Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie... york bez rodowodu


Guest Agata_B

Recommended Posts

Balbina, czytaj uważnie.
Ta moja wypowiedź, która ciągle cytujesz nie była do ciebie, tylko do dziewczyny, która także `wykazała się`.

[quote]"Moja suczka nie jest rodowodowa a to nie znaczy że nie jest rasowa. Po co mi rodowód skoro nie będę z nią na zadne wystawy jeździć.? Moja suczka jest rasowa bo jest czystym yorkiem a nie podróbką. I w hodowlach w których można kupić pieski bez rodowodu suczki wcale nie są męczone a małe mogą mieć raz na rok albo żadziej. Moja suczka jest z takiej hodowli i jakoś nie karmili jej byle czym tylko specjalną karmą royal dla szczeniaków tej rasy, pieski miały wszystkie szczepienia i książeczki zdrowia, na miejscu rodzice byli do wglądu i dostałam pożądną wyprawkę tak samo jak w hodowlach rodowodowych. Ja jak będę miała pieski na sprzedaż to też będę je karmiła specjalną karmą, będą miały szczepienia itp i książeczki i wyprawki i nie oddam ich za wcześnie bo wiem że niektórzy wydaja takie maleństwa zbyt szybko i w ten sposób je krzywdzą. Nie oddam ich też komuś o kim nie będę nic wiedzieć jakie ma warunki itp. Tak też było jak ja kupowałam moją sunię. Więc to zależy też od osoby która chcę kupić takiego pieska czy zainteresuje się w jakich warunkach był wychowywany czy jego rodzice są prawdziwymi RASOWYMI psami i czy nie chcą go odsunąć od matki zbyt wcześnie żeby nie krzywdzić takiego malucha. A TO ŻE PIES NIE MA RODOWODU TO NIE ZNACZY WCALE ŻE NIE JEST RASOWY. "[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kto zwas by kupił np. Mercedesa na podzespołach (starego )fiata 125p?

kto z was by dał za takie auto 250.000?

albo składaka za 150 .000 nazywanego BMW?

ja wiem ze to rzeczy martwe , ale chodzi o to samo.


dlaczego kupujemy rzeczy dobre i sprawdzone by miec gwaracje ze płacimy za to co jest prawdziwe??

dlatego własnie są rodowody - to te certyfikaty jakosci.

a pseudo do fabryki podrabiające orginały , które czesto maja sie daleko od wzorca pierwowzoru.
pozniej widze yorki które maja w kłebie po 40 cm i tylko na ogonie długa siersc a ludzie płacili za nie po 700 zł bagatela...

pies bez rodowodu to pies w typie ale rasowym nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=DarkGreen]Widzę, że wątek rodzi wiele tematów i dlatego przeniosłam posty do dwóch:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f549/wystawy-po-co-145417/index2.html[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f67/wady-genetyczne-145283/index2.html[/URL]

Resztę zostawiam tutaj, a wątek zamykam.

Koniec off'a.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...