestii tematu pieniędzy :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...